Mutfak

En İyi Fırın Tavsiyesi

Evleniyor ya da evinizin beyaz eşyasını değiştiriyorsanız, mutlaka mutfak ürünlerine de göz atmanız gerekir. Eskimiş ve görevini yerine getirmeyen mutfak ürünleri arasında, ilk değiştirilen genellikle fırın olmaktadır. Bunun nedeni de fırın teknolojisinin her gün yenilerek değişmesi ve daha teknolojik hale gelmesidir.

Evinize ve bütçenize uygun olan fırını seçerken zorlanabilirsiniz. Bunun nedeni, tüm fırınların özelliklerinin hemen hemen aynı olmasının yanı sıra sunduğu ekstra özellikler ve fiyatları olacaktır. Fiyatı uygun olup dilediğiniz programları sunmayan fırınlar, sizlere sadece yenilenmiş beyaz eşya olarak geri dönüş sağlayacaktır.

Bu nedenle fırın seçerken, hem programlarını incelemeli, hem de temizlenme özelliğinden sunduğu artı imkanlara kadar iyice değerlendirmelisiniz. Almak için almak yerine en iyi şekilde sizlere hizmet vereni seçmek, hayatınızı kolaylaştıracak, rahat yemek yapmanızı sağlayacak ve çok daha kaliteli bir mutfak düzeni kurmanızda yardımcı olacaktır.

Daha önce hayatınızda bir kez mikrodalga fırın kullandıysanız, kullanım alışkanlığı olma ihtimali çok yüksek. En iyi mikrodalga fırınlar incelememiz → https://anlatbakim.com/en-iyi-mikrodalga-firin-incelemesi/

Editör Tavsiyesi En İyi Fırın

Ön kapağında, iki adet cam bulunan fırın kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Alt ısıtıcısı, hızlı ön ısıtma modu, küçük ızgara özelliği ve fan destekli pişirme özellikleriyle, diğer fırınlardan kendisini bir adım öne çıkartır.

arceclik ankastre

Öne Çıkan Özellikler

 • Fırın Fonksiyon Adedi : 6
 • Parmak İzi Bırakmaz İnoks
 • Fırın Hacmi : 66 L
 • Pasta Tepsi Adedi 1
 • İç Izgara Adedi 1
 • Yapışmaz Tepsi 1
 • Derinlik 56.7 cm
 • Genişlik 59.4 cm
 • Yükseklik 59.5 cm
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Ön kapağında, iki adet cam bulunan fırın kolay temizlenme özelliğine sahiptir. Alt ısıtıcısı, hızlı ön ısıtma modu, küçük ızgara özelliği ve fan destekli pişirme özellikleriyle, diğer fırınlardan kendisini öne çıkartır.

Dış yüzeyinin yapısı gereğince, parmak izi kalmadan kullanım sağlamaktadır. Fırının iç hacmi, 66 litredir. Yapışmaz tepsisiyle birlikte gönderilen fırın altı farklı fonskiyonla müşterilerine hizmet sağlar. Komple iç cam bulunduğu için temizlenmesi kolaydır. Kolayca sökülür ve temizlenerek tekrar yerine takılır.

Beş tepsi rafı bulunan fırında, dilenen aralıklarla tepsiler yerleştirilerek ürün pişirilir. Özel iç yapısı, kolay temizlenmesini sağlar. Fırının fanlı özelliğinin olası, dilenen böreklerin ve yemeklerin, kıtır ve kıvamında pişmesinde de etkilidir.

Ürün Yorumu: harika bir ürün ben çok memnunum paketleme ve teslimat sorunsuzdu kolide bir leke bile yoktu teşekkür ederim

Siemens Siyah Ankastre Fırın

siemens fırın tavsiyesi 2020

Öne Çıkan Özellikler

 • 8 Pişirme programı
 • Sıcaklık aralığı 50 °C – 275 °C
 • 66 litre İç Hacim
 • Tamamen cam iç kapak
 • LED-dokunmatik ekran (kırmızı)
 • 1 x Üniversal tava, 1 x Kombi tel ızgara, 1 x Emaye tepsi
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Çocuk emniyeti fırın kullanımında oldukça büyük rol oynar. Çocuklar, buldukları her şeye dokunmaya ve keşfetmeye odaklı oldukları için onların can güvenliğini sağlamak ailelerine düşer. Bu durumda çocukların erişebileceği noktalara fırın alınacaksa, mutlaka kilitli olması gerekir. Siemens kilitli fırın sayesinde hem kendiniz hem çocuğunuz güvende kalacak. 66 litre iç hacme sahip olan fırın içerisinde eşit dağıtılmış halojen aydınlatmaya sahiptir. Bunun yanında son teknoloji olarak içinde üç farklı tepside yemek pişirebilme imkanı sağlar. Hot Air Plus olarak adlandırılan bu yeni teknoloji, ısının düzenli olarak dağılmasında öncü rol oynar.

Fırının dilerseniz sadece tabanını ısıtarak da kullanabilirsiniz. Bunun yanında ankastre ve inox tüm fırınlarda olduğu gibi hızlı ön ısıtma özelliği de bulunmaktadır. Taban tek ısıtılarak ya da fan kullanılarak da pizza modu açılabilir. Lezzetli yemekleriniz için aradığınız özellikleri sağlayan Siemens, ayrıca iç kısmı kolay temizlenir özellikle müşterilerinin kalbini fethetmektedir.

Ürün Yorumu:  Hızlı ulaştı ve paketleme iyiydi. Ürün geldikten sonra açmadan servisi arıyorsunuz ve kurmaya geliyorlar. Servis çalışanları çok ilgili ve bilgilendirmeleri başarılı.Pişirilen kek börek vb arkası önünü eşit pişiriyor. Kekler çok güzel kabarıyor. İçinde ki ışığı ile yaptığınız şeyleri kapağını açmadan çok net görüyorsunuz. Çok beğendik ürünü.

Kumtel İnox Ankastre Fırın

kumtel inox ankastre

Öne Çıkan Özellikler

 • A+ class enerji sınıfı
 • %40’ varan enerji tasarrufu
 • 3 pişirme fonksiyonu ve ayarlanabilir termostat
 • 56 lt iç hacim
 • Tel ızgara ve 2 adet emaye pişirme tepsisi
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

A sınıfı enerji tasarrufu sunan fırın üç farklı pişirme fonksiyonuyla müşterilerine hizmet vermektedir. İç aydınlatması olduğu için fırının içini kapağını açmadan kolayca görebilirsiniz. İç hacmi diğer fırınlara göre biraz daha düşük olan Kumtel, 56 litre alana sahiptir. İç kısmında cam bulunduğu için kapak temizliği son derece kolaydır. Tamamen sökülerek temizlenir ve yerine kolayca takılır.

Paket içerisinde gönderilen emaye iki adet tepsi ve ızgara sayesinde, dilenen raf yüksekliği ayarlanarak fırın içi pişirme yapılabilir. 55 santimetre derinliğe sahip olan fırın 59 santimetre genişliğe ve 59 santimetre yüksekliğe sahiptir. Gömme tip inox fırın olarak satışa sunulan ürün için özel olarak modül gereklidir. Mutfağınızda gömme fırın koyacak yeriniz yoksa, modül alarak bu alanı en uygun şekilde değerlendirebilirsiniz.

Ürün Yorumu: Alırken fansız olduğunu bilmeden aldım ama hiçbir şey farkettirmedi. Keki çok güzel pişiriyor. Özel bir kargo yöntemiyle teslim ediliyor. Hatta beni arayıp sordular hangi gün getirelim diye. Montajı da aradım. Hemen ertesi gün gelip hallettiler. Ben çok memnun kaldım. En uygun fiyat da trendyoldaydı🤩

Profilo Multi fonksiyonel Ankastre Fırın

profilo ankastre tavsiyesi

Öne Çıkan Özellikler

 • 8 Pişirme Programı
 • Sıcaklık Aralığı 50 °C – 275 °C
 • 66 Litre İç Hacim
 • Tamamen Cam İç Kapak
 • Led-Dokunmatik Ekran (Kırmızı)
 • Çocuk Emniyet Tuşu
 • Elektrik Kablosu Uzunluğu: 100 Cm
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

66 Litre iç hacme sahip olan Profilo fırın ankastre özelliği sayesinde kullanıcılarına temizlik konusunda hiç zorluk çıkartmaz. A sınıfı enerji tüketimiyle, elektrik faturalarında da tasarruf sağlar. Alt üst ısıtma, turbo, hava dolaşımlı ızgara, çözme, hassas sıcak hava, ızgara yüzeyleriyle birlikte toplamda 8 farklı programla müşterilerine hizmet sağlar. Çevirmeli ve gömülen düğmeler sayesinde kolayca programlar ayarlanarak fırın çalıştırılır.

İç kapak tamamen cam olduğu için çok kolay şekilde temizlenir. Böylece fırının iç yüzeyindeki tüm kötü görüntü ortadan kaldırılır. İç aydınlatması halojen olarak tasarlanmış olan fırın, tüm alana hakim olmanızı sağlamaktadır. Soğuk hava fanı da bulunduğu için hızla fırını soğutabilirsiniz. Elektronik saatle estetik sunan fırın, led dokunmatik ekranla sizlere ayar kolaylığı sağlamaktadır. Çocuk emniyet kilidiyle, bebeklerinizi yanmaktan koruyabilirsiniz. Ayrıca ön cam yüzeyi en fazla 50 dereceye kadar ısındığı için eliniz yanmaz.

Ürün Yorumu: ürünün hem fiyati uygun. hem kaliteli hem çok şık.paketleme çok iyiydi.hemen kurdu servis.bugunde denedim harika pişiriyor.cok teşekkürler .hiç düşünmeden alabilirsiniz.

Şamdan Dönerli Termostatlı Büyük Boy Yuvarlak Davul Fırın

samdan davul fırın tavsiyesi

Öne Çıkan Özellikler

 • Hacim: 42Lt
 • Termostat: 50-300”C
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

İç hacmi 42 litre olan Şamdan Dönerli fırın müşterilerine 50 ile 300 derece arasında hizmet sağlar. Bu ısı aralığında, dilediğiniz yemeğin tabla üzerinde dönerek, eşit şekilde pişmesinde de yardımcı olur. Taşınabilir yapısı nedeniyle 10.5 kilo ağırlığının bulunması önemli noktadır. Kullanıcılarına elektrik tasarrufu sağlayarak, kullanışlı bir mutfak alanı sunar.

Küçük mutfaklar için biçilmiş kaftan olan Şamdan dönerli termostatlı büyük davul fırının 56,6 x 57,8 genişliği, 32 santimetre yüksekliği bulunmaktadır. 220 ile 240 V aralığında çalışarak, tüm evlere uyum sağlamaktadır. Enerji kullanımı da diğer fırınlara oranla daha düşük olup, 1250 W seviyesinde seyretmektedir. Fırının içindeki döner tabanı, özellikle böreklerinizin ve hamur işlerinizin eşit pişmesini sağlarken, sizlere de fırın içiyle uğraşmama imkanı sağlamaktadır.

Ürün Yorumu: Ürün dün elime ulaştı gayet şık bir fırın pişirmesi iyi fakat kek veya yemekleri koyunca 10 dk alttaki dönen kısmı açmadan pişirin bi kaç dk bekleyin heleki hamur işlerinde dönen kısmı bi kaç dk açmayın 5-6dk bekleyin ondan sonra açın dereceyide 200°’de sabit tutun en ideal sıcaklık o, ben ve annem çok beğendik alacak olanlara tavsiyem hiç tereddüt etmeden alın teşekkür ederim trendyol teşekkür ederim şamdan
Bize uygun fırını seçtiğimize göre birbirinden farklı onlarca tarif olan Nefis Yemek Tarifleri sitesinde fırın ile yapabileceğiniz yemekler için bu linke tıklayın.

En iyi Fırın Satın Alma Reberi

İnox, Ankastre ve Davul Fırın Arasındaki Farklar

Ankastre fırınlar, mutfaklarda özel mobilya içerisine, gömülerek yerleştirilen ürünlerdir. Ocağı ve davlumbazıyla genellikle aynı model seçilerek bütünlük sağlanmaktadır. Ayrıca ankastre fırınlar, gümüş rengin yanında dış kapağı cam olarak ve renklendirilmiş olarak da müşterilere sunulmaktadır. Bunun yanında inox fırın renkli olarak değil, gümüş dış rengiyle sunulmaktadır. Bu nedenle renkli ve farklı ankastreler bulunurken inoxlar gümüş gri renginde satılmaktadır. Davul fırınlar modüler fırınlardır, dilediğiniz yerde çalıştırabilir ve kullanabilirsiniz. Mutfakta yerleştirilebileceği özel bir alanı da bulunmamaktadır.

Markaların Enerji Tüketim Oranları Nedir ?

Her markanın ve modelin, kendisine göre enerji dağılımı bulunmaktadır. Bunun nedeni ankastre, davul ya da inox fırın ürünlerinin farklı programlar içermesi ve insanlara farklı enerji tüketimleri sunmasıdır. Davul fırınlar 1250 W tüketirken, ankastre fırınlar 3300 W civarında elektrik tüketmektedir. Bakıldığında davul fırınlar enerji tüketimi olarak daha az olsa da konfor açısından ankastre ve inox fırınlar daha avantajlıdır. Davul fırınlar içerisinde sadece tek bir tepsi pişirerek yakılan enerji, birkaç tepsiyi uzun süre pişirdiğinizde, inox ve ankastreyle aynı enerji tüketimine ulaşmaktadır.

İnox, Ankastre veya Davul Fırın Hangisi Daha İyi ?

Fiyat açısından fırın incelendiğinde, uygun olması herkesi cezbetmektedir. Bunun yanında işlevsel olması da insanların akılını karıştırmaktadır. Bir fırının paslanmaz çelikten üretilmiş olması, inox ya da ankastre özelliklere sahip olması sizleri davul fırında yaşayacağınız sorunlardan uzaklaştırmaktadır. Fiyat açısından bakıldığında da davul fırınlar oldukça uygun olduğu halde fiyat performansta düşüşe geçmektedir.

Fırınlar, fansız haldeyken oldukça sessiz çalışırlar, bu nedenle her biri diğerine eşit olarak görülebilir. Bunun yanında, fırınların ısınma dereceleri incelendiğinde davul fırınların 300 dereceye kadar çıkarken, ankastre ve inox fırınların 275 dereceye kadar ısıtabildiği bilinmektedir. Güvenirlik açısından inox ve ankastre daha kullanışlı olsa da yüksek ısı için davul fırınlar tercih edilebilir.

Güç kullanımı açısından, inox ve ankastre fırınlar, davul fırınlardan daha çok tüketim yapar. Bunun yanında sabit yerleri olduğu için sıcak bile olsalar, tehlikeli durum yaratmazlar. Davul fırınlar sıcak oldukları için ve sabit bir yerleri olmadığı için görünmez kazalara yol açabilir, yanıklara sebep olabilirler.

Ömür açısından üç fırın tipi de değerlendirildiğinde, inox ve ankastre ürünlerin çok daha uzun ömürlü olduğu bilinmektedir. Paslanmaz malzemelerden üretildiği için, uzun yıllar boyunca düzenli olarak kullanabilirsiniz. Davul fırınlar, içindeki rezistansı dışarıdan görülür şekilde üretilmektedir. Yüksek ısılara çıktığı için iç düzeneğinin bozulması daha kısa sürebilir.

Mutfağınıza Hangi Fırın Uygun ?

Mutfağınızda, hali hazırda bir ankastre fırın yeri bulunmaya bilir. Tezgahınız altında, bulaşık ya da çamaşır makinesi yerleştirilen yerlere özel fırın modülleri alarak, kolayca ankastre fırınlara sahip olabilirsiniz. Bunun yanında inox fırınlar genellikle ayaklı olarak üretilmektedir. Böylece dilenen yere, modüle ihtiyaç duyulmadan yerleştirilebilirler. Davul fırınlarsa, kendilerine ait bir yeri olmadan mutfağın sürekli olarak farklı köşelerinde çalıştırılırlar. Eğer mutfağınız küçükse, davul fırınları tercih edebilir, bunun yanında fırın alanınız varsa inox ve ankastre tipi tercih edebilirsiniz.

Doğru Fırın Nasıl Seçilir ?

Doğru fırını seçerken, kendi kriterlerinizi oluşturmalısınız. Bir fırından ne beklediğinizi ve beklentilerinizi hangi ölçüde karşılaması gerektiğine karar vermelisiniz. İçerisinde en az kaç tepside pişirme yapabileceğinizi tasarlamalısınız.

İnsanların fırın alırken dikkat ettiği kriterler arasında:

 • Farklı programların olması,
 • Hayat kolaylaştırıcı özelliklerin olması,
 • Kolay temizlenebilmesi,
 • İç yüzeyini kendisinin temizlemesi,
 • Çıkabilen iç camı,
 • Dış kapağında ve düğmelerde parmak izi kalmaması,
 • Isıyı eşit dağıtması bulunmaktadır.

Birbirinden farklı onlarca seçenek arasından, ancak kendi kriterlerinize uyanları seçerek ilerleyebilirsiniz. Bu nedenle, fırın seçiminde hem alanınıza hem de isteklerinize odaklanmalısınız.

 

 

 

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu