Teknoloji

En İyi TV Box ( Android )

Android TV BOX, Roku, Fire TV ve Western Digital gibi TV BOX hiç olmadığı kadar popüler. Akıllı TV BOX tam olarak nedir? Ne işe yarıyor? En iyi Tv Box Hangisi ? En önemlisi, neden bir tane almalısınız?

Bir TV kutusu televizyonunuza bağlanan ve onu Akıllı TV’ye dönüştüren küçük bir elektronik cihazdır. Bugünlerde çoğu TV akıllı teknolojiyi kullanıyor olsa da, bir TV kutusu televizyonunuzun yeteneklerini artırabilir.

TV kutunuzdan uygulamalar indirebilir, yerel TV kanallarını izleyebilir, Netflix gibi akışlı uygulamalara bağlanabilirsiniz. Yaşadığınız yere bağlı olarak, özellikle TV kutunuz KODI yazılımı kullanıyorsa, ekstra para ödemeden premium kanallara bile bağlanabilirsiniz.

Bu makalede ele alacağımız TV kutularının çoğu Android TV kutuları olmasına rağmen, diğerlerinin yanı sıra Roku ve Fire TV’ye de bakacağız.

Tüm bu TV kutuları benzer teknolojiyle yayınlanırken, farklı işletim sistemlerine ve dolayısıyla farklı kullanıcı arayüzlerine sahiptir. Örneğin, Apple TV mobil iOS formatını çalıştırırken, Fire TV Amazon’un işletim sistemini kullanarak anında Alexa’ya bağlanır.

Tv box yerine paraya kıyıp akıllı tv mi alsam diyorsanız https://anlatbakim.com/en-iyi-tv/ yazımızı okumak için tıklayın !

Editör Tavsiyesi

En iyi tv box hangisi diye soracak olursanız, Tv box deyince piyasaya hükmeden Xiaomi Mi Box S 4K akla geliyor. Bu yazıda hiç düşünmeden alabileceğiniz üründen kısaca bahsedelim.

 

android tv box tavsiye

Netflix, YouTube, Spotify, Kodi, Blu TV, Puhu TV, TED, Dailymotion gibi birçok popüler uygulamayı destekliyor ve sorunsuz kullanım imkanı sağlıyor.

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Mi Box S 4K’nın önce çıkan özellikleri

Cortex A53 işlemciye sahip Mi Box 2GB DDR3 ram ile birlikte piyasaya sürüldü. Usb – Hdmi – Bluetooth – Wifi gibi tüm bağlantı şekillerine uygun olarak tasarlanmış. Android 8.1 sistemi tarafından destekleniyor.Bu sayede menüler arası geçişleri oldukça kolay bir şekilde yapıyor.

Chromecast desteği bulunan Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player, HD TV’lere HDMI üzerinden kolaylıkla bağlanıyor ve tüm bilgisayarlar ile akıllı cihazlar üzerinden kontrol edilebiliyor.

 • Google Asistan ile eğlence dünyasına hızlı bir şekilde erişen Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player, evinizdeki  akıllı cihazlarla eşleşebiliyor.
 • Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player, en yeni 4K HDR teknolojisi ve 60 fps’ye kadar oynatma için yüksek hızlı 4K işleme özelliğine sahip. Bu sayede ultra yüksek çözünürlüklü ve gerçekçi görüntü deneyiminin keyfini çıkarmanıza imkan tanıyor.
 • Cihazın 4 çekirdekli işlemcisi sayesinde Google Play Store’dan indirilen oyunlar oynanabiliyor. Dolby Digital Plus ve DTS ses sistemi desteği de içeren Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player ile oynayacağınız oyunlar, üç boyutlu surround ses deneyimi sunuyor.
 • Ses algılayıcı özelliğe sahip akıllı kumanda ile beraber gelen Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player ile izlemek istediğiniz içeriği TV’ye söylemeniz yeterli oluyor. Böylece cihaz, kullanıcıyı araştırma yapma zahmetinden kurtarıyor.

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box Media Player; filmleriniz, dizileriniz ya da oyunlarınız için daha büyük ve daha iyi bir görüntüleme deneyimi sunuyor. Kumanda üzerindeki mikrofon tuşu ile erişilebilen sesli asistan, kullanıcının istediği içeriği kolaylıkla buluyor. Google Cast desteğiyle beraber gelen cihaz; Netflix, YouTube, Spotify, Kodi, Blu TV, Puhu TV, TED, Dailymotion gibi birçok popüler uygulamayı destekliyor ve sorunsuz kullanım imkanı sağlıyor. Tüm bu özellikler mi box’ı en iyi tv box seçeneği haline getiriyor.

Düşünülmesi gereken şeyler

En iyi tv box marka ve modelini seçmek için, teknik özelliklerine çok dikkat etmeniz gerekir. Dikkate alınması gereken birçok farklı faktör var ve ne yazık ki, aradığınız her şeye sahip bir “ideal” TV kutusu yok. Bir Android TV kutusundaki bazı önemli özellikleri tanıyarak, eviniz ve aileniz için daha akıllıca ve daha uyugn olanı satın alabilirsiniz.

İşletim sistemi

Tüm gelişmiş elektronik cihazlar gibi, TV kutuları özel bir işletim sistemi kullanarak çalışır. Ancak işletim sistemi estetik çekiciliğin ve bir dizi uygulamanın çok ötesinde. İşletim sistemi, hafıza kullanımı ve OpenGL desteği gibi TV Box’unuzun optimizasyonunu ve performansını etkiler.

TV kutunuzun işletim sistemi ayrıca evinizde olabilecek tüm akıllı merkezleri de etkiler. Tüm akıllı cihazlar birbiriyle uyumlu olmadığından, TV kutunuzun akıllı teknolojinizin geri kalanıyla çalıştığından emin olun. Amazon Alexa kullanıyorsanız, bir Fire TV’den en iyi performans sonuçlarını elde edersiniz. Eviniz Apple teknolojisi ile bağlanmışsa, uyumluluk için bir Apple TV’ye ihtiyacınız olacaktır.

Bir TV kutusu, hangi işletim sistemini seçtiğinizden bağımsız olarak çalışır, ancak daha iyi performans için güncel bir işletim sistemi olan birini satın aldığınızdan emin olun. Akıllı bir eviniz varsa, TV kutunuz akıllı merkezinizle aynı işletim sistemini kullanıyorsa, daha fazla sinerji yaşarsınız.

Ses

Ses geçidi, bir video dosyasının sesini – PC’ye aktarılan bir Blu-ray gibi, TV kutusundan ve “daha iyi kod çözebilen ve çevirebilen bir ev sineması alıcısına” ileten “sese izin veren bir özelliktir. Sıkıştırılmış ses dosyaları.

Başka bir deyişle, ses geçişi filmlerinizi, TV şovlarınızı ve hatta müzik sesini daha iyi hale getirmek için tasarlanmış bir özelliktir. Tüm TV kutuları ses geçişi ile donatılmamış olsa da, özellik çok yönlülüğü nedeniyle KODI’de sıkça bulunur ve bazı TV kutuları 5.1 ses geçişine sahiptir. Bu özellik herkes için önemli değildir, ancak göz önünde bulundurulması iyi bir şeydir.

Dinamik Yenileme Hızı Değiştirme

Dinamik Yenileme Hızı, aşina olabileceğiniz veya aşina olamayabileceğiniz başka bir teknik terimdir. Dinamik yenileme hızı, TV’nizin veya bilgisayarınızın görüntülemekte olduğunuz şeyi ne kadar hızlı işlemesi ve yansıtması anlamına gelir. 60Hz ideal olarak kabul edilir, çünkü bu yenileme hızında insan gözü artık yanıp sönmeyi algılayamaz veya bilgisayarın görüntüleri ne kadar hızlı yeniden çizdiğini tespit edemez.

Ne yazık ki, tüm videolar 60Hz’de kodlanmamıştır ve 60Hz’lik ayarlarda 30Hz’lik bir filmi görüntülerken, çok iyi görünmeyecektir. Dinamik yenileme hızı değişimi, TV Kutusu’nun kare hızındaki farkı otomatik olarak telafi etmesine izin vererek, filminizin daha düşük kare hızını daha iyi görsel çekicilik için TV’nizin daha yüksek kare hızıyla senkronize eder.

Bununla birlikte, bu özelliğin çalışması için, yazılımınızın (KODI gibi), donanımınızın (Android, Fire TV vb.) Ve televizyonunuzun kendisinin dinamik yenileme hızı anahtarlamasıyla donatıldığından emin olmanız gerekir. Bunlardan yalnızca birinin özelliği yoksa, kare hızını manuel olarak ayarlamanız gerekir.

HDMI, Bağlantı Noktaları ve WiFi

Özet olması için, HDMI, Ethernet ve USB gibi bir kategoride çeşitli önemli portları bir araya getiriyorum. Bu bağlantı noktalarının birbirleriyle çok az ortak noktaları olsa da, hepsi TV kutunuz için çok önemlidir.

Bu portlardan en önemlisi, HDMI portunuzdur. 4K TV’niz varsa ve 60FPS’de TV izlemek istiyorsanız, o zaman HDMI 2.0’a ihtiyacınız olacak. HDMI 2.0, HDMI 1.4’ün 10GB / saniye bant genişliğine kıyasla 18GB / saniye bir bant genişliğine sahiptir. Önceki HDMI modeli 4.0 videoyu işleyebilse de, performans ve kalite daha modern bir HDMI ile daha iyi olacaktır.

Ayrıca önemli olan bir Gigabit ethernet kablosu. Gigabit Ethernet, en gelişmiş Ethernet bağlantısıdır ve video akışları sırasında daha az tamponlama için üstün veri aktarımı sağlar. Ayrıca USB 3.0 olan cihazları aramak istersiniz. USB 3.0 ile veri aktarımı, USB 2.0’dan on kat daha hızlıdır, bu nedenle bir flash sürücüden veya taşınabilir bir sabit sürücüden video dosyaları akıyorsanız, USB 3.0’ı isteyeceksiniz.

KODI

KODI, TV’nize OpenOffice’in verimlilik yazılımı için ne anlama geldiğini veya Mozilla’nın internet tarayıcıları için ne olduğunu gösterir. OpenOffice, Microsoft’un endüstri lideri bir kelime işlem ve veri analiz yazılımı faktörü olarak sunarken Mozilla, Chrome, Edge veya Safari’ye karşı hoş bir alternatif sunar. KODI, tüm sesli ve görsel etkinlikleriniz için bir merkez olarak hizmet veren açık kaynaklı bir medya merkezidir. YouTube izleniyor, müzik dinliyor veya DVD oynatıyor.

KODI açık kaynaklı olduğundan, hemen hemen her TV kutusuna yüklenebilir. KODI telefonunuzda, tabletinizde, TV’de  dahil diğer elektronik cihazlarda çalışabilen kapsamlı bir yazılım programıdır. Aslında KODI, tüm medya eğlencenizi tek, kullanımı kolay bir programda toplayan bir medya merkezidir. Açık kaynaklı olduğu için tercihlerinize neredeyse sonsuz şekilde özelleştirilebilir.

Bununla birlikte, akılda tutulması gereken şeylerden biri, KODI’nin diğer işletim sistemlerinde olduğu gibi Apple cihazlarıyla neredeyse aynı şekilde çalışmadığıdır. KODI Apple bilgisayarınıza yüklenebilirken, yazılımı iPhone veya iPad’inize yüklemek çok daha zordur. Oldukça teknoloji meraklısı olmadığınız sürece, muhtemelen KODI’nin iPhone’unuzda çalışmasını istemeyeceksiniz.

DOLAMEE D5 (4K) Android TV Box

Öne Çıkan Özellikler

 • Çok uygun fiyatlı
 • İyi işlemci ve bellek
 • KODI önceden yüklenmiş olarak geliyor
Amazon’da İncelemek için Tıklayın

İki insan, her şey hakkında aynı fikirde değildir. Bu alışveriş tercihleri için de geçerlidir. Bu nedenle, bir kişinin pazardan markasız tshirt satın almasının, bir diğerinin de mavi gibi markalardan satın alması gibi.

Elbette, tasarruflu olmanın buna değmediği zamanlar vardır. Örneğin, Duracell veya Energizer gibi isim markalı piller emsallerinden kaçınılmaz olarak daha uzun dayanacaktır – öyle ki, daha ucuz pil satın almanız uzun vadede size her zaman daha pahalıya mal olacaktır.

Aslında, markalar uzun vadeli bakınca daha ekonomik oluyor. Çünkü hem kalite hem dayanıklılık açısından bakınca maliyetli olması çok normal.

Bir TV kutusu alırken de bu geçerlidir. Daha uygun olsa da yine iyi bir ürün elde edebilirsiniz. Örneğin, DOLAMEE D5 Android TV Box’ı kullanın. 4K çözünürlük, H.265 donanım kod çözme, 1.5 GHz dört çekirdekli işlemci, 2.4 GHz WiFi ve Bluetooth 2.0 desteği, 2 GB bellek ve 8 GB depolama alanı.

D5’in 3D görüntülemeyi desteklemediğini unutmayın. Bunun için biraz daha fazla ödemek zorunda kalacaksınız. 8 GB bellek de oldukça sınırlıdır ve çok fazla uygulama yüklerseniz alanınız tükenebilir. Buna ek olarak, D5 Android işletim sisteminin daha eski bir sürümünde çalışır, bu da yeni uygulamaların bazıları ile uyumlu olamayacağı anlamına gelir. KODI önceden yüklenmiş olarak geliyor, ancak eski bir sürüm, bu nedenle en son yazılıma erişmek için onu kaldırmak isteyebilirsiniz.

Dolamee D5 hiçbir zaman bir Fire Stick veya üst düzey bir Android TV kutusuyla yarışamaz. Ancak, TV kutularında yeniyseniz, sınırlı bir bütçeniz varsa ve 3D film izlemekle ilgilenmiyorsanız, fiyat performans bu android TV box cüzdanınızı çok eskilere getirmez.

Globmall X3 (4K) Android TV Box

Öne Çıkan Özellikler

 • En son Android işletim sistemi ile çalışır.
 • 3D ve 4K uyumluluğunu destekler.
 • İyi işlemci hızı.
Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Bir TV kutusu için alışveriş yaparken, aklınızda bulundurmanız gereken şeylerden biri, çoğu ürünün diğerlerine göre belirli özelliklere öncelik vermesidir. Video akışı konusunda uzmanlaşmış bir TV kutusu muhtemelen daha iyi bir oyun deneyimi olan bir TV kutusuyla aynı özelliklere sahip olmayacaktır.

Bazı Android TV kutuları, bir alanda ya da başka bir alanda uzmanlaşmayı değil, genel bir deneyim elde etmeyi amaçlamaktadır. Bu kutular hiçbir şeyin en iyisini olmayabilir, ancak en kötüsü de olmayacaklar.

Globmall X3, esnaf harikası Android TV Box’a bir örnektir. Piyasadaki en iyi değerlerden biri olmasına yardımcı olan güncel teknolojiyle sağlam bir performans sunar.

En yeni 7.1.2 Android işletim sistemine sahip olan X3, 2019 için hazırdır. Güncellenmiş işletim sistemi daha hızlı performans, gelişmiş yazılım uyumluluğu ve en yeni oyunların ve uygulamaların daha fazla kullanılabilirliğini sağlar. X3, 4K video için hazır ve sürükleyici bir sinema deneyimi için 3D teknolojisiyle uyumlu.

1.5 GHz dört çekirdekli CPU oldukça iyi olsa da, 2GB depolama alanı ciddi şekilde eksik. Belleği bir SD kartla 32 GB’a kadar genişletebilirsiniz, ancak kaç uygulama yükleyebileceğiniz veya hangi video / müzik dosyalarını depolayabileceğiniz konusunda sınırlı kalacaksınız. 2.4 GHz kablosuz ve 10/100 MB LAN da desteklenmektedir. Globmall ayrıca TV kutunuzu kontrol etmenizi sağlayan harici bir uzaktan kumanda ile birlikte gelir.

Endüstri lideri bir uygulama olmayabilir, ancak Globmall X3 iyi video kodlama ve uygun donanım sunar. Seni havaya uçuramayacak, ama bu uygun bir modelin performansından etkilenmeyeceğin anlamına gelmez.

GooBang Doo ABOX A1 TV BOX

Öne Çıkan Özellikler

 • En son Android işletim sistemi üzerinde çalışır.
 • 3D ve 4K uyumluluğunu destekler.
 • GPU, 3D grafikleri geliştirir.
Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Birçok yönden, GooBang Doo ABOX A1, Glomball X3’e oldukça benzer. Benzer şekilde fiyatlandırılırlar ve karşılaştırılabilir özelliklere sahiptirler, ancak donanım açısından, ABOX A1, X3’ün dışında kalıyor.

Unutulmaması gereken en önemli özelliklerden biri işletim sistemidir ve ABOX en son Android işletim sistemi ile yüklenmiştir. X3 gibi, A1 de doğal 4K çözünürlüğe sahip ve televizyon izleme deneyiminize yeni bir boyut getiren bir 3D grafik hızlandırıcı ile donatılmıştır.

Donanım, fiyat için oldukça etkileyici. TV Box, 3D grafik hızlandırmaya yardımcı olmak için penta çekirdekli 750 MHz GPU’lu 2.0 GHz dört çekirdekli bir işlemci tarafından desteklenmektedir. GPU özellikle güçlü değil, ancak TV kutusunun genel performansını artırıyor. A1’de ayrıca 2 GB DDR3 RAM ve ek bir SD kart ile 32 GB’a yükseltilebilen 16 GB eMMC depolama sürücüsü bulunuyor.

Mükemmel bir ürün değil. Uzaktan kumanda yeterli, ama heyecan verici değil ve kalite kontrol oldukça gevşek görünüyor. Arızalı ABOX modelleri nadir değildir. Bununla birlikte, bu durum mükemmel müşteri hizmetleri ve herhangi bir sorunu çözmek için istekli bir şirket tarafından hafifletilmektedir.

Makul bir fiyata uygun bir Android TV kutusu arıyorsanız, bu iyi bir seçimdir.

Amazon Fire TV 3rd Generation 4K Ultra HD

Öne Çıkan Özellikler

 • İyi donanım
 • Mükemmel HD anteni
 • Güzel 4K çözünürlük
Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Son üç TV kutusunun aksine, Fire TV, Android’in Lollipop’undan ziyade Amazon Fire OS’dan çıkıyor. Fire TV, 60 FPS’de 4K Ultra HD, HDR-10 desteği ve daha hızlı bir işlemci dahil olmak üzere, Fire TV üzerinde birçok önemli gelişme sunuyor.

Fire TV’nin çok iyi yaptığı bazı şeyler var. Mükemmel 4K çözünürlük sunar ve video kalitesi daha ucuz Android TV kutularından belirgin şekilde daha iyidir. Tüm akıllı ev cihazlarınızın durumunu izlemenizi sağlayan görsel bir merkez sağlayan Amazon Alexa ile güzel yönetme imkanı sunar.

Daha önce de belirttiğim gibi, bazı tv boxlar belirli alanlarda öne çıkarken diğerlerinde geride kalıyor. Ne yazık ki, Fire TV onlardan biri. Fire TV, dört çekirdekli 1.5 GHz CPU ve 8 GB depolama alanı ile iyi bir donanıma sahip. Bununla birlikte, çoğu Android TV kutusunun aksine – veya gerçekten de Fire TV’nin önceki modellerinde – depolama alanı 8 GB’ı geçemez. Bu, daha fazla uygulama için hafızanın tükenmesini kolaylaştırır.

Kingbox K3 TV BOX

Öne Çıkan Özellikler

 • Güçlü 8 çekirdekli işlemci
 • En son kablosuz internet protokollerini destekler
 • Daha fazla çok yönlülük için hem uzaktan hem de klavyeyi içerir
Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Android TV kutusu arıyorsanız, yukarıda listelenen Dolamee, Globmall veya GooBang kutularından daha iyi donanım ve daha fazla özellik içeren bir şey istiyorsanız, Kingbox K3 veya Evanpo T95Z daha yüksek bir hızda olabilir. Donanım, yazılım ve performans açısından Kingbox, daha ucuz olan Android kutularını gökyüzünden havaya uçuruyor.

Kingbox beklediğiniz gibi en son Android 7.1 Marshmallow işletim sistemini çalıştırıyor. Ayrıca en son KODI 17.6 yazılımının bir sürümü ile birlikte geliyor. KODI eklentileri ücretsiz olarak sunar, böylece istediğiniz şekilde özelleştirmekte özgürsünüz.

K3 hakkında gerçekten etkileyici olan donanım. TV kutusu, 2,0 GHz’e varan hızlarda çalışan 8 çekirdekli bir Amlogic CPU ile çalıştırılıyor. Bu, eşsiz hız ve performansa izin verir ve daha iyi çoklu görevler için izin verir. Kutuda ayrıca 2 GB DDR3 RAM ve 16 GB eMMC depolama sürücüsü var. Diğer Android kutuları gibi, bu da 32 GB’a kadar genişletilebilir.

K3 ayrıca, 2.4 ve 5.0 GHz kablosuz bağlantıların yanı sıra, daha ucuz modellerin hemen önünde bulunan 10/100/1000 Ethernet LAN’ı destekleyen en son ve en hızlı kablosuz internet teknolojisine de izin verir. Bu geliştirilmiş internet hızı, arabelleğe almayı en aza indirir ve daha hızlı indirme ve daha yüksek çözünürlüklü akış sağlar.

Tahmin edebileceğiniz gibi, Kingbox K3, hem bant hem de bant genişliğini azaltmak için hem 4K hem de 1080p çözünürlükleri ve H.265 donanım kod çözme işlemlerini destekliyor. TV box, daha fazla kontrol için hem uzaktan hem de mini klavyeyle birlikte gelir.

Kingbox 3D destek sağlamamasına rağmen, önceki tüm TV kutularını hem donanım hem de performans açısından gölgede bıraktı. Daha iyi modeller var, ancak mümkün olan en düşük parayla performansı en üst düzeye çıkarmak istiyorsanız bu sizin için.

EVANPO T95Z PLUS Android TV BOX

Öne Çıkan Özellikler

 • Güçlü 8 çekirdekli işlemci
 • Daha fazla hafıza ve depolama alanı
 • Daha fazla çok yönlülük için hem uzaktan hem de klavye
Amazon’da İncelemek için Tıklayın

T95Z Android TV Box, Kingbox K3 ile başa baş yarışan bir diğer yüksek güçlü teknoloji ürünü ve en iyi tv box modellerinden biri. Her ne kadar biraz daha pahalı olsa da, birkaç alanda daha iyi donanıma sahip ve etkilemesi kesin olan şık ve çekici bir tasarıma sahip.

Hem K3 hem de T95Z, standart dört çekirdekli işlemcilerden dört kat daha hızlı çalışan Amlogic S912 okta çekirdekli işlemciyi kullanıyor. Ayrıca, 2.4 ve 5.0 GHz WiFi bağlantılarının yanı sıra 10/100/1000 MB LAN’ı da destekler.

T95Z’nin Kingbox’tan farklı olduğu yer ise RAM ve ROM’unda. T95Z, diğerlerinin sadece iki tanesinin sunduğu 3 GB DDR3 RAM sunuyor. Ayrıca, 32 GB’lik depolama alanıyla birlikte gelir, sizi sıkıntıdan kurtarır. Ekstra RAM, daha iyi bir eğlence deneyimi için TV kutusunun hızını ve performansını önemli ölçüde artırır. Aynı zamanda bir 3D grafik hızlandırıcıya sahip olup, 3D sinemayı doğrudan oturma odanıza getirmenizi sağlar.

T95Z, hem kontrolör hem de mini klavye ile birlikte gelir. Klavye arkadan aydınlatmalı olduğundan ışıklar kapalıyken bile ne yaptığınızı görebilirsiniz ve PC, Mac, Xbox, diğer Android cihazları ve çeşitli diğer sistemlerle uyumludur.

Donanımı sayesinde, Evanpo T95Z piyasadaki en gelişmiş TV kutularından biridir. Daha iyi donanıma sahip başka ürünler varken, bu piyasadaki en iyi TV Box’tır.

Roku Ultra TV BOX

Öne Çıkan Özellikler

 • Çok çeşitli kanallar
 • Sürükleyici dinleme için kulaklıkla geliyor
 • 500.000’den fazla filme ve TV şovuna erişim
Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Roku Ultra’nın donanımı, Evanpo T95Z’nin tek başına bıraktığı Kingbox K3 ile rekabet etmeye başlamıyor. Peki neden bu listede? Çok basit: kullanım kolaylığı. Roku, hepsi rakip şirketler tarafından üretilen çoğu Android TV kutusunun aksine, güzel bir izleyici deneyimi sunuyor.

Roku ve Android cihazlar arasındaki en büyük farklardan biri yazılımdır. Kodi, en popüler multimedya yazılımlarından biridir, ancak programlaması Roku tarafından desteklenmemektedir. Bunun yerine, Roku, yüzlerce film ve ücretsiz gösteri sunan kendi özel medya kanalını sunuyor.

Android TV kutuları spor akışı uygulamalarını destekleme konusunda sorun yaşar. Bu, Roku’nun öne çıktığı, daha iyi bir deneyim sağlamak için spor uygulamalarıyla yakın çalıştığı başka bir alan. Roku ayrıca, uzaktan kumandayı kullanmadan akış ve ortam deneyimlerinizi hassaslaştırmanızı ve kontrol etmenizi sağlayan özel bir mobil uygulama sunar.

Donanıma göre, Roku o kadar etkileyici değil. Dört çekirdekli işlemci gayet iyi çalışıyor, ancak yalnızca 256 MB boyutunda bir depolama alanı tehlikeli derecede sonlu. Aynı zamanda standart altı olan sadece 1,5 GB RAM’e sahiptir. Çift bantlı WiFi özelliğini desteklese de, Ethernet yalnızca 10/100 MB’ye gider.

Harika bir donanıma sahip bir TV kutusu arıyorsanız, Roku değil. Neredeyse sadece video akışı için tasarlanmıştır ve oyun oynamak veya müzik akışı yapmak için çok fazla seçenek sunmaz.

Roku Ultra TV BOX

Öne Çıkan Özellikler

 • Gelişmiş CPU ve 256 çekirdekli GPU
 • 500 GB depolama alanı
 • Bilgisayarınızdan TV’ye video oyunları aktarın
Amazon’da İncelemek için Tıklayın

PC oyununuzu Smart TV’nize bağlamanın bir yolunu arıyorsanız, bunun cevabı Nvidia Shield TV Ev Medya Sunucusu. Bu son teknoloji TV BOX, PC oyununuzu televizyonunuzun ekranına doğrudan hiçbir donanım bağlantısı olmadan yayınlayarak, oyunlarınızı istediğiniz gibi oynaması için ücretsiz bir GPU ve güçlü kablosuz bağlantısını kullanır.

Nvidia müthiş bir donanım ile birlikte geliyor. Yenilikçi işlemci iki farklı dört çekirdekli işlemciyi birleştirerek, dört çekirdeği basit, düşük güç gerektiren görevlere atadı ve diğer dört çekirdeği gelişmiş işlemler için serbest bırakarak sizi daha fazla işlem gücüne sahip olma olanağı tanıdı. 3 GB RAM, çok fazla hız ve diğer TV kutularını geride bırakan 500 GB’lık inanılmaz bir depolama alanı sunar.

Shield Pro’nun en heyecan verici özelliklerinden biri, bu modelle birlikte kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış Android oyunlarının özel bir dizisidir. Ayrıca gelişmiş kablosuz mimarisi, PC oyunlarının buluttan doğrudan TV’nize kolayca aktarılmasını sağlar. Sürükleyici ses teknolojisi, tam Dolby ses ve surround ses geçişi içerir.

Buna ek olarak, Shield Pro, TV kutunuzu akıllı hub’ınıza bağlayan, tüm akıllı cihazlarınızla net bir görsel arayüz sağlayan ve evinizi kontrol etmenizi kolaylaştıran Google SmartThings akıllı hub asistanı ile tam uyumludur. Shield Pro ayrıca popüler kanallar, canlı spor istasyonları, PLEX, KODI ve daha fazlası dahil olmak üzere çok çeşitli yayın servisleriyle uyumludur.

Nvidia Shield Pro ucuz değil. Ortalama Android TV kutusundan birkaç kat daha pahalı ve birçok kişi için ekstra RAM ve güçlü GPU ek maliyete değmez. Ancak, oyun oynamayı ciddiye alıyorsanız, Shield Pro oyun oynama biçiminizde devrim yapabilir.

İnternet erişimi ve wifi konusundan sorun yaşayanlar için hazırladığımız modem satın alma rehberini incelemek için → https://anlatbakim.com/en-iyi-modem/

Sonuç

Android TV kutuları neredeyse Android telefonlar kadar çok çeşitlilikte ve seçeneklerin bolluğu buğdayı samandan ayırmayı zorlaştırabilir. İster basit bir bütçeye uygun bir model, ister eviniz arasında bir devrim yaratacak bir güç arıyorsanız, bu rehberin aradığınızı bulmanıza yardımcı olacağını umuyoruz.! Forumlardaki paylaşımlarımı da takip edebilirsiniz.

Tv Box Nedir ?

Bir TV kutusu televizyonunuza bağlanan ve onu Akıllı TV’ye dönüştüren küçük bir elektronik cihazdır. Bugünlerde çoğu TV akıllı teknolojiyi kullanıyor olsa da, bir TV kutusu televizyonunuzun yeteneklerini artırabilir.

Tv Box Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • 1. İşletim sistemi
 • 2. Ses
 • 3. Dinamik Yenileme Hızı Değiştirme
 • 4. HDMI, Bağlantı Noktaları ve WiFi
 • 5. KODI, TV’nize OpenOffice’in verimlilik yazılımı için ne anlama geldiğini veya Mozilla’nın internet tarayıcıları için ne olduğunu gösterir.

En İyi Tv Box Hangisi ?

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box, Netflix, YouTube, Spotify, Kodi, Blu TV, Puhu TV, TED, Dailymotion gibi birçok popüler uygulamayı destekliyor ve sorunsuz kullanım imkanı sağlıyor. Bu da en iyi tv box modeli olarak öne çıkıyor.

Alınabilecek Tv Box Listesi

 • En İyi tv box Xiaomi Mi Box S 4K
 • 1. DOLAMEE D5 (4K) Android TV Box
 • 2. Globmall X3 (4K) Android TV Box
 • 3. GooBang Doo ABOX A1 TV BOX
 • 4. Amazon Fire TV 3rd Generation 4K Ultra HD
 • 5. Kingbox K3 TV BOX
 • 6. EVANPO T95Z PLUS Android TV BOX
 • 7. Roku Ultra TV BOX

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

5 Yorum

 1. Yaziniz ve emeginiz icin tesekkurler mi box s i listeye neden almadiginizi merak ettim bende almayi dusunyorum bir android tv box ama mi box s i goremeyince soru isaretleri olustu

  1. Mi Box S yazinin ust kisminda bulunuyor. Listeyi hazirladigimda mi boxı eklememistim. Daha sonradan en cok tercih edilenin mi box oldugunu farkedince listeden bagimsiz bir sekilde en ust kisma ekledim. Anket sonuclarina da bakacak olursaniz zaten yaziyi inceleyenlerin tercihinin de mi box oldugunu gorebilirsiniz.

 2. Avrupa’daki en yaygın Android stb üreticisi Koreli Formuler firmasının ürünlerinde bu tanıtıma koysanız daha faydalı bir sayfa olurdu.

  1. Yorumunuz için teşekkürler. Belli aralıklarla incelemeleri güncellemeye çalışıyoruz. Bahsettiğiniz firmaya ait ürünleri inceleyip ekleyebiliriz. Katkınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu