Ev

En İyi 10 Buharlı Ütü

Ütü yapmak en sevdiğiniz iş olmayabilir ve en iyi ütü markası seçiminde zorlanabilirsiniz, ancak şıkır şıkır kıyafetler için doğru araçlara sahip olmak her zaman işi daha kolay ve eğlenceli hale getirir.

Seyahat ederken, bir düğün hediyesi seçerken, özel ihtiyaçlar gerektirdiğinde veya kendi ev ihtiyaçlarınız için rahatlık lüksünü istiyorsanız, daha sonra aşağıdaki en iyi on buharlı ütüyle size uygun bir şeyler bulacağınızdan emin olacaksınız;

En çok tercih edilen kazanlı ütüleri incelediğimiz rehberimizi incelemek için linke tıklayabilirsiniz

En iyi Buharlı Ütü

Editör Tavsiyesi

Listeye geçmeden önce Arzum AR683 Steam Pro 2002 Buharlı Kazanlı Ütü modelinden biraz bahsetmek istiyorum.

Arzum AR683 Steam Pro 2002

Buhar kazanlı ütü üreticilerinden Arzum bu ütüde 2400 Watt güç ve Süreki buhar gücü 35 gr./dk. sunuyor. Sol – Gel teknolojili çizilmeye karşı yüksek dirençli seramik tabanı ve anti drip damlama önlemeli sistemiyle öne çıkıyor. Ürün yorumlarına bakıldığından tam bir fiyat/performans ürünü olduğunu görebiliyoruz.

Tefal FV1541 Access Easy Buharlı Ütü

en iyi ütü hangisi

Öne Çıkan Özellikler

 • Güç (w) 2000
 • Seramik taban
 • 75 gr turbo buhar
 • Kireç önleme
 • Damlama önleme
 • Özel olarak tasarlanmış seramik taban

Popüler ütü markaları arasında yer alan Tefal’in bu hafif, kullanışlı ütü modeli, yapışmayan bir zemine sahiptir ve yapışmayı engellemeden kumaşlarınızda rahatça kaymayı kolaylaştırır. SmartTemp sistemi ve ayarlanabilir buhar ayarı ile sıcaklıklarınızın ve buharınızın giysileriniz için mükemmel olduğundan her zaman emin olursunuz. 

Herhangi bir dar alanda ütüyü mümkün kılmak için uygun bir 360 derece dönebilen kordon sağlanmıştır. Hafif tasarımıyla, artritik ağrı çeken veya hareket kabiliyeti sınırlı olanlar için mükemmel ütüyü yapar.

Philips Azur Performer Plus Buharlı Ütü

popüler ütü markaları

Öne Çıkan Özellikler

 • Güç 2600w
 • Otomatik kapanma
 • Tabant-Ionic glide
 • Şok buhar gr/dk200
 • Damlama önleme
 • Kireç önleme
 • Sürekli buhar gr/dk50

Daha akıllıca çalışmanız gereken her şey bu Philips buharlı ütüde. 2600 watt gücüyle, okunması kolay bir termostat ve kumaş boyunca akan 400 adet buhar deliği bundan daha kolay olamazdı. En iyi buharlı ütünün sağladığı dikey buharla kırışıklıkları perdelerden veya askıda bırakılan kıyafetlerden çıkarmak çok kolaydır. Sivri tabanın akıllı tasarımı, bir gömlek üzerindeki düğmelerin etrafında kolayca kayar. 

360 derece dönebilen, 7 ayaklı kordon, herhangi bir alanda ütüyü bir esinti yapar ve otomatik kapanma özelliğinin güvenliği, ütünün bırakılmadığını bilmek konusunda size huzur verir.

Tefal FV3970 2400W Easygliss Durilium Taban Buharlı Ütü

en iyi ütü markaları

Öne Çıkan Özellikler

 • Damlama önleme: Var
 • Kireç önleme: Var
 • Sürekli buhar gr/dk 40
 • Şok buhar gr/dk 150
 • Taban durilium
 • Ürün rengi mor
 • Watt 2400

2400 watt güç ve değişken buhar kontrolleriyle, buhar kazanlı ütü giysilerinizi net ve taze tutmak için ihtiyaç duyduğunuz tüm özelliklerle donatılmıştır. Sert kırışıklıklar için, bu en iyi buharlı ütü seçeneği bir atış buhar kontrolü ile donatılmıştır. Asılı giysileriniz için dikey buhar kontrolü atışını kullanabilir veya perdelerinizi camdan aşağıya çekmeden tazelemek için kullanabilirsiniz. Düzgün kayma yapan paslanmaz çelik taban, giysileriniz üzerinde kaymayı basitleştirir.

Elverişli bir sekiz ayak geri çekilebilir kordonu ile depolama artık sorun olmayacak ve otomatik kapanma özelliği aklınıza güvenlik ve güvence sağlar.

Philips GC2991/30 2300W Powerlife Buharlı Ütü

en iyi ütü markaları

Öne Çıkan Özellikler

 • Otomatik kapanma : Yok
 • Taban : Steamglide
 • Watt : 2300
 • Şok buhar gr/dk : 145
 • Damlama önleme : Var
 • Kireç önleme : Var
 • Sürekli buhar gr/dk : 40
 • Su doldurma kapasitesi : 320 ml

Bu en iyi buharlı ütü seçeneği size temiz, net ve profesyonel sonuçlar sunar. 2300 watt güç, büyük bir su deposu ve 3 yollu otomatik kapanma, bu ütünün tadını çıkaracağınız harika özelliklerden sadece birkaçı.

Değişken buhar ayarları ve hassas uç sayesinde, bu kırışıklıkları ulaşılması en zor yerlerde bile ütüleme olanağına sahip olacaksınız. Dikey buhar özelliği, giysilerinizi askılardan çıkarmadan kırışıklıkları gidermenizi sağlar. Kendi kendini temizleme özelliğiyle, ütünün içindeki mineral birikiminden geriye kalan lekeler hakkında asla endişelenmeyeceksiniz.

Bu ütüyü tamamlamak için, rahatlık ve kullanım için uygun bir başparmak dayanağı tasarlanmıştır.

En iyi ütü markaları arasında çok seçenek olsa da Philips çeşitli ürünleri ile bir çok kişinin ütü tavsiyesinde akla ilk gelen markalardan biri, hangi ütüyü almalıyım sorusuna karşılık kullanıcılar için ihtiyaca göre ürettikleri bir çok seçenek bulunuyor. Bir ürünü seçerken bu önemli bir faktör olabiliyor.

Philips Azur Pro Buharlı Ütü

en iyi buharlı ütü hangisi

Öne Çıkan Özellikler

 • 50 g/dk, 220 g şok buhar
 • Otomatik kapanma ve kireç önleme
 • 2800 w güç ile hızlı ısınma ve güçlü performans
 • 350 ml geniş su haznesi
 • Dahili kireç haznesi,ütüleme sırasında kireç parçacıklarını toplar
 • 220 g şok buhar
 • Optimum kontrol ve görünürlük için sivri uç

Bu profesyonel buharlı ütü, işi kolaylaştırmak için ihtiyacınız olan tüm özellikleri sunar. Ütü gözetimsiz bırakıldığında otomatik olarak kapanır. 

Değişken sıcaklık ayarları ve kolay buhar çıkışına izin veren paslanmaz çelik taban ile çamaşırlarınız üzerinde rahatça kayacağınızdan emin olacaksınız. İşi daha az stresli hale getirmek için otomatik temizleme özelliği ve rahat tutma sapı ile tamamlayın.

Black&Decker F67E

Bu klasik ütü, ütüyü bir angaryadan daha az yapmak için tüm kullanışlı özellikleri sunar. Değişken buhar seçenekleri, bu kırışıklıklarla mücadele etmek için ne kadar buhar kullanmanız gerektiğini seçmenize izin verir ve yapışmaz taban, ütünün giysileriniz üzerinde rahatça kayacağına dair güvence verir. Dönen kordon, herhangi bir alanda ütü yapma kolaylığı sağlar ve otomatik kapatma size daha fazla rahatlık verir.

Black&Decker D3030

Buhar kazanlı ütü arayışında akla gelen ilk markalarda biri.  Black&Decker’ın bu ütü modeli ile kıyafetlerinizi gün boyu taze ve yeni görünmesini sağlar. Net bir dijital ekranda görülebilen beş sıcaklık ayarına sahip olmak, ayrıca her ayar için gereken buhar miktarını gösterir. Paslanmaz çelik taban, buharın plakadan kolayca kaçarken demirin giysiler üzerinde rahatça kaymasını sağlar. Uygun dikey buhar özelliğini kullanarak, kırışıklıkları çamaşırlarınızdan ütülerken ütüleyin. Ütünün otomatik temizleme sistemi ile tamamlandığını bilme konusunda güvence alacaksınız ve konforlu tutma kolu ütülemeyi daha keyifli hale getirecek.

Sunbeam Hot-2 Trot

Bu demirinin içine yerleştirilmiş büyük bir demirin aynı özellikleri, bu uzun iş gezilerini bir esinti haline getirir. Buhar çekim özelliği ile birlikte değişen sıcaklık kontrolleri, kırışıklıklar gibi daha büyük bir demirin yapabileceği gibi savaşmanızı sağlar. Düzgün kayma tabanı ve sivri uç, herhangi bir kumaş üzerinde kaymayı ve düğmelerin ve yakaların etrafındaki küçük alanlara bir esinti ile kolayca erişilmesini sağlayacaktır. Bu ütü aynı anda kontrolleri tutarken avucunuzun içine rahatça oturur.

Rowenta DW5197

Bu ütü, kıyafetlerinizi gün boyu canlı ve profesyonel görünmesi için tüm özelliklerle tamamlanmıştır. 400 delikli paslanmaz çelik taban ile birlikte okunması kolay termostat buharın eşit şekilde dağılmasını sağlarken, otomatik buhar özelliği buharı sıcaklığa göre ayarlar. Görünür su deposu, suyla doldururken artık dökülmemesi anlamına gelir ve kendi kendini temizleme sistemi kalsiyum oluştuğunda sizi baskı altına alır. Bu ütü giysileriniz üzerinde rahatça kayar ve ulaşılması zor yerlerde kolayca ütülenir. Perdelerinizi sökmeden tazelemek için dikey buhar özelliğini kullanın.

Small Mini Iron

Bu 420 watt’lık seyahat ütü modeli, işinizi tıpkı evinizde yaptığınız gibi yapar. On beş saniyede ısınacak üç sıcaklık seviyesi ve çamaşırlarınızda rahatça kayan yapışmaz seramik taban ile birleştirilmiş 1 dokunuşlu buhar kontrolü özelliği. Ekstra uzun 7,5 fitlik güç kablosunun rahatlığı size en küçük alanlarda bile ütüleme imkanı sunar. Damla önleyici tasarım, cildinizi yanıklardan ve giysilerinizi istenmeyen su lekelerinden korur.

Sonuç

Markalar arasında seçim yaparken ütü modeli ve markanın bu sattığı ürün sektöründeki altyapısına dikkatlice bakmak gerekiyor. Philips, arzum, tefal gibi markalar ütü önerileri listelerinde hep en önde yer alıyor. Ülkemizde satışı bulunan bu markalar kullanıcıların en çok tercih ettiği ve memnun kaldığı markalar. Sizde seçerken kullanıcıların yorumlarına dikkate alabilirsiniz.

Odanızda yürürken kıyafetleriniz her zaman taze, berrak ve profesyonelce yıkanmış görünüyorsa arkadaşlarınız kıskanacak. Bu en iyi on buharlı ütüden birini kullanmayı seçtiğinizde, insanlar kendi evinizin rahatlığında kendiniz yaptığınıza asla inanmazlar. Yakında bir angarya olanı yapacaksın, misafirperver bir hobi haline geleceksin ve bunu bilmeden önce, yeni ütüyü kullanabilmen için çamaşır yıkamak isteyeceksin.

Forumlarda ütülerin yorumlarına bakarak sizde alışveriş yapmadan alacağınız ürünün kalitesini öğrenebilirsiniz.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu