En İyi 5+ Buzdolabı Tavsiyesi

Okuma Süresi: 7 Dakika

En İyi Buzdolabı Rehberi 2019

Evlerimize beyaz eşya alırken ilk akla gelenlerden biri buzdolabıdır. Buzdolabı seçimi ev eşyaları arasında önemli bir yer tutmaktadır. Uzun yıllar dayanması, servis garantisinin olması ve sorunsuz çalışması yiyeceklerimizin her daim taze kalması için oldukça önemlidir.

Evimize aldığımız yiyeceklerin birçoğunun buzdolabı ortamında saklanması gerekmektedir. Kısa süreliğine de olsa buzdolabından mahrum kalmak özellikle sıcak yaz aylarında bir cehennemi yaşamak gibidir.

Buzdolabı seçiminde en önemli tehlike ucuza kaçmaktır. Yıllar boyu kullanılacak bir eşyanın ucuz diye seçilerek servis ücretleriyle pahalıya getirilmesi içten bile değildir. Astarı yüzünden pahalıya gelmek atasözünden hareketle mağdur duruma düşmek istemezsiniz. En iyi buzdolabı seçimi aslında sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak buzdolabının seçimidir.

Evimizin başköşesine yerleşecek ve bizi bayatlamış, erimiş malzemelerden kurtaracak buzdolabımızın eksikliklerini sonradan fark ederek kahretmek yerine en başta seçimimizi doğru yapmaya çalışmamız gerekmektedir. İhtiyaçları karşılamayacak bir buzdolabı seçimi hüsranla sonuçlanabilir. Bu yazımızda sizlere az da olsa faydalı olmak için çalışacağız. Evimizin önemli bir beyaz eşyasını farklı tipleriyle inceleyip ufkunuzu açmaya çalışacağız.   

En iyi 140lt Buzdolabı

buzdolabı tavsiyesi

Altus Al-306 E

1128 TL 899 TL

Altus Al-306 E A+ modeli büro tipi olarak dizayn edilmiştir. A+ enerji sınıfı sayesinde minimum elektrik tüketimi ile tasarruf sağlamaktadır. Büro tipi buzdolaplarına göre 140 Lt brüt hacmi ile oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Donduru bölmesi net 13 Lt, soğutucu bölmesi ise 101 Lt hacim ile küçük çapta ihtiyaçları karşılayabilecek düzeydedir.

Boyutlarıyla büro tipi olduğunu kanıtlar niteliktedir. 84 cm yüksekliği, 54.5 cm genişliği, 60 cm derinliği ile dar alanlara rahatlıkla girebilmektedir. Hem küçüklüğü hem de geniş iç hacmi ile kullanıcılar arasında dikkat çekmektedir.  Led ampulü ile standart bir aydınlatma sağlayarak kullanımı kolaylaştırmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

Mini buzdolapları arasında en genişi sanırım, ekonomik ufak yerler için tam ideal. İnşallah ileride bir sorun yaşatmaz.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi 90lt Buzdolabı

buzdolabı incelemesi

Altus Al 1090

869 TL 773 TL

Altus Al 1090 A+ modeli büro tipi olarak dizayn edilmiştir. Dar alanlarda günlük ihtiyaçları karşılamaktan öteye gidememekle beraber mini boyutuyla otellerde daha çok tercih edilmektedir. A+ enerji tüketimi kullanıcının yüzünü güldürecek niteliktedir. Brüt 90 Lt net de ise 86 Lt iç hacmi basit ihtiyaçları karşılayacak yeterlikte olup su buz seçimi mevcut değildir.

Otellerin mini barlarında tercih ettiği modellerden biridir. Ofis kullanımında hem küçüklüğü hem de soğutma kapasitesi nedeniyle tercih edilmektedir. Rafları 1,5 litrelik şişeleri alabilecek kapasitede olup günlük ihtiyaçları karşılar niteliğe sahiptir. Sebzelik bölümü de mevcut olup bürolarda kullanılmak üzere alınan meyvelerinizin taze kalmasına yetecek genişlikte ve güçtedir.

Kullanıcı Yorumları

Fiyatına göre gayet başarılı bir ürün. Buz yapması uzun sürüyor ama gayet güzel soğutuyor sonuçta ofis tipi bir buzdolabı. Sessiz çalışıyor memnunum

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi 208lt Buzdolabı

soğutucu tavsiyesi

Uğur UES 273

1799 TL 1699 TL

Uğur UES 273 D2K Çift Kapılı Buzdolabı modeli üç-dört kişilik aileler ve ek buzdolabı ihtiyacı olan aileler için üretilmiş bir model olarak göze çarpmaktadır. Brüt 273 Lt’lik hacmi ile küçük bir aileye yetecek kapasitesi mevcuttur. Soğutucu kapasitesi net 166 Lt, dondurucu kapasitesi ise net 41 Lt hacme ulaşmaktadır. 143 cm yüksekliği, 55 santim genişliği ve 55 santim derinliği ile mini aileler için ideal olarak üretilmiştir. Bu boyutlarıyla dar alanlı mutfaklarda harikalar yaratmaktadır. A++ enerji sınıfı sayesinde düşük elektrik tüketimiyle cebinize düşünen bir modeldir. 40 dBA ses seviyesi ile sessizliğini ispatlamaktadır. 

Mıknatıs özellikli kapı ve kapı contaları sayesinde dış havayla temas kesilerek elektrik tüketiminin minimize edilmesi amaçlanıyor. Kapının yumuşak ve sıkı kapatılması kullanım hatalarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Sesli uyarı sistemi sayesinde kapının fazlaca açık bırakılmasını önleme yeteneği ile de ön plana çıkıyor.

Kullanıcı Yorumları

Biraz kar yapıyor. Yeni olduğu için mi bilmiyorum. Onun dışında fiyat/performans olarak harika. Sesi duyulmuyor bile. A++ bu fiyata bulmak zor.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi 468lt Buzdolabı

no frost dolap inceleme

Samsung 46k6000S8/TR

3499 TL 3079 TL

Samsung 46k6000S8/TR buzdolabı modeli geniş aileler için üretilmiştir. No Frost özelliği ile göze çarpmaktadır. A+ enerji tüketimi sayesinde tasarruf sağlamaktadır. Toplamda brüt 468 Lt iç hacmi ile geniş bir kullanım olanağı sunulmaktadır. 183 Cm yüksekliği, 70 cm genişliği ve 64 cm derinliği ile oldukça büyük boyutlarda üretilmiştir. 41 dBA ses seviyesi sayesinde oldukça sessiz çalışmaktadır. Önemli belirtelim ki kapı yönü çevirme özelliği bu modelde mevcut değildir. 

Twin Cooling Plus teknolojisi ile her bölümün ayrı ayrı soğutulması ve kokuların karışması engelleniyor. Nem oranı arttırılarak ürünlerinizin kurumasını önlüyor. En önemli özelliklerinden birisi ise dondurucu bölümünün çalışma seçiminin size bırakılması. İhtiyaç duymanız halinde soğutucu olarak kullanabiliyor ya da tamamen devre dışı bırakarak enerji tasarrufu sağlayabiliyorsunuz.

Kullanıcı Yorumları

Ürün elime tahmin ettiğimden çok kısa bir sürede elime geçti.Cok ilgili kişiler çok memnun kaldim.Ürün gayet güzel sadece iç hacmi biraz küçük geldi.Ama bana yetiyor bu fiyata göre gayet normal alacak kişilere tavsiye ederim. Ama malzemeniz çoksa biraz geniş hacimlisini bakın derim trenyola tşk ederim…

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi NoFrost Buzdolabı

en iyi buzdolabı modelleri

Samsung RT46K6000WW/TR

3649 TL 2678 TL

Samsung RT46K6000WW/TR A+ No-Frost buzdolabı ev tipi olarak geniş aileler için üretilmiştir. No-Frost özelliği ile buzlanmayı önlemekte, A+ enerji tüketimi sayesinde yüzleri güldürmeyi başarmaktadır. 468 Lt brüt iç hacmi sayesinde oldukça geniş bir kullanım olanağı sunmaktadır. 182,5 cm yüksekliği, 70 cm genişliği ve 72,6 cm derinliği ile büyük boy buzdolaplarına yeni bir boyut getirmektedir. 41 dBA ses seviyesi ile sessizliğini ispat etmektedir. 

Hızlı buz ihtiyaçlarının vaz geçilmez özelliği olarak ta göze çarpıyor. Deodorize özelliği sayesinde bakteri oluşumunun önüne geçilerek hijyenik bir koruma sağlanıyor ve kötü kokuların oluşması engelleniyor. Temperli cam rafları kolay kayar şeklinde ayarlanmış olup rahat bir kullanım olanağı sağlıyor. Ağır malzemelerinizi çok rahat bir şekilde taşıyarak uzun dönemli kullanıma olanak tanıyor.

Kullanıcı Yorumları

kalitesi tescilli bir marka aldık. küçük zannettik ama küçük değil 4 kişilik bir aile için yeterlidir . siparişimizi 10 gün sonra teslim aldık. paketleme 10 numara , olması gerektiği gibi orjinal amblajinda paketlenmiş.. kargo şirketi horoz lojistik çalışanları gelmeden önce aradılar, buzdolabını da istediğimiz yere bıraktılar kısacası kargo çalışanları dan, trendyol dan memnunuz . kendilerine teşekkür eder her ikisini de tavsiye ederiz.

hızlı listeye geri dön ↑

Çamaşır Makinesi Satın Alma Rehberi

Evimizde ve ofisimizde uzun yıllar kullanım olanağı sunması gereken buzdolabı seçiminde dayanıklılık ve kullanım şeklimizi belirlemek faydalı olacaktır. Buzdolabının kullanılacağı yer ve kullanım amacı ilk seçimi oluşturmalıdır.

Ofis için ya da fazla kullanmadığımız bir yer için geniş bir buzdolabı ihtiyacı olmayacaktır. Günlük ihtiyacımızı karşılar ölçülerde bir seçim yapmak en mantıklısıdır. Zaten buzdolabı modelleri bu tür amaçlara uygun olarak üretilmektedir. Büro tipi, dar mutfak tipi ya da geniş mutfak ve aileler için üretilen buzdolabı çeşitleri gibi. 

Kullanım Amacı

Kullanım amacına uygun seçimin ardından en önemli özellik kullanım rahatlığına uygun olanını seçmektir. Sonradan oluşabilecek mağduriyetleri önlemek adına raf tiplerine, bölme çeşitliliğine ve bu rafların kullanım şekillerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Raflar kolay çıkarılıp takılır türden olmalıdır. 

Enerji tüketimi buzdolapları için önemli bir sorundur. 7/24 çalışan bir beyaz eşya özelliği gösterdiğinden minimum enerji tüketimi sağlayan, tasarruf ettirebilen buzdolapları tercih nedeni olmalıdır. Sessizlik ise önemli bir özellik olarak göze çarpmaktadır. Ses ve titreşim yönünden sizi rahatsız etmeyecek olanları seçmelisiniz. 

Son olarak seçtiğiniz modelin markasına dikkat edin. Geniş servis ağının olması ileride yaşayabileceğiniz problemleri hızla çözmenizi sağlayacaktır. Belli zamanlarda bakım yaptırmayı da ihmal etmeyin.

Sonuç

En iyi buzdolabı seçimi doğru bir ifade değildir. Kullanıma en uygun buzdolabı seçimi yapılmalıdır. En iyi buzdolabı diye düşündüğünüz model sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikler göstermeyebilir. İhtiyacınızı düşünerek seçim yapmanız daha doğru olacaktır. Bu yazıda 5 farklı modeli inceledik. Her modelin kendine ait artıları ve eksilerinin olduğunu gördük.

 Her modelin geniş servis ağı sayesinde sorunlarınızı çözebilecek güçleri olduklarını söyleyebiliriz. Önemli olan sizin nerede kullanacağınız ve kullanımınıza uygun olup olmadığıdır. Kendi ihtiyaçlarınıza yönelik tercihler yapmanız ileride geri dönülemez sorunlardan sizi uzak tutacaktır. En iyi buzdolabı en rahat kullanabildiğiniz buzdolabıdır bunu unutmayın!

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

Bir Cevap Yazın

İndirimler için Trendyol Uygulamasını İndirin