En İyi Karbonhidrat Tozu Markaları

Karbonhidrat tozu nedir? Karbonhidrat tozu tüketmezsek kas gelişimi sağlayamaz mıyız? Karbonhidrat tozu mu almalıyım yoksa protein tozu mu?

          Günün her öğününde sporcular için hazırlanmış, sağlıklı, kaliteli yağlardan oluşan, yüksek kalorili ve protein değeri olan besinler bulmak çalışan bireyler ve öğrenciler için imkansız olabilir. Karbonhidrat tozu ise bunu tersine çevirir ve kas kütlesi olarak kilo almanıza yardım eder.

          Bir kafede veya restoranda öğle yemeği olarak yediğin soslu makarnada da karbonhidrat tozu tüketmiş olursun. Ancak bunun yanında bir sporcu için gereksiz ve sağlıksız birçok maddeyi beraberinde yemiş olacaksın. Bu yeme alışkanlığını her gün düzenli olarak yaptığında ise göbekli bir insana dönüştüğünü görebilirsin. Bu durumu değiştirmek çok kolay ! 

           Maliyet olarak baktığımızda, kalitesiz restoranlarda kalitesiz yemeklere fahiş fiyatları her gün ödemek yerine bu tarz pratik gerçek besinlerle beraber karbonhidrat tozu tüketmeniz hem daha ucuz hem daha sağlıklı olacaktır.

En İyi Karbonhidrat Tozu

          Yer malı yurdun malı diyerek listemizin en tepesine Hardline Progainer’ı yerleştiriyoruz. Hardline yerli malı olması sebebiyle fiyatı rakiplerine göre oldukça uygun. Kalitesi hakkında söyleyecek kötü bir şey hiç yok. Bunun yanında uygun fiyat avantajı ürünün popüler olmasının temel sebeplerinden. 1 servisinde  787 kalori ve 38 gram protein 153gr karbonhidrat bulunduruyor. 7000 miligram BCAA,  1 servisinde 1000 miligram taurin bulunduran ürün oldukça zengin bir içerik sunuyor.

          Ayrıca 1 serviste 2500 mg kreatin bulunuyor. Günlük almanız gereken kreatin miktarının 5000 mg olduğunu düşünürsek tek bir shakerla ihtiyacınız yarısını karşılamak oldukça mantıklı ve kolay gözüküyor.

 

10Expert Score
Hardline Progainer Kullanıcı Yorumları

Yaş: 20 Boy: 1.82 Kilo: 60(ürüne başlamadan önce)Arkadaşlar kesinlikle tavsiye ederim. Son 3-4 yıldır hiçbir zaman 62 kiloyu çok yemek yememe rağmen geçemedim. Zayıflıktan insan içine çıkamazdım adam akıllı giyinemezdim çok psikolojimi bozardı. Daha sonra bu ürünü arkadaşımın tavsiyesi üzerine alıp spor salonuna başladım. Haftada 4 gün antrenman ve günde 5 öğün yemek yiyerek bu ürünü kullandım ve bugün bitirdim. Yaklaşık 20-25 gün kullanmış oldum. 20-25 gün içerisinde yemeğimden ve antrenmanımdan asla taviz germeyerek 61 kilodan 72 kilo oldum. Şimdi ikinciyi sipariş etmeyi düşünüyorum. Çok memnun kaldım. 🙂

          Whey protein tozların arasında en çok satan ürün olan  Optimum Nutrition ‘un karbonhidrat tozu içerikli, kilo almaya yardımcı ürünü Optimum Serious Mass. İlk göze çarpan ayırt edici özelliği servis başına 1250 kalori kalori barındırması. Bunun yanında 50gr protein ile protein tozu ürünlerin bile daha yüksek protein içermektedir. Tam bir kas yapma makinesi diyebiliriz.

          Glutamin, kreatin ve gerekli olan 25 vitamin/mineral barındırıyor. Aç/kapa kilitli paket (zip lock bag) sayesinde pratik ve hijyenik kullanım sağlıyor.

          Eğer daha küçük veya kova ürün tercih ederseniz,  2727 gr. kova versiyonu da mevcut. Ancak 2727 gram kova olan ürünün servis başı maliyeti 22,38 TL ve toplam 8 servisken, 5450 gramlık bu versiyonu 19,69 TL servis başı maliyet sunarken toplamda bir kutuda 16 servis içerik vardır.

10Expert Score
Optimum Serious Mass Kullanıcı Yorumları

Ürüne başlamadan önce 68.5kg idim hedef kilom 83-84 en fazla 72 yapacağını düşünüyordum. bugün paketin yarısından fazlası duruyor 73,6kg oldum

      Alman markası olan Multipower Mass Gainer kaliteli bir karbonhidrat + protein karışımıdır. Yüksek miktarda karbonhidrat ve düşük miktarda yağ oranına sahiptir. Ürünün ayırt edici özelliği ise kreatin vb. ekstra içerik içermediği için saf bir üründür ve bu sebeple daha kalitedir.

     Ürünün her porsiyonu 100 gram (2,5 ölçek) her porsiyon 401 kaloridir. Porsiyon başına 68 gram karbonhidrat, 20 gram protein içerir. İçerisinde b6 vitamini bulundurması bir diğer farklı özelliğidir.

     Kutu fiyatının yüksek olmasına aldanmayıp, servis başına maliyetin 8.80 TL olduğunu düşünürsek epey hesaplı bir ürün.

10Expert Score
Multipower Mass Kullanıcı Yorumları

Şu ana kadar denediğim en iyi gainerlardan birisi. Çok kolay karışıyor. Şekerin az olması da güzel bir yanı multipower’ın kaliteli bir ürünü. Çikolatalıyı denedim gayet güzel tavsiye ederim.

          Son dönemlerde adını sıkça duymaya başladığımız BigJoy’un Big Mass isimli karbonhidrat tozuna listemizde yer veriyoruz. Öncelikle ürünün en sevdiğim yanı kullan-at olması. Ürün 50 poşetten oluşmaktadır. Her poşet 100 gramlık servisler halinde hazırlanmıştır. Böylece her seferinde yeni açılmış taze karbonhidrat tozu kullanmış olacaksınız.

         Ayrıca 5440 gramlık aç/kapa kilitli paket olan daha büyük boyu da bulunmaktadır. 5440 gramlık versiyonunda servis sayısı 54 olup servis başı fiyat 4,24 TL’ye kadar düşmektedir.

          1 servis içeriğine gelecek olursak, her şase üründe 396 kalori, 77.gr karbonhidrat, 19.6 gr. protein, 0.7 gr yağ bulunmaktadır. Ayrıca vitamin açısından oldukça zengindir. A, C, E, B vitaminlerinin yanı sıra. 1000 mg kreatin, 1000 mg. Taurin, 1000 mg. Glutamin sunan bu ürün listemizde fiyatı, zengin içeriği ve tek kullanımlık paketler halinde olmasıyla oldukça öne çıkıyor.

10Expert Score
Big Joy Big Mass 5000 Gr Karbonhidrat Tozu

Ürünün 50 şase çikolatalısını bitirdim ortalama 6 kilo aldırdı. karbonhidratın yanında protein değeri de gayet iyi. içerik ve fiyat olarak çok iyi olduğunu söyleyebilirim. çikolatalı olan çok güzel, karışmasında sıkıntı yok. yanına creatin ve arjinin takviyesi de alırsanız çok iyi sonuçlar yakalarsınız

        Listemizde piyasada bilinen popüler markaların yanı sıra supplementler.com ürettiği karbonhidrat tozuna yer verdik. Düşük bütçeli sporseverler için özel olarak bulduğum bu ürün listedeki en ucuz kutu fiyatına sahip üründür. ‘’Servis başı maliyeti geçtim, denemek istiyorum ve param yok abi ! ‘’ diyorsan tam senlik bir ürün.

         İçerik profiline baktığımızda 1 serviste 670 kalori, 135 gr karbonhidrat, 26 gr protein ve 2,9 gr yağ sunmaktadır.  Ürün ayrıca enerji metabolizmasına katkı sağlayacak birçok farklı vitamin ve mineral ile de zenginleştirilmiş durumda.

         !!! Ayrıca 1 servisinde 440 mg ek kreatin bulundurmaktadır.

10Expert Score
Supplementler.Com Karbonhidrat Tozu Kullanıcı Yorumları

ürün içeriği güzel hem süt ile hem suyla kullandım topaklanma çözünme sorunu yok. tat aşırı derecede iyi denemez ama tat için alan gitsin çikolatalı milkshake içsin. etkisini baya iyi gösteriyor. Spordan önce kullanıldığında gözle görünür

Karbonhidrat Tozu Satın Alma Rehberi

     Önerdiğimiz karbonhidrat tozu markalarından sonra, ”Karbonhidrat tozlarının vücudumuzda tam olarak rolü nedir?” ve ”Nasıl kas yapımına yardımcı olurlar?” bunları biraz detaylandırarak inceleyelim.

    Karbonhidrat bedenimizin temel enerji kaynağıdır. Kas dokusunun ilk ve temel enerji kaynağı kaslarda depolanan glikojendir. Glikojen ise parçalanmış karbonhidratlardır.

       Karbonhidrat tükettiğimizde, karbonhidratlar parçalanır ve glikoz olarak kanda dolaşırlar. Glikoz taşıyıcıları bunları kaslara ve karaciğere taşır ve burada depolanır. Kaslar ve karaciğer dolduğunda fazla glikoz yağ olarak depolanır. Bu depolara glikojen deposu denir. Fakat depolayabileceğimiz glikojen miktarı çok yüksek değildir, bu sebeple de sık sık karbonhidrat tüketmek gerekir. Egzersiz sırasında bu glikojen depolarındaki glikozlar tüketilerek enerji sağlanır. Antrenman sonrasında da glikojen depolarının yeniden doldurulmasında karbonhidratlardan yararlanılır. Bu nedenle sporcuların, egzersiz öncesi, sırası ve sonrasında karbonhidrat almaları çok önemlidir. Tüketilen bu karbonhidratlar proteinin enerji için kullanılmasını önleyerek kas kaybını azaltırlar. 

Düzgün Beslenme Yapmazsak Antrenmanları Boşuna Yapmış Oluruz !!!

      Egzersiz sonrasındaki ilk 15 dakika çok önemlidir. Hızlıca depoların doldurulması için glisemik indeksi yüksek olan karbonhidrat takviyeleri önemlidir. Bu takviyeleri her zaman gerçek besinlerden sağlamak zor olduğu için yüksek kalorili karbonhidrat tozları yardımınıza koşar. Antrenman sırasında harcadığınız emek, zaman ve paranın kötü bir beslenme düzeniyle boşa gitmemesi için size yardımcı olur.

       Özellikle kilo almak için spor yapıyorsanız kaliteli yüksek kalorili besinler almak sizin için çok önemlidir. Kilo almanın matematiği basittir. Günlük kalori ihtiyacınız üzerinde kalori alırsanız kilo alırsınız. Yapılan araştırmalar genelde kalori ihtiyacınızdan 500 kalori fazla almanızın kilo almak adına daha sağlıklı olduğunu ortaya koymuştur. Peki bu 500 kaloriyle istediğimiz her şeyi yiyebilir miyiz? Tabi ki maalesef bu kadar kolay ve basit değil. Sizin için seçtiğimiz en iyi karbonhidrat tozları ve protein tozları listelerinde kalori açığınızı kapatmaya yönelik kişisel beslenme programınıza uygun ürünler bulabilirsiniz.

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

      Bir Cevap Yazın