Ev

En iyi Çamaşır Makinesi Tavsiyesi

Giyeceklerimizi alırken adı giysidir, elbisedir ama eve gelince hepsi çamaşır adını alır. Giyildikçe kirlenirler ve ilk alım zamanına gelmesi için yıkanmak zorunda kalırlar. Onları yıkamak için sessiz ve hızlı bir çamaşır makinesi aranır. Beyaz eşya denince akla gelenlerin başındadır ve evlerin vazgeçilmezi olarak hayatımıza girmiştir.

Çamaşır makinesi alabilmek için seçim yapmak pek kolay değildir. Birçok markanın birçok modeli piyasada satılmaktadır ve tüketicilerin aklını karıştırmaktadırlar. En iyi çamaşır makinesi markası ve modelini bulmak büyük bir sorun gibi görünmektedir.

Sürekli kullanılan ve uzun süre dayanması gereken eşyalar sınıfına girmektedir. Servis ve garanti özelliklerinin olması beklenir. Sessiz ve düzenli çalışmalıdır. Giysilerimizi tertemiz yapmalı, ilk günkü ferahlığına kavuşturmalıdır.

Çamaşır makinesi alırken dikkat ettiğimiz ilk özellik uygun yıkama programlarının olup olmadığıdır. Sessiz çalışması ve kapasitesi ikinci sırada gelmektedir. Güvenilir bir yerden alınması evlerde bizi kurtaran makinenin sık bozulmaması bir sorun olduğu zamanda servisinin hızlı hizmet etmesi gerekmektedir. Bu yazıda 5 model üzerinden sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Evinizde ansızın ihtiyacınız olabilecek şarjlı matkapları incelediğimiz yazımızı okumak için → https://anlatbakim.com/en-iyi-sarjli-matkap/

Editör Tavsiyesi En iyi Çamaşır Makinesi

Çamaşır makinesi markası ve modellere bakıldığında öne çıkan ürünlerden biri A+++ enerji sınıfı elektrik tüketimi, yıkamada 51 dB sıkmada 75 dB ses seviyeleri ile kendini ispatlayan ürünlerden biri Bosch Markasının bu ürünüdür. Manuel program seçimi ve dijital ekranı sayesinde rahat bir kullanım olanağı sağlamakta, seçiminizi görmenize olanak vermektedir.

çamaşır makinesi önerisi

Öne Çıkan Özellikler

 • Yıkama Kapasitesi : 9 Kg
 • Yıllık enerji tüketimi (kw) : 152 kWh
 • Yıkama Sesi : 51 dBA
 • Sıkma Sesi : 75 dBA
 • Yıllık Su Tüketimi : 11220 lt
 • Enerji Sınıfı : A+++
 • Tambur hacmi (lt) : 63 Lt
 • Program Sayısı : 14 Program
 • Ürün Boyutları : Boyutlar(Y x Gx D): 84.8 x 59.8 x 59 cm
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Bosch WAT24480TR A+++ çamaşır makinesi geniş yıkama kapasitesi ile ön sıralardaki yerini almaktadır. 85 cm yüksekliği, 60 cm genişliği ve 60 cm derinliği ile bir çamaşır makinesinden beklenen boyutlara ve özelliklere sahiptir. 1200 devire kadar çıkabilen sıkma kapasitesi, A+++ enerji sınıfı elektrik tüketimi, yıkamada 51 dB sıkmada 75 dB ses seviyeleri ile kendini ispatlamaktadır. Manuel program seçimi ve dijital ekranı sayesinde rahat bir kullanım olanağı sağlamakta, seçiminizi görmenize olanak vermektedir.

Vario Perfect teknolojisini kullanarak daha hızlı ve verimli yıkama olanağını kullanıcısına sunmaktadır. Tüm kumaş türleri ve çamaşır miktarı için en iyi yıkama sonuçlarını otomatik olarak sağlamaktadır. Speed Perfect veya Eco Perfect fonksiyonlarıyla kullanarak programları daha hızlı ve verimli olarak kullanmanız, zamandan ve maliyetten kazanmanız mümkün hale gelmektedir.

Reload fonksiyonu sayesinde çamaşır yıkama günlerinin en büyük sorununu ortadan kaldırmayı başarıyor. Unutulan çamaşırlar için beklemenize gerek kalmıyor. Bu fonksiyon yıkama programını durdurarak kapağı açmanıza ve ilave çamaşırlar ekleyerek yıkamaya devam etmenize olanak sağlıyor.

En rahat özelliği ise bulunduğu yerde ufak değişikler yapmanıza imkan tanımasıdır. Ayak desteği sayesinde zemine temas etmeyerek su içinde kalmamayı başarmanın yanı sıra ürünü kaldırmaya gerek kalmadan konumunda ufak değişikler yapmanıza olanak veriyor.Çok sayıda yıkama programı sayesinde kullanıcıya farklı seçenekler sunuyor. Enerji ve zamandan kazanmak için farklı alternatif yöntemlerle kullanıcısına destek oluyor. Bosch WAT24480TR A+++ çamaşır makinesi kolay kullanım olanakları ile dikkatleri üzerinde topluyor.

Ürün Yorumu:  Fiyatı çok uygun. Sessiz bir makina. Bundan önce hoover almıştım. Başıma bela olmuştu. Hem çok gürültülü hem de çok arıza yapıyordu. Aylardır kullanıyorum memnunum

Samsung WW90J5475FW/AH Çamaşır Makinesi

çamaşır makinesi fiyatları

Öne Çıkan Özellikler

 • Yıkama Kapasitesi (kg) 9.0 kg
 • Enerji Verimliliği Sınıfı A+++
 • Enerji Tüketimi (yıllık) 196kwh
 • Su Tüketimi (yıllık) 9400 L
 • Ses Seviyesi (Yıkama) 50 dB
 • Ses Seviyesi (Sıkma)74 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Samsung WW90J5475FW/AH çamaşır makinesi geniş kapasitesi ile dikkat çekmektedir. 9 kg’a kadar yıkama kapasitesi mevcuttur. 60 cm genişliği, 85 cm yüksekliği ve 55 cm derinliği ile kapasitesini gösterir özelliklere sahiptir. A+++ sınıfı enerji tasarrufu ile yüksek oranda elektriği verimli kullanarak cebinizi düşünmektedir. Dijital led ekranı sayesinde ileri teknoloji seçim yapma imkanı sağlamaktadır. Hızlı motoru sayesinde 1400 devire kadar sıkma hızı tercihi sunmaktadır. Yıkama esnasında 50 dB, sıkma esnasında 74 dB ses seviyeleri ile fazla gürültüden uzak olduğunu göstermektedir.

En önemli özellik olarak göze çarpan Akıllı Kontrol sistemidir. Otomatik hata izleme sistemi sayesinde bir sorun olduğunda tespit edip tanıyabilmekte ve kullanıcılarına basit çözümler sunarak zamandan ve maliyetten tasarruf etmelerini sağlayabilmektedir.

Bu modelinde İnverter teknolojisini kullanan Samsung fırça yerine mıknatıslar kullanarak tamburu döndürüyor. Böylece makineniz daha sessiz çalışırken, maliyetlerinizin de düşmesini sağlıyor. Yıpranma ve aşınmaların önüne geçiliyor.

Pamuklu, Hassas, Spor Giyim, Nevresim Takımları, Bebek Kıyafetleri, Koyu Kıyafetler, Yünlü ve Sentetik gibi farklı kumaş türlerine yönelik programlarla kullanıcının seçimini kolaylaştırıyor. Uygun programları seçerek yeterli sıcaklıklarda yıkama sayesinde giysilerinizin ömrünü uzatıyor. Kumaş türlerine göre programların yanı sıra günlük yıkama avantajıyla da kullanıcıların anlık ihtiyaçlarına cevap veriyor. Samsung WW90J5475FW/AH çamaşır makinesi daha çok geniş ailelere hitap ediyor. Yıkama kapasitesinin fazlalığı bunu göstermeye yetiyor. Sessizliği ve Samsung garantisi ile kendini ön sıralara çıkarmayı hedefliyor.

Ürün Yorumu:  Dışarıdaki fiyatlara göre çok uygun 1 hafta içinde teslim edildi teslimat günü servisi aradık 10 dk içinde gelip kurdular makine çok güzel.. kullanımı kolay iyi yıkıyor sessiz sayılır kesinlikle tavsiye ederim

Altus AL-7100 D Çamaşır Makinesi

2020 çamaşır makinesi tavsiye

Öne Çıkan Özellikler

 • Derinlik (Cm) 55
 • Enerji Sınıfı A+++
 • Enerji Tüketimi (Kwh/Yıl) 173
 • Genişlik (Cm) 60
 • Kurutma Özelliği Yok
 • Sıkmada Ses Seviyesi (Db) 75
 • Yıkama Kapasitesi 7 Kg
 • Yıkama Ses Seviyesi (Db) 62
 • Yıllık Su Tüketimi (Lt) 9899
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Altus AL 7100 D A+++ çamaşır makinesi 7 kg yıkama kapasitesi, 1000 devire kadar sıkma performansı ve makul fiyatıyla bir evin ihtiyaçlarını karşılayacak bir model olarak karşımıza çıkmaktadır. Arçelik AŞ firmasının garantisi ve servisi ile güven vermektedir. 84 cm yüksekliği, 60 cm genişliği ve 55 cm derinliği ile yeterli boyutlarda olduğunu göstermektedir. A+++ enerji sınıfı enerji tüketimi sayesinde elektrik tasarrufunda yüzünüzü güldürmektedir. Yıkamada 62 dB, sıkmada 75 dB ses seviyeleri ile makul ölçüler sunmaktadır. Fiyatına nazaran verdiği kaliteli hizmetiyle ön plana çıkmaktadır.

İlk başta göze çarpan özelliği kolay kurulmayı başarması. Ürün kutusundan çıkan bağlantı hortumu yardımıyla atık su çıkışı kolaylıkla sağlanabiliyor. Kurulum esnasında yaşanacak sorunlar hakkında kullanım klavuzu geniş açıklamalarda bulunuyor.Çocuk kilidi sayesinde güvenli bir kullanım imkanı sağlıyor. 19 saate kadar programlanabilen çalıştırma işlemi sayesinde istediğiniz zaman yıkama başlatılabiliyor ve bu sayede iş dönüşünüzde yıkama sonlanarak kurutma için sizin emrinize sunuluyor. Böylece zamandan kazanmak mümkün hale geliyor.

Farklı yıkama programlarıyla her türlü ihtiyacı karşılayabiliyor ve profesyonel çözümler sunuyor. Hem renkliler hem de beyazlar için mükemmel koruma sağlayarak giysilerinizin uzun ömürlü olmasına katkıda bulunuyor. İhtiyaçlar doğrultusunda her gün yıkama yapabilmeyi uygun hale getiriyor. Dengesiz yük özelliği yardımıyla daha verimli yıkamalar sağlıyor.

Otomatik su ayarlaması sayesinde içinde yer alan çamaşıra göre su alımı yaparak su tasarrufuna katkı sağlıyor. Altus AL 7100 D A+++ çamaşır makinesi fiyatına nazaran yaptığı işlevlerle en büyük yardımcınız olmaya aday gibi görünüyor.

Ürün Yorumu: Harika diyebilirim fiyatına göre başarısı fazla boşuna büyük paralar vermeye gerek yok . Evime kadar getirdiler. Randevu icin aradılar kurmaya gelecekler . Çalışma stillerine bayıldım hiç uğraştırmadılar cok teşkkürler ederim 🙂

Hoover HL 14102 D3-S Çamaşır Makinesi

çamaşır makinesi markası

Öne Çıkan Özellikler

 •  Yıkama Kapasitesi: 10 kg
 • Enerji Sınıfı: A+++
 • Devir Hızı: 1400 Devir
 • Ürün Boy: 85 cm x 60 cm x 54 cm
 • Yıllık Enerji Tüketimi: 239 kWh
 • Yıllık Su Tüketimi: 12.900 Lt
 • Yıkama / Sıkma Ses: 58 dB / 74 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Hoover çamaşır makinesi yüksek kapasiteli sınıfına girmektedir. 10 kg yıkama kapasitesi ile geniş aileler, haftalık çamaşır yıkayanlar için üretilmiştir. 85 cm yüksekliği, 60 cm genişliği ve 54 cm derinliği mevcuttur. 58 dB yıkama, 74 dB sıkma ses seviyeleri ile makul seviyelere ulaşmış gibi görünmektedir. A+++ enerji sınıfı tüketimi ile kullanıcısının elektrik tasarrufu yapmasını sağlamaktadır. Yüksek yıkama kapasitesi ile bekletilen çamaşırları topluca yıkama özelliklere sahiptir. Tek kişilik yorganları yıkamak için ideal bir seçenek olarak görünmektedir.

Geniş kapasitesiyle birlikte on dört programla kullanıcıya geniş bir tercih olanağı sağlıyor. Hızlı yıkama programları ile zamandan tasarruf etmek isteyenlere etkili sonuçlar yaratıyor. Ön yıkamalı modlar sayesinde zorlu lekelerle kolay mücadele imkanı sunuyor. Pamuklu ve sentetikli gibi kumaş türlerine göre yıkama tercihleri geliştirilerek başarılı sonuçlar alınmasına katkıda bulunuyor. Kazan temizleme özelliği sayesinde daha hijyenik ve uzun zamanlı bir çamaşır makinesi ile sizleri tanıştırıyor.

Akıllı çamaşır yıkama teknolojisi sayesinde makineye yerleştirdiğiniz çamaşırların ağırlığına göre otomatik olarak yıkama gerçekleştiriliyor. Bu sayede su ve elektrik tüketimi düşürülerek cebinizi yakmamanız sağlanıyor.

Dokunmatik ve büyük puntolu dijital ekranı sayesinde engeller aşılıyor, rahat okuma imkanı getiriliyor. Hangi modun hangi numarayla çalıştırılabileceği gibi bilgilere kolayca ulaşmanız sağlanıyor. Hoover HL 14102 D3-S A+++ çamaşır makinesi kapasitesi ve kullanım olanakları ile göz doldurmaya yetiyor.

Ürün Yorumu: Piyasadaki fiyatlardan yaklaşık olarak 500 TL indirimle aldım makineyi markalara takılıp boşuna fazla para vermeye hiç gerek yok Hoover yılların markasıdır Hiç pişman değiliz aksi yorumlara bakıp karar vermeyin harika bir makine sadece ses biraz fazla ama banyoda oturmadığımız için sıkıntı yok 🙂 kesinlikle tavsiye ederim pişman olmazsınız kargodada sıkıntı yok hızlı vede sağlam geldi

Vestel CM 7610 Çamaşır Makinesi

9 kg çamaşır makinesi tavsiye

Öne Çıkan Özellikler

 • Derinlik (Cm) 52.7
 • Enerji Sınıfı A+++
 • Enerji Tüketimi (Kwh/Yıl) 172
 • Genişlik (Cm) 59.7
 • Kurutma Özelliği Yok
 • Maksimum Devir Hızı 1000
 • Sıkmada Ses Seviyesi (Db) 76
 • Yıkama Kapasitesi 7 Kg
 • Yıkama Ses Seviyesi (Db) 58
 • Yıllık Su Tüketimi (Lt) 10337
 • Yükseklik (Cm) 84.5
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Vestel CM 7610 A+++ çamaşır makinesi 7 kg yıkama kapasitesi ile bir evin ihtiyaçlarını karşılayacak ölçüde üretilmiş. İlk bakışta şık tasarımı ve dijital ekranı ile göze çarpıyor. 85 cm yüksekliği, 60 cm genişliği, 53 cm derinliği ile boyutunun hakkını veriyor. 58dB yıkamada, 76dB sıkmada ses seviyeleri ile klasik bir çamaşır makinesinden bekleneni karşılıyor. A+++ enerji sınıfı güç tüketimi ile elektrikten tasarruf yapmanızı mutlu geleceklere kucak açmanıza katkıda bulunuyor.

Yıkama konusunda farklı seçenekler sunarak bizleri heyecanlandırıyor. Hızlı yıkama fonksiyonu sayesinde 15 dakika gibi kısa bir sürede giysilerinizin temizliğini sağlayabiliyor. Ayrıca zorlu lekeler için ön yıkama programı da mevcuttur. İş dönüşü çamaşırlarınızın yıkanması için zaman erteleme teknolojisini rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bu sayede sizin dönüşünüze giysileriniz yıkanmış kurumayı bekler durumda olacaklar.

Dengesiz yük kontrolü sayesinde içindeki çamaşırların ağırlığına uygun bir sıkma programının çalıştırmaktadır. Bumerang gövde sistemine sahip olan model,  çalışma esnasında meydana gelebilecek titreşim ve ses faktörlerini azaltmayı başarıyor. Güç tüketimini azaltarak enerji tasarrufu yapılmasını kolaylaştırıyor. Su kesintisini algılayan özel sistemi sayesinde meydana gelebilecek sorunların önüne geçerek maliyetten kazandırıyor.

Birçok yıkama programına sahip olan makine aynı zamanda günlük yıkamaya da olanak sağlıyor. Az kirli çamaşırlarınızı 60 dakikada yıkayarak harikalar yaratmanıza destek oluyor. Vestel CM 7610 A+++ çamaşır makinesi Vestel teknik servisinin garantisi altında satışa sunuluyor. Fiyatına nazaran yaptıkları ve Vestel güvencesiyle göz dolduruyor.

Çamaşır Makinesi Satın Alma Rehberi

Çamaşır makinesi hayatımızın vazgeçilmez bir unsuru olarak evlerimize girmeyi başaran eşyalardan biri olmuştur. Beyaz eşya denince ilk akla gelen, uzun ve güvenli kullanım isteyen bir üründür. Fazlaca program fazlaca kafa karışıklığı yaratabilecek durumdadır.

Program sayısının fazlalığından ötürü anlaşılabilir makinelerin tercih edilmesi daha makul olacaktır. Hatalı yıkama ile aldığınız makineyi kötülemek yerine doğru yıkama seçeneklerini tercih edebileceğiniz makinelere yönelmelisiniz. Unutmayın ki bir çamaşır makinesinde tüm programları çalıştırmanız biraz zordur.

Çamaşır makinesi markası ve modellerine bakarken kapasitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. İhtiyacınızı karşılayacak kapasiteler size büyük kolaylıklar sağlamaya yetecektir. Ortalama bir çamaşır makinesi ile işinizi görebilecekken daha yüksek kapasiteli makinelerle başınızı belaya sokmanız pek mantıklı değildir. Tam tersi de aynı sonuçlara yol açacaktır.

Tasarruf açısından günümüz teknolojisi ile yapılan makinaların çoğu aynı sonucu vermektedir. Genel olarak dikkat edildiyse hepsinde benzer tasarruf teknolojileri kullanılmaktadır. Sessizlik ise önemli bir meseledir. Çamaşır makinesi çalışırken olağan dışı gürültülere neden olabilmektedir. Siz en iyisi desibel miktarlarına pek bakmayın ve kullanan yakın çevrenize bu konuyu danışın. Ne de olsa en doğru bakışı size onlar kazandıracaktır.

Çamaşır Makinesi Nasıl Temizlenir ?

Neye ihtiyacınız olacak:

Ne yapacaksın:

 1. Yıkama tamburunu temizlemeden önce contayı beyaz sirke ile sıkarak ve nemli bir mikrofiber bezle silerek temizleyin . Yıkayıcının önündeki, özellikle yüksek verimli (HE) yıkayıcıdaki kauçuk conta su, saç, pislik ve küf biriktirir.
 2. Yıkayıcıyı en yüksek seviyeye ve en sıcak su sıcaklığına ayarlayın.
 3. Deterjan dağıtıcısına iki bardak beyaz temizlik sirkesi ekleyin .
 4. Tam bir döngü boyunca çalıştırın.
 5. Bu kez tambura yarım bardak kabartma tozu ekleyerek en yüksek seviyede ve en sıcak su sıcaklığında başka bir döngü çalıştırın .
 6. İşlem tamamlandığında, yıkayıcı tamburunun içini nemli bir mikrofiber bezle silin .
 7. Temizliğe başlamışken makinenin dış yüzeyini de silin.

Sonuç

Yazdıklarımızdan çıkan en önemli sonuç en iyi çamaşır makinesi markası sizin için uygun olan makinedir. Çamaşır makinelerinin tamamı üç aşağı beş yukarı birbirine benzemektedir. Göze çarpan ürünler mevcut olsa da ihtiyaçlarınızı karşılamayacaksa ilerde mağdur duruma düşmeniz içten bile değildir. Şayet kalabalık bir aile değilseniz ya da biriktirerek yıkamayı sevmiyorsanız ortalama kapasiteli ürünleri tercih edin. Sonradan başınızın ağrımasını istemiyorsanız mutlaka servis ve garantisi olan bir model seçin.

Uzun yıkamaların yanında günlük yıkama yapabileceğiniz ürünler sizi birçok zor durumdan kurtaracaktır. Hızlı yıkamalarda istediğiniz sonuçları alamasanız da zamandan kazanmak istediğiniz acil durumlarınızda kullanmak isteyebilirsiniz. Tercihlerinize bu özelliği de eklemeyi unutmayın.

Uzun yıllar güzel günlerde çamaşırlarınızı yıkamanız dileğiyle.

 

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu