2019 İçin En iyi 5 Elektrikli Tıraş Makinesi Alıcı Rehberi

En iyi 5 Elektrikli Tıraş Makinesi Alıcı Rehberi

Tek bir ürün seçmek, pazarda seçim yapabileceğiniz çok fazla seçeneğiniz olduğunda zor bir iştir. Bu yüzden 2019 yılının En İyi 5 Elektrikli Tıraş Makinesi listesini hazırladık. Böylece en iyisine bir göz atabilir ve cilt tipinize ve yüz kıllarınıza uygun olanı kendiniz seçebilirsiniz.

Tıraş Makinesi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tıraş makinelerinde bir kişiye uygun olan bir ürün başka bir kişiye uygun olmayabilir.

Elektrikli tıraş makinesi satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken bazı faktörler vardır. Bu faktörler tıraş makinesinin markası, özellikleri, tarzı, tasarımı ve rahatlığı ve kullanım konforudur. Bu yüzden seçiminiz kolay bir karar olmayacak. En iyi 5 listemizde, tıraş deneyiminden konfor seviyesine kadar mevcut olan En İyi Elektrikli Tıraş Makinelerini inceliyoruz. Ve bu liste size en çok uyan elektrikli tıraş makinesini seçmenize yardımcı olacaktır. Satın almadan önce Elektrikli Tıraş Makinesi Satın Alma rehberimizi okumanızı tavsiye ederim .

Bazı ürünlerde Türkiye Stoğu yok belli aralıklarla kontrol edip güncelleyeceğim.

Şimdi, daha fazla zaman kaybetmeden, En İyi 5 Elektrikli tıraş makinesi listemize geçelim.

back to menu ↑

Braun Series 7 790CC – 2010’dan beri Pazarı Sallayan Tıraş Makinesi

Bu serideki ilk elektrikli tıraş makinemiz Braun olarak bilinen Alman Teknik Endüstrisi’nden geliyor. Şüphesiz Braun 7 serisi, bu şirket tarafından şimdiye kadar üretilmiş en popüler seridir ve 790cc modeli, tüm zamanların en çok satılan elektrikli tıraş makinesidir. Kuşkusuz, hala en iyi elektrikli tıraş makinesi ve listemizdeki 1 numaralı ürün olacaktır. Bu kadar övgü yeter mi?, hadi şimdi üründen bahsedelim.

elektrikli tıraş makinesi

Tıraş makinesi ürün grubumuzdaki diğer makinelere kıyasla şaşırtıcı derecede yakın ve pürüzsüz tıraş sağlar. 790cc Serisi, diğer elektrikli tıraş makinelerinin özelliklerine göre oldukça farklı. Bu elektrikli tıraş makinesinin yüzünde üç adet düzeltici bulunur. İlkine “OptiFoil”, diğer ikisine “ActiveLift” denir.

OptiFoil düzelticiler elektrikli tıraş makinesinin yüzdeki yüz kıllarına daha az vuruşla kesmesine yardımcı olurken. ActiveLift kısa ve büyümüş tüyleri kesmeye katkıda bulunur. Bunun, dakikada 10.000 mikro titreşim üreten ve tıraş makinesinin her vuruşta daha fazla tüy almasına yardımcı olan Pulsonic elektrikli tıraş makinesi olduğunu unutmamak gerekir.

Braun 790cc’nin kafası çok esnektir ve yüzünüzün çevresini hızla tıraş edebilirsiniz. Tıraş makinesi, alkol bazlı bir Temizleme ve Şarj Ünitesi ile birlikte gelir, bu da mikropların% 99’unu tek bir düğme yardımıyla öldürebilir. Bunun dışında, bu gelişmiş elektrikli tıraş makinesinde Normal, Yoğun ve Ekstra Duyarlı olarak bilinen 3 kişiselleştirme modu vardır. Cilt tipinize ve kıllarınıza göre modunuzu seçebilirsiniz. Ayrıca sakalları, bıyığı ve favorileri düzeltmek için açılan bir düzeltici de bulunmaktadır.


Bu elektrikli tıraş makinesinin tek dezavantajı, Islak ve Kuru Teknolojisinin eksik olmasıdır .

Genel olarak, Braun 7 790cc serisi piyasadaki en iyi 2019 ve en iyi elektrikli tıraş makinem . Mükemmel kalite, 3 kesici, döner kafa, kişiselleştirme modları ve temizleme yuvası rahat ve yakın bir tıraş için yeterlidir. Bunun dışında, bu piyasada mevcut en uygun bütçeli elektrikli tıraş makinelerinden biridir. Dizilimimizdeki diğer fiyatlara göre fiyatı çok düşük.

Artıları
 • Bütçe dostu
 • Esnek ve Dönen Baş
 • Kişiselleştirme Modları
 • Katı Yapılı Kalite
 • Otomatik temizleme ve şarj istasyonu
Eksileri
 • Islak ve Kuru Teknolojinin Yokluğu

back to menu ↑

Braun Series 9 9095CC – Braun’un Son Teknoloji Elektrikli Tıraş Makinesi

Listemizde bir sonraki üründe Braun. Braun’un piyasaya sürdüğü en yeni elektrikli tıraş makinesi serisi ve bu listedeki favori modelimiz Braun 9095CC.

elektrikli tıraş makinesi

Elektrikli tıraş makinesi, havalı görünen parlak krom plastik ile kaplanmıştır!

Bu elektrikli tıraş makinesi yukarıdaki 790cc ile aynı şekilde çalışır, tek fark 9095cc’nin “Doğrudan ve Kes” olarak bilinen bir ekstra düzeltici içermesidir. Bu ek düzeltici, tıraş makinesinin farklı yönlerde büyüyen kılları hizalamasına ve daha sonra bunları kesmesine yardımcı olur. Bunun dışında, 790cc’deki ActiveLift düzeltici, biraz daha gelişmiş olan ve düz tüylerin alınmasına yardımcı olan HyperLift Giyotin ile değiştirilmiştir.

Braun 9095 Pulsonic tıraş makinesi dakikada 40.000 kesişme hareketi üretir, lütfen 10,000 mikro titreşimdeki 790cc’lik miks ile karıştırmayın. 790cc’den biraz daha yakın bir tıraş sağlar, aradaki fark hayret edilecek kadar değil tabiki. Bu üründe Pop-up düzeltici de var.


2 numara olarak listelenmesinin nedeni, 799cc’de metal kafa varken bu ürünün plastikten yapılmış olmasıdır. Bununla birlikte, bu elektrikli tıraş makinesinin cilt üzerinde kullanımı biraz daha rahattır.

Braun series 9 9095cc, 790cc’nin tüm özelliklerine sahiptir ve ayrıca kullanıcının bu elektrikli tıraş makinesini kuru ciltte veya hassas ciltler için tıraş jeli ile birlikte kullanmasına yardımcı olan Wet & Dry Islak ve kuru teknolojisine sahiptir.

BRAUN SERİSİ 9BRAUN SERİSİ 7
Tıraş elemanları54
Kontur Uyarlaması10-D8-D
Islak kuruEvetYok hayır
Görüntüle12 LEDLCD
pilLi-İyon 50mLi-İyon 50m
Bıçak türüFolyoFolyo
Açılır GiyotinEvetEvet
Temiz ve Şarj İstasyonuEvetEvet
Artıları
 • “Doğrudan ve Kes” olarak adlandırılan fazladan bir düzeltici ilavesi
 • Yakın tıraş tecrübesi
 • 40.000 Çapraz kesme işlemi
 • Islak ve Kuru Teknolojinin Varlığı
Eksileri
 • Zayıf yapı kalitesi (Tüm Plastikler)
 • Çok pahalı (790cc’nin iki katından fazla)

back to menu ↑

Panasonic ES-LV95 – Özellikler ve Değeri Açısından En İyi Elektrikli Tıraş Makinesi

Elektrikli traş makineleri söz konusu olduğunda, Panasonic, piyasada mevcut en iyi elektrikli traş makinelerinin bazılarını sunarak kendi adına bir şöhret yakaladı . Bazıları pahalı olduklarını düşünse de, mükemmel bir performans sunarak fiyatını telafi ediyorlar.

Panasonic’in ES-LV95 ürünü, son derece temiz ve yakın bir tıraş olmayı tercih edenler için üretildi. El ile yapılan tıraş işleminin çok daha iyi olduğunu iddia ediyorum ama bu elektrikli tıraş makinesi oyunu değiştirmek için burada. Tıraştan sonra, tıraşın çok doğal ve son derece pürüzsüz, deriye dokunulacak kadar pürüzsüz bir cilt oluşturduğunu gördük. Bu tıraş makinesi ile tıraş işlemi çok hızlıdır ve zaman tasarrufu sağlanır.

LV95 ayrıca dahili bir ekranla birlikte geliyor, ancak aslında çok faydalı bir ekran; sadece kalan pilin doğru bir gösterimini söylemekle kalmıyor, aynı zamanda tıraş makinesini kapattığınızda ne kadar süredir tıraş olduğunuzu da size gösteriyor.

Bunun Panasonic’in amiral gemisi ürünü diyebiliriz. Ayrıca bir temizlik istasyonu bulunuyor. Temizleme istasyonu bir düğmeyle tıraş olduktan ve bıçakları temizledikten sonra tüm kılları almak için kullanılır, ayrıca bu işlem süper basit ve süper kolaydır. Bununla birlikte, tıraş makinesini temizleme istasyonuna geri koymak istemeyenler için koruyucu bir kapak da vardır ve buna ek olarak deri seyahat çantası da yanında geliyor.

Tüm iyi şeylerin yanı sıra, mükemmel Panasonic ES-LV95 ile ilgili birkaç küçük olumsuzluk var. Yeni başlayanlar için, tıraş makinesi sesi zaman zaman yüksek olabilir bu sesi bir arı sürüsü sesine benzetebiliriz.

Buna ek olarak, hassas cilde sahip kişiler için, tıraş makinesi başlangıçta biraz fazla sert olabilir. Ancak, endişelenmeyin, çünkü cildiniz çok kullanımlı tıraş makinesine uyum sağlayacak ve sorun kalmayacak.

Genel olarak, Panasonic ES-LV95, fiyatına oranla harika bir tıraş makinesi. Fiyatı karşılayan birçok olanak sunuyor. Pazardaki en iyi elektrikli tıraş makinelerinden biri haline geldi.

Artıları
 • ES-LV95 ile tıraş işlemi basit, kolay ve hızlıdır.
 • Ekran mükemmel ve gerekli tüm bilgileri veriyor.
 • Temizleme istasyonu harika bir ek olmuş.
Eksileri
 • Hassas ciltler başlangıçta sertliği hissedebilir.
 • Operasyonel gürültülü ses başlangıçta sıkıntı yaratabilir.

back to menu ↑

Philips Norelco SensoTouch 3D – Saç ve Sakal için En İyi Döner Tıraş Makinesi

Philips, Rotary tıraş makinelerine gelince efendidir. Başka hiçbir marka bu teknolojide Philips’i yenemez. Listemizdeki 4 numara, hem sakal hem de saç tıraşı için iyi olan döner tıraş makinesi Philips Norelco Sensotouch 3D olacak.

Bunu, en konforlu döner tıraş makinesi olarak gördük ve cildinize gerçekten yapışıp yüzünüzün çevresini pürüzsüzce hareket ettirip verimli bir şekilde tıraş olmanızı sağladığını söyleyebiliriz.

Tıraş makinesinde, yüzünüzün çevresine yapışan ve hareket eden 3 adet bağımsız yuvarlak başlık bulunur. Tıraş makinesinin döner başlığı, tüm saç ve kıl köklerine ulaşmanıza yardımcı olur. Başlıklar dönebilir, eğilebilir ve yukarı ve aşağı hareket edebilir, bu da başınızı tıraş etmenize yardımcı olacak harika bir özelliktir. Bu yüzden kısa saç sevenler için en iyi elektrikli tıraş makinesi bu üründürBu tıraş makinesinin başlığına “GyroFlex 3D” adı verilir, çünkü sizi benzersiz bir özellik olan 3 boyutlu tıraşa taşır.

Bu elektrikli tıraş makinesinde kullanılabilen diğer şaşırtıcı özellikler de Braun’daki ActiveLift ve Panasonic’deki Lift-Tech’e benzeyen “Süper Yakala ve Kes” olarak adlandırılıyor. Boyun ve çene kıllarının yakalanmasına ve kesilmesine yardımcı olur.

Şimdi bu tıraş makinesinin dezavantajlarına gelelim. Tıraş makinesi kalite olarak üstün hissettirir ancak elinize aldığınızda, gerçekten ucuz bir ürün gibi hissedersiniz. Malesef ki ürünün tamamı plastik ve kauçuktur. Batarya sabit, yani değişmiyor bu nedenle bataryanın şarjı bitmişse, elektrikli tıraş makinenizi değiştirmekten başka çareniz kalmayacak.

Genel olarak, SensoTouch 3D, tıraş makinesinden alabileceğiniz en yeni özelliklere sahip gelişmiş ve mükemmel bir tıraş makinesidir. Hızlı ve güçlüdür, rahat ve yakın bir tıraş sağlar. Birkaç dezavantajı var ama listemizde 4 numara yaptı.

Artıları
 • Üç Bağımsız Folyo
 • 3 boyutlu Tıraş
 • Son derece konforlu ve yakın tıraş sağlayıcı
 • Islak ve Kuru teknolojisi mevcuttur
Eksileri
 • Zayıf Yapı kalitesi (Tamamı plastik ve Kauçuk)
 • Pahalı Yedek Parçalar
 • Sabit pil (değiştiremezsiniz)

Panasonic bir kez daha, muhteşem bir Arc 4 modeliyle karşınızda. Panasonic ark ile hemen hemen aynı, ancak kafasında 4 adet bıçak bulunuyor ve şarj yuvasından ayrı olarak geliyor.

en iyi elektrikli tıraş makinesi

Arc 5 gibi, bu model de size son derece yakın bir tıraş sağlar, ancak aynı zamanda rahatlıktan birazcık daha yoksundur.

Panasonic Arc 4, en yeni Arc 5’in tüm özelliklerine sahip, sadece kafasından tek bir düzeltici eksik ve bununla birlikte Temizleme ve Şarj Ünitesi olmadan geliyor. Bu elektrikli tıraş makinesinde bulunan 4 bıçak sistemi, size en yakın tıraş deneyimini sağlayacak kadar gelişmiş ve keskindir. Bıçaklar son derece dayanıklı, keskin ve her yöne 30 derecede dönebiliyorlar. Ayrıca, gerçekten güçlü olan 14.000 CPM’lik çift hareketli motor da içerir.

Bunun dışında, tek bir şarjla 40 dakika pil ömrü sağlarken, diğer ürünler 50 dakika pil desteği sağlar.

Öte yandan , Panasonic Arc 5’teki tüm özellikleri daha önce açıkladığım gibi yazacak çok fazla bir şey yok .

Artıları
 • Listemizdeki diğer yüksek teknoloji ürünü tıraş makinelerine kıyasla son derece düşük fiyat
 • Batarya ve motor hızı ile sizi haberdar etmek için LED Panel mevcut
Eksileri
 • Diğer ürünlere oranla çok rahat değil
 • Temizleme ve şarj etme ünitesi olmadan gelir.
back to menu ↑

Braun Çoklu Bakım Seti MGK3045 – 7’si Bir Arada Saç ve Sakal Şekillendirici Trendyol

braun elektrikli tıraş makinesi

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

 • Ürün tamamen yıkanabilir Musluk altında bütün parçaları rahatlıkla yıkanabilir
 • Ömür boyu kullanılan keskin bıçaklara sahiptir buda yıllarca rahatlıkla kullanabilirsiniz demektir.
 • Led şarj göstergesine sahiptir.
 • 8 saatlik şarj süresi ile 60 dakika kesintisiz tıraş olabilirsiniz.
 • Yüzdeki kılları ve saçları kırpma

 • Sakal şekillendirme İki sabit tarak ile her seferinde hassas görünüm elde etmek için 2 mm’lik adımlarla 13 hassas uzunluk ayarı sağlanır. Hassas kırpıcı ve ücretsiz Gillette Flexball sayesinde temiz kenarlar ve kıvrımlar elde ederek size özel bir görünüm yakalayabilirsini

 • Saç kesme Akıllı saç kırpma makinesi tarağı en üstün saç kesimi sonucu için hassasiyet ve kontrol sunar.

 • Kulak/burun tüylerini alma Kulak ve burun tüylerini, asılmadan ve çekmeden, etkili biçimde alabilirsiniz.

back to menu ↑

Philips S1030/04 AquaTouch Islak Kuru Tıraş Makinesi Trendyol

philips elektrikli tıraş makinesi

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Çoğu kişi 3 yönde esnek başlıklardan oluşan bu tip tıraş makinelerini tercih etmez. Ancak bu ürünler 2019 yılına satış ve memnuniyet açısından damga vurdu. Bizde bu kategoride ki en iyi ürün olan Philips marka s1030/04 AquaTouch’u listemize aldık ve sizlere tavsiye ediyoruz. Bu üründe birçok tıraş seçeneği ve ıslak kuru tıraş gibi harika özellikler mevcut şimdi bunları sıralayalım:

Islak veya kuru, cildi koruyan tıraş

Çizik ve kesiklere karşı koruma sağlayan tasarım

 • Cilt koruma sistemi
 • Kendiliğinden bilenen bıçaklar
 • 3 yönde esneyen Oynar Başlıklar
 • AquaTec ile rahat bir kuru tıraş veya ferahlatıcı bir ıslak tıraş deneyimi yaşayın

 • Nasıl tıraş etmek istediğinize karar verin. Aquatec Islak ve Kuru tıraş özelliği sayesinde, hızlı ve rahat bir kuru tıraş tercih edebilirsiniz. İsterseniz de jel ve köpük ile duşun altında ıslak tıraşı seçebilirsiniz.
 • Güvenilir ve temiz bir tıraş için kendiliğinden bilenen hassas bıçaklar

 • İster ıslak ister kuru; rahat tıraşın keyfini çıkarın. Yuvarlak profilli başlığa sahip Kendiliğinden Bilenen Bıçak sistemimiz cildinizi kesikten veya çizikten koruyarak cildinizde pürüzsüz biçimde kayar.
 • Her kıvrımı kolayca tıraş etmek için 3 yönde esnek başlıklar

 • Yüzünüzün her kıvrımına uyum sağlamak için 3 bağımsız hareketli esnek başlıklar; boyun ve çene çizgisi gibi en zorlu bölgelerde bile temiz bir tıraş için cilde yakın temas sağlar.
 • On saatlik şarjla 45 dakika kablosuz tıraş

 • On saatlik şarj ile 45 dakikadan fazla çalıştırma süresine sahip olursunuz; bu da 15 tıraş anlamına gelir. Bu tıraş makinesi yalnızca kablosuz modda çalışır.
 • Suya %100 dayanıklı tıraş makinesi musluğun altında yıkanabilir

 • Tıraş makinesinin başlığını çıkarın ve musluğun altında yıkayın
 • Kolay tutuş için ergonomik tasarım

 • Ergonomik tasarımlı bu kol sayesinde kolay tutuş ve rahat tıraş.
 • 2 yıllık garanti, dünyanın her yerindeki gerilim değerleriyle uyumluluk ve değiştirilebilir bıçaklar

Elektrikli Tıraş Makinesi Satın Alma Rehberi

Gelişmiş elektrikli tıraş makineleri, küçük bir pakette gelen teknolojinin birleşimidir. Elektrikli tıraş makinenizi yukarıdaki listeden veya başka bir yerden seçmeden önce, Satın Alma Rehberimizi okumanızı tavsiye ederim, bu modern elektrikli tıraş makinelerinde olan teknolojiyi anlamanıza yardımcı olacaktır.

Daha fazla uzatmadan, elektrikli tıraş makinesi satın alma rehberimize devam edelim.

back to menu ↑

Hangi Tıraş Makinesi Sizin İçin Daha İyi ?

Tıraş makinesi seçmeden önce aşağıda ki özelliklerden hangilerine sahip olmak istediğinize karar vermelisiniz:

 • LED Göstergesi: LED göstergesi olan bir şarj cihazı sizi mevcut pil seviyesi bildirir. Şarj cihazını prize taktığınızda sizi uyarır ve zayıf pil durumunda sizi uyarır.
 • Kablolu ve Akülü Tıraş: Bazı ürünler kablolu bazıları şarjlıdır. Örneğin Braun 9 serisi kablolu tıraşa izin vermiyor, Braun 7 serisi buna izin veriyor.
 • Kullanım kolaylığı ve temizleme: Elektrikli tıraş makinesi tasarımının kullanımı kolay ve temizlenmesinin kolay olduğundan emin olun. Yukarıda listelenen hemen hemen tüm elektrikli tıraş makinelerinin kullanımı ve temizlenmesi kolaydır. Yukarıdaki elektrikli tıraş makinelerinin çoğu Temizleme yuvası ile birlikte gelir, tek yapmanız gereken tıraş makinesini yuvaya koymak ve düğmeye basmaktır; bu yuva tıraş makinenizi temizler. Bazı modellerde bu temizleme yuvasıyla birlikte gelmediğinden, el ile yapmanız gerekir. Ama yinede bu işlem sizin için 1 dakikadan fazla sürmez!
 • Açılır Düzeltici: Tıraş makinelerinin çoğu açılabilen entegre bir düzelticiyle birlikte gelir. Bu düzelticiyi sakal, favoriler ve bıyık için kullanabilirsiniz.
 • Islak ve Kuru Teknoloji: Islak ve Kuru teknolojisi, elektrikli tıraş makinelerinin duş altında veya kuru ciltlerde kullanılmasını sağlar. Hassas bir cildiniz varsa, jel köpükle tıraş olmayı tercih edebilirsiniz. Bu teknolojinin kullanışlı olduğu yer burasıdır.

Amazon alışveriş rehberimizi buradan okuyabilirsiniz.


Özet
En İyi 5 Tıraş Makinesi
Yazı İsmi
En İyi 5 Tıraş Makinesi
Açıklama
Elektrikli tıraş makinesi satın almadan önce göz önünde bulundurulması gereken bazı faktörler vardır. Bu faktörler tıraş makinesinin markası, özellikleri, tarzı, tasarımı ve rahatlığı ve kullanım konforudur. 1-Braun Series 7 790CC 2-Braun Series 9 9095CC 3-Panasonic ES-LV95 4-Philips Norelco SensoTouch 3D 5-Panasonic Arc 4 6-Braun Çoklu Bakım Seti MGK3060 7-Philips S1030/04 AquaTouch Islak Kuru Tıraş Makinesi
Yazar
Yayıncı
Anlatbakim
Yayıncı Logosu
Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

   Bir Cevap Yazın