Teknoloji

En İyi Bebek Telsizi Tavsiyesi

Yeni ebeveynler için hiçbir şey bebeğini güvende tutmaktan daha önemli değildir . Bebek sahibi olmak hayatın en muhteşem ve en korkunç deneyimidir. Tüm anneler ve babalar aynı şeyi yaşarlar. Bebek Telsizi teknolojisinin icat edilmesinden bu yana bebek monitörleri, ebeveynlerin biricik bebeklerini takip etmeleri ve evdeki herhangi bir odadan çığlıklarını duymaları için bir yol olarak kullanılmaktadır. İşte bu yüzden, kendinizi rahat hissedebilmek için en iyi bebek telsizi modelini edinmelisiniz.

bebek kamerası tavsiye

Bu günlerde bebek monitörlerinde yer alan teknoloji çok gelişmiş. Piyasadaki hemen hemen tüm bebek monitörlerinde iki yönlü konuşma özellikleri ve kristal netliğinde ses izleme bulabilirsiniz. Ancak kablosuz izleme, HD video ve uzaktan kamera kontrolü özellikli dijital video bebek monitörleri de var. Bu tür bir izleme, çalışan anneler ve babalar veya geceleri dışarı çıkarken çocuklarına göz kulak olmak isteyen ebeveynler için özellikle rahatlatıcıdır.

Eğer video monitörüne ihtiyacınız yoksa daha az gelişmiş bebek telsizi alarak bebeğinizi takip edebilir. Ona özellikli telsizlerde bulunan ninnileri dinletebilirsiniz.

Evinizi uzaktan kontrol etmek için wifi kamera almayı düşünebilirsiniz. Çalışan kişisel için hazırldağımız en iyi wifi kamera rehberimizi okuyabilirsiniz → https://anlatbakim.com/en-iyi-wifi-kamera/

Editör Tavsiyesi En İyi Bebek Telsizi

Philips Avent DECT SCD501 iyi bir ses netliğine sahip ve kullanımı çok kolay olan temel bir ses monitörüdür. Bu ürün oldukça iyi bir ürün yelpazesine ve çoğu ebeveynin ihtiyaç duyduğundan daha uzun bir pil ömrüne sahiptir. Bu ürünün çoğu aileye uygun geleceğine ve kolaylıkla seyahat monitörü olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz. İyi ses performansı olan basit bir monitör arıyorsanız, bu sizin için iyi bir seçimdir.

en iyi bebek telsizi

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Görselde görüldüğü üzere bebek telsizleri markaları ve modelleri arasında ortalama puana göre 3. sırada yer alıyor.

Ses Netliği

Bu monitör, ebeveyn ünitesinin maksimum 101 desibel hacmi vardır. Bu ses seviyesinde, ses net, berrak ve parlaktır. 85 db’de ses bozulma olmadan net ve duyması kolaydır. Bununla birlikte, ses filtreleme seçeneği fazla iyi değildir. Bebek odasındaki fan sesi gibi dış sesleri filtreleyemiyorsunuz.

görüntülü bebek telsizi tavsiye

Kullanım Kolaylığı

Kullanımı çok kolay. Sadece bir güç düğmesi ve ses seviyesi ayarları var. Gecenin bir yarısında hata yapmanın veya yanlış seçeneklere basmanın neredeyse hiçbir yolu yoktur. Kurulum, kutudan çıkarma, takma ve açma işlemlerini bir dakikadan daha az bir sürede yapılabilir.

Ses Menzili

50 metreye varan iç mekan menzili, 300 metreye varan dış mekan menzili bulunuyor.

Ürün Yorumu: 6 aylık oğlumuz için aldık. Bir haftadır da kullanıyoruz. Ebeveyin ünitesi hışırtısız net ses veriyor. Akşamları bir kaç saat açık kalıyor. Pille kullanıyoruz ve henüz bitmedi. Kutudan pil çıkmaması ve bebek odası ünitesinin pille çalşmaması bizim için hiç problem değil. Tavsiye ederim…

Bebevo Görüntülü Bebek Telsizi VM901

görüntülü bebek telsizi

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Bebevo VM901 bebek mönitörü, ergonomik tasarımı, uzun pil ömrü ve çekim gücü sayesinde evinizin her yerinden bebeğinizi güvenle ve rahatça izleyebilme imkanı sağlıyor.

Eğer bana telsiz yetmez, bebeğimin hangi pozisyonda yattığını da görmek istiyorum diyorsanız bu ürün tam size göre.

Bebeğinizi uyuttuktan sonra, kendi işlerinizle uğraşırken veya çay kahve içerken rahat olabilirsiniz. Çünkü hassas ses algılayıcısıyla anlık bildirim düşüyor ve kameradan da izleyebiliyorsunuz.

Tek eksiği cep telefonundan izleyebilme özelliği yok. Üst modellerde bu özellik bulunuyor tabi fiyat farkı da ona göre yansıyor.

Görüntü Performansı

Bebek kamerası üstünde bulunan 8 adet kızılötesi led ile gece görüş imkanı sağlıyor. Kullanıcı yorumlarına da bakıldığında, karanlık bir oda da olsa bile bebeğinizin hareketlerini ve yüzünü net bir şekilde görebiliyorsunuz.

Ayrıcı Kamera üstünde bulunan termostat ile bebeğinizin bulunduğu odanın sıcaklık derecesini monitör üzerinden görebiliyorsunuz.

bebek görüntülü telsiz

Ninni Çalar ve Ses Kaydedici

Bebek kamerası içinde bulunan müzik çalar özelliği ile 8 adet ninniden birini seçerek bebeğinize ninni çalarak, rahatlamasını sağlayabiliyorsunuz.

Ayrıca bebek monitörü üzerinde bulunan mikrofon işaretli düğmeye basarak  bebek kamerası üzerinde bulunan hoparlör ile bebeğinize kendinizi duyurabilirsiniz.

Menzil

Açık alanda 260 metre, kapalı alanda 50 metrelik bir çekim gücüne sahip. Bu sayede bebeğiniz odasında uyurken siz de video monitörünüzle evinizin herhangi bir köşesinden bebeğinizi kesintisiz olarak izleyebilirsiniz.

Batarya Ömrü

Vox ( Sesli Aktivasyon Modu ) ile 12-24 saat aralığında sarj etmeden kullanabiliyorsunuz. Yani bebeğiniz ses çıkarmadığ ve hareket etmediği durumlarda Lcd ekran kapanarak pil tasarrufu sağlıyor.Vox Modu hassasiyeti ne kadar düşük kullanırsanız batarya o kadar uzun gidiyor.

Ürün Yorumu: Gayet yeterli. Kullanımı basit, kurulum gerektirmiyor. Ses aktarımı karşılıklı olarak çok iyi, görüntü fena değil, eski bilgisayarlardaki webcam tadında ancak yeterli. Gece görüşü de iyi. Kamera sürekli fişe takılı kullanılıyor, ekran ise şarjlı, epey gidiyor. En ufak bir hareket veya seste ekran açılıyor. Güvenle kullanıyoruz. Ekran küçük ancak parasını sonuna kadar hak eden bir ürün.

Weewell Dijital Bebek Telsizi ve İzleme Cihazı

en iyi görüntülü bebek telsizi Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Philips Avent sadece bebek telsizi işlevi görüyordu. Bebevo ise hem görüntü hem telsiz görevi görüyor ve bebek monitörü ile bebeğinizi izleyebiliyor ve ileşitim kurabiliyordunuz.

Weewell’in bu modeli ile yukarıdaki özelliklerin hepsini kullanabiliyor ve ayrıca telefonunuzdan da kamera kontrolü yapabiliyorsunuz.

Kamera Özellikleri

İlk olarak görüntü ve kamera özelliklerinden bahsetmek gerekiyor. Weewell Bebek İzleme Cihazı ile bebeğinizi izlemek artık çok kolay. Birden fazla cihaza bağlanabilme imkanı buluyorsunuz. Bu özellikle birlikte isterseniz ebeveyn ünitesinden, isterseniz tablet veya telefonunuzdan takip edip izleyebiliyorsunuz.

kameralı bebek telsizi tavsiye

4,3 Inch TFT LCD Dokunmatik Ekran ile 1280*720 çözünürlükte HD görüntü kalitesiyle bebeğinizin her hareketini takip edebilirsiniz. Zoom özelliği ile görüntüyü büyütebilir, detayları yakalayabilirsiniz.

Bebeğiniz belli hareketleri yapmaya başladığında onu takip edebilmeniz için kamera açısını değiştirmeniz gerekebilir. Weewell WMV870 ile ebeveyn ünitesinden kamera açısını kontrol edebiliyorsunuz. Geniş açılı görüntüleme ve kamera hareket kontrolü ile istediğiniz açıdan görüntü alabiliyorsunuz.

Kameradaki son özellik gece görüş desteği. Siyah beyaz gece görüşü sayesinde bebeğinizi gün ışığında izlediğiniz gibi izleyebileceksiniz.

İletişim

Önceki cihazlarda olduğu gibi Ebeveyn ünitesi üzerinden bebeğinizle konuşabilir ve onu sakinleştirebilirsiniz. Bebeğiniz her zaman sizi yanında hissetmesini sağlayabilirsiniz.

Cihazın içinde bulunan ninniler ile bebeğiniz sakinleşmesini sağlayabilir, rahat bir uykuya dalmasına yardımcı olabilirsiniz.

bebek odası kamerası

Ortam Sıcaklığı Alarmı

Bebekler gelişim aşamasında ortam sıcaklığından etkilendiği için oda sıcaklığını belli bir seviyede tutmak isteyeceksiniz. Weewell Bebek İzleme Cihazında bulunan ortam termometresi ile bebeğinizin bulunduğu odanın ortam sıcaklığı aralığını ayarlayabilir, sıcaklığın belirlediğiniz derece üstüne çıkması veya altına inmesi gibi durumlarda alarm vermesini sağlayabilirsiniz.

Bebek Telsizi Satın Alma Rehberi

İlk kez bir bebek monitörü mi alıyorsunuz, yoksa başkaları için mi seçiyorsunuz? Her iki durumda da, doğru monitörü seçmek için yardıma ihtiyacınız olabilir.

İlk başta, tüm monitörler aynı görünüyor ve hepsi de piyasadaki en iyi bebek monitörü olduğunu iddia ediyor. Temel olarak, hepsi uyurken bebeğinizi izleyebilir. Ancak tam olarak özellikleri neler ?

Ebeveynlik tarzınıza ve tercihlerinize bağlı olarak, herkesin önerdiğinden tamamen farklı bir monitör satın alabilirsiniz. Bu nedenle ihtiyacınızı ve seçeneklerin neler olduğunu anlamak önemlidir.

Bebeğim için bir monitöre ihtiyacım var mı ?

Öncelikle, bebek monitörüne gerçekten ihtiyacınız varsa, kendinize ve eşinize sormanız gerekir. Küçük bir daire de yaşıyorsanız gerek duymayabilirsiniz.

Ebeveynler genelde kişisel zamanlarını artırmak için bebek izleme cihazlarını tercih ediyor. Günün yorgunluğunu atarken bebeğini de izleyebileceği bir uygulama olsun istiyor.

Aynı zamanda anne ve baba çalışıyor ise ve bakıcı bebeğine bakıyorsa. Hem bakıcıyı hem de bebeğin durumunu kontrol etmek için bebek izleme cihazlarını kullanıyor.

Ne tür bir bebek telsizi modeline ihtiyacım var ?

Bir bebek monitörü almaya karar verirseniz, 3 kategori arasından seçim yapmanız gerekecektir: ses, video veya akıllı monitörler.

1. Bebek Telsizi

Yalnızca sesli monitör en yaygın türdür. Çünkü ses izlenecek en önemli şeydir. Bebeğinizin odasındaki her şeyi duyabilecek ve bebeğiniz ağladığında en kısa zamanda uyanık olacaksınız.

2. Video monitörü

Bir video monitörü öncelikle kameralı bir ses monitörüdür. Bebeğinizi başka bir odadan dinleyebilir, yatak odasında neler olup bittiğini de görebilirsiniz. Çocuğunuzun ne yaptığını karanlıkta bile görmeniz için size olağanüstü bir güç vererek, bir ev gözetim sistemi gibi çalışırlar. Çocuğunuzun uyuduğunu ya da Lego ile oynadığını tahmin etmenize gerek yok.

Benim düşünceme göre, görüntüyü sesle yapmak sesten çok daha faydalı. Çünkü, çocuğunuzu eğitirken uyurken, çocuğunuzun neden ağladığını hızlı bir şekilde anlamak için kamerayı kullanabilirsiniz. Oyuncak ayısını düşürdü mü? Bebek bezi sızdırıyor mu? Ya da sadece huzursuz ve uykuya dalmak üzere.

3. Akıllı bebek telsizi

Modern monitörler her çeşit sensörle yüksek teknolojiye dolu. Cihaz hareketi, solunumu, hava kalitesini ve oda sıcaklığını izleyecektir. Bebeğinizin o anda neden ağladığını anlamak için bu modelleri tercih edebilirsiniz.

Seçtiğiniz monitör türü ne kadar bilgiye ihtiyacınız olduğuna bağlı olacaktır.

Bir bebek telsizi nasıl seçilir ?

Bir bebek monitörü seçerken, hangi özelliklerin sizin için gerekli olduğuna ve hangisinin sizin ihtiyacınıza uygun olduğuna karar vermelisiniz. İşte temel özellikler ve neden çok önemli oldukları.

1. alıcı tipi

Tüm bebek monitöründe, çocuğunuzun odasına yerleştireceğiniz bir çocuk ünitesi bulunur. Diğer tarafta, bebek monitörlerinin çoğunda bir alıcı (ebeveyn) ünitesi bulunur.

Özel birim: Özel birim, çoğu monitörün sesi veya görüntüyü almak için kullandığı cihazdır. Öte yandan, bazı monitör uygulamalarınıza akıllı telefonunuza bağlanacaktır.

Bir ses monitöründe küçük bir radyo gibi görünen bir alıcı bulunur. Alıcıda, ses seviyesini veya mikrofon hassasiyetini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca, parazit olması durumunda frekans kanalını değiştirebilirsiniz. Ses seviyesi göstergesi olan bir alıcı bulmanızı tavsiye ederim. Bu, bebeğiniz ağladığında yanan bir görsel gösterge verir.

Video monitörü eski okul video oyununa benzeyen bir video ekranına sahip olabilir. Ancak bazı üreticiler diğerlerinden daha iyi görünümlü bir alıcı tasarlıyor. Video alıcısı rengini, parlaklığını ayarlamak ve ninniler veya gece lambası gibi özel özellikleri etkinleştirmek için düğmelere sahip olacaktır.

2. Ekran kalitesi

Çoğu video monitörü elde taşınabilir bir monitör ile birlikte gelir. Modele bağlı olarak, bazılarında daha iyi görüntü çözünürlüğü ile daha büyük bir ekran var. Diğerleri ise video akışını izlemek için akıllı telefonunuza veya tabletinize bağlanma imkanı sağlıyor.

Ekranın boyutu önemli değil ve görüntünün çözünürlüğünü çoğunlukla göz önünde bulundurmalısınız.

Nightvision: Yukarıda belirtildiği gibi, karanlıkta görüntünün kalitesi, gece görüşünün netliğine bağlı olacaktır. Tam renkli bir görüntü beklemeyin, çoğunlukla hafif yeşilimsi bir dokunuşla siyah beyaz bir görüntü bekleyin.

Uzaktan kamera ayarları: Çocuğunuzu eğitirken uyurken, odaya geri dönmekten kaçınmak istersiniz. Bu nedenle, kamera görüntüsünü ebeveyn ünitesi aracılığıyla ayarlama fırsatına sahip olmak çok yararlı olabilir.

3. Ses kalitesi

Ses kalitesi, hoparlörün kalitesine ve mikrofonun hassasiyetine bağlı olacaktır. İyi bir ses monitörünün hassasiyeti ayarlama seçeneklerine sahip olması gerekir, böylece odadaki her şeyi en düşük ses seviyesinde duyabilirsiniz.

İki yönlü iletişim: Bebek telsiz gibi iki yönlü iletişim çalışmasını izler. Çocuğunuzla konuşabileceğinizi düşündüğünüz monitör. Bebeğinizi kendi sesiniz ile sakinleştirmek veya yürümeye başlayan çocuğunuzun yatağa gitmesini istemek için kullanışlıdır.

Ninniler ve müzik: İki yönlü iletişimi olan bir bebek monitörü de bebeğinizin odasında ninniler çalma imkanı sunacaktır. Yatak odasına girmeden, müziği ebeveyn ünitelerinden kontrol edebilirsiniz.

4. Menzil

Menzil, iletişiminizi kaybetmeden bebeğinizden ne kadar uzakta olabileceğinizi gösterir. Bu nedenle, arka bahçe ve araba yolu dahil olmak üzere evinizin boyutunu düşünmelisiniz. Seçtiğiniz bebek monitörü üst kata, alt kata ve dışa çıkmanıza izin verecek kadar aralığı kapsamalıdır.

Çoğu üretici, “iç mekan kapsama alanı” hakkında iyi bir fikir vermek için neredeyse 3’e bölünmesi gereken bir “açık alan” aralığını duyururken dikkatli olun. Duvarlar, mobilyalar ve ev aletleri dahil olmak üzere evin yapısı, sinyal için bir engel oluşturur.

” Uzun menzilli ” olarak adlandırılan monitörleri bulabilirsiniz ve bunlar normal monitörden daha fazla mesafeyi kapsamalıdır. Ayrıca, internete bağlı monitör, internete bağlı olduğunuz sürece sınırsız bir menzile sahip olacaktır.

Aralık dışı göstergesi: Bebeğinizin ünitesinden ayrıldığınızda kesinlikle uyanık olmak istersiniz. En iyi bebek monitörü, sinyali kaybettikten hemen sonra sizi uyaracaktır. Sinyali kaybetmek, genellikle, bebeğinizden çok uzakta olduğunuz anlamına gelir.

5. kurulum

Alacağınız bebek monitörüne bağlı olarak, bazıları yalnızca rafa yerleştirilebiliyorken, bazılarının duvara monte edilmesi gerekir. Duvara monteli bir monitör seçmeden önce daima çocuk odası kurulumunu dikkate alın.

Taşınabilirlik: Bazı monitörler beşik üzerine monte edilmeli, diğerleri ise bağımsız ve evin içinde hızlı bir şekilde hareket ettirilebilir. Aile veya arkadaşlar evinde seyahat etmeyi veya uyuma yapmayı planlıyorsanız, duvara monte edilmesi gerekmeyen taşınabilir bir monitöre ihtiyacınız vardır.

6. Batarya ömrü

Hemen hemen tüm bebek monitörünün elektrik prizine takılması gerekir. Bataryayı şarj etmek ve bazen vericinin açık kalmasının tek yolu bu olabilir.

Video monitörleri, pili yalnızca sesli monitörlerden daha hızlı boşaltma eğilimindedir. Ancak bütün gece uyuyabilmek için pilin en az sekiz saat dayanması gerekir.

Bebek monitörleriyle ilgili yaygın bir şikayet, kısa pil ömrüdür. Ayrıca, monitörü ne kadar çok kullanırsanız, pil ömrü o kadar kısalır. Bu sorunla başa çıkmanız için iyi bir yolu var. Bu yüzden hatalı monitörleri değiştirdiği bilinen bir markadan monitör almanızı tavsiye ederim. Bu, eski müşterilerden gelen yorumları ve yorumları okuyarak öğreneceğiniz bir şeydir.

Düşük batarya göstergesi: Kalan batarya miktarınız önemli bilgilerdir. Bu uyarı size çok geç olmadan bataryayı şarj etme zamanının geldiğini gösterir.

Eko modu: Videoyu çocuğunuzun odasından izlerken, piliniz daha hızlı bitiyor. Pilden tasarruf etmenin mükemmel bir yolu, monitördeki Eko modunu kullanmaktır. Bu özellik sayesinde, ekran kapanacak ve sadece ses açık kalacaktır. Monitör bir ses veya hareket algıladığında ekran açılır.

7. Güvenlik

Gizliliğiniz önemlidir ve monitörde sizi “yanlışlıkla” listeleme riskinin farkında olmalısınız. Monitör sinyalinin, özellikle yoğun nüfuslu bir alanda, çapraz yoldan geçmesi ve birbirine karışması yaygındır. Her zaman kesilme riski vardır, ancak bazı bebek monitörleri daha güvenlidir ve iletmek için şifreleme teknolojisini kullanır.

8. Sensörler

Sensörlerle donatılmış bir bebek monitörü, sadece ses ve görüntüden daha fazlasını izlemenizi sağlar. Size bebek durumları hakkında değerli bilgiler ve içgörü sağlayacaktır.

Oda sıcaklığı: Bebeğinizin rahat olduğundan emin olmak için oda sıcaklığını izleyin. Ayrıca, eğer oda sıcaklığında bir değişiklik olursa, monitör sizi uyaracaktır. Bazı monitörler akıllı ev sistemine bağlanabilir ve uygulamaları aracılığıyla sıcaklıkları ayarlamanıza izin verir.

Hareket: Hareketin izlenmesi, yardımınız için ağlamaya başlamadan önce bebeğinizin ne zaman uyandığını bilmek istediğinizde faydalıdır. Ayrıca, bu özellik uyurken, yatağında kalmayı reddeden yürümeye başlayan çocuğunuzu yetiştirmek için kullanışlıdır. Yataktan çıktıktan sonra monitör sizi uyaracaktır.

Bebek monitörleri güvenli midir ?

Bir bebek monitörü kullanırken, gerekli güvenlik önerilerinden haberdar olmalısınız. İlk kural, monitörü asla yatağın içine veya bebeğinizin erişemeyeceği bir yere yerleştirmemektir. Tel boğulma riski taşıyor ve her yıl kaza meydana geliyor, çünkü ebeveynler kabloyu sabitlemîyor. Ayrıca, herhangi bir kablosuz cihaz belirli miktarda radyasyon yayar ve maruz kalmayı en aza indirmek için monitörü bebeğinizin uyuduğu yerden en az 3 metre uzağa yerleştirmeniz gerekir.

Bebek monitörünü nereye yerleştirmeliyim ?

En iyi yer, bebek monitörünü monte etmektir.  Güvenli, devrilmeyecek ve size bebeğinizin mükemmel kuş bakışı görünümünü sunuyor. Öte yandan, en uygun yer rafta olabilir. Odadan kolayca çıkarılabilirken, çocuğunuzun ulaşamayacağı bir yerde olacaktır.

 

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu