En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiyesi

Okuma Süresi: 7 Dakika

En İyi Elektrikli Süpürge 2019 Satın Alma Rehberi

Evinizin temizliği için en önemli ürünlerden biri elektrikli süpürgedir. Yeni bir Elektrikli Süpürge arıyorsanız veya çeyiz hazırlığı yapıyorsanız sizler için süpürge çeşitlerinden en iyi olanları seçtik. 

Seçimlerimizi yaparken Philips, Rowenta, Fakir, Bosch, Arnica gibi birçok markaya baktık. Seçim yaparken şu kriterleri baz aldık:

 • Uygun Fiyat
 • Enerji Tüketimi
 • Temizlik Gücü
 • Temizleme Kolaylığı
 • Alerji (Hepa) Filtresi
 • Kullanıcı yorumları
en iyi elektrik süpürgesi yorum

Çeyiz alışverişi yapıyorsanız ilginizi çekecek bir kaç yazımız daha var. Bunlardan biri de en iyi tost makinesi listemiz. İncelemenizi tavsiye ediyorum.

En iyi Toz Torbalı Elektrikli Süpürge

Philips Performer Silent en dikkat çeken özelliği ses seviyesi. Philips bu ürünü en sessiz elektrikli süpürge olarak tanıtıyor. Tozları ve alerjenleri %99 oranında topluyor ve hepsediyor. Philips bu üründe maksimum enerji, minimum ses üzerine çalışmış. Enerji tüketimine bakıldığında, AB enerji etiketine göre A+ olarak değerlendiriliyor. Halı ve sert zeminlerde TriActive Pro başlığı ile üstün temizlik sağlıyor. Başlığın özelliği zemine yapışarak derinlemesine nüfuz etmesi ve en ince tozları bile alabilmesi.

Kedi veya Köpek gibi evil hayvanınız var mı ?

Turbo fırçanın içindeki döner fırça küçük toz parçacıklarını ve evcil hayvanlarınızın tüylerini etkin bir şekilde çekerek daha iyi bir temizleme performansı sunar. Başlığın tekerlekli olması sert zeminlerin zedelenmesini önleyecek şekilde tasarlanmış.

12 Metrelik fiş uzunluğu ile fişten çıkarmadan daha uzun alanlara erişebilmek için tasarlanmış. 4 Litrelik geniş kapasiteli torbasıyla daha az torba değiştirme imkanı sunuyor. Yumuşak fırça aparatıyla mobilyaları ve düz zeminlere daha ince temizlik yapabiliyorsunuz. 

Temiz hava filtresi, alerjisi olanlar ve daha yüksek seviyede hijyene ihtiyaç duyan kişiler için polen, evcil hayvan tüyleri ve ev tozları dahil olmak üzere ince tozların %99,9’unu yakalar. Alerjiye duyarlılığı ECARF tarafından sertifikalıdır.

10Expert Score
En Sessiz Elektrikli Süpürge

Üründen nemnunum Emiş gücü gayet iyi,sessiz,pratik çok kullanışlı bir süpürge. memnuniyetle kullanıyorum almak isteyenlerede kesinlikle tavsiye ediyor Tartışılmaz Philips kalitesi diyorum. Ayrıca trendyol daki satış fiyatı piyasadakilerin oldukça altında.

Artıları
 • Sessiz
 • Alerji Filtresi var
 • A+ Enerji Tüketimi
Eksileri
 • Torbalı
hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Toz Torbasız Elektrikli Süpürge

Philips Marathon Ultimate torbasız elektrikli süpürge, PowerCyclone 7 teknoloji ile havayla tozu olağanüstü bir performansla ayırır. TriActiveMax başlık ise tüm zeminlerde mükemmel performans gösterir. 2400w gücündeki bir elektrikli süpürgeden daha fazla toz toplar.

A+AA enerji sınıfıyla temizlik, toz tutma ve enerji verimliliği ile tam performans kullanabilmek için tasarlanmış. Sert zeminlerde %100 toz toplama performans iddiası bulunuyor.

Özel PowerCyclone 8 teknolojisi, tozu ayırmak için havayı siklonik hazne içinde anında ivmelendirir. Güçlü dönme hareketi, fark yaratan temizlik sonuçları için hava akışını ve performansı en üst düzeye çıkarır.

TriActiveMax başlık ile zemine kusursuz bir şekilde yapışarak üç temizlik işlemi uygulayarak yerleri tertemiz yapar. Daha derindeki tozları toplamak için özel olarak tasarlanmış tabanıyla halıyı nazikçe açar, geniş ağzıyla büyük parçaları alır. İki yan fırçasıyla mobilya ve duvarlara çok yakın olan köşelerin kusursuz bir şekilde temizlenmesini sağlar.

Ultra Clean Air HEPA 13 filtre tozların en az %99,95'ini hapsederek temiz ve alerjik malzemelerin olmadığı bir ortam sağlar.

Kontrollü ve Ergonomik Toz haznesi ile toz etrafa dökülmeden, kontrollü bir şekilde boşaltabilirsiniz.

10Expert Score
Mükemmel

Yorumları okuyarak aldım makinayı “bugüne kadar evimi hiç süpürmemişim” cümlesine sonuna kadar hak veriyorum.inanılmaz bir toz toplama özelliğine sahip gerçekten halılarımı hiç süpürmemişim bu makinayı kullanana kadar.hızlı teslimat ve ürünün sorunsuz elime ulaşmasıda ayrıca 5yıldızı hak ediyo.alacaklara tavsiyem,firmayada teşekkür ederim🙏

Artıları
 • HEPA Filtresi
 • A+AA Enerji Tüketimi
 • Etrafı Kirletmeden Toz Boşaltma
Eksileri
 • Yapışma gücü yüksek olduğu için çok yorabilir.
hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Su Filtreli Elektrikli Süpürge

Arnica bu ürün dünyanın en pratik su filtreli süpürgesi olarak sunuyor. Her ne kadar düşmeyen emiş gücü ile yüksek bir çalışma performansı sunar ve kusursuz bir temizlik iddiası olsa da düzgün temizlemeyince ilerleyen zamanlarda emiş gücünde düşüşler oluyor.

Yeni ürünlerin özelliklerinden olmazsa olmazı Hepa Filtre bu üründe de bulunuyor. Kolayca çıkarılabilen su haznesi ile temizlemesi kolay bir yapıya sahip.

Arnica Bora, 360 derece manevra kabiliyetine sahip hortumu ve 6 metrelik kablo uzunluğu ile yorulmadan temizlik yapmaya imkân veriyor. Tutma sapı ile kolay taşınır ve otomatik kablo sarıcısı ile zahmetsiz toparlanırken kolay temizlenen toz haznesi işinizi kolaylaştırır.

Toz torbası ile uğraşmak istemiyorsanız Su Filtreli elektrik süpürgesi tam size göre. En iyi su filtreli elektrik süpürgesi olarak listemize almamızdaki en büyük sebep; çeyiz için bakanların tercihi olması. Çeyiz listesi yapıyorsanız kesinlikle listenizde olması gereken bir ürün. Su kabını her kullanımdan sonra güzelce temizleyeceğinizi unutmayın !

10Expert Score
Tavsiye Ediyorum

Ürünü 2014 yılında almıştım. 5 senesi doldu ancak hâlâ sorunsuz kullanıyorum. Evimde iyi bir markanın toz torbasız süpürgesi de var ancak toz torbasızla aldıktan sonra bazen de arnica ile alıyorum ve su haznesinde toplanan koyu renkli tozu görünce arnicanın değerini anlıyorum. Beğenmeyen arkadaşlar kusura bakmasın ama ev temizliğinde bu kadar üşengeç olmamak lazım. Temizlik sonrası su haznesini 2 dkda temizliyorum. Tek eksisi her süpürme sonrası hazneyi temizleme zorunluğu. Ancak evimde toz istemiyorum diyorsanız tabii ki biraz zaman ayıracaksınız.

Artıları
 • Diğerlerine oranla daha gürültülü
 • 360 derece manevra kabiliyeti
 • Hepa Filtresi
Eksileri
 • Her kullanımdan sonra temizleme

Zarif yapısı, ergonomik tasarımı ve yüksek emiş gücü ile bir elektrikli süpürgeden beklenen her şeyi veren Arnica Merlin Pro elektrikli süpürge, daha etkili bir temizlik sağlar. Kompakt yapısıyla daha az yer kaplayan, dikey yapısıyla pratik bir kullanım sunan Arnica Merlin Pro dik elektrikli süpürge, başlık çeşitliliği ile pek çok zemin ve alanı kolayca temizler.

Dikey süpürge tavsiyesi ve dikey süpürge yorumlarına bakılınca öne çıkan özelliği; Dar bölgeler, perde ve koltuklar, sert zeminler için ayrı ayrı başlıkları ve uzatma boruları ile pratik bir kullanım sağlamasıdır. 

Süpürücü fırça başlığı ile halı ve koltukları derinlemesine temizler. Uzun güç kablosu ve uzatma boruları ile geniş bir temizleme alanı sunuyor. 

A Sınıfı Enerji tüketimi ile ekonomik tüketimi vardır. Hepa Filtre ile en küçük toz zerrelerini hapsederek, evin havasını temizler. Şeffaf toz hanesi ile kolay temizleme imkanı sunuyor.

10Expert Score
En İyi Dikey Elektrikli Süpürge

ürün beklentilerimizin üstünde çıktı. eşim de ben de çok beğendik. çekiş gücü çok yüksek halı süpürmekte çok zorlandım. onun dışında gayet hafif ve kablo uzunluğu yeterli. fiyatına göre çok iyi bir ürün almak isteyenlere tavsiye ederim.

Artıları
 • Ucuz
 • Emiş Gücü Yüksek
 • Kolay Temizlenebilir ve Pratik
Eksileri
 • Süpürürken Kabloların ayağa dolanması
hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Şarjlı Dikey Elektrik Süpürgesi

3 Saatlik şarj etme ile 30 dakika kullanım sunan Rowenta Air Force ışıklı aydınlatması ile tozları ve kırıntıları daha net görmenize yardımcı oluyor. Hafif olması ( 2.3kg ) sayesinde yormadan kısa bir temizlik yapmanızı sağlıyor. 

Yukarıdaki ürünlere kıyasla kullanımı daha kolay. Aynı şekilde temizlemesi de daha kolay.

Kabloya bağımlı olmaması şarjlı süpürgelerin en güzel yanı. Kablolu ve temizlik gücü daha yüksek bir makinanın yanına güzel bir ikili olabilir. Pratik olması sayesinde, hızlıca toz ve pislikleri temizlemeniz gereken zamanlarda sizin kurtarıcınız olabilir.

10Expert Score
Harikaaa

Şimdiye kadar çok süpürge denedim ama bu harika çok hafif süpürmek çok rahat ve süpürge ucunda döner fırçası çok iyi tüy topluyor haznesi gayet geniş ev yeni temizlendiği halde yine de toz topladı parçaları çok kaliteli bence verdiğim parayı sonuna kadar hakediyor.

Artıları
 • Kablosuz
Eksileri
 • Tek Şarjla 30dk kullanım

Listenin en sonunda ama en çok beğendiğim ürün bu olabilir. Klasik temizleme alışkanlığından uzak bu akıllı temizleme robotu tam anlamıyla harika. 

İlk aldığınızda evinizin haritasını çıkartıyor ve bunu telefonunuzdan görebiliyorsunuz. Dışarıdayken bile yönetebiliyorsunuz. 

Çalışma süresi 160 dakika ama Mi Robot Vacuum temizlik yaparken şarjı azalırsa bunu algılıyor ve şarj yuvasına kendi gidiyor. Şarj dolduğu zaman tekrar temizlemeye devam ediyor. Gücü tükenmek bilmeyen bir temizlikçi gibi.

 

Duvar sensör sistemi ile duvar kenarlarını dahi güzelce temizliyor. Normal seviye halı vs gibi alanlarda da çalışıyor. Almadan önce evinizdeki kullanım alanını düşünerek karar verin.

Ürün Özellikleri kullanım alanını tahmin etmeniz için size yardımcı olabilir. 

Ürün ağırlığı: 3,8000 kg 
Ürün Boyutu (L x G x Y): 34,50 x 34,50 x 9,60 cm / 13,58 x 13,58 x 3,78 inç 

0,42 Litre toz kutusu bulunuyor. Temizlik yaptıktan sonra kontrol etmeniz gerekiyor.

10Expert Score
Çinliler Yapmışşş

ürünün üst versiyonu ve başka markalarda alt versiyonları da mevcut, araştırdığım kadarıyla ve xiomi markasının kalitesini bildiğim için bu cihazda karar kıldım.amacınız evinizin sürekli temiz kalması ise ve sürekli süpürmeye vaktim yok diyorsanız düşünmeden alın. Moplu olan üst versiyonu ile bu cihaz arasında kaldım iyikide bunu almışım eşim çok memnun ve ihtiyacımızı fazlasıyla karşılıyor.Evimizdeki bütün halılarda zorlanmadan çalışıyor ve tertemiz süpürüyor tek detay evdeki koltuk mobilya gibi eşyalarınızın altında 11 cm boşluk olması bunu sağlayabiliyorsanız giremeyeceği yer yok.Haritalama özelliği evi tarıyor ve işini bitirince şarj istasyonuna dönüyor vaktiniz size kalıyor ev süpürme işi bu cihazla sona ermiştir bütçeniz uygunsa düşünmeden alın keyfinize bakın.

Artıları
 • Akıllı ve Kendi Çalışıyor 🙂
Eksileri
 • Çok Pahalı
hızlı listeye geri dön ↑

Elektrikli Süpürge Satın Alma Rehberi

İhtiyaçlarınız için doğru elektrikli süpürgeyi seçmek, beklentilerinizle paralel olmalı. Genel olarak, iki tip elektrikli süpürge vardır. Dikey Süpürgeler ve Silindir olanlar.

Genel olarak dikkat etmeniz gereken hususlar:

 • Boy: Eğer uzun boyunuz varsa buna uygun uzatma boruları olan ürünleri tercih etmelisiniz. Bir zaman sonra sırt ağrıları yaşayabilirsiniz.

 • Güç: Elektrikli süpürgede dikkat edilmesi gereken en önemli özellik. Emiş gücü yüksek tercih etmelisiniz. Çünkü amacımız temizlik yapmak 🙂

 • Boyut: Süpürge ile işiniz bittiği zaman ne kadar yer kaplıyor. Ev’inizde bunu saklayabilecek alanınız var mı? Fazla alanınız yoksa dikey süpürgelere yönelebilirsiniz.
 • Ağırlık: Süpürge çok fazla taşınmıyor ama ağırlık önemli çünkü süpürgenin de temizlenmesi gerekiyor. Bu temizlik bittikten sonra çok meşakatli bir hal alabilir.

 • Üst düzey filtreler: Bu, astımı ve alerjileri artıran polen ve toz akarı dışkılarını içeren mikroskobik parçacıkları hapseder. En iyi filtreler HEPA (yüksek verimli partikül hava) olarak bilinmektedir.
 • Torbasız temizlik: Astımlılar için olmasa da torbasız bir vakum size temizliğiniz boyunca tam emiş sağlar. Kiri boşaltmada zamandan ve zahmetten kurtarır ve torba satın alma masrafınız olmaz.
 • Evcil hayvan kılları özellikleri: Tüm vakumlu süpürgeler, evcil hayvan tüylerini yerden alır. Bazı modellerde vakum hortumuna uyan döner bir fırça vardır. Bu sayede koltuklardan, merdivenlerden ve araç içlerinden tüy ve kılları rahatlıkla almanızı sağlayabilir.
hızlı listeye geri dön ↑

Anket

Coming Soon
Sizce En İyi Elektrikli Süpürge Hangisi ?
Sizce En İyi Elektrikli Süpürge Hangisi ?
Sizce En İyi Elektrikli Süpürge Hangisi ?
Özet
En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiyesi
Yazı İsmi
En İyi Elektrikli Süpürge Tavsiyesi
Açıklama
Ev temizliği için alabileceğiniz en iyi süpürge hangisi ? Çeyiz listenizde olması gereken elektrikli süpürgeler hangileri ? Yazımızda detaylıca bunlardan bahsettik. Sizce inceleyip kendinize en uygun ürünü seçebilirsiniz.
Yazar
Yayıncı
Anlatbakim
Yayıncı Logosu
1 Comment

   Bir Cevap Yazın