En iyi Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

Okuma Süresi: 7 Dakika

En İyi Çamaşır Makinesi Rehberi 2019

Giyeceklerimizi alırken adı giysidir, elbisedir ama eve gelince hepsi çamaşır adını alır. Giyildikçe kirlenirler ve ilk alım zamanına gelmesi için yıkanmak zorunda kalırlar. Onları yıkamak için sessiz ve hızlı bir çamaşır makinesi aranır. Beyaz eşya denince akla gelenlerin başındadır ve evlerin vazgeçilmezi olarak hayatımıza girmiştir.

Çamaşır makinesi alabilmek için seçim yapmak pek kolay değildir. Birçok markanın birçok modeli piyasada satılmaktadır ve tüketicilerin aklını karıştırmaktadırlar. En iyi çamaşır makinesi modelini bulmak büyük bir sorun gibi görünmektedir.

Sürekli kullanılan ve uzun süre dayanması gereken eşyalar sınıfına girmektedir. Servis ve garanti özelliklerinin olması beklenir. Sessiz ve düzenli çalışmalıdır. Giysilerimizi tertemiz yapmalı, ilk günkü ferahlığına kavuşturmalıdır. 

Çamaşır makinesi alırken dikkat ettiğimiz ilk özellik uygun yıkama programlarının olup olmadığıdır. Sessiz çalışması ve kapasitesi ikinci sırada gelmektedir. Güvenilir bir yerden alınması evlerde bizi kurtaran makinenin sık bozulmaması bir sorun olduğu zamanda servisinin hızlı hizmet etmesi gerekmektedir. Bu yazıda 5 model üzerinden sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

En iyi Samsung Çamaşır Makinesi

çamaşır makinesi fiyatları

Samsung WW90J5475FW/AH

2599 TL 2340 TL

Samsung WW90J5475FW/AH çamaşır makinesi geniş kapasitesi ile dikkat çekmektedir. 9 kg’a kadar yıkama kapasitesi mevcuttur. 60 cm genişliği, 85 cm yüksekliği ve 55 cm derinliği ile kapasitesini gösterir ölçülere sahiptir. A+++ sınıfı enerji tasarrufu ile yüksek oranda elektriği verimli kullanarak cebinizi düşünmektedir. Dijital led ekranı sayesinde ileri teknoloji seçim yapma imkanı sağlamaktadır. Hızlı motoru sayesinde 1400 devire kadar sıkma hızı tercihi sunmaktadır. Yıkama esnasında 50 dB, sıkma esnasında 74 dB ses seviyeleri ile fazla gürültüden uzak olduğunu göstermektedir. 

Bu modelinde İnverter teknolojisini kullanan Samsung fırça yerine mıknatıslar kullanarak tamburu döndürüyor. Böylece makineniz daha sessiz çalışırken, maliyetlerinizin de düşmesini sağlıyor. Yıpranma ve aşınmaların önüne geçiliyor.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Bosch Çamaşır Makinesi

çamaşır makinesi markaları

Bosch WAT24480TR

3083 TL 2795 TL

Bosch WAT24480TR A+++ çamaşır makinesi geniş yıkama kapasitesi ile ön sıralardaki yerini almaktadır. 85 cm yüksekliği, 60 cm genişliği ve 60 cm derinliği ile bir çamaşır makinesinden beklenen boyutlara sahiptir. 1200 devire kadar çıkabilen sıkma kapasitesi, A+++ enerji sınıfı elektrik tüketimi, yıkamada 51 dB sıkmada 75 dB ses seviyeleri ile kendini ispatlamaktadır. Manuel program seçimi ve dijital ekranı sayesinde rahat bir kullanım olanağı sağlamakta, seçiminizi görmenize olanak vermektedir. 

Reload fonksiyonu sayesinde çamaşır yıkama günlerinin en büyük sorununu ortadan kaldırmayı başarıyor. Unutulan çamaşırlar için beklemenize gerek kalmıyor. Bu fonksiyon yıkama programını durdurarak kapağı açmanıza ve ilave çamaşırlar ekleyerek yıkamaya devam etmenize olanak sağlıyor.  

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Altus Çamaşır Makinesi

çamaşır makinesi temizleme

Altus AL-7100 D

2099 TL 1626 TL

Altus AL 7100 D A+++ çamaşır makinesi 7 kg yıkama kapasitesi, 1000 devire kadar sıkma performansı ve makul fiyatıyla bir evin ihtiyaçlarını karşılayacak bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Arçelik AŞ firmasının garantisi ve servisi ile güven vermektedir. 84 cm yüksekliği, 60 cm genişliği ve 55 cm derinliği ile yeterli boyutlarda olduğunu göstermektedir. A+++ enerji sınıfı enerji tüketimi sayesinde elektrik tasarrufunda yüzünüzü güldürmektedir. Yıkamada 62 dB, sıkmada 75 dB ses seviyeleri ile makul ölçüler sunmaktadır. Fiyatına nazaran verdiği kaliteli hizmetiyle ön plana çıkmaktadır.

Farklı yıkama programlarıyla her türlü ihtiyacı karşılayabiliyor ve profesyonel çözümler sunuyor. Hem renkliler hem de beyazlar için mükemmel koruma sağlayarak giysilerinizin uzun ömürlü olmasına katkıda bulunuyor. İhtiyaçlar doğrultusunda her gün yıkama yapabilmeyi uygun hale getiriyor. Dengesiz yük özelliği yardımıyla daha verimli yıkamalar sağlıyor.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Hoover Çamaşır Makinesi

çamaşır makinesi temizliği

Hoover HL 14102 D3-S

2999 TL 1999 TL

Hoover HL 14102 D3-S A+++ çamaşır makinesi yüksek kapasiteli sınıfına girmektedir. 10 kg yıkama kapasitesi ile geniş aileler, haftalık çamaşır yıkayanlar için üretilmiştir. 85 cm yüksekliği, 60 cm genişliği ve 54 cm derinliği mevcuttur. 58 dB yıkama, 74 dB sıkma ses seviyeleri ile makul seviyelere ulaşmış gibi görünmektedir. A+++ enerji sınıfı tüketimi ile kullanıcısının elektrik tasarrufu yapmasını sağlamaktadır. Yüksek yıkama kapasitesi ile bekletilen çamaşırları topluca yıkama olanağı sunmaktadır. Tek kişilik yorganları yıkamak için ideal bir seçenek olarak görünmektedir. 

Akıllı çamaşır yıkama teknolojisi sayesinde makineye yerleştirdiğiniz çamaşırların ağırlığına göre otomatik olarak yıkama gerçekleştiriliyor. Bu sayede su ve elektrik tüketimi düşürülerek cebinizi yakmamanız sağlanıyor. 

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Vestel Çamaşır Makinesi

vestel çamaşır makinesi

Vestel CM 7610

1999 TL 1609 TL

Vestel CM 7610 A+++ çamaşır makinesi 7 kg yıkama kapasitesi ile bir evin ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde üretilmiş. İlk bakışta şık tasarımı ve dijital ekranı ile göze çarpıyor. 85 cm yüksekliği, 60 cm genişliği, 53 cm derinliği ile boyutunun hakkını veriyor. 58dB yıkamada, 76dB sıkmada ses seviyeleri ile klasik bir çamaşır makinesinden bekleneni karşılıyor. A+++ enerji sınıfı güç tüketimi ile elektrikten tasarruf yapmanızı mutlu geleceklere kucak açmanıza katkıda bulunuyor. 

Dengesiz yük kontrolü sayesinde içindeki çamaşırların ağırlığına uygun bir sıkma programının çalıştırmaktadır. Bumerang gövde sistemine sahip olan model,  çalışma esnasında meydana gelebilecek titreşim ve ses faktörlerini azaltmayı başarıyor. Güç tüketimini azaltarak enerji tasarrufu yapılmasını kolaylaştırıyor. Su kesintisini algılayan özel sistemi sayesinde meydana gelebilecek sorunların önüne geçerek maliyetten kazandırıyor. 

hızlı listeye geri dön ↑

Çamaşır Makinesi Satın Alma Rehberi

Çamaşır makinesi hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru olarak evlerimize girmeyi başaran eşyalardan biri olmuştur. Beyaz eşya denince ilk akla gelen, uzun ve güvenli kullanım isteyen bir üründür. Fazlaca program fazlaca kafa karışıklığı yaratabilecek durumdadır.

Program sayısının fazlalığından ötürü anlaşılabilir makinelerin tercih edilmesi daha makul olacaktır. Hatalı yıkama ile aldığınız makineyi kötülemek yerine doğru yıkama seçeneklerini tercih edebileceğiniz makinelere yönelmelisiniz. Unutmayın ki bir çamaşır makinesinde tüm programları çalıştırmanız biraz zordur.

Çamaşır makinesi alırken kapasitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. İhtiyacınızı karşılayacak kapasiteler size büyük kolaylıklar sağlamaya yetecektir. Ortalama bir çamaşır makinesi ile işinizi görebilecekken daha yüksek kapasiteli makinelerle başınızı belaya sokmanız pek mantıklı değildir. Tam tersi de aynı sonuçlara yol açacaktır. 

Tasarruf açısından günümüz teknolojisi ile yapılan makinaların çoğu aynı sonucu vermektedir. Genel olarak dikkat edildiyse hepsinde benzer tasarruf teknolojileri kullanılmaktadır. Sessizlik ise önemli bir meseledir. Çamaşır makinesi çalışırken olağan dışı gürültülere neden olabilmektedir. Siz en iyisi desibel miktarlarına pek bakmayın ve kullanan yakın çevrenize bu konuyu danışın. Ne de olsa en doğru bakışı size onlar kazandıracaktır.

Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir ?

Ne yapacaksın:

  1. Yıkama tamburunu temizlemeden önce contayı beyaz sirke ile sıkarak ve nemli bir mikrofiber bezle silerek temizleyin . Yıkayıcının önündeki, özellikle yüksek verimli (HE) yıkayıcıdaki kauçuk conta su, saç, pislik ve küf biriktirir.
  2. Yıkayıcıyı en yüksek seviyeye ve en sıcak su sıcaklığına ayarlayın.
  3. Deterjan dağıtıcısına iki bardak beyaz temizlik sirkesi ekleyin .
  4. Tam bir döngü boyunca çalıştırın.
  5. Bu kez tambura yarım bardak kabartma tozu ekleyerek en yüksek seviyede ve en sıcak su sıcaklığında başka bir döngü çalıştırın .
  6. İşlem tamamlandığında, yıkayıcı tamburunun içini nemli bir mikrofiber bezle silin .
  7. Temizliğe başlamışken makinenin dış yüzeyini de silin.

Sonuç

Yazdıklarımızdan çıkan en önemli sonuç en iyi çamaşır makinesi sizin için uygun olan makinedir. Çamaşır makinelerinin tamamı üç aşağı beş yukarı birbirine benzemektedir. Göze çarpan ürünler mevcut olsa da ihtiyaçlarınızı karşılamayacaksa ilerde mağdur duruma düşmeniz içten bile değildir. Şayet kalabalık bir aile değilseniz ya da biriktirerek yıkamayı sevmiyorsanız ortalama kapasiteli ürünleri tercih edin. Sonradan başınızın ağrımasını istemiyorsanız mutlaka servis ve garantisi olan bir model seçin. 

Uzun yıkamaların yanında günlük yıkama yapabileceğiniz ürünler sizi birçok zor durumdan kurtaracaktır. Hızlı yıkamalarda istediğiniz sonuçları alamasanız da zamandan kazanmak istediğiniz acil durumlarınızda kullanmak isteyebilirsiniz. Tercihlerinize bu özelliği de eklemeyi unutmayın. 

Uzun yıllar güzel günlerde çamaşırlarınızı yıkamanız dileğiyle. 

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

Bir Cevap Yazın

İndirimler için Trendyol Uygulamasını İndirin