En İyi Bahçe Fıskiye ve Çeşme Dekorları

Okuma Süresi: 7 Dakika

Açık Hava Fıskiyesi, Çeşme Dekorları Satın Alma Rehberi – 2019

Açık bir çeşme, başka hiçbir kurulumda olmadığı gibi donuk bir alanı canlandırabilir. Tasarım ve estetik peyzaj etkilerini arttırırken, su çeşmelerinin rahatlatıcı sesi huzur ve sükunet getiriyor. Bahçenizde veya çimlerinizde huzurlu ve dinlendirici bir yer inşa etmek istiyorsanız, açık bir çeşme harika bir yatırımdır.

BAHÇE ÇEŞMESİ (FISKİYE) ALIM REHBERİ

Dış mekan çeşmeleri tüm şekillerde, boyutlarda ve tasarımlarda gelir. Mümkün olan en iyi sonuçları almak için bir tane satın alırken ne aradığınızı bilmeniz gerekir. Dışarıdaki bir çeşme için çevrimiçi alışveriş yaparken aşağıdaki ana faktörleri göz önünde bulundurun:

1. Boyut Önemlidir

Çok büyük satın alınca bütün alanı sıkışık hissetmenize neden olabilir. Ve ideal boyuttan daha az bir tane elde edince genel etki zayıflar. Bölgeye açıkça hakim olmadan, mevcut alana sorunsuz bir şekilde uyan dış mekan çeşmelerini bulmaya çalışın. Bazı kesin sayıları almak için bahçenizi veya çim alanınızı ölçün.

2. Tasarım ve Estetik

Buradaki seçim esas olarak mevcut peyzaj düzenlemelerinize ve kişisel tercihlerinize göre belirlenir. Popüler tasarımlar arasında metal (bronz) çeşmeler, kaide veya heykel tasarımları; duvar tipi fıskiyeler, kaya veya urn tasarımları, katmanlı fıskiyeler ve hayvan şekilli tasarımlar.

3. Kullanılan Malzeme

Dış mekan çeşmeleri havalandırılmak zorundadır. Yerel iklime bağlı olarak, farklı yapı malzemelerinin performansı değişecektir. Örneğin, kireçtaşı ıslak ve nemli bölgelerde hızla aşınır. Öte yandan, beton sert kışlar sırasında çatlayabilir, grafit soğuktan etkilenmez. Bronz bir ömür boyu sürecek ancak sık sık bakım ve cilaya ihtiyaç duyacak. Mermer, soğuk iklimlerde kötü bir seçim olsa da, diğer bölgelerde çok daha iyi bir seçim olacaktır.

4. Akış Stili ve Su Gereksinimleri

Su akışı değişimleri temel olarak üçe ayrılabilir: sprey, kabarcık jetleri ve sabit akışlar. Her birinin yararları ve sakıncaları vardır. Spreyler daha görkemli bir etkiye sahiptir ancak daha fazla alan gerektirir. Sabit akışlar ise daha küçük alanlarda çalışabilir ancak daha fazla suya ihtiyaç duyar. Bu tasarımların bazıları ayrıca gelişmiş tesisat ve düzenli bakım gerektirecektir.

1. TASARIM TOSCANO PIXIE FUARI HEYKEL ÇEŞME , ANTİK TAŞ

Toscano’nun bu klasik görünümlü çeşmesi, akan suya tuhaf bir biçimde bakan kanatlı bir perinin kaide tasarımına sahip. Su, kasvetli bir tarzda, gözyaşı damlası şeklindeki yaprakların üzerinden bir havzaya akar. Genel tasarım ve estetik kusursuzdur ve herhangi bir bahçede, hatta bir iç mekanda bile iyi çalışmalıdır.

Çeşme, pürüzsüz, antik bir taş kaplamaya sahiptir. El döküm yöntemi ile imal edilmiştir ve kırma taş ve tasarımcı reçinenin bir kombinasyonunu kullanmaktadır. Sahte taş bir çeşme olmasına rağmen, bu oldukça güzel görünüyor. Su hareketi, tasarıma yerleştirilmiş küçük bir pompa ile gerçekleştirilir.

Kurulum basit ve zahmetsizdir, ancak dayanıklılıkla ilgili bazı sorular vardır. Reçine çok dayanıklı değildir, genellikle sadece birkaç on yıl sürer. Bu, bu çeşmeyle ilgili elimizdeki tek temel şikayet.

Amazon Fiyatlarını Görmek için Tıklayın

2. TASARIM TOSCANO TAMAMLANMIŞ MANNEKEN PIS ÇEŞME

Peeing çocuk dünyadaki en ünlü çeşme tasarımlarından biridir. Bu Toscano versiyonu, Belçika’nın Brüksel kentinde hala bulunabilecek orijinalin sadık bir kopyası. Bu çeşme, herhangi bir bahçeye veya iç mekanlara biraz Avrupa havası kazandıracak.

Diğer Toscano çeşmesi gibi, bu da kırma taş ve tasarımcı reçineden yapılmış olup, üstün uyum ve son işlem için elde dökülmüştür. Sahte taş kaplama el boyamasıdır ve neredeyse gerçek olandan ayırt edilemez.

Saf bir heykel olarak veya yerleşik bir devridaim pompalı dinamik bir çeşme olarak kullanılabilir. Tasarıma ilişkin tek öncelikli husus, ana yapı malzemesi olarak reçinenin kullanılması nedeniyle dış mekandaki dayanıklılığıdır.

Amazon Fiyatlarını Görmek için Tıklayın

3. KENROY HOME TACORA YATAY İÇ  / DIŞ BAKIR DESENLİ DOĞAL TAŞ KAPLAMALI Çeşme

Kenroy Home’un bu minimalist tasarımı, zarif bir rustik hissi uyandırıyor. Kayrakların bakır aksanlarla birleşimi şık görünmektedir ve hem iç hem de dış mekanda iyi çalışmalıdır. Tasarım bir bahçeden çok bir verandaya uyacak, söylenmesi gerekiyor.

Sütun benzeri tasarım, taşlarla dolu bir çukura oturur. Su, yukarıdan aşağıya doğru, kaya yüzüne kesilen basamaklar boyunca yavaşça akar. Çeşme, karanlık düşerken çekiciliğini artıran dahili ışıklarla geliyor.

Işık biraz ucuz görünüyor ve bazı müşteriler batık pompanın gürültü seviyesinden şikayet ediyorlar. Aksi halde, bunlar kaya gibi sağlam bir yapıya ve mükemmel dayanıklılığa sahip büyük dış mekan çeşmeleridir.

Amazon Fiyatlarını Görmek için Tıklayın

4. HARMONY EL İŞİ EVERLASTING SPRING LOG FOUNTAIN

Bu çeşme, suyun akışına yumuşak bir kademeli etkisi olan kuru ve toprak kütüklerinden yapılmış gibi gözüküyor. Açık havada hemen hemen her yerde harikalar yaratabilecek muhteşem ve görkemli bir tasarım.

Fıskiye dökme reçine ve cam elyafından yapılır. Doğal görünümlü odunsu kaplama, elleri ile çalışan yetenekli zanaatkarlar tarafından yaratılmıştır. Gece için, bu çeşme sihirli bir aura yaratmaya yardımcı olan yatıştırıcı LED ışıklarla donatılmıştır.

Akış, asgari kazayla sıçraması riski ile iyi bir şekilde tasarlanmıştır. Dahili pompa iyi bir iş çıkarır. Kurulumu tamamlamak kolaydır. Sahip olduğumuz tek endişe, özellikle dışardaki elementlere maruz bırakıldığında, polyresinin dayanıklılığı ile ilgilidir.

Amazon Fiyatlarını Görmek için Tıklayın

5.DIŞ VE KAPALI ALANDA EN İYİ SEÇİM ÜRÜNÜ GLAZED ÇEŞMESİ

Bahçenize veya iç mekanınıza egzotik bir kültür getirmek istiyorsanız, Best Choice’ın bu sırlı kavanoz çeşmesi gerçekten iyi bir seçimdir. Otantik bir Fas seramik esintili tasarıma sahip ve sık sık Mağrip bölgesi ile ilişkilendirilen güzel bir mavi renk tonunda renk alıyor. Ayrıca kırmızı bir sürümü de var.

Vazo nefis düzgün bir sır cilalı. Su yatağı nervürlüdür ve su üstten çok hoş bir şekilde gelir. Akışın başında, bazı ışık efektleri için musluğun üzerinde bir LED ışığı var.

Çeşme dayanıklı kalıplı poli reçineden yapılmıştır ve 12V dalgıç pompa ile birlikte gelir. Eksileri söz konusu olduğunda, LED ışık oldukça ucuz görünümlü çok renkli ışıklar yayar. Ayrıca, su akışı yeterince ses oluşturmuyor. Aksi takdirde, bu sevimli küçük bir çeşmedir.

Amazon Fiyatlarını Görmek için Tıklayın

6. TASARIM TOSCANO BAKIR DEMİR BAHÇE ÇEŞMESİ

 

Copper Falls dış mekan çeşmesi, oldukça stilize edilmiş çiçeklerden düşen suların uzunluğu azaldıkça çok organik görünümlü bir tasarıma sahiptir. Çiçekler nilüfer çiçeği gibi görünür ve bakırdan zarif bir şekilde hazırlanır. Doğal taşlarla dolu bir semaverde dinlenirler. Taban, öğütülmüş taş ve tasarımcı reçinesi kombinasyonundan üretilmiştir.

Bütün parça el sanatçısı ve ustalar tarafından elle boyanmış ve benzersiz ve şık bir görünüm kazanmıştır. Dahili pompa UL derecelidir ve hem iç hem de dış mekanlarda çalışabilir. Su sesi, pompadaki mekanik seslerden yoksun, oldukça yumuşak ve pürüzsüzdür.

Bakır parçalar oksidasyonun etkileriyle mücadele etmek için periyodik bakım gerektirir. Bunun dışında, bu parça ile ilgili büyük bir kusur yok. Reçine açık havada çok dayanıklı olmadığından, tamamen açıkta bırakmayın.

Amazon Fiyatlarını Görmek için Tıklayın

7. ÇOCUK VE KIZ İLE SAF BAHÇE ÇEŞMESİ

çeşme

Erkek ve kız motifi, genellikle Grimm Masalları gibi masal klasiklerinde bulunan eski bir dönemin tekrar eden bir temasıdır. Bu eşsiz havayı Pure Garden’dan hazırladığınız bu parça ile çağırın. Hoş bir antika görünümlü bronz tasarıma sahiptir.

Çocuklar, suyun sürekli ve yatıştırıcı bir hareketle aktığı antika bir su pompasının üzerinde durmaktadır. Akan su çok sakin ve rahatlatıcı geliyor. Bu çeşme, bahçenizde, verandada veya güvertede açık havada tutulur. Büyük ölçüde hava koşullarına dayanıklı bir malzeme olan dayanıklı polyresin’den üretilmiştir.

Boyalı kaplama ve açıkta dayanıklılığı ile ilgili küçük sorunlar ve endişeler var. Ayrıca, su rezervuarı oldukça küçüktür ve günde en az bir kere doldurmanız gerekecektir. Bu sorunları affedebiliyorsanız, bu, bahçeniz veya verandasınız için mükemmel bir seçim olabilir.

Amazon Fiyatlarını Görmek için Tıklayın

8. AYI CREEK ŞELALE ÇEŞMESİ

çeşme

Kaya çeşmeleri, ezici sadeliği ve tamamen doğal hissi sayesinde en çok sevilen tasarımlardan biridir. Benzaralı bu gri taş su çeşmesi hem evinizin içinde hem de bahçede ya da verandada harika görünecek. Geceleri görsel çekiciliğini arttırmak için bu model LED ışıklar içermektedir.

Dış mekan çeşmesi, oldukça dayanıklı bir kombinasyon olan cam elyafı ve reçineden yapılmıştır. Su dört farklı seviyede taşa basar ve çok dikkat çekici bir ses çıkarır. Bu sesli ses muhtemelen bu çeşme hakkında en iyi şey.

Su sızıntısı ve LED ampullerin kırılganlığı ile ilgili küçük sorunlar var. Fakat kusurlar genel olarak oldukça tolere edilebilir. Bu, yelpazenin gürültülü ucunda çeşmelerine ihtiyaç duyanlar için mükemmel bir seçimdir.

Amazon Fiyatlarını Görmek için Tıklayın

9. JOHN TIMBERLAND ÜÇ RUSTİK GEZİRME YERİ

çeşme

Sürahiler, ahşap ve taş basamaklar: Bu üç farklı unsurları içeren oldukça uzun ve etkileyici bir tasarım. Ve dökme reçine yapısına rağmen oldukça otantik görünüyor. Tüm çeşme, boyutlarına rağmen oldukça hafiftir ve taşınması ve kurulması kolaydır.

Bütün yapı, bahçede veya terasta iyi çalışması gereken çok topraksal bir yapıya sahiptir. Farklı elemanların hepsinde suni seramik, ahşap ve taştan elde uygulanmış kaplamalar vardır. Açık çeşme kapalı alanda bile kullanılabilir. Aynı zamanda fıskiyeye sürünen yeşil, yapraklı bir asmaya sahiptir, bu da tüm kuruma güzel bir gelişme katar. Üzüm ve bitkilerinizle efekte bile ekleyebilirsiniz.

Sızıntılarla ilgili bazı sorunlar olduğundan yapı kalitesi biraz düşük. Ayrıca, iç mekanlarda iyi çalışmayabilen ses oldukça yüksek. Aksi takdirde, bu özellikle dış mekanlara yerleştirildiğinde iyi bir üründür.

Amazon Fiyatlarını Görmek için Tıklayın

10. JECO INC. ZEN TIERED LED IŞIKLI ÇEŞME

çeşme

Jeco Inc.’in bu zarif dış mekan çeşmesi ile evinizdeki, bahçenizdeki veya veranyanızdaki rahatlatıcı ve meditasyon ortamını geliştirin. Sade taş tuğla üzerine yerleştirilmiş dört tencere serisiyle tasarımı minimalist bir Doğu hissi veriyor. Su her bir kaptan aşağıya doğru akar. Saksılar eklenmiş görsel bir his için içlerinde bulunan LED ışıkları kullanarak geceleri parlıyor.

Tüm çeşme polyresin ve fiberglastan üretilmiştir. Oldukça hafif, henüz sağlam. Kurulumu, iç ve dış mekanlarda olması ve bakımı kolaydır. Biraz kompakt olduğundan daha küçük, kapalı alanlarda daha iyi çalışacaktır.

LED ışıkların özel bir açma-kapama düğmesi yoktur. Ve fıskiyede bir miktar güçlük çekebilecek günlük yedeklemeler gerekebilir. Bu küçük dezavantajları için tasarruf edin, bu huzurlu ve sakin bir ortam için doğru miktarda gürültü ile, sağlam bir küçük çeşmedir.

Amazon Fiyatlarını Görmek için Tıklayın

Diğer bahçe ürünleri incelemeleri

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

      Bir Cevap Yazın