En iyi Kamp Ekipmanları I 32 Farklı Ürün Listesi

Okuma Süresi: 2 Dakika

Kamp Ekipmanları Listesi

Daha önce kamp yapmak ile ilgili yazmış olduğum iki farklı yazı var. İlk yazımda daha çok kamp yapmadan önce düşünülmesi gerekenler ve yanımızda mutlaka bulunması gereken kamp ekipmanları listesi yapmıştım.

İkinci yazıda ise Kamp etkinlikleri, En çok yapılan hatalar, Dev bir checklist ve ilk yazıya kıyasla daha çok ürün fikri verebilmek için ekipman listesini genişletmiştim.

Bu yazıdaki liste ise sürekli kampa gidenlerin zaman zaman eksikliğini hissettiği ve o anki durumu kurtarabilecek olan ürünlere yönelik oldu. Bu listede çadır, uyku tulumu, mat, sırt çantası gibi ürünler yok yani. Eğer bu ürünlerden bakıyorsanız diğer yazılarımı incelemenizi tavsiye ederim. Kamp malzemeleri satışında Decathlon bir çok ürünü tedarik ediyor. Tabi eğer daha ucuz olsun ama ben beklerim diyorsanız decathlonda bulamayacağınız bir çok ürünü aliexpressten alabilirsiniz.Şimdi gelelim ekipman listesine.

Bonus olarak pinterestte bulduğum 2 kamp checklistini sizlerle paylaşıyorum

Kamp Barınma Malzeme Listesi

 • Çadır – Kamp malzemeleri listesi hazırlarken listenin en başına yazılması gereken eşyadır. Kötü hava şartlarından korunabileceğiniz gibi aynı zamanda doğadaki diğer böcek, karınca gibi küçük hayvan türlerinden de çadır sayesinde korunabileceğinizi unutmayın.
 • Kilim – Yer yetersizliğinden dolayı kamp sandalyeniz yok ise kilim en alternatif çözümdür.
 • Mat &  Kamp Matı – Çadırınızın iç kısmının tabanına serebileceğiniz kamp matı sizleri soğuktan korumak ve yattığınız alanın yumuşak olmasını sağlamak için en iyi kamp eşyaları arasındadır.
 • Uyku tulumu – Yaz veya kış aylarında kötü hava şartlarından korunabilmeniz için pike, battaniye yerine uyku tulumunu tercih edebilirsiniz.
 • Yastık – Kamp ve diğer outdoor alanlarında kullanabileceğiniz şişme yastıkları tercih edebilirsiniz. Ekonomik yapısı sayesinde hem az yer kaplar hem de uzun süre kullanmanıza imkan sağlar.
 • İp – Kamp esnasında birçok işinize yarayabileceğinizi unutmayın.
 • Powerbank, yedek pil, kafa lambası, el feneri, çakı, bıçak, kibrit, çakmak ve hızlı bir şekilde ateş yakabilmek için kağıt parçası malzemelerini de envanterinize eklemeyi unutmamanızı önermekteyiz.

Kamp Beslenme, İçecek / Yemek Önerileri

 • Çay, kahve, su.
 • Salata için sebze ve meyve türleri.
 • Tatlı ve tuzlu hazır atıştırmalıklar kamp esnasında veya kamp alanına kurulma aşamasında açlığınızı yatıştıracak en pratik tercihtir.
 • Konserve yiyecekler. Yemek kültürünüze konserve yiyecekler uygunsa aç/bitir şeklinde kullanabileceğiniz konserve türlerini kesinlikle yanınıza almalısınız. Olası bi aksilik durumunda konserve yiyeceklerin hayat kurtarıcı özelliği olduğunu da asla unutmamalıyız.
 • Kamp esnasında ızgara çeşitleri ile beslenmeyi arzuluyorsanız kesinlikle kırmızı veya beyaz et besinlerini buz aküsü içerisinde muhafaza ederek bozulmamasını önlemelisiniz. Aksi takdirde bozuk gıdalar sağlık problemlerine yol açabilir.
Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

Bir Cevap Yazın

İndirimler için Trendyol Uygulamasını İndirin