Mutfak

En İyi Süt Köpürtücü

İster Starbucks olsun isterse yerel bir işletme olsun, kahvehanenin en önemli özelliklerinden biri, içeceğinizin başında hafifçe dinlenen köpüklü bir süt. Bu lezzetli tadı almak için en iyi süt köpürtücü aletlerini kullanmanız gerekebilir. Bir barista izlerken kahvenizi yaparken yüksek sesle tıslama seslerini merak ettiyseniz, bu bir süt köpürtücünün sesidir.

Bu aletin çalışması basittir, herkes birkaç dakika içinde ustalaşabilir. Sıvıyı hızlı bir şekilde havalandırır, bu da süt içinde kabarcıkların oluşmasına neden olur. Bu havalandırma sütün hacim kazanmasına ve saf bir sıvıdan yarı katı, yarı sıvı bir kombinasyona dönmesine neden olur. Süt köpürtücü, cappuccino gibi içeceklerin eşsiz doku ve lezzetlerini verir. Evde, bazı kahve makineleri iyi bir süt köpürtücü veya buhar pompası takılı olarak gelir.

Bununla birlikte, en iyi kahve üreticilerinden bazıları bile süt köpürtücü olmadan gelir ve en iyi kahve için gerçekten ihtiyacınız olanı elde edersiniz. Bu ürünler üç çeşittir; manuel, motorlu ve elektrikli.

Editör Tavsiyesi

Mutfak gereçleri arasında kullanım kolaylığı sağlayan ürünlerin başında elektrikli olanlar geliyor. Bu yüzden listeye geçmeden önce Secura Elektrikli Süt Köpürtme makinesinden biraz bahsedelim.

Secura Otomatik Elektrikli Köpürtücü ve Isıtıcı, listedeki en pahalı ürünlerden biridir, ancak bir dizi özelliği paketleyerek bunu telafi eder. Bu köpürtücü, mükemmel köpük için ne kadar sıvı ekleyeceğinizi tam olarak bilmenizi sağlayan göstergelere sahiptir.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Powerlix Süt Köpük Makinesi

İçeceğiniz içecek ne olursa olsun, köpük eklemek istediğinizde, PowerLix Milk Frother Elde Taşınabilir Pille Çalışan Elektrikli Köpük Makinesi bunu sorunsuzca yapabilir. Cappucino’lara ek olarak, bu elde tutulan köpürtücü, sıcak çikolata ile mükemmel çalışır. Piile çalışan bu ürün, işi 20 saniyenin altında bir sürede yapar.

Paslanmaz çelik çırpıcı, 19.000 devir / dakika hızında döner, ancak o kadar sessiz ki bir motorla çalıştığını bile bilemezsiniz. Ergonomik tutma kolaylığı, bu köpürtücüyü herhangi bir el krampı olmadan çoklu içecekler için kullanmanızı sağlar.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Kukpo Milk Frother

KUKPO Milk Frother tamamen güvenlikle ilgilidir. Bu köpürtücü sadece paslanmaz çelikten yapılmış değildir, aynı zamanda koruyucu bir paslanmaz çelik kasaya sahiptir. Bu durum, köpürtücünüzün kullanılmadığı zamanlarda bakteri ve mikroplardan korunmalı kalmasını sağlar. Çanta dikey olarak durmakta ve bu aleti mutfağınızın herhangi bir köşesinde saklamanıza izin vermektedir. Hafif cihaz kullanımda olduğunu belirtmek için mavi bir LED ışığa sahiptir.

Gece yarısı bir içki için kaşınıyorsanız, lezzetli milkshakeler, kokteylleri ve hatta karışık alkollü içecekleri çırpmak için mükemmeldir.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

BrentMoor Deluxe Paslanmaz Süt Köpürütücü

Brentmoor Deluxe Paslanmaz Çelik Manuel Süt Kreması / Frother ile cappuccino oyununuzu bir üst seviyeye taşıyın. Bu manuel köpürtücü, her seferinde mükemmel köpük kıvamı elde etmek için çift gözlü bir havalandırıcıya sahiptir. Manuel bir köpürtücü olmasına rağmen, Brentmoor Deluxe Paslanmaz Çelik El Kitabı Süt Kreması / Köpük Makinesi kullanımı kolaydır ve sizi yıpratmaz. Kompakt tasarım, bu köpürtücüyü kullanmak için çok fazla yüzey alanına ihtiyacınız olmadığı anlamına gelir. Bonus olarak yonca, papatya ve spiral tasarımlarında üç cappuccino şablon alacaksınız. Bu şablonlarla cappucino’larınız süslü bir kahveden çıkmış gibi görünecekler. Bu şablonları diğer mutfak gereçleri arasına koyarak diğer araçlarınızda da şekil vermek için kullanabilirsiniz.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Wizard Paslanmaz Çelik Manuel Köpürtücü

Köpük Sihirbazı Paslanmaz Çelik Push Whisk, kullanımı kolay ve çok yönlü bir tasarımı vardır. Doğal olarak, bu sütü sütte köpürtücü olarak kullanabilirsiniz, fakat aynı zamanda çırpılmış yumurta tabağı için yumurtaları çırpmak için kullanabilirsiniz, lezzetli kurabiyeler hazırlarken kullanın ve hatta bir salata sosu hazırlamak için kullanabilirsiniz. Bu kılavuzdaki en iyi bölüm, temizlemenin ne kadar kolay olduğu. Birkaç dakika biraz sıcak su altında çalıştırın ve bir sonraki lezzetli iş için hazır. Manuel temizliği atlamayı tercih ediyorsanız, bu paslanmaz çelik ürünü bulaşık makinesine atmanız yeterlidir.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Epica Otomatik Süt Isıtıcı

Epica Otomatik Elektrikli Süt Köpürtücü ve Isıtıcı Sürahi köpüren sütü basit bir işlem yapan motorlu bir köpürtücüdür. Sadece sütü cihaza dökün, yerleşik kontrolleri kullanarak ısıtın ve doğrudan fincana dökmek için ayrılabilir sürahiyi kullanın. Sütü önceden dondurmak istiyorsanız, paslanmaz çelik kap, sütü sabit bir sıcaklıkta tutmak için yüksek kaliteli yalıtım kullanır. Bu yalıtım aynı zamanda karafın bir termos olarak ikiye katlanmasını sağlar. İçeceklere ek olarak, sürahi ayrıca çorba gibi sıvı yiyecekler de tutabilir.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Matchadna Elektrikli Süt Köpürtme Aleti

Fırfırsız ve ucuz bir süt köpürtücü arıyorsanız, MatchaDNA Elektrikli El Elektrikli’yi seveceksiniz. Bu elektrikli süt köpürtücü, ergonomik bir tasarım ve yüksek kaliteli ABS plastikten yapılmış bir gövde sunan temellere geri dönüyor. Çırpma teli paslanmaz çeliktir ve bu da bir esinti temizliği sağlar. Bu küçük cihaza güç sağlamak sadece iki adet AA pil alır ve en az birkaç ay boyunca pilleri değiştirmeniz gerekmez. MatchaDNA Elde Taşınabilir Elektrikli  hafif boyutu ve küçük şekli sayesinde taşınması ve saklanması kolaydır.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Secura Elektrikli Süt Köpürtme Maknesi

Secura Otomatik Elektrikli Süt Köpürtücü ve Isıtıcı, listedeki en pahalı ürünlerden biridir, ancak bir dizi özelliği paketleyerek bunu telafi eder. Bu köpürtücü, mükemmel köpük için ne kadar sıvı ekleyeceğinizi tam olarak bilmenizi sağlayan göstergelere sahiptir. Vakum yalıtımlı paslanmaz çelik dış kısım, sıvılarınızın saatlerce sıcak kalmasını sağlar. Çıkarılabilir taban, tüm cihazı kaldırmanıza ve kablolara dolanmanıza gerek kalmadan köpüğü güvenli bir şekilde dökmenizi sağlar. Bonus olarak, Secura Otomatik Elektrikli Süt Kabarcığını ve Isıtıcı’yı yıllarca mükemmel durumda tutmanıza izin verecek ücretsiz bir temizleme fırçası alacaksınız.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Nespresso Aeroccino Süt Köpürtme Makinesi

Motorlu süt donlarının çoğu sıcak içeceklerde uzmanlaşsa da, Nespresso Aeroccino Plus Milk Frother kendisini sadece bir köpük köpük kategorisiyle sınırlamaz. Bu yüksek kaliteli köpürtücü, hem sıcak hem de soğuk sütleri dondurmanıza izin verir ve bu ılık yaz günlerinde size lezzetli bir buzlu kapuçino yapma imkanı sunar. Nespresso Aeroccino Plus Süt Köpürtücü, ayrılabilir bir taban ve seviye göstergeleri de dahil olmak üzere üst düzey motorlu süt köpürtücüsünden beklediğiniz diğer tüm özelliklere sahiptir.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Ikea Süt Köpürtücü

Son fakat en az değil, Ikea Milk Frother. Ikea, evinize veya iş yerinize yönelik yüksek kaliteli ürünleri ile tanınır ve Ikea Milk Frother bir istisna değildir. Bu küçük el tipi elektrikli köpürtücü, 15 ila 20 saniye içinde hem sıcak hem de soğuk sütten köpük yapabilir. Siyah kasa şık ve diğer mutfak aletleriniz ve dekorunuzla tam uyum sağlayacak. Temizleme, nemli bir bezle makineyi silmek ve kurumaya bırakmak kadar kolaydır.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Sonuç

Manuel köpürtücü atalarımızın 19. yüzyılda tereyağı çalkalama biçimine benzer şekilde çalışır. Mutfak gereçlerinin öncüsü sayılabilir. Köpük oluşturmak için sütü küçük paslanmaz çelik bir kaba koyun, ardından köpüğü kendiniz oluşturmak için bir piston kullanın. Manuel ucuz olsa da, bir dezavantaj var: Köpüklü bir madde oluşturmak için birkaç dakika dışarı atmak gerekiyor. İşe gitmeden önce hızlıca kapuçino yapmak için arıyorsanız, bu sizin için değil.

Motorlu köpürtücü, paslanmaz çelik kabı tutar ancak içindeki köpürmeyi sizin için yapan teknoloji ile birlikte. Sütü bardağa dökün ve bir dakikadan az bir sürede lezzetli bir kapuçino içebilirsiniz. Motorlu bir süt köpürtücünün tek dezavantajı, genellikle üç seçeneğin en pahalısı olması.

Elektrikli süt köpürtücü, herhangi bir bardaktan lezzetli bir köpük elde etmek için kullanabileceğiniz küçük bir el cihazıdır. Bu alet hızlıdır ve genellikle motorlu kadar pahalı değildir. Bununla birlikte, bunun büyük bir dezavantajı vardır: Dikkatli olmazsanız, elektrikli süt donları bardaklarınıza zarar verebilir. Bu nedenle uzmanlar, elektrikli bir köpük köpürtücüyü yalnızca mutfakta hassas aletlerle çalışma konusunda deneyiminiz varsa kullanmanızı önerir.

 

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu