Spor

En İyi Karbonhidrat Tozu Markaları

Güzel bir vücut inşa etmek, hayatımızda kendimize yapabileceğimiz en büyük iyiliktir. İyi bir vücuda sahip olduğumuz ve spor yaptığımız için özgüvenimiz artar. Günlük hayatta kendimizi daha mutlu hissederiz. Kendine güveni yerinde olan insan, yaptığı her işte başarıya daha yakındır. Sporla birlikte beslenme de olmazsa olmazdır. Her öğünde yüksek kalori ve protein değeri olan, kaliteli yağlardan oluşan besinler bulmak, çalışan bireyler ve öğrenciler için imkansız olabilir. Karbonhidrat tozu ise bunu tersine çevirir ve kas kütlesi olarak kilo almanıza yardım eder. İşte başarının anahtarı olan “En İyi Karbonhidrat Tozu” önerilerimiz.

Bir kafede veya restoranda öğle yemeği olarak yediğin soslu makarnada da karbonhidrat tüketmiş olursun. Ancak bunun yanında gereksiz ve sağlıksız birçok maddeyi de beraberinde tüketmiş olacaksın. Bu kötü yeme alışkanlığını sürdürdüğünde ise göbekli bir insana dönüştüğünü görebilirsin. Bu durumu değiştirmek çok kolay !

En iy Dambıl Setini seçtiğimiz yazımızı okumak için TIKLA! https://anlatbakim.com/en-iyi-dambil-seti-incelemesi/

Editör Tavsiyesi En iyi Karbonhidrat Tozu

Yerli malı yurdun malı diyerek listemizin en tepesine Hardline Progainer’ı yerleştiriyoruz. Hardline yerli malı olması sebebiyle fiyatı rakiplerine göre oldukça uygun. Kalitesi hakkında söyleyecek kötü bir şey hiç yok.

Öne Çıkan Özellikler

 • Marka:Hardline
 • Servis Sayısı:25
 • Servis Miktarı:5 Ölçek (200 g)
 • Servis Başı Fiyat:10,36 TL
 • Protein Oranı:%18,9
 • Karbonhidrat Oranı:%76,9
 • Yağ Oranı:%0,6
 • Arjinin Oranı:%1,0
Supplementler.com’da İncelemek için Tıklayın

Hardline Progainer’da 1 serviste 2500 mg kreatin bulunuyor. Günlük almanız gereken kreatin miktarının 5000 mg olduğunu düşünürsek, tek bir shakerla günlük ihtiyacınızın yarısını karşılamak oldukça mantıklı ve kolay gözüküyor.

Uygun fiyat avantajı ürünün popüler olmasının temel sebeplerinden. 1 servisinde  787 kalori ve 38 gram protein 153gr karbonhidrat bulunduruyor. 7000 miligram BCAA,  1 servisinde 1000 miligram taurin bulunduran ürün oldukça zengin bir içerik sunuyor.

Kullanıcı Yorumu: Yaş: 20 Boy: 1.82 Kilo: 60(ürüne başlamadan önce)Arkadaşlar kesinlikle tavsiye ederim. Son 3-4 yıldır hiçbir zaman 62 kiloyu çok yemek yememe rağmen geçemedim. Zayıflıktan insan içine çıkamazdım adam akıllı giyinemezdim çok psikolojimi bozardı. Daha sonra bu ürünü arkadaşımın tavsiyesi üzerine alıp spor salonuna başladım. Haftada 4 gün antrenman ve günde 5 öğün yemek yiyerek bu ürünü kullandım ve bugün bitirdim. Yaklaşık 20-25 gün kullanmış oldum. 20-25 gün içerisinde yemeğimden ve antrenmanımdan asla taviz germeyerek 61 kilodan 72 kilo oldum. Şimdi ikinciyi sipariş etmeyi düşünüyorum. Çok memnun kaldım. 🙂

Kalite Arayanlara – Optimum Whey Green Line En İyi Karbonhidrat Tozu

Öne Çıkan Özellikler

 • Marka:Optimum Nutrition
 • Servis Sayısı:74
 • Servis Miktarı:1 Ölçek (27 g)
 • Servis Başı Fiyat:4,31 TL
 • Protein Oranı:%74,1
 • Karbonhidrat Oranı:%4,8
 • Şeker Oranı:%3,3
 • Yağ Oranı:%5,2
Supplementler.com’da İncelemek için Tıklayın

Whey protein tozların arasında en çok satan ürün olan  Optimum Nutrition ‘un karbonhidrat tozu içerikli, kilo almaya yardımcı ürünü Optimum Serious Mass. İlk göze çarpan ayırt edici özelliği servis başına 1250 kalori kalori barındırması. Bunun yanında 50gr protein ile protein tozu ürünlerin bile daha yüksek protein içermektedir. Tam bir kas yapma makinesi diyebiliriz.

Glutamin, kreatin ve gerekli olan 25 vitamin/mineral barındırıyor. Aç/kapa kilitli paket (zip lock bag) sayesinde pratik ve hijyenik kullanım sağlıyor. Topaklanma konusunda en başarılı ürünlerden biri olduğunu söylemeliyim. Sağlam bir shaker ile çalkalandığında kusursuz bir içim sunuyor. Soğuk süt ve kırılmış buzla hazırlandığında, milkshake kıvamda müthiş bir tadı oluyor.

Kullacı Yorumu: Ürüne başlamadan önce 68.5kg idim hedef kilom 83-84 en fazla 72 yapacağını düşünüyordum. bugün paketin yarısından fazlası duruyor 73,6kg oldum

Big Joy Big Mass +GH Factors 5000 Gr En iyi Karbonhidrat Tozu

Öne Çıkan Özellikler

 • Marka:Big Joy
 • Servis Sayısı:50
 • Servis Miktarı:2 Ölçek (100 g)
 • Servis Başı Fiyat:5,10 TL
 • Protein Oranı:%19,6
 • Karbonhidrat Oranı:%78,8
 • Yağ Oranı:%0,7
Supplementler.com’da İncelemek için Tıklayın

Vücut geliştirme tarihinin en başarılı sporcuları arasında gösterilen ve uluslararası bir marka haline gelen Dennis James tarafından formüle edilmiş bir gainer ürünüdür. Bigjoy Big Mass +GH Factors, hızla sindirilen maltodekstrin kaynaklı karbonhidrat ve konsantre whey proteini ile bitkisel kaynaklı protein karışımını içerir.

Bigjoy Big Mass +GH Factors, birçok weight (kilo) gainer formülünden farklı olarak GH Factors olarak adlandırdığı özel bir karışıma sahiptir. Bunlar Arjinin, Ornitin, Lizin amino asitleri, tribulus bitki ekstresiyle birlikte vitamin ve minerallerden oluşmaktadır.

Kullanıcı Yorumu: Tozu kullandım bitirdim ve memnun kaldım. Mesleğim gereği çok dikkatli kullanamadım ve çok çok iyi beslenemedim ama buna rağmen ek besin olarak çok iyi geldi ve 45 günde bitirdiğim bu toz tahminine göre 3 kg aldırdı. Eğer ki spor yaparak ve yüksek değerli besinlerle beslenerek kullansaydım eminim 6-7 kg alırdım. Tavsiye edebilirim

Fiyat/Performans Ürünü – Big Joy Big Mass 5440 Gr Karbonhidrat Tozu

en iyi karbonhidrat tozu

Öne Çıkan Özellikler

 • Marka:Big Joy
 • Servis Sayısı:54
 • Servis Miktarı:2 Ölçek (100 g)
 • Servis Başı Fiyat:4,24 TL
 • Protein Oranı:%19,4
 • Karbonhidrat Oranı:%76,8
 • Yağ Oranı:%0,7
Supplementler.com’da İncelemek için Tıklayın

Son dönemlerde adını sıkça duymaya başladığımız BigJoy’un Big Mass isimli karbonhidrat tozuna listemizde yer veriyoruz. Yüksek protein içeren çorba, ekmek ve makarna gibi sporcuların ihtiyaçlarına yönelik gıda ürünleriyle öne çıkan Big Joy markasının yeni yüksek karbonhidrat içeren gainer ürünüdür. Tatlandırıcı içeriyor, ilave şeker içermez. Doğal olarak şeker içerir.

1 servis içeriğine gelecek olursak, Big Joy Big Mass Gainer her servisinde (100 gram) 77,6 gram karbonhidrat, 19,6 gram protein kompleksi, 1’er gram kreatin, glutamin ve taurin içerir. Ayrıca vitamin açısından oldukça zengindir. 1000 mg kreatin, 1000 mg. Taurin, 1000 mg. Fiziksel aktivite öncesi karbonhidrat depolarını arttırmak ve aktivite sonrası toparlanmayı hızlandırmak amacıyla formüle edilmiştir. Ayrıca glutamin sunan bu ürün listemizde fiyatı ve zengin içeriğiyle oldukça öne çıkıyor.

Kullanıcı Yorumu: Ürünün çikolatalısını bitirdim ortalama 6 kilo aldırdı. karbonhidratın yanında protein değeri de gayet iyi. içerik ve fiyat olarak çok iyi olduğunu söyleyebilirim. çikolatalı olan çok güzel, karışmasında sıkıntı yok. 

Supplementler.Com Gainer 3000 Gr

Öne Çıkan Özellikler

 • Marka:Supplementler
 • Servis Sayısı:17
 • Servis Miktarı:3 Ölçek (171 g)
 • Servis Başı Fiyat:8,52 TL
 • Protein Oranı:%15,1
 • Karbonhidrat Oranı:%78,5
 • Şeker Oranı:%8,1
 • Yağ Oranı:%1,7
Supplementler.com’da İncelemek için Tıklayın

Listemizde piyasada bilinen popüler markaların yanı sıra supplementler.com ürettiği karbonhidrat tozuna yer verdik. Düşük bütçeli sporseverler için özel olarak bulduğum bu ürün listedeki en ucuz kutu fiyatına sahip üründür. ‘’Servis başı maliyeti geçtim, denemek istiyorum ve param yok abi ! ‘’ diyorsan tam senlik bir ürün.

İçerik profiline baktığımızda 1 serviste 670 kalori, 135 gr karbonhidrat, 26 gr protein ve 2,9 gr yağ sunmaktadır.  Ürün ayrıca enerji metabolizmasına katkı sağlayacak birçok farklı vitamin ve mineral ile de zenginleştirilmiş durumda.

!!! Ayrıca 1 servisinde 440 mg ek kreatin bulundurmaktadır.

Kullanıcı Yorumu:ürün içeriği güzel hem süt ile hem suyla kullandım topaklanma çözünme sorunu yok. tat aşırı derecede iyi denemez ama tat için alan gitsin çikolatalı milkshake içsin. etkisini baya iyi gösteriyor. Spordan önce kullanıldığında gözle görünür

En iyi Karbonhidrat Tozu Satın Alma Rehberi 2021

Karbonhidratın vücudumuzda rolü nedir? Kas yapımına nasıl yardımcı olurlar?

Karbonhidrat, bedenimizin temel enerji kaynağıdır. Parçalanmış karbonhidrata glikojen adı verilir. Kas dokusunun temel enerji kaynağı kaslarda depolanan glikojendir. Karbonhidrat, tükettiğimizde sindirim sistemi tarafında parçalanır ve glikoz olarak kanda dolaşır. Glikoz taşıyıcıları bunları kaslara ve karaciğere taşır ve burada depolanır. Fakat depolayabileceğimiz glikojen miktarı çok yüksek değildir, bu sebeple de sık sık karbonhidrat tüketmek gerekir. Kaslarda ve karaciğerde depolanacak yer kalmadığında ise fazla glikoz yağ olarak depolanır. Bu depoların tamamına glikojen deposu denir.

Egzersiz sırasında bu glikojen depolarındaki glikozlar tüketilerek enerji sağlanır. Antrenman sonrasında da glikojen depolarının yeniden doldurulmasında karbonhidratlardan yararlanılır. Bu nedenle sporcuların, egzersiz öncesi, sırası ve sonrasında karbonhidrat almaları çok önemlidir. Tüketilen bu karbonhidratlar proteinin enerji için kullanılmasını önleyerek kas kaybını azaltırlar.

Hangi karbonhidrat tozunu tercih etmeliyim?

Yukarıda sizler için piyasada kendini kanıtlamış markaların ürünlerini seçtik. Ucuz ve pahalı olmak üzere birçok seçenek sunduk. Ürün içeriklerini tek tek yazdık, avantajlı ve dezavantajlı yönlerini belirttik. Kullanıcı yorumlarına da yer verdiğimiz listemizde, bütçenize uygun olarak istediğiniz ürünü seçebilirsiniz. Küçük bir tavsiye, piyasada çok fazla merdiven altı üretilmiş ürün bulunmaktadır. Sırf ucuz diye bilinmeyen bir markayı, güvenilmeyen bir satıcıdan satın almayın. Sağlık her şeyden önce gelir.

Karbonhidrat tozları parasını hak ediyor mu?

Maliyet olarak baktığımızda, kalitesiz restoranlarda kalitesiz yemeklere fahiş fiyat ödemek yerine, karbonhidrat tozu ile basit bir sandviç bile tüketmeniz hem daha ucuz hem daha sağlıklı olacaktır.

Beslenmemize dikkat etmezsek sonuç alamaz mıyız ?

Egzersiz sonrasındaki ilk 15 dakika çok önemlidir. Hızlıca depoların doldurulması için glisemik indeksi yüksek olan karbonhidrat takviyeleri önemlidir. Bu takviyeleri her zaman gerçek besinlerden sağlamak zor olduğu için yüksek kalorili karbonhidrat tozları yardımınıza koşar. Antrenman sırasında harcadığınız emek, zaman ve paranın kötü bir beslenme düzeniyle boşa gitmemesi için size yardımcı olur.

Özellikle kilo almak için spor yapıyorsanız kaliteli yüksek kalorili besinler almak sizin için çok önemlidir. Kilo almanın ve kas inşa etmenin matematiği basittir. Günlük kalori ihtiyacınız üzerinde kalori alırsanız kilo alırsınız. Yapılan araştırmalar genelde kalori ihtiyacınızdan 500 kalori fazla almanızın kilo almak adına daha sağlıklı olduğunu ortaya koymuştur.

Yüksek kalori almak adına istediğimiz her şeyi yiyebilir miyiz ?

Tabi ki maalesef bu kadar kolay ve basit değil. Plansızca yüksek kalorili gıdalar tüketmeniz sadece yağlanmanızla sonuçlanacaktır. Sizin için seçtiğimiz en iyi karbonhidrat tozları ve protein tozları listelerinde kalori açığınızı kapatmaya yönelik kişisel beslenme programınıza uygun ürünler bulabilirsiniz.

 

 

 

 

Tyler Durden

Herkese Merhaba, ürün incelemeleri yazılarımla görüşlerimi ve tecrübelerimi herkese aktarmaya çalışıyorum. Geri dönüşleriniz benim için önemli. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu