Mutfak

En İyi Buzdolabı Tavsiyesi

Evlerimize beyaz eşya alırken ilk akla gelenlerden biri buzdolabıdır. Buzdolabı seçimi ev eşyaları arasında önemli bir yer tutmaktadır. Uzun yıllar dayanması, servis garantisinin olması ve sorunsuz çalışması yiyeceklerimizin her daim taze kalması için oldukça önemlidir.

Evimize aldığımız yiyeceklerin birçoğunun buzdolabı ortamında saklanması gerekmektedir. Kısa süreliğine de olsa buzdolabından mahrum kalmak özellikle sıcak yaz aylarında bir cehennemi yaşamak gibidir.

Buzdolabı seçiminde en önemli tehlike ucuza kaçmaktır. Yıllar boyu kullanılacak bir eşyanın ucuz diye seçilerek servis ücretleriyle pahalıya getirilmesi içten bile değildir. Astarı yüzünden pahalıya gelmek atasözünden hareketle mağdur duruma düşmek istemezsiniz. En iyi buzdolabı seçimi aslında sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak buzdolabının seçimidir.

Evimizin başköşesine yerleşecek ve bizi bayatlamış, erimiş malzemelerden kurtaracak buzdolabımızın eksikliklerini sonradan fark ederek kahretmek yerine en başta seçimimizi doğru yapmaya çalışmamız gerekmektedir. İhtiyaçları karşılamayacak bir buzdolabı seçimi hüsranla sonuçlanabilir. Bu yazımızda sizlere az da olsa faydalı olmak için çalışacağız. Evimizin önemli bir beyaz eşyasını farklı tipleriyle inceleyip ufkunuzu açmaya çalışacağız.

Ev temizliğini kolaylaştıran ve en çok satan elektrikli süpürgeleri inceleğimiz yazımızı inceleyebilirsiniz → https://anlatbakim.com/en-iyi-elektrikli-supurge/

Editör Tavsiyesi En İyi Buzdolabı

Samsung RT46K6000WW/TR A+ No-Frost buzdolabı ev tipi olarak geniş aileler için üretilmiştir. No-Frost özelliği ile buzlanmayı önlemekte, A+ enerji tüketimi sayesinde yüzleri güldürmeyi başarmaktadır. 468 Lt brüt iç hacmi sayesinde oldukça geniş bir kullanım olanağı sunmaktadır.

no frost buzdolabı tavsiye

Öne Çıkan Özellikler

 • Ürün Tipi : Çift Kapılı
 • Enerji Sınıfı : A+
 • Brüt Hacim : 468 Lt.
 • Dondurucu Kısım Hacmi : 111 Lt.
 • Ses Seviyesi : 41 dB
 • Yıllık Enerji Tüketimi : 298 kWh
 • Ürün Boyutları (YxGxD) : 182.5 x 70 x 72.6 cm
 • Dondurucu Özelliği: No Frost
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

182,5 cm yüksekliği, 70 cm genişliği ve 72,6 cm derinliği ile büyük boy buzdolaplarına yeni bir boyut getirmektedir. 41 dBA ses seviyesi ile sessizliğini ispat etmektedir.

İleri düzey özellikleri ile dikkat çeken model hızlı soğutma ve dondurma seçenekleri ile her ihtiyaca cevap verebiliyor. Hızlı dondurma sayesinde yiyecek ve içecekler dakikalar içerisinde soğuyarak istenen sıcaklığa gelebiliyor.

Hızlı buz ihtiyaçlarının vaz geçilmez özelliği olarak ta göze çarpıyor. Deodorize özelliği sayesinde bakteri oluşumunun önüne geçilerek hijyenik bir koruma sağlanıyor ve kötü kokuların oluşması engelleniyor. Temperli cam rafları kolay kayar şeklinde ayarlanmış olup rahat bir kullanım olanağı sağlıyor. Ağır malzemelerinizi çok rahat bir şekilde taşıyarak uzun dönemli kullanıma olanak tanıyor.

Tazelik bölmesi, yumurta bölmesi ve meyve sebze bölmesi ile her ihtiyaca uygun çözümler sunuyor. İsteğe bağlı değişen dondurucu bölümü sayesinde dilerseniz bu bölümü soğutucu olarak kullanma imkanı sağlıyor. İhtiyaç dışı olduğu zaman bu bölümü kapatarak enerji tasarrufu yapma imkanına kavuşuyorsunuz. Samsung RT46K6000WW/TR A+ No-Frost buzdolabı modeli bir önce anlattığımız modele göre daha geniş kapasitesi ve boyutlarıyla yeni bir nitelik kazandırıyor. Geniş mutfaklar ve kalabalık aileler için ideal bir model olarak göze çarpıyor.

Ürün Yorumu: kalitesi tescilli bir marka aldık. küçük zannettik ama küçük değil 4 kişilik bir aile için yeterlidir . siparişimizi 10 gün sonra teslim aldık. paketleme 10 numara , olması gerektiği gibi orjinal amblajinda paketlenmiş.. kargo şirketi horoz lojistik çalışanları gelmeden önce aradılar, buzdolabını da istediğimiz yere bıraktılar kısacası kargo çalışanları dan, trendyol dan memnunuz . kendilerine teşekkür eder her ikisini de tavsiye ederiz.

Altus Al-306 E 140Lt Buzdolabı

buzdolabı tavsiyesi 2020

Öne Çıkan Özellikler

 • Enerji Sınıfı A+
 • Toplam Brüt Hacim 140
 • Dondurucu Bölme Net Hacmi (lt) 13
 • Soğutucu Bölme Net Hacmi (lt) 101
 • Ses Seviyesi (dBA) 40
 • Sebzelik Adedi 1
 • Derinlik 625 cm
 • Genişlik 545 cm
 • Yükseklik 840 cm
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Altus Al-306 E A+ modeli büro tipi olarak dizayn edilmiştir. A+ enerji sınıfı sayesinde minimum elektrik tüketimi ile tasarruf sağlamaktadır. Büro tipi buzdolaplarına göre 140 Lt brüt hacmi ile oldukça geniş bir kullanım alanına sahiptir. Donduru bölmesi net 13 Lt, soğutucu bölmesi ise 101 Lt hacim ile küçük çapta ihtiyaçları karşılayabilecek düzeydedir.

40 dBA gibi düşük ses seviyesi sayesinde oldukça sessiz çalışmaktadır. Çevrilebilen kapı yönü özelliği ile kullanıcılarına seçim hakkı sunmaktadır. Antibakteriyel conta sayesinde bakteri oluşumunu engelleyerek sağlıklı bir buzdolabı kullanımına olanak sunmaktadır. Statik soğutma sayesinde ise saklanan malzemelerin ilk günkü tazeliğini korumasını sağlamaktadır.

Boyutlarıyla büro tipi olduğunu kanıtlar niteliktedir. 84 cm yüksekliği, 54.5 cm genişliği, 60 cm derinliği ile dar alanlara rahatlıkla girebilmektedir. Hem küçüklüğü hem de geniş iç hacmi ile kullanıcılar arasında dikkat çekmektedir.  Led ampulü ile standart bir aydınlatma sağlayarak kullanımı kolaylaştırmaktadır.

Genel olarak bürolarda, yazlıklarda veya iki katlı evlerin bir katında kullanmak için alınmaktadır. Gerek boyutlarının küçüklüğü gerekse geniş iç hacmi tercih sebebi olmaktadır. Soğutma kapasitesi ve kullanım kolaylığı sayesinde uzun yıllar bir yardımcı olarak kullanılabilmektedir. Düşük enerji tüketimi ve sağlıklı soğutma sayesinde yiyeceklerin ilk günkü tazeliğini koruması bu modelin tercihinde rol oynamaktadır. Arçelik beyaz eşya üretiminin bir markası olması da tercih için önemli bir sebep olmaktadır.

Ürün Yorumu:  Mini buzdolapları arasında en genişi sanırım, ekonomik ufak yerler için tam ideal. İnşallah ileride bir sorun yaşatmaz.

Altus Al 1090 90 Lt Buzdolabı

en iyi buzdolabı

Öne Çıkan Özellikler

 • Buz Yapma Kapasitesi (Kg) 0.4
 • Enerji Sınıfı A+
 • Genişlik (cm) 47
 • Hacim (L) 90
 • Kapı Açık Uyarısı Yok
 • Ses Seviyesi (dB) 43
 • Soğutucu Bölme Kapasitesi (Lt) 86
 • Yıllık Enerji Tüketimi (kWh) 112
 • Yükseklik (cm) 82
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Altus Al 1090 A+ modeli büro tipi olarak dizayn edilmiştir. Dar alanlarda günlük ihtiyaçları karşılamaktan öteye gidememekle beraber mini boyutuyla otellerde daha çok tercih edilmektedir. A+ enerji tüketimi kullanıcının yüzünü güldürecek niteliktedir. Brüt 90 Lt net de ise 86 Lt iç hacmi basit ihtiyaçları karşılayacak yeterlikte olup su buz seçimi mevcut değildir.

43 dBA’lık ses seviyesi ile sessiz çalışma özelliğine sahiptir. Çevrilebilen kapı yönü özelliği sayesinde kullanıcısına seçim hakkı tanımaktadır. Statik soğutma sayesinde yiyeceklerinizin taze kalması sağlanmaktadır. 81.8 cm yüksekliği, 47 cm genişliği ile oldukça küçük boyutlara sahiptir. Bu boyutları sayesinde dar alanlara girmeyi başarmakta ve kolay kullanım olanağı sunmaktadır.

Otellerin mini barlarında tercih ettiği modellerden biridir. Ofis kullanımında hem küçüklüğü hem de soğutma kapasitesi nedeniyle tercih edilmektedir. Rafları 1,5 litrelik şişeleri alabilecek kapasitede olup günlük ihtiyaçları karşılar niteliğe sahiptir. Sebzelik bölümü de mevcut olup bürolarda kullanılmak üzere alınan meyvelerinizin taze kalmasına yetecek genişlikte ve güçtedir.

Evlerde kullanım imkanı pek görünmüyor gibi olsa da yazın sıcak günlerinde kullanılmak üzere tercih edilebilmektedir. Boyutlarının küçüklüğü ve bu sayede fazla yer kaplamaması tercih sebeplerinin başında gelmektedir. Basit ev ihtiyaçlarını karşılayacak soğutma kapasitesi sayesinde ev hanımları tarafından beğeni toplamaktadır. Altus Arçelik AŞ’nin bir markası olduğundan rahatlıkla kullanım alanı bulabilmektedir. Geniş servis imkanları ile tercih edilmekte güvenle kullanılmaktadır.

Ürün Yorumu:  Fiyatına göre gayet başarılı bir ürün. Buz yapması uzun sürüyor ama gayet güzel soğutuyor sonuçta ofis tipi bir buzdolabı. Sessiz çalışıyor memnunum

Uğur UES 273 208 Lt Buzdolabı

en çok satan buzdolabı

Öne Çıkan Özellikler

 • Ses Seviyesi (dBA): 40
 •  Toplam Kapasite: 208 LT
 • Buzluk Kapasite:42 LT
 • Soğutucu Net Hacmi:166 L
 • Enerji Sınıfı:A++
 • Kapı Sayısı:2
 • Ürün Tipi:Çift Kapılı
 • No-Frost: Yok
 • Yıllık Enerji Tüketimi:170 kWh
 • Boyut: Y143 x G55 x D55 CM
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Uğur UES 273 D2K Çift Kapılı Buzdolabı modeli üç-dört kişilik aileler ve ek buzdolabı ihtiyacı olan aileler için üretilmiş bir model olarak göze çarpmaktadır. Brüt 273 Lt’lik hacmi ile küçük bir aileye yetecek kapasitesi mevcuttur. Soğutucu kapasitesi net 166 Lt, dondurucu kapasitesi ise net 41 Lt hacme ulaşmaktadır. 143 cm yüksekliği, 55 santim genişliği ve 55 santim derinliği ile mini aileler için ideal olarak üretilmiştir. Bu boyutlarıyla dar alanlı mutfaklarda harikalar yaratmaktadır. A++ enerji sınıfı sayesinde düşük elektrik tüketimiyle cebinize düşünen bir modeldir. 40 dBA ses seviyesi ile sessizliğini ispatlamaktadır.

Statik soğutma sistemi sayesinde güçlü bir dondurma özelliğine sahip buzdolabı sayesinde ürünleriniz ilk günkü tazeliğini koruyabiliyor. Isı kontrolü teknolojisini de sunan bu model soğutma sıcaklığında oluşabilecek dalgalanmaları da önlemektedir. R600 soğutucu gaz ile gerçekleştirilen soğutma işlemi sayesinde dolap içerisinde bakteri oluşumu önlenerek hijyenik bir ortam sağlanıyor.

Mıknatıs özellikli kapı ve kapı contaları sayesinde dış havayla temas kesilerek elektrik tüketiminin minimize edilmesi amaçlanıyor. Kapının yumuşak ve sıkı kapatılması kullanım hatalarının önüne geçilmesi hedefleniyor. Sesli uyarı sistemi sayesinde kapının fazlaca açık bırakılmasını önleme yeteneği ile de ön plana çıkıyor.

Uğur UES 273 D2K Çift Kapılı Buzdolabı modeli dar alanlı mutfaklarda ve 3-4 kişilik ailelerde tercih sebebi olarak ön plana çıkıyor. Aşırı sıcakların yaşandığı bölgelerde de asıl buzdolabına ek yardımcı olarak tercih ediliyor.

Ürün Yorumu: Biraz kar yapıyor. Yeni olduğu için mi bilmiyorum. Onun dışında fiyat/performans olarak harika. Sesi duyulmuyor bile. A++ bu fiyata bulmak zor.

Samsung 46k6000S8/TR 468 Lt Buzdolabı

en iyi buzdolabı markası

Öne Çıkan Özellikler

 • Net Toplam (Litre)453
 • Net Genişlik (mm)695 mm
 • Net Ağırlık (kg)72 kg
 • Twin Cooling Plus
 • No Frost
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Samsung 46k6000S8/TR buzdolabı modeli geniş aileler için üretilmiştir. No Frost özelliği ile göze çarpmaktadır. A+ enerji tüketimi sayesinde tasarruf sağlamaktadır. Toplamda brüt 468 Lt iç hacmi ile geniş bir kullanım olanağı sunulmaktadır. 183 Cm yüksekliği, 70 cm genişliği ve 64 cm derinliği ile oldukça büyük boyutlarda üretilmiştir. 41 dBA ses seviyesi sayesinde oldukça sessiz çalışmaktadır. Önemli belirtelim ki kapı yönü çevirme özelliği bu modelde mevcut değildir.

No Frost özelliği sayesinde buzlanma meydana gelmemektedir. Deodorize teknolojisi ve aktif karbon filtresi sayesinde bakteri oluşumu ve kötü koku engelleniyor. Power Cool özelliği sayesinde hızlı dondurma işlemi gerçekleştirilebiliyor. Böylece hızlı buz üretimi sağlayabiliyorsunuz. Fresh Room bölmesi sayesinde et ve balık gibi çabuk bozulan ürünlerin tazeliklerini rahatlıkla koruma olanağınız bulunuyor.

Twin Cooling Plus teknolojisi ile her bölümün ayrı ayrı soğutulması ve kokuların karışması engelleniyor. Nem oranı arttırılarak ürünlerinizin kurumasını önlüyor. En önemli özelliklerinden birisi ise dondurucu bölümünün çalışma seçiminin size bırakılması. İhtiyaç duymanız halinde soğutucu olarak kullanabiliyor ya da tamamen devre dışı bırakarak enerji tasarrufu sağlayabiliyorsunuz.

Dijital İnverter teknolojisi sayesinde kompresör hızı otomatik olarak ayarlanıyor ve enerji tüketiminiz düştüğü gibi sessiz çalışma imkanına da kavuşuyorsunuz. Kırılmaya dayanıklı temperli cam raflar sayesinde ağır gıdaları rahatlıkla saklayabiliyorsunuz. Samsung 46k6000S8/TR buzdolabı geniş aileler için ideal olarak tercih edilmektedir. Geniş iç hacmi, farklı soğutma gücüne sahip bölümleri ve fazlaca sağlanan rafları ile rahat bir kullanım olanağına sahip gibi görünüyor.

Ürün Yorumu: Ürün elime tahmin ettiğimden çok kısa bir sürede elime geçti.Cok ilgili kişiler çok memnun kaldim.Ürün gayet güzel sadece iç hacmi biraz küçük geldi.Ama bana yetiyor bu fiyata göre gayet normal alacak kişilere tavsiye ederim. Ama malzemeniz çoksa biraz geniş hacimlisini bakın derim trenyola tşk ederim…

En iyi Buzdolabı Satın Alma Reberi

Evimizde ve ofisimizde uzun yıllar kullanım olanağı sunması gereken buzdolabı seçiminde dayanıklılık ve kullanım şeklimizi belirlemek faydalı olacaktır. Buzdolabının kullanılacağı yer ve kullanım amacı ilk seçimi oluşturmalıdır.

Ofis için ya da fazla kullanmadığımız bir yer için geniş bir buzdolabı ihtiyacı olmayacaktır. Günlük ihtiyacımızı karşılar ölçülerde bir seçim yapmak en mantıklısıdır. Zaten buzdolabı modelleri bu tür amaçlara uygun olarak üretilmektedir. Büro tipi, dar mutfak tipi ya da geniş mutfak ve aileler için üretilen buzdolabı çeşitleri gibi.

Enerji harcaması için forum donanımdaki A ve A+ Enerji sınıfları hakkindeki konuya göz atmanızı tavsiye edeirm.

Kullanım Amacı

Kullanım amacına uygun seçimin ardından en önemli özellik kullanım rahatlığına uygun olanını seçmektir. Sonradan oluşabilecek mağduriyetleri önlemek adına raf tiplerine, bölme çeşitliliğine ve bu rafların kullanım şekillerine dikkat etmeniz gerekmektedir. Raflar kolay çıkarılıp takılır türden olmalıdır.

Enerji tüketimi buzdolapları için önemli bir sorundur. 7/24 çalışan bir beyaz eşya özelliği gösterdiğinden minimum enerji tüketimi sağlayan, tasarruf ettirebilen buzdolapları tercih nedeni olmalıdır. Sessizlik ise önemli bir özellik olarak göze çarpmaktadır. Ses ve titreşim yönünden sizi rahatsız etmeyecek olanları seçmelisiniz.

Son olarak seçtiğiniz modelin markasına dikkat edin. Geniş servis ağının olması ileride yaşayabileceğiniz problemleri hızla çözmenizi sağlayacaktır. Belli zamanlarda bakım yaptırmayı da ihmal etmeyin.

Sonuç

En iyi buzdolabı seçimi doğru bir ifade değildir. Kullanıma en uygun buzdolabı seçimi yapılmalıdır. En iyi buzdolabı diye düşündüğünüz model sizin ihtiyaçlarınızı karşılayacak özellikler göstermeyebilir. İhtiyacınızı düşünerek seçim yapmanız daha doğru olacaktır. Bu yazıda 5 farklı modeli inceledik. Her modelin kendine ait artıları ve eksilerinin olduğunu gördük.

Her modelin geniş servis ağı sayesinde sorunlarınızı çözebilecek güçleri olduklarını söyleyebiliriz. Önemli olan sizin nerede kullanacağınız ve kullanımınıza uygun olup olmadığıdır. Kendi ihtiyaçlarınıza yönelik tercihler yapmanız ileride geri dönülemez sorunlardan sizi uzak tutacaktır. En iyi buzdolabı en rahat kullanabildiğiniz buzdolabıdır bunu unutmayın!

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu