Ev

En İyi Klima Markası İncelemesi

Havanın dayanılmaz derecede ısındığı bir yerde yaşıyorsanız , evinizi serin ve konforlu tutmak için bir klimaya ihtiyacınız olabilir. Ya da tam tersi soğukla baş etmekte zorlanıyorsanız ev ve ofislerinizi ısıtmak için ekonomik bir klima arayışı içinde olabilirsiniz. Bu düşüncelerle yola çıkıp sizin için En İyi Klima Rehberini hazırladık.

Bir çok klima markası bulunuyor. Sektörün önde gelen klima markaları Philips, Arçelik, Vestel, Samsung gibi markalar. Ama listemizde fiyat performans ürünü olan Baymak klimalara daha çok yer vermeye karar verdik.

Dünyanın en iyi klima markası olsa da fiyat bakımından bakınca sizi üzmeyecek markalara yönelmekte fayda var.

Özetle Klima Nasıl Çalışır ?

Birkaç ortak klima tarzı olmasına rağmen, hepsi temelde aynı şekilde çalışır. İlk önce sıcak havayı çeker ve toz, kir veya diğer yabancı maddeleri süzerler. Bu hava daha sonra soğutma veya buharlaşan bobinin üzerinden geçirilir ve bobin ısıyı emer. Eşzamanlı olarak, havadaki nem, bobinin yüzeyinde neme düşer ve odadaki nem seviyesini etkili bir şekilde azaltır. Soğuk hava daha sonra odanın genel sıcaklığını düşürmeye yardımcı olan cihazdan geri itilir.

Klima çalışma prensibi hakkında daha fazla bilgi için yazının son kısmındaki rehberimize bakabilirsiniz.

Ben vantilatörcüyüm diyenler için hazırladığımız rehberimizi okumak için → https://anlatbakim.com/en-iyi-vantilator-incelemesi/

Editör Tavsiyesi En iyi Klima

Ev veya ofisiniz için fiyat performans bir klima arıyorsanız kullanıcı yorumlarını dikkate alarak Baymak Elegant Plus modelini tavsiye edebileceğimizi düşündüm. Ses seviyesi düşük çalışan bir klima arıyorsanız ve enerjisini tasarrufuna dikkat edecekseniz Baymak teknolojisine güvenebilirsiniz.

Yazıyı okumanıza rağmen ne alacağınıza karar veremediyseniz https://www.baymak.com.tr/iletisim adresinden sorularınızı yöneltebilirsiniz. Ya da en yakın klima servisine gidip görüş alabilirsiniz.

en iyi klima markası

Öne Çıkan Özellikler

 • Inverter A++ yüksek enerji verimlilik sınıfı ile düşük elektrik sarfiyatı
 • 0,5 °C hassasiyet ve 5 farklı fan hızı ile yüksek konfor
 • Gizli Led Ekran ile Şık tasarım
 • ECO mod ile elektrik tasarrufu
 • Sessiz çalışma özelliği
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Baymak Elegant Plus 9 A++ 9000 BTU Inverter Klima, yıl boyunca evinizi ve ofisinizi serin ve ferah hava koşullarıyla konforlu hale getirir. Yaz sıcaklığının bunaltıcı etkisini yaşadığınız ortamlardan uzak tutar. Ofisinizde iş performansınızı yükseltirken, evinizde dinlemenin ferah yüzünü gösterir. Klima listemizdeki bu ürün muadil versiyonlarına bakıldığında en sessiz klima olmasıyla dikkat çekiyor.

İnverter Özelliği İle Sezon Farkına Son Verin

 • Hava koşulları nasıl olursa olsun, iki yönlü işleve sahip inverter klima size her sezon dilediğiniz sıcaklık koşullarını sunar.
 • A++ enerji sınıfının avantajı sayesinde, A sınıfı inverter klimalara göre hem ısıtmada hem de soğutmada daha tasarruflu çalışır.
 • “I Feel” teknolojisi ile yaşadığınız ortama her zaman sadece hissetmek istediğiniz sıcaklığı yansıtır.
 • Programlanabilir “Timer” özelliği ile ofisiniz dilediğiniz sıcaklık değerlerine ulaştığı an uyku moduna geçer.
 • Evinize ideal hava koşullarını taşırken 51 dB ses seviyesi ile oldukça sessiz çalışır.

Pratik Kullanım

Baymak inverter klima, ev ve ofisinizde ferah bir ortam oluşturmak için klima ayarlarıyla sürekli uğraşma zahmetine son verir. Ortam sıcaklığı ve uyku modu için belirlediğiniz seviyeleri sizin yerinize yönetir. Serinlik ve pratik kullanım olanaklarını bir arada görmek için Baymak inverter klimayı tercih edebilirsiniz.

Ürün Yorumu: tahmin ettiğimden hızlı geldi baymak aldığım için çok mutluyum ve memnunum çünkü çok sessiz ve kaliteli.hemen soğutuyor .

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 F/P

en iyi klima markaları sıralaması

Öne Çıkan Özellikler

 • Klima Türü: Split ( Duvar Tipi)
 • Inverter: Var
 • Enerji Sınıfı: A++
 • BTU (Soğutma Kapasitesi): 12000
 • BTU (Isıtma Kapasitesi): 12113
 • Ses Seviyesi: 53 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Klima yorumlarına bakıldığında en iyi salon tipi klima olarak listemize Baymak Elegant ile başladık. Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Inverter Klima, çevre dostu özellikleri ve sezonsal verimlilik standartları ile üstün performans gösteriyor. Hassas sıcaklık kontrolü ve otomatik hava yönlendirme sistemi ile konfor dolu bir kullanıma imza atan ürün, gelişmiş filtreleme sistemi sayesinde ideal hava sirkülasyonuna imkan tanıyor.

Yeni Nesil Fonksiyonlar

 • Hassas sıcaklık kontrol özellikleri sergileyen yeni nesil klima, 0,5 derecelik sıcaklık değişimini bile fark ederek ortamı ideal sıcaklık seviyesine getiriyor.
 • 4 farklı yöne otomatik hava üfleme sistemi, klimanın her ortamda eşit derecede hava dağıtmasına imkan tanıyor.
 • Eco Mod özelliği sayesinde üstün enerji tasarrufu sağlayan cihaz, çevre dostu kullanımı ile beğeni topluyor. LCD uzaktan kumanda ile tüm ayarlar kolaylıkla yapılabiliyor ve ortam sıcaklığı rahatça okunabiliyor.
 • Akıllı temizleme fonksiyonu klimanın iç ünitesini olası tozlanma ve kokudan arındırarak ideal bir kullanım vadediyor. Gümüş iyon ve aktif karbon filtreleme sistemi ise ortam havasını daha hijyenik hale getiriyor.
 • “I feel” teknolojisi ile ortamda hissetmek istediğiniz sıcaklığa anında ulaşarak konforlu yaşam alanları yaratabilirsiniz.

Montaj Konusunu dert etmenize gerek yok. İncelediğim kadarıyla tüm sitelerde Montaj Dahil olarak satış yapılıyor.

Üst Düzey Kullanım

Baymak Elegant Plus 12 A++ 12000 BTU Inverter Klima, Ionizer teknolojisi ile ferahlatıcı hava sirkülasyonuna imkan tanıyarak sağlıklı yaşam alanları oluşturuyor. Kısa yol tuşları ise istenilen modlara anında ulaşım sağlayarak konfor beklentilerine ideal çözümler sağlıyor.

Ürün Yorumu: Ailece bu klimadan sipariş verdik. Yorumları çok iyiydi. Dördüncü olarak yine bu klimadan aldım ve yine sorunsuz gayet memnunuz. Ancak servisin elektrik tesisatını kurmaması sıkıntı.

Vestel Plazma 18 A++ 18000 BTU

en az yakan klima

Öne Çıkan Özellikler

 • Ses Seviyesi (dB) : 56
 • Enerji Sınıfı : A++
 • BTU (Isıtma Kapasitesi) : 18700
 • BTU (Soğutma Kapasitesi) : 18000
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Iyonizer ve DC Inverter gibi yeni nesil teknolojilerle zenginleştirilen Vestel Plazma 18 A++ 18.000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima, enerji tasarrufu ve verimli çalışma konusunda başarılı bir performans sergiliyor. Karbon filtre sayesinde sağlıklı bir havalandırma hizmeti sağlayan ürün, temiz ve ferah bir ortam oluşturuyor.

Yetkili servisten önce ürün ambalaj ve kutusunu açmayınız. Yetkili servis gelmeden kutuyu açmanız durumunda ürün garanti dışı kalacaktır. Ayrıca ürünü satın alırken montaj hizmeti var mı diye sormayı unutmayın.

Klima Modellerinde Yeni Nesil Teknolojiler

 • Dijital DC Inverter teknolojisiyle oda sıcaklığındaki ısı değişimlerini otomatik olarak algılayan ürün, çalışma hızını ayarlayarak daha tasarruflu bir kullanım sunuyor.
 • 10 kat etkili aktif karbon filtre, kumaş ve grabül filtrelere göre 10 kat daha etkili filtreleme özelliğiyle zararlı molekülleri ve kötü kokuları yok ediyor, daha hijyenik bir ortam sunuyor.
 • Ultra sessiz uyku modu ortam sıcaklığını ve hava akımını özel olarak ayarlayarak sağlıklı ve ferah bir uyku deneyimine imkân tanıyor. Enerji tasarruf modu ise normal modlara göre daha ekonomik çalışma prensibiyle çevre ve bütçe dostu bir profil çiziyor.
 • Restart özelliği bulunan klima, elektrik kesintisi sonrası mevcut modunda kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor ve ekstra ayarlama gerektirmiyor.

Çift Işıklı LCD Kumanda

Vestel Plazma 18 A++ 18.000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima, çift ışıklı LCD kumandası ve beyaz rengi ile şık bir ürün olarak göze çarpıyor. Yeni nesil klima; iç-dış ünite, uzaktan kumanda, garanti belgesi ve kullanım kılavuzu ile bir arada sunuluyor.

Klima Modellerinde Akıllı Modlarla Verimli Kullanım

Vestel Plazma 18 A++ 18.000 BTU Duvar Tipi Inverter Klima, akıllı modları sayesinde verimli ve konforlu bir kullanım sunarak dört mevsim ideal iklimlendirme sağlıyor.

Ürün Yorumu: Fiyatına göre iyi soğutma iyi. Çok daha iyi olsun buzzz gibi yapsın hemen yapsın derseniz mitsubishi almalı onun da fiyatı malum. Ekmek köfte meselesi

Vestel Flora 18 A++ 18000 BTU Duvar Tipi En iyi Klima

ısıtmada en iyi klima

Öne Çıkan Özellikler

 • Enerji Sınıfı : A++
 • BTU (Isıtma Kapasitesi) : 18000
 • BTU (Soğutma Kapasitesi) : 18000
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

2020 yılında alınabilecek en ucuz klimalardan bir tanesi Vestel Flora A++ 18000 BTU Duvar Tipi Klima, evinizi ve ofisinizi dış dünyanın hava koşullarına karşı izole ederek sizin için serin bir ortam oluşturur. Yoğun güneş ışınlarının neden olduğu bunaltıcı sıcaklıkları, yaşadığınız ortamların dışında bırakır. Yüksek ısıtma ve soğutma kapasitesi ile öne çıkıyor.

Eğer büyük bir odaya sahipseniz. Listemizde soğutmada en iyilerden biri Vestel Flora.

Evinizde Mevsim Kavramını Unutturur 

 • Soğutmada A++ ve ısıtmada A sınıfı enerji verimliliğini bütün avantajlarıyla ev ve iş yerinize hakim kılar. Bu sayede bütün A sınıfı inverter klimalara göre daha yüksek oranda tasarruf sağlar.
 • Turbo modu, ani olarak ihtiyaç duyduğunuz sıcak ve soğuk iklim şartlarını kısa sürede oluşturur.
 • Dijital inverter teknolojisi, yaşadığınız ortamın sıcaklık seviyesini algılayarak, performansını ortam koşullarına göre ayarlar.
 • Catechin filtresi antivirüs niteliği olan Catechin özü içerir. Bu sayede ev ve ofisinizdeki koku ve sigara dumanı gibi zararlı içerikleri kendine çekerek, ortam havasını daha kaliteli hale getirir.
 • Ortamın soğuk ya da sıcak olmasına göre farklı ışıklar yayan LCD kumanda ekranı, karanlık ortamlarda kullanımı kolaylaştırır.

Klima Modellerinde Üst Düzey Kullanım

Vestel inverter klima, turbo ve ultra sessiz uyku modlarıyla kolay kullanım özellikleri sergiler. Uzaktan kumandası, garanti belgesi ve iki ünitesi ile birlikte kullanımınıza sunulur. Ev ve ofisinizde yıl boyunca mevsimlerden bağımsız bir konfora kavuşmak için Vestel inverter klimayı tercih edebilirsiniz.

Ürün Yorumu: Görünüşü ve soğutma gayet iyi. Ancak satıcı firma ürünü geç teslim etti

Airfel LTXN25U A++ 9000 Sessiz Klima Tavsiyesi

inverter klima tavsiyesi

Öne Çıkan Özellikler

 • Ses Seviyesi (dB) : 30
 • Enerji Sınıfı : A++
 • BTU (Isıtma Kapasitesi) : 10000
 • BTU (Soğutma Kapasitesi) : 9000
 • Ayarlanabilir Hava Akım Yönü
 • Auto Restart
 • Turbo Mod
 • Uyku Modu
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Airfel LTXN25U A++ 9000 BTU Inverter Klima, iklimlendirme için soğutma ve ısıtma fonksiyonlarının her ikisinin de bir klimada bulunmasını isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Yeni sezonsal verimlilik yönetmeliğine uygun çalışan çevre dostu Airfel LTXN25U model, bu sayede farklı hava sıcaklıklarında verimli bir performans sergilerken, enerjiyi de tasarruflu kullanabiliyor.

Diğerlerine kıyasla daha ekonomik olan Airfel 30 Db olan en sessiz klima olmasıyla öne çıkıyor. Klima ile yatmayı seviyorsanız bu model ilginizi çekebilir. Klima kapasitesi bakımından diğerlerinden düşük olsa da ihtiyacınıza göre tercih edebilirsiniz. Ofiste klima arıyorsanız, Btu bakımından daha yüksek modelleri incelemenizi tavsie ederim.

Sezonsal Inverter ile %20 Daha Az Enerji Tüketimi

 • Sezonsal Inverter özelliği, A sınıfı Inverter klimalara oranla %20 daha fazla tasarruf sağlıyor.
 • Otomatik dikey üfleme özelliği ortamın eşit şekilde soğumasını/ısınmasını sağlıyor.
 • -15°C’ye kadar soğutma özelliğiyle yüksek performans gösteriyor.
 • Inverter ve Turbo teknolojisinin birleşimi, hızlı ısıtma/soğutma gerçekleştiriyor.
 • Stand By modunda enerji tüketimi sadece 1W oluyor.

Klima Modellerinde Uzaktan Kumanda ile Pratik Kullanım

Airfel LTXN25U A++ 9000 BTU Inverter Klima, arıza teşhis sistemi ile daha hızlı servis hizmeti veriyor. Otomatik tekrar başlatma özelliği elektrik kesintisi olduğu zamanlarda cihazı kaldığı yerden çalışmaya devam ediyor. 24 saat zamanlayıcı, siz evde olmasanız bile devreye girerek, ortamı dilediğiniz iklim koşullarına getiriyor ve konforunuza katkıda bulunuyor. Uyku modu siz uyurken ortam sıcaklığını ideal seviyelerde tutuyor.

Ürün Yorumu:  Çok uygun memnunum güzel güzel ve şık bir tasarim

Klima Satın Alma Rehberi

Klimalar Nasıl Çalışır?

Her türlü klima, hemen hemen aynı şekilde çalışır. Öncelikle, havayı alır ve toz veya yabancı maddeleri süzerler. Bu hava daha sonra soğutma veya buharlaşan bobinin üzerinden geçirilir ve bobin ısıyı emer. Aynı zamanda, bu adım sırasında, havadan gelen nem bobinin yüzeyinde çiğleşerek odadaki nem seviyesini etkili bir şekilde azaltır. Son olarak, hava odanın genel sıcaklığını düşürerek cihazın dışına itilir.

Ne Tür Klimalar Var?

Bir wifi kamera sipariş etmeden önce, ne için kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Gizlice bir odaya mı yerleştirmek istiyorsunuz ? Ya da açık bir alanda görülebilir mi olmasını istiyorsunuz ?

Wifi kamera alırken dikkat etmeniz gereken birkaç ipucuyu sizlerle paylaşalım

Klima Temizleme Nasıl Yapılır ?

Pencere klimanızın filtresini her ay kontrol edin ve gerektiğinde temizleyin. Ayrıca, ünitenin içindeki su kabına bir göz atın ve bir bez veya süngerle silin. Bu, ünitenin yarattığı yoğuşmanın doğru drenajını sağlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda küf oluşumunu önlemeye yardımcı olur.

Klima Faydaları ve Zararları hakkında bu yazıyı okuyabilirsiniz.

BTU’lar Nedir ve Neden Önemlidir?

Bir klimanın bir odadan çıkarabileceği ısı miktarı BTU’larda veya İngiliz Termal Birimleri cinsinden ölçülür. Daha büyük odalar daha yüksek BTU değerine sahip bir ünite gerektirir. Energy Star, 250 metrekareye kadar olan odalar için 6.000 BTU civarında birimler önerir; 350 metrekareye kadar 8.000 BTU birimi; 450 metrekareye kadar 10.000 BTU birimi; ve 550 metrekareye kadar 12.000 BTU birimi.

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Hangi klimayı almalıyım sorunu cevaplarken göz önünde bulundurulması gereken birçok faktör vardır. Öncelikle, bir pencere ünitesi, taşınabilir model veya başka bir seçenek olsun, eviniz ve ihtiyaçlarınız için hangi stilin işe yarayacağını seçmeniz gerekir. Ayrıca, soğutma kapasitesini ve ayrıca oda büyüklüğünüzü ve bütçenizi de göz önünde bulundurmanız gerekir; Neyi seçtiğinize bağlı olarak bütçeniz de değişiklik gösterecektir.

Klima satın alırken neye bakmanız gerektiğine dair tüm bilmeniz gereken detaylar için okumaya devam edin.

Klima Seçerken Kilit Hususlar

İhtiyaçlarınız için en ucuz klimayı elde etmek için düşünmek isteyeceğiniz birkaç önemli faktör vardır. Klima fiyatları tabi ki bunlardan biri ama daha önce bir kaç detaya göz atalım.

Stil

Dikkate almak isteyeceğiniz ilk şeylerden biri sizin için uygun olan klima stilidir. Kullanılabilecek birkaç seçenek vardır ve bunlar maliyet, yetenek ve kurulum gereksinimleri açısından büyük farklılıklar gösterir.

Arada sırada kullanıcılar için en yaygın seçeneklerden ikisi taşınabilir ve pencere klimasıdır. Bu seçeneklerin her ikisi de oldukça ucuzdur ve profesyonel yardım almadan kolayca kurulabilir. Bununla birlikte, bu seçeneklerin dezavantajı, genellikle bir seferde yalnızca bir odayı soğutmak için yeterince güçlü olmalarıdır. Bu, evinizde klima kullanmak istediğinizde birden fazla üniteye ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir.

Diğer bir seçenek ise kalıcı bir stile sahip duvardan veya yerleşik klimadır. Bu tarzlar evinizin dış duvarına bir “manşon” içine yerleştirilmiştir. Odanızın kabul edilebilir bir penceresi yoksa idealdir. Ancak, tahmin edebileceğiniz gibi, bu klima tarzı duvarda uygun büyüklükte bir delik açmak için profesyonel yardıma ihtiyaç duyacağınız için daha karmaşık ilk kurulum gerektirir

Birim Boyutu

Bir pencere veya duvar kliması almaya karar verdiyseniz monte edeceğiniz duvarın yüksekliğini ve genişliğini ölçün. Ayrıca, ünitenin ağırlığını göz önünde bulundurmak faydalıdır, çünkü bu, taşıma ve takma konusunda yardıma ihtiyacınız olup olmayacağını belirleyecektir.

Oda Büyüklüğü ve Yeri

Hangi klimayı almalıyım sorularından en önemlisi Klima boyutu olabilir. Klimayı nereye koymayı planladığınızı ve ne kadar alanı soğutmasını beklediğinize karar vermelisiniz. Bir klimanın bir odadan çıkarabileceği ısı miktarı BTU’larda veya İngiliz Termal Birimleri cinsinden ölçülür. Daha büyük odalar daha yüksek BTU değerine sahip bir ünite gerektirir.

İşte önerilen oda büyüklüğü ve BTU’nun genel bir dökümü:

 • 300-450 metre kare: 8.000-10.000 BTU h
 • 550-700 metre kare: 13.000-14.000 BTU h
 • 700-1.000 metre kare: 18.000 BTU h

BTU’nun iyi olduğuna karar verirken odanın konumunu da düşünmek isteyeceksiniz. Örneğin, birkaç büyük pencereye sahip olan ve günde birkaç saat doğrudan güneş ışığı alan bir oda daha sıcak olacaktır ve bu nedenle daha güçlü bir klimaya ihtiyaç duyacaktır. Bu durumda, uzmanlar BTU’yu en az yüzde 10 oranında artırmayı tavsiye ediyorlar. Benzer şekilde, eğer klimanız mutfakta olacaksa. Ve sonuç olarak, ocaktan gelen ısıyla mücadele etmek zorunda kalacaksanız. Kapasiteyi 4.000 BTU h kadar arttırmak isteyeceksiniz.

Gürültü seviyesi

Klimanızı yatak odanızda veya oturma odanızda kullanmayı planlıyorsanız, ne kadar gürültü ürettiği konusunda endişeleriniz olabilir. Cihazların gürültü seviyesi genellikle desibel cinsinden ölçülür, ancak bu ölçümü günlük hayatımızda kullanmadığımız için çoğu insan “40 desibel” in nasıl olduğunu bilmez. Bu, ihtiyaçlarınız için en iyi seçeneği seçmeyi zorlaştırabilir.

Genel olarak, standart bir klima 40 ila 60 desibel arasında çalışır. Referans almanız için TV’ler genellikle yaklaşık 60 desibelde çalışır ve normal konuşma 40 ila 60 desibel arasındadır. Bu yüzden 60 desibelle çalışan bir klima alırsanız, konuşmanıza veya TV şovunuza engel olabilir. Dışarıdaki en sessiz klimalar yaklaşık 35 ila 40 desibel civarında çalışır ve gürültü seviyeleri masa fanınınki ile karşılaştırılabilir.

Enerji verimliliği

Birçok insanın klimayla ilgili sahip olduğu en büyük endişe, çok fazla elektrik kullanmasıdır.

Bunu akılda tutarak, yeni bir klima için alışveriş yaparken enerji verimliliğini hesaba katmak isteyebilirsiniz

Enerji Yıldızı Sertifikalı

Klimanızın kullanacağı elektrik konusunda endişeleriniz varsa, Energy Star sertifikalı bir model aramak isteyebilirsiniz . Bu birimler, ABD Enerji Bakanlığı tarafından düzenlenen özel verimlilik gereksinimlerini karşılamak zorundadır ve genel olarak devlet standartlarının gerektirdiğinden en az yüzde 10 daha verimlidirler. Birçoğunun daha yüksek bir ön maliyeti olsa da, uzun vadede enerjiden tasarruf edersiniz.

Wi-Fi Etkin

Wi-Fi özellikli harika klimalar bulunduğunu biliyorsunuzdur. Bu klimalar internete ve akıllı telefonunuza bağlanır ve onları uzaktan kontrol etmenize olanak tanır. Ek olarak, çoğu, rahat bir sıcaklığı korurken enerji tüketimini en aza indirmeye yardımcı olan özelliklere sahiptir.

Evinize veya sunumlar için ofisinize projektör almak istiyorsanız önce projeksiyon inceleme https://anlatbakim.com/en-iyi-projeksiyon-aleti/ yazımıza göz atın.

 

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu