2019 için En İyi Hassas Terazi Tavsiyesi ( Mutfak Terazisi )

En İyi Hassas Terazi Tavsiyesi ( Mutfak Terazisi )

Mutfak terazisi, Hassas Terazi konusunda yapılan araştırmalar sonucunda; 2013 yılına kadar uzanan ve profesyonel fırıncılar, yemek kitabı yazarları, yemek pişirme uzmanları ve bir diyetisyenle yapılan yaklaşık 60 saatlik araştırma ve testten sonra, Escali Primo Dijital Mutfak Terazisi nin, çoğu insan için en iyi mutfak terazisi olduğuna karar verilmiş. Hassas teraziler arasında; otomatik olarak kapanma süresi olarak diğer terazilerden daha uzun süre açık kalıyor ve en hassas tartım, ölçümü yapıyor. İşte sizin için seçtiklerimiz:

Bizim Seçimimiz: Escali Primo Dijital Hassas Terazisi

Bu terazi, pişirme veya pişirme sırasında hızlı, tutarlı hassas sonuçlar isteyen ev aşçıları için en iyisi terazidir.

Test ettiğimiz en hassas terazilerden birisi olan Escali Primo , 1 gram veya 0.05 ons artışları hızlıca algılar ve söyler, 5 kg kapasiteye sahiptir ve otomatik olarak açılıp kapanma süresi tartımdan sonra yaklaşık dört dakika açık kalır. Arayüz sadece iki düğmeden oluşmaktadır ve kullanımı son derece basittir – biri ölçü birimlerini değiştirmeye diğeri ürünü manuel açıp kapatmaya yarar. Escali,kullanıcılar arasında 2017’den bu yana en sevilen hassas terazi oldu.

back to menu ↑

Ekonomik Seçim: Ozeri Pronto Hassas Terazi

Fiyat olarak daha ucuz ama yine de doğru bir seçenek

En iyi seçimimizin fiyatının neredeyse yarısı fiyatıyla, Ozeri Pronto aynı hassasiyet seviyesini sunar ancak daha kısa otomatik kapanma süresine sahiptir.

Ozeri Pronto Mutfak ve Gıda Terazisi ilk sıradaki En iyi seçimimiz gibi, 1 gram veya 0,05 onsluk artışlarla tartıyor ve testlerimizde ağır ağırlıklarda gerçek ağırlıktan biraz daha fazla tarttığını gördük. Escaliye göre yaklaşık iki dakika erken otomatik olarak kapanıyor. Ayrıca, çok küçük bir ağırlığa sahip ve genellikle küçük ağırlıkları 2 saniye gibi bir sürede ölçebiliyor.

Ekonomik olarak düşünenler için önerimiz Ozeri Pronto Hassas Terazimiz oldu.

back to menu ↑

Profesyonel Seçim: My Weigh KD8000 Mutfak Terazisi

Gelişmiş ve hassas tartı arayan aşçılar için

Biraz daha fazla para vererek, daha gelişmiş özelliklere sahip, arkadan aydınlatmalı bir ekranı bulunan, çıkarılabilir bir platform ve otomatik kapanma işlevini açma-kapatma seçenekleri sunan bu teraziye sahip olabilirsiniz.

Bu tartımız KD8000 diğer tartılara göre çok daha büyüktür. Profesyonel aşçılar için birkaç ekstra özellik sunmaktadır. 8 kg’a kadar hassas tartım yapabilir ve profesyonel aşçılar tarafından en çok tercih edilen üründür. Otomatik kapanma işlevini devre dışı bırakmanıza izin veren, karşılaştığımız birkaç teraziden birisi. Hassas ağırlıkları kullandığımız doğruluk testlerimizde, My Weigh KD8000, gram başına doğruydu, ancak zaman zaman test ettiğimiz diğer birkaç terazide olduğu gibi 1 g’nin üzerindeki tüm ağırlıklarda, her zaman bir saniyeden kısa bir sürede doğru bir tartım değerlerini verir.

back to menu ↑

Harika Seçim: Amerikan Mutfak Terazisi LB-3000

Kahve meraklıları için küçük ölçekli

0,1 gramlık artışları bile okuyan bir hassas tartıya ihtiyacınız olursa, LB-3000 test ettiğimiz en doğru cep tartısıydı.

Kahve ya da diğer malzemeleri hassas bir şekilde ölçmesi gerekenler için Amerikan Tartı Terazileri LB-3000 Kompakt Dijital Terazisini öneririz . Bu yıl test ettiğimiz en doğru 0.1 gramlık tartı oldu. Bununla birlikte,  maksimum (3 kg) ölçtüğü için diğer terazilere göre nispeten düşük bir kapasiteye sahip olduğundan, büyük miktarda et tartımı için kullanamazsınız. İki dakikalık otomatik kapanma özelliği, en popüler dökme kahve tariflerinde bulunan dökme duraklamalarını hesaba katacak kadar uzun . Alternatif olarak, takıldığında otomatik kapanmayı devre dışı bırakan bir AC adaptörüde içerir.

back to menu ↑

Kimler Hassas Terazi Almalı ve Kullanmalıdır?

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

      Bir Cevap Yazın