Ev

En İyi Kedi Kumu İnceleme

Dünyaca tercih edilen en iyi kedi kumu markaları küçük dostların temizlik ihtiyacını gidermek için akılcı çözümler sunuyor. İçeriğinde yer alan bileşenler ile kedi kumu seçenekleri farklı ve hoş kokular kullanılarak güçlendirilen yapıları ile kedilerin sevdiği temizlik seanslarını özelleştirebilirsiniz.

Küçük dostunuzun tuvalet ihtiyacı için sağlayacağınız konforu katlayan Dünyaca ünlü markalar ile kedi kumu çok kokuyor şikâyetlerini ortadan kaldırabilirsiniz.

Kedinizin pati özelliğine, yaşına ve sizin kedinizle ilgilenme zamanınıza göre seçmeniz gereken kedi kumları için çok sayıda farklı alternatif bulunur.

Faydaları konusunda küçük dostunuzun mahrum kalmasını istemiyor ve tuvalet eğitimini başarı ile tamamlamasını istiyorsanız siz de tüm Dünya gibi listemizde yer alan en kaliteli markaların ürünlerini seçmelisiniz.

 • Bentonit kedi kumu
 • Kristal kedi kumu
 • Çam paleti kedi kumu
 • Doğal olmayan kedi kumu

Seçenekleri içerisinden topaklanmayan, az topaklanan ve topaklanan çeşitleri arasından seçim yaparak dostunuzun eviniz içerisinde dışkısını yapabileceği özel bir bölüm oluşturabilirsiniz.

Seçimlerinizi yaparken dostunuzun ihtiyaçlarını ve sizin ilgilenmek için ayıracağınız zamanı göz önünde bulundurmayı ihmal etmeyin.

kedi kumu tavsiye

Evcil hayvanların bakımları aynı bebekler gibidir ve özenle yapılması gerekir. Hem beslenmeleri hem de temizliklerine dikkat edilmesi gerekiyor. Eğer kedinizin gerekli besinleri almadığını düşünüyorsanız bu rehberimiz tam size göre → https://anlatbakim.com/en-iyi-kedi-mamasi/

Editör Tavsiyesi En İyi Kedi Kumu

Bebek pudra kokulu Pro Line kedi kumu markanın bebek pudrası kokusunu kullandığı ürününde kötü koku şikâyetini evlerinizden uzak tutabilirsiniz. %100 doğal ve katkısız bentonitten imal edilen ürün dostunuza zarar verecek herhangi bir bileşen içermemektedir.

kedilerin sevdiği kokular

Öne Çıkan Özellikler

 • Kum Türü: Topaklaşan
 • 10 Litre
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Tozlanmanın minimum düzeye indirildiği ürün ince tane topaklanan kedi kumu kategorisinde yer alır.

Hızlı temizlenen ve uzun kullanım ömrüne sahip olan ürünü kullanırken dışkı ile topaklanan bölümü kumdan ayırarak kolayca temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.

Dostunuzun seveceği doğal özelliğe sahip olan ürün içeriğinde dostunuza ve size zarar verecek bileşenler yer almaz. İçeriğinde yer alan bebek pudrası kokusu ile her zaman ferah bir koku yaymayı başaran ürünü kullanırken herhangi bir rahatsızlık duymazsınız.

Emicilik özelliği yüksek olan ürünün ilgili özelliği bakteri oluşumunu önlemektedir. Kedinizin ve sizin sağlığınızın düşünülerek hazırlandığı akıllı formülü ile ürün kediniz kullandıkça hoş kokusunu ortama yaymaktadır.

Kullanım açısından kolaylığı ile vakit konusunda problem yaşayan kedi sahiplerinin tuvalet temizliği için ayırdıkları süreyi minimuma indiren ürünü hesaplı fiyatlarla temin ederek kedi kumu hazırlama işlemi sonrası uzun süreli kullanabilirsiniz.

Ürün Yorumu: İçlerinde koku bakımından en iyisi bu bence marsilya sabunlusunu aldım fakat kokusunu pek beğenmedim kesinlikle bu daha iyi

Pro Line Sabun Kokulu Kedi Kumu

kedi kumu tavsiyesi

Öne Çıkan Özellikler

 • Kum Türü Topaklaşan
 • 10 Litre
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Sabun kokulu Pro Line  markanın tüm Dünyaca beğenilen Marsilya sabun kokusu kullanarak imal ettiği ürün çeşididir. Topaklanan yapıda imal edilen kedi kumu kedi bakımına fazla vakit ayıramayan sahiplere yönelik üretilmiştir.

Yetişkin kedilerde kullanıma uygun olan ürün yavru kedilerde uygulandığında yavru kedilerin meraklı yapıları nedeniyle dışkılarıyla topak haline gelen kumu yutmalarına sebep olmaktadır.

Kedi kumu topaklaşan yapısının yanında toz oluşumunu minimuma indiren yapısı ile en çok tercih edilen kedi kumu çeşitleri arasında yer alan markanın ürünü kötü koku şikayetine karşı geliştirdiği Marsilya sabunu kokulu formülü ile büyük aşama kaydetmiştir.

Gerek sizin, gerekse dostunuzun dışkısı kokusu nedeniyle rahatsız olmasının önlendiği üründe topaklaşan yapı ile temizlik işlemi oldukça kısa sürelerde gerçekleştirilir.

%100 doğal bentonit ile imal edilen üründe dostunuzun seveceği bir tuvalet alanı oluşturabilirsiniz.

Toz kaldırmayan, kötü kokmayan ve kolay temizlenen doğal bentonitten imal edilmiş ürünü hesaplı fiyatlarla temin ederek bütçenizi zorlamadan dostunuzun tuvalet eğitimi için ihtiyacı olan malzemeyi temin ederek dostunuzun konforunu sağlayabilirsiniz.

Ürün Yorumu: Fiyatına göre kalitesi yüksek bir ürün kokusu çok güzel tavsiye ederim. Topaklanması da gayet iyi

Vancat Lavanta Kokulu İnce Tane

en iyi kedi kumu markası

Öne Çıkan Özellikler

 • Kum Türü: Topaklaşan
 • 5 Kg x 4 Adet
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Vancat marka kedi kumu markanın ince topaklaşan ürünüdür. Lavanta kokusu ile zenginleştirilen formülü yardımı ile kedinizin tuvalet sonrası ortama hoş koku yayılmasını sağlayan çeşidi ile kötü koku şikayetini evinizden uzak tutabilirsiniz.

%100 doğal bentonitten imal edilen ve beyaz renkli olan ürün, doğallıktan vazgeçemeyen kedi sahiplerinin ilk tercihleri arasında yer alır.

Dostunuzun ve sizin sağlığınıza zarar verecek herhangi bir bileşen içermeyen formülü ile tuvalet alışkanlığının edinilmesi sırasında herhangi bir sağlık sebepli endişe taşımanızın önüne geçilir.

%99,5 gibi yüksek oranda tozsuz olan ürünün doğallığı ile birleşen bu özelliği ürünü küçük çocukların bulunduğu ortamlarda kullanabilme özelliği kazandırır.

İnce taneli yapısı ile kedilerin en çok sevdiği kedi kumu çeşitleri arasında yer alan bentonit yapısı ile dostunuzun severek kullanacağı bir üründür.

Kompakt granüler yapısı ile güçlü emiş gücüne sahip olan üründe %350 gibi yüksek oranda sıvı emme kapasitesi bulunmaktadır.

Süper topaklanma özelliği ile birkaç saniyede temizlik işleminin gerçekleştirildiği ürünü temin ederek uzun süreli kullanabilirsiniz.

Ürün Yorumu: Tam bir f/p ürünü. Kokusu hoş, hemen topaklaşıyor. Tek eksisi birazcık tozutuyor ama kedim rahatsız olmadığı için ben sorun etmiyorum.

Trendline Kristal

kristal kedi kumu kullananlar

Öne Çıkan Özellikler

 • Kum Türü: Topaklaşan
 • 3.6 Litre
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Trendline marka kedi kumu markanın %100 doğal ve toksik maddelerden arındırılmış ürün çeşididir. Yüksek sıvı emme kapasitesi ile dostunuzun her zaman kuru ve mutlu olmasına yardımcı olan ürünü ayda 1 kez değiştirmek suretiyle kullanabilirsiniz.

Topaklanmayan çeşitleri arasında yer alan ürünün kum çeşidi silikadır. Kalın taneli olan kum yavru kedilerin kullanımına uygundur. Dışkının yapılması sonrasında hemen değiştirilmesi gerçekleştirilirse günde en fazla 2 kez karıştırmak kullanım devamı için yeterli olmaktadır.

İçeriğinde toksit ve zararlı madde bulunmayan ürünü yavru kedileriniz için güvenle kullanabilirsiniz. Küçük patilerini rahatsız etmeyecek kalın boyutunun yanında yutmaları sonrasında zarar vermeyen bileşeni ile ürün tuvalet eğitimi için tercih edebileceğiniz en doğru kedi kumu seçenekleri arasında yer alır.

Kolay temizlenme özelliği ile yaygın olarak kullanılan üründe muadillerinin en büyük handikabı olan kanserojen madde kullanımı gerçekleştirilmeyerek kedinizin sağlığı korunmaktadır. Hijyen açısından en pratik kullanım özelliğine sahip olan ürünü dünyada çok sayıda silika kedi kumu kullananlar ile birlikte yavru kedinizi tuvalete alıştırmak amacıyla güvenle kullanabilirsiniz.

Ürün Yorumu: kristal kum aradığım kumdu. memnun kaldım, bir sorun yaşamıyorum.

Jungle Diatomit

kedi kumu fiyatları

Öne Çıkan Özellikler

 • Kum Türü: Emici
 • 7 lt x 6 Adet
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Jungle marka kedi kumu markanın diatomit kedi kumu ürünüdür. Emicilik özelliği yüksek olan ürün formülüne özel yapısı ile doğal ve sağlıklı bir kedi kumu çeşididir. İçeriğinde yer alan yüksek oranda (%90) silisyum içeriği ile kedinizin sağlığına zarar verecek tepkimelere girmez.

Yüksek sıvı emme kapasitesinin yanında koku emme kapasitesine de sahip olan ürün, içeriğinde parfüm kullanılmadan koku problemine çözüm sunan kullanışlı ürünler arasında yer alır.

Kedi kumu diatomit aynı zamanda anti bakteriyel özelliği ile kedinizin sağlığına zarar verecek herhangi bir bileşen içermez.

Toksit içermeyen ürün doğada kolay çözünür. Kullanımı sonlandırılan kumu ne yapmanız gerektiğini düşünmeden kolayca uzaklaştırabilirsiniz.

Kullanım olarak oldukça pratik olan ürünü kum kabı içerisinde 7 cm yüksekliğe sahip olacak şekilde doldurmanız sonrasında küçük dostunuzun kullanımına sunabilirsiniz.

Kirlenen kısmı kum içerisinden almanın ardından günde 1 ya da 2 kez karıştırmanız sonrasında yeniden kullanıma hazır hale getirebilirsiniz.

Alg ve plankton iskeletlerinin oluşturduğu diatomit kumdan imal edilen ürünü evlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Sizin ve kedinizin sağlığına zarar verecek bileşen içermeyen ürünü hesaplı fiyatlarla satın alarak uzun süreli olarak kullanabilirsiniz.

Ürün Yorumu: Kokuyu yaymiyor ancak topaklanan bir kum degil, alirken dikkat etmeli

kaliteli kedi kumu

En İyi Kedi Kumu Satın Alma Rehberi

Kedi kumu kedinizin tuvalet alışkanlığı için ihtiyaç duyacağı rahat ortamı ona hazırlar. Kediler özel hayvanlardır.

Temizlik ve hijyen konusunda diğer hayvanlara göre daha fazla özen gösterirler. Küçük dostunuza evinizde kendi evi gibi hissetmesini sağlayacak özel tuvalet alanı oluşturarak onun hijyen arayışına saygı gösterebilir, tuvalet alışkanlığı edinmesini sağlayarak ona destek olabilirsiniz.

 • Doğal
 • Doğal olmayan

Ürün seçeneklerinin yer aldığı listemizde tüm Dünya’nın tercih ettiği önde gelen markaların hijyen ve sağlık açısından uygun kaliteli seçeneklerini dostunuz için değerlendirerek ihtiyaçlarına uygun seçimi kolayca yapabilirsiniz.

Listede yer alan kaliteli ürünler hesaplı fiyatlar ile dostunuzla birlikte bütçelerinizi de düşünerek bakım maliyetlerinizi önemli oranda azaltır.

Gün içi ne kadar yoğun olsanız da dostunuzun temizliğine yardım etmek için ufak bir vakit ayırmanızın yeterli olacağı kedi kumu seçenekleri için listemiz ürünlerini kedinizin yaşını dikkate alarak temin edebilirsiniz.

Kedi kumu eğitimi nasıl verilir ?

Eğer sevgili dostlarınıza kedi kumu eğitimini nasıl vereceğinizi bilmiyorsanız Whiskas yavru kedi akademisinin hazırladığı eğitim rehberini okumanızı öneririm. Eğitim içeriğine bu linkten ulaşabilirsiniz.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu