Teknoloji

En İyi Ergonomik Mouse

Mouse (fare) ismi verilen ürünler bilgisayar kullanırken işlemlerin yapılması amacıyla kullanılan ürünlerdir. Bu ürünleri bilgisayar üzerinde sayfaların açılması, kapatılması veya diğer işlemler için kullanılırlar. Bu ürünler kablolu veya kablosuz olarak üretilirler. Ancak normal fareler dışında birde ergonomik fareler vardır. Bu mouse kavramını daha önce duymadıysanız eğer bu yazımızı okuyarak ergonomik mouseler ve en iyi ergonomik mouse çeşitleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Daha fazla teknoloji ürünü incelemesi için ziyaret edin → https://anlatbakim.com/teknoloji/

Trust Verro Dikey Mouse

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

İşleri bilgisayar üzerinde olan kişiler sürekli mouse kullanmak zorunda kalanlar bilek ağrıları yaşarlar. Varro ergonomik mouse ise bu ağrıların ortadan kalkması ve ağrıların yaşanmaması için kullanılır. Şarj edilebilme özelliğine sahip olan bu mouse istenildiği kadar kullanılabilir ve ergonomik olması sebebiyle ağrıların yaşanmasının önüne geçer. Şarj edilmesini sahip olduğu usb kablosu sağlar. Ayrıca mouse li-lyon pil ile çalışma sağlar. Kablosuz olan mouse USB mini alıcısı sayesinde dizüstü, masaüstü bilgisayara veya laptopa takılarak kullanılmaya başlar.

Mouse üzerinde bulunan düğmeler ileri ve geri düğmeleridir. Ayrıca mouse üzerinde açma veya kapatmaya yarayan düğme vardır. Mouse baş parmağın kontrollü kullanılabilmesi için dayanağa sahiptir. Bu dayanak ise rahat kullanım için kauçuk kaplamadır. Kullanım anında mousen kullanım kontrolü ise 1000 dpi özelliğine sahip olan sensör aracılığıyla yapılır. Mouse rahat kullanım sağlamanın yanı sıra şık görüntüsü sayesinde de insanların gözüne hitap eder. Bu özelliklere sahip olan mousen rengi ise siyahtır. Ayrıca ürün ce sertifikalıdır.

Trust Varo Wireless Ergonomik Mouse

Öne Çıkan Özellikler

  • Entegre, şarj edilebilir li-Iyon pil (usb şarj kablosu dahildir)
  • Konforlu baş parmak dayanağı ve mükemmel tutuş için kauçuk kaplama
  • Usb mini alıcı: Bir kez takın ve unutun
  • 2 başparmak düğmesi: Tarayıcı geri ve ileri
  • Kusursuz kontrol için geliştirilmiş 1000 dpi sensör
  • Açma-Kapatma düğmesi
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

En iyi ergonomik olan mouse çeşitleri arasında dikey mouse da yer alır. Bu mouse görüntüsünün dik olması sebebiyle bu ismi alır. El ve bilek ağrılarının azaltılması için kullanılan bu ürün gelişmiş izleme teknolojisinin etkisiyle her türlü yüzeyde çalışma özelliğine sahiptir. Dokusunun çok yumuşak olması normal mouse kullanımlarında yaşanan zorlukların hiç birisinin yaşanmamasını sağlar. İnterneti sürekli olarak kullananlar, oyun oynayanlar ve bilgisayar üzerine çalışan kişilerin rahatlıkla kullanabileceği bir üründür.

Kablosuz mouse çeşitlerinden olan bu mouse hiçbir şekilde kuruluma ihtiyaç duymaz. Satın alınma sonrasında bilgisayara takılarak direkt kullanılmaya başlar. Fareye ait olan düğmeler sağ, sol, dpi, ileri ve geriye düğmeleri ile kaydırma tekerleğidir. Dikey ergonomik kablosuz mouse 1200, 1000, 800 ve 1600 dpi çözünürlük çeşitlerine sahiptir. Çözünürlükler dpi düğmesi aracılığıyla istenilen şekilde ayarlanabilir. Mouse’n sahip olduğu ağırlık 109 gr’dır. Dikey mouse’n uyumlu olarak çalışabildiği işletim sistemleri ise Mac os, Windows 2000, xp, vista, 8, me, 7 ve 10’dur.

Ürün Yorumu:  Kullanımı rahat görüntüsü çok farklı güzel ve kaliteli bir ürün teslim aldım. Henüz şarj etmeden kullanmaya başladım. Eğer uzun süre yeten bi pile sahipse bu fiyata çok çok iyi bi ürün olduğunu bir kez daha ispatlamış olacak.

Triline Kablosuz Dikey Mouse

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Mouse kullanımının rahat bir şekilde kullanılması için üretilen vertical mouse bilek ağrılarını ve kol ağrılarını önler. Böylece kişiler uzun saatler boyunca ağrı çekmeden çalışabilirler. Bu mouse üzerinde başparmağın dayanabilmesi için ayarlanmış bölüm bulunur. Bu özelliği sayesinde kişiler rahat bir şekilde mouse’u kavrayabilirler.

Ürün Yorumu:  Ürün çok güzel gerçekten bilek ve el ağrımı baya azalttı, özellikle dokusu çok güzel yumuşacık, tek bir kötü yanı var o da orta tuşu biraz sert ama o da nazar boncuğu olsun diyelim çok güzel ürün teşekkürler 🙂

Trust Verto Ergonomik Kablosuz Mouse

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

En iyi ergonomik mouse çeşitleri arasında yer alan verto ergonomik kablosuz mouse ayarlanabilir hız seçeneklerine sahiptir. Bu sayede kullanıcılar farelerinin hızını 1600, 1200 ve 800 dpi şeklinde ayarlayabilirler. Ayrıca mouse iki baş parmak düğmesi, basmalı butonlar ve 1 kaydırma tekerinden oluşur. Kablosuz olan mouse pille çalışır ve mouse için kullanılan pil türü ise AAA seviyesindeki pillerdir.

Mouse üzerinde iki pil bulunur ve bu piller mouse’n çalışmasını sağlarlar. Pillerin çalışma süresi ise yaklaşık olarak 5 aydır. Ofislerde, seyahatte ve günlük kullanıma uygun olan mouse Windows üzerinde uyumlu bir şekilde çalışır. Mouse’n teknik özellikleri ise ağırlık 89 gr, yükseklik 75 mm, genişlik 63 mm ve derinlik 120 mm şeklindedir.

Ürün Yorumu:  Alışmak için biraz zaman gerekiyor ama elin içini dolduran mouselar çok daha ergonomik oluyor. Ben beğendim. Hızlı ve sağlam geldi. Dikey mouse araştırdım bayaa en uygun fiyatlı yorumları iyi olan bu gibiydi. Öneririm.

Taled Dikey Ergonomik Wireless Kablosuz Mouse

en iyi ergonomik mouse

Öne Çıkan Özellikler

  • Garanti süresi:2 yıldır.
  • Paket içeriği:
  • 1 kablosuz optik fare
  • 1 2.4 g usb alıcı (mouseun altında)
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Mouse çeşitleri arasında dikey ergonomik wireless mouse ürünü de bulunur. Bu mouse sağ düğme, sol düğme, kaydırma tekerleği, ileri düğmesi, dpi düğmesi ve geri düğmesinden oluşur. Ergonomik olan bu mouse oyunlarda veya internet kullanımında mouse’un uzun süre kullanımında kişilerin karşılaştığı zorlukları ortadan kaldırır. Kablosuz olan mouse 2.4 ghz özelliğine sahiptir. Ayrıca ayarlanabilir dpi özelliği vardır. Dikey olan ergonomik kablosuz mouse ayrıca 12.4 g USB alıcısına sahiptir. Bu alıcı farenin altında yer alır. Yaşadıkları bilek ağrılarından kurtulan kişiler tarafından dikey mouse tavsiye edilir.

Bu mouse çeşidinde de baş parmağın rahat bir şekilde yerleştirilmesini sağlayan bölüm vardır. Mouse dikey olması sebebiyle bilek duruşunun doğru bir şekilde gerçekleşmesini sağlar. Böylelikle kişiler mouse kullanımında sorun yaşamazlar ve günler süren ağrılardan kurtulurlar. En iyi mouselerden olan bu mouse aynı zamanda garantisi olan bir üründür. Bilgisayarlar için kullanılan bu ürün bileğin ağrılardan kurtulmasının yanı sıra kullanıcıların doğru şekilde oturuşunu da sağlar. Böylelikle vücut kas problemlerinin yaşanmasını engeller.

Karpal Tünel Sendromu Nedir ?

Son zamanlarda insanların sıklıkla karşılaştığı karpal tünel sendromu ellerin çok fazla kullanılmasıyla yaşanan sorunlardandır. Bilgisayar sektöründe çalışanlar, sürekli oyun oynayanlar ve internet bağımlıları bu rahatsızlıkla sıklıkla karşılaşırlar. Özellikle el bileğine uygun olmayan mouse kullanımı bu rahatsızlığın ortaya çıkmasını artırır. Ergonomik özelliklere sahip olan mouse çeşitlerinin kullanılması bu rahatsızlığın ortadan kalkmasına ve yaşanan ağrıların azalmasına yardımcı olur

İnsanların el bileği en sık kullandıkları uzuvlarından birisidir. El bileğinin fazla yorulması ve sürekli baskının uygulanması bileklerde çeşitli rahatsızlıklara sebep olur. Özellikle ellerini kullanarak çalışan kişiler çok sık bileklerinden rahatsızlık yaşarlar. Ellerin en fazla kullanıldığı alan ise bilgisayar sektörüdür. Kişiler sürekli bilgisayarla çalıştıklarında mouse ve klavyeyi elleriyle kullanırlar. Sürekli yaşanan kullanımlar el bileklerinin hasar alma ihtimalini artırır. Bu sebeple el bileğine uygun ürünlerin kullanılması gerekir. Bilgisayar kullanıcıları bu sebeple ergonomik olan en iyi mouse çeşitlerini kullanarak bilek sorunlarında kurtulabilirler.

Mouse Ağrısının Sebepleri

*** Önemli Not ***

Sağlıkla ilgili bir konu olduğu için daha ayrıntılı bilgiyi Google’da aratarak yada en kesin çözüm olan; alanında uzman bir doktora muayene olarak rahatsızlığınız ile alakalı bilgi alabilirsiniz.

Elin 3 parmağını kapsayan ve elin tam ortasında bulunan median sinir sisteminin çok fazla baskı yaşaması ağrılara, uyuşukluklara ve güçsüzlüğe sebep olur. Bu belirtiler karpal sendromunun özellikleri arasındadır. Yaşanan güçsüzlük ve ağrılar insanların ellerini kullanmalarında büyük sıkıntı yaşamalarına hatta işlerini yapmamalarına sebep olur. Yaşanan ağrılar genellikle bilgisayar kullananlarda yaygın şekilde görülür. Bu sebeple bilgisayar kullanıcılarının ağrılar yaşanmaya başlandığında önlem alınması gerekir. Mouse kullananların bu ağrılar için alması gereken önlem ise piyasanın en iyilerinden olan ergonomik mouselerden satın alarak onları kullanmaktır.

Karpal sendromu yaşayan kişiler ellerinde ağrı uyuşukluk yaşarlar. Bu parmakların bulunduğu sinirlerin fazla baskı altında kalması sebebiyle ortaya çıkar. Rahatsızlığın tedavi edilmemesi veya elin kullanımının iyileştirilmemesi rahatsızlığın daha büyük sorunlara yol açmasını sağlar. Bu sebeple ellerinde ağrı veya uyuşukluk hissedenlerle sıklıkla mouse kullanımı yapan kişiler önerdiğimiz en iyi ergonomik mouse çeşitlerinden birisini satın alarak kullanabilirler. Böylelikle sıklaşan ağrılardan ve uyuşukluklardan kurtulurlar.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu