En iyi Taşınabilir Harici HardDisk Tavsiyesi

Okuma Süresi: 5 Dakika

En İyi Harici Hardisk Rehberi 

Günümüzde klasik depolamanın yanında dijital varlıklarımızı da saklamak için depolar satın almamız gerekebiliyor. Bilgisayar, telefon gibi teknolojik aletlerimizin depolama alanı dışında harici bir şekilde verilerimizi saklamamıza olanak sağlayan harici harddiskler ihtiyaca göre çok verimli olabiliyor. En iyi harddisk incelememizde sizlere seçim yaparken değerlendirebileceğiniz ürünleri listeledik.

Bilgisayara bağlı olan harddisklerin ve harici taşınabilir harddisklerin yanında sanal depolama yani Cloud servisleri de mevcut. Cloud servisler en mantıklı seçim olsa da maliyet açısından günü kurtarmayabilir. Bu sebeple dayanıklı ve kapasitesi size uyan harddiskleri seçmelisiniz.

Harici taşınabilir harddisk alırken dikkat etmeniz gereken unsurlar bulunuyor. Bunlar 

  • Okuma Yazma hızı
  • Depolama Boyutu
  • Fiyat 🙂
  • Dayanıklılık

Daha fazlasını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.Umarım aradığınızı bulursunuz.

En iyi WD Elements Harddisk

WD Elements 1 Tb

Sade, hızlı ve taşınabilir.

  • USB 3.0 arayüzü
  • Yüksek kapasite
  • Tak ve kullan bağlantısı

USB 3.0 destekli WD Elements taşınabilir depolama, güvenilir, yüksek kapasiteli ve taşınabilir depolama isteyen müşteriler için evrensel bağlantı, 5 TB’a kadar kapasite ve hızlı veri aktarımı sunar. Küçük ve hafif kasası kusursuz bir şıklık sunar ve WD kalitesi ve güvenilirliğiyle desteklenir.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Samsung Harici Harddisk

Samsung T5 SSD

Eğlence, ders veya oyunlarınızı her yerde, her cihazda yanınızda taşıyın. Geniş depolama alanının ve dizüstü bilgisayarlara, akıllı telefonlara, oyun konsollarına ve daha pek çok cihaza hızlı aktarım yapmanın sağladığı özgürlüğü hissedin.

T5, şık renkler, ince bir kasa ve şık kavisleriyle bilgi işleme tarz getiriyor. Yeni pembe altın ve metalik kırmızı* alüminyum kaplamalar, farklı depolama kapasiteleri için daha da fazla renk seçeneği sunuyor.

Tam bir iç huzuru. Hareketli parça içermeyen ve sağlam bir metal gövdeye sahip olan T5, 2 metreye kadar yüksekliklerden düşmeye dayanıklıdır.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Adata Harddisk

Darbe sönümleyici kauçuk kaplaması ve üç katmanlı yapısı, bütün olarak harika görünüme sahipken, içeriklerinizi korumak için oldukça dayanıklı kılar. Üç renkte sunuyoruz; mavi, siyah ve kırmızı. Güç gerekmeyen harici sabit diskler için 4 TB kapasiteye ulaşan bir kilometre taşı!

Daha büyük kapasite daha fazla depolama gereksinimini karşılar. Veri kalitesi artmaya devam ediyor ve dosyalar büyümeyi sürdürüyor. Videolar 4K kalitesinde ve yakında 8K olacak, oyunlar çok büyük ve gittikçe büyüyor. Daha geniş kapasiteli disklerin zamanı geldi.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Seagate Taşınabilir Haddisk

Yanınızda taşıyabileceğiniz basit eklenti depolaması
Seagate Expansion Taşınabilir sabit diski, bilgisayarınıza anında depolama alanı eklemeniz ve dosyalarınızı yanınızda götürmeniz gerektiğinde kullanımı kolay bir çözüm sunar.
Kutusundan ilk çıktığı halde sürükle ve bırak dosya kaydetme yetkisi
Gücünü USB üzerinden alır
USB 3.0 bağlantısı ile hızlı veri aktarma

Dijital fotoğraflar, video ve müzik dosyaları, bilgisayarınızın depolamasını yorarak, dahili sabit diskinin kapasitesi doldukça performansın düşmesine neden olur. Expansion taşınabilir sabit diski, 1 TB modelinin aşağıdakiler için yeterli depolama alanı sunan bir kapasite yelpazesinde satılır:

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

Bir Cevap Yazın

İndirimler için Trendyol Uygulamasını İndirin