Teknoloji

Acer Amd Ryzen 5000 Serisi İşlemcili Aspire 5 ve Aspire 7’yi Tanıttı

Acer AMD Ryzen 5000 Serisi Tarafından Güçlendirilen Yeni Aspire 5 ve Aspire 7 Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu: İnce Tasarımda Güçlü Denge

Acer , dizüstü bilgisayarlar için hızlı ve güvenilir performans sağlayan güçlü yeni AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemcilerle desteklenen iki yeni Acer Aspire 5 ve Acer Aspire 7 dizüstü bilgisayarı duyurdu. Yeni AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemciler, 8 çekirdekli CPU’lara kadar yapılandırılabilir, düşük güç tüketimli yüksek bant genişliğine sahip bellek ile düşük güç tüketimi ve önceki nesil RAM’e göre iki katına kadar veri aktarım hızlarını birleştirir.

Acer Aspire 5 Laptop

Yeni Acer Aspire 5, yeni AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemci. AMD Radeon RX 640 mobil grafikler ve 24 GB RAM ve 1 TB’a kadar NVMe SSD veya 2 TB’a kadar sabit disk sürücüsü ile birlikte geliyor. USB Type-C bağlantısı, Dual-Band Wi-Fi 6 (802.11ax) ve ayrıca çoklu soğutma modları ile termal tasarıma sahiptir.

Acer Aspire 5, bir tür ağır uygulamaları çalıştırması veya çok görevli bir işleve sahip olması gerekenler için dengeli performansa sahip. Öğrenciler ve fotoğrafçılar için uygun fiyatlı bir dizüstü bilgisayardır. Zararlı olabilecek mavi ışık emisyonunu azaltmak için Acer’ın BlueLight Shield teknolojisine sahip 15,6 inç Full HD ekrana sahiptir. 0,70 inç (17,95 mm) ince gövde tasarımına ve şık ve parlak bir görünüm vermek için kumlanmış alüminyum kapağa sahiptir.

acer amd ryzen 5000

Acer Aspire 7

Yeni Acer Aspire 7, hem profesyonel yaratıcılar hem de oyun kullanıcıları için NVIDIA GeForce GTX 1650 GPU tasarımına sahip AMD Ryzen 5000 Serisi mobil işlemci ile birlikte geliyor. Sadece 2,15 kg ağırlığında taşınabilir bir dizüstü bilgisayardır. 32 GB’a kadar DDR4 RAM ve 1 TB’a kadar PCIe tabanlı SSD depolaması yapılandırılabilir. Ayrıca, 5Gbps’ye kadar veri aktarımı için USB Type-C bağlantısı ve Dual-Band Wi-Fi 6 (802.11ax) vardır.

En çok satılan laptopları incelediğimiz en iyi oyuncu laptop yazısını bu linkten okuyabilirsiniz.

Acer Aspire 7, dar çerçeveli 15,6 inç Full HD ekrana sahiptir. Acer Color Intelligence gibi bazı yerleşik özelliklere sahiptir. Daha az CPU yüklemesiyle daha parlak ve canlı bir ekran sağlar, ekran rengini ve parlaklığını kırpma veya aşırı doygunluk olmadan optimize etmek için dinamik olarak gama ve doygunluğu gerçek zamanlı olarak ayarlar. Ve son derece doğru görseller için Acer ExaColor. Termal mimarisi, dizüstü bilgisayarın soğuk ve sessiz çalışmasını sağlayan birden çok soğutma moduna sahiptir. Fan hızı, “Fn + F” kısayoluna tek bir dokunuşla sessiz, standart veya çıktı arasında değişebilir.

Yeni Acer Aspire 5 Mart itibariyle Kuzey Amerika’da 549,99 USD’den satışa başlayacak ve Şubat ayında Avrupada 699 EUR’dan başlayacak. Yeni Acer Aspire 7 aynı ülkelerde ve aynı zamanda 749,99 USD’den satışa sunulacak. ve Avrupa’da 899 EUR’ya satılacak.

Şuan satışta olan Acer Laptop Modelleri

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu