Spor

En İyi Koşu Bandı Tavsiyesi

Spor yaparken kullanılan en kullanışlı spor aleti koşu bandıdır. Evde ve spor salonunda kullanılan koşu bandının birçok çeşidi bulunuyor. Özellikleri ve kullanışlı yapısı farklı olan koşu bantlarını almadan önce dikkatlice incelemeniz, daha verimli spor yapmanız adına önemlidir. Spor aletleri arasında en çok tercih edilen en iyi koşu bandı koşu bandı fiyatları için yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Koşu bandını ve ya koşmayı bi şekilde hallettik diyelim. Evde ağırlık çalışmalarını nasıl yapacağım diyorsanız dambıl seti inceleme yazımızı kaçırmayın İşte Link → https://anlatbakim.com/en-iyi-dambil-seti-incelemesi/ 

Editör Tavsiyesi En iyi Koşu Bandı

İnceleme yaparken eve uygun olan ürünleri tercih ettiğimiz için ilk sırada xiaomi’nin pratik yürüme bandının yer alması gerektiğini düşündüm. Her ne kadar büyük makinelere göre özellik sayısı az olsada ana amaca ulaşmanızı sağlıyor 🙂 Tek eksisi, spor salonlarında alıştığımız koşu bantlarında bulunan yan tutma kolları. Alışkanlığınızı değiştirirken bu üründe biraz sorun yaşayabilirsiniz.

koşu bandı fiyatları

Öne Çıkan Özellikler

 • Taşıma Kapasitesi: 100 Kg
 • Program: yok
 • Mp3 Çalar: yok
 • Hız Aralığı: 0 – 6,4 km/s
 • Katlanabilme: var
 • Nabız Ölçme Sistemi:Yok
 • ürün ağırlığı: 28.00 kg
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Taşıma kapasitesi 100 kg olup, katlanabilme özelliğine sahiptir. Ekosistem ürünleri arasında yer alan ürünün ana özelliklerinde; panelde bulunan ıml teknolojisi, kumlama, doku kaplama teknolojisi, gövde kısmının alüminine kalıbına sahip hatlara sahip olmasıdır.

Makine ağırlığını azaltmak adına kullanılan alüminyum kaplama ile daha hafif bir taşıma sağlanır. Yük koruması, çocuk kilidi, 10 dk. otomatik bekleme, acemi hız koruma, koşu bandını hareket ettirmek adına alt teker yapısı, hız seçimlerinde farklı kullanım özelliklerine sahiptir. Bahçenizde, evinizde ve dilediğiniz her alanda kullanabileceğiniz rahatlıkta kullanım sunuyor. Zemin kısmının darbe bakımından daha gelişmiş olması önemli özellikleri arasındadır.

Ortaya çıkabilecek sakatlıklar, eklem ve diz zedelenmelerine yol açmadan spor yapabilmeniz önemlidir. Aynı zamanda kullanım kılavuzunu okumalı ve koşu bandı hakkında bilgi almalısınız. Hız ayarı yaparken koşu bandına adapte olabilmeniz için düşük ayardan başlamanız gerekir. Koşu bandını alırken farklı hız ve programlarda test yapabilirsiniz.

Ürün Yorumu:  Evdeki devasal yürüme bandımı satışa çıkarttım bu ürün geldikten sonra, bayıldım hiç yer kaplamıyor. İlk açtığınızda max 3.0 yazıyor sonra telefon ile eşleştirdiğinizde max6.0 oluyor. 6.0 da koşma hızında. Sadece yandan tutulan yürüme bandından sonra dengemi kuramadım yok gibi bişey. Çok keyifli. Hızlı ve müthiş kargo için çok teşekkürler 🙏

Ultima Dc3000 Masajlı-Motorlu Koşu Bandı

yürüyüş bandı

Öne Çıkan Özellikler

 • Motor Gücü: 2.75 Hp Dc Motor
 • Hız: 1-14 Km/H
 • Yürüyüş Alanı: 126 x 43 Cm
 • Eğim: Manuel Eğim (3 Kademe)
 • Gösterge Bilgileri: Nabız-Hız-Mesafe-Kalori-Body Fat-Program Bilgileri
 • Nabız Ölçme: Elden Nabız Ölçer
 • Taşıma Kapasitesi: 110 Kg
 • Mp3 Ve Usb Giriş
 • Darbe Emici Amortisör Sistemi
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

110 kg taşıma kapasitesine sahip olan ürün, program yapısına sahiptir. Masaj özelliği ile spor yaparken vücudunuza masaj uygulaması sağlanır. Adım sayar gibi gösterge panelinizde birçok spor bilgisi sizlere sunuluyor.

Eğiminin olması ise sizlere dilediğiniz koşulda spor yapma imkânı veriyor. Spor yaparken yokuş yukarı ya da yokuş aşağı bir spor yapmak adına eğimli olan koşu bantlarını tercih etmelisiniz. Koşu bandında eğim oranı önemlidir. Bu anlamda eğimsiz, manuel eğimli ve otomatik eğimli koşu bantları kategorileri vardır. Koşu bandı genişliği sizin rahat bir şekilde üzerinde yer almanız ve yanlardan yeterli hareket rahatlığına sahip olmanızı sağlar.

Bu anlamda yapılacak olan spor daha geniş alanda yapılacağı için dar alan stresi yaratmaz. Koşu bandınızı almadan önce kilonuzu ve uygun bant genişliğini sorunuz. Aynı zamanda dikkat edeceğiniz diğer bir husus katlanabilir koşu bandı olması gereğidir.

Mp3 çalar ile müziğin temposuna uygun spor yapabilirsiniz. 120-130 cm bant uzunluğu, 40-50 cm bant genişliğine sahip bu üründe spor yapmak çok rahat. Nabız ölçer özelliğiyle sağlıklı spor yapabiliyorsunuz. Mp3 ve Usb giriş bulunmakla birlikte, LCD gösterge paneline sahiptir.

Ürün Yorumu: Süper ötesi bir ürün kesinlikle tavsiye ediyorum müşteri hizmetlileride çok iyi ilgileniyorlar tek sorun çok ağır kalkmıyo alet çok ağır taşımak isterseniz 3. Kata falan 2 3 arkadaş ayarlayın derim

Hattrick Superıor Yürüme Bandı

en iyi koşu bandı

Öne Çıkan Özellikler

 • motor gücü sürekli : 2. 5hp
 • Motor gücü max. : 5hp.
 • Hız : 1,0 – 14,0 % km./saat
 • Hız, zaman,mesafe,nabız, kalori, yağ göstergeleri
 • Mp3, usb opsiyonel
 • Aydınlatmalı lcd ekran
 • Taşınabilir kapasite: 120 kg
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

120 kg taşıma kapasitesi, adımsayar özelliği, eğim yapısı, motorlu, Mp3 çalar özelliğine sahip ürün oldukça kullanışlı. Bant uzunluğu 110-120 cm olup, bant genişliği ise 40-50 cm olarak belirlenmiştir.

Elden nabız ölçme, LCD gösterge paneli, 9 hazır programa sahip olması diğerlerinden ayırt eden özellikler arasındadır. Mekik aparatı ve selülit azaltıcı masaj özelliğine sahiptir. Elektrikten tasarruf etmek adına az elektrik yakan koşu bandı tercih etmeniz önemlidir.

Ev tipi kullanılacak olan koşu bandı hızının 12 km/saat ya da 14 km/saat yani saatteki hızı 6 km olmalıdır. Koşu bandı alırken genel fiziksel özelliklerde olan kişiler için 40×120 cm normal değerlerdir. Emniyet mandalı ile kendinizi düşmelere karşı koruyabilirsiniz.

Üzerinize takacağınız emniyet mandalı düşme halinde koşu bandını durduran bir aparattır. Koşu bandı taşıma ağırlığına uygun olarak tutma kolları bulunur. Bu daha güvenli spor yapmayı kolaylaştırır. Aynı zamanda 130 kilo üzerinde ya da normal koşu bandında gösterge panellerinin olması, sağlıklı spor yaptığınızı kontrol etmeniz adına önemlidir.

Kullanım kolaylığı, özellikleri ve kolay taşınabilir yapısıyla tercih edilen ürünler arasında yer alır. Evde kullanılan spor aletinde genellikle çıplak ayakla spor yapılmaktadır. Bu minder sayesinde tempolu yürüyüş ya da koşuda ayakların terleyerek kaymasını engeller.

Ayaklardan çıkan gürültünün alt katlara ulaşmamasını sağlar. Koşu bandının çıkardığı ses, zemin hareketinde büyük gürültüye sebep olabilir. Bu nedenle koşu bandı minderine büyük görev düşer. Kullanılan minder yapısı ile kullanımı oldukça kolay ve sessiz bir spor yapmanızı sağlar. Spor aletleri arasında en uygun yürüyüş bandı fiyatları bulunmaktadır.

Taşıma kapasitesi özellikle evde dikkat edilmesi gereken bir detaydır. Ev ortamında spor yaparken sakatlanmaların önüne geçmek gerekir. Taşıma kapasitesi ise kullanım yapacak kişi ile aynı kilogram olmamalıdır. Kullanacak kişinin kilosundan %20 daha fazla bir taşıma kapasitesine sahip olmalıdır.

Ürün Yorumu: Üstünden inemiyorum desem yeridir rengi boyu kullanım rahatlığı herşeyi mükemmel bu arada mat ve pilates topu hediyeleri için teşekkürler seviyorum seni trendyol sen olmasan nasıl geçer bu karantina günleri 🤗

Voit Runner X3 Otomatik Eğimli Yürüme Bandı

voit koşu bandı

Öne Çıkan Özellikler

 • Adımsayar Yok
 • Ağırlık 118 kg
 • Bant Boyu 144 cm
 • Bant Ebatları 52 x 145 cm
 • Bant Genişliği 52 cm
 • Çalışma Tipi Motorlu
 • Dokunmatik Ekran Var
 • Ebatlar 192 x 90 x 145 cm
 • Eğim Derecesi 0.12
 • Eğim Otomatik
 • Gürültü 40 – 45 db
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

140 kg taşıma kapasitesine sahip olan ürün, profesyonel koşu bantları arasında yer almaktadır. Motor gücü maksimum 3,0 hp, %0-18 km/saat olarak oldukça kullanışlıdır. 120 kiloya kadar kullanabileceğiniz bu ürünün özellikli yapısı ve kullanışlılığı sizlerin daha rahat spor yapmanıza imkân sağlıyor. Eğimli yapısıyla kaslarınızı çalıştırmak adına dilediğiniz eğimi verebilir ve sporunuzu zorlaştırabilirsiniz.

Spor yürüyüş bandı olarak kullanışlı ve işlevsel bir tasarıma sahiptir. Yürüyüş alanı 52×145 cm, katlanabilir, Led gösterge paneli, nabız ölçme sistemi gibi özelliklere sahiptir. Koşu bandınızda meydana gelebilecek olası arızalar için servis ağı olan markalardan satın almanız önemlidir. Bu konuda etkin servis ağına sahip olan bir üründür.

Koşu bandı genişliğe uygun olarak en iyi koşu bandı koşu bandı fiyatları artan bir spor aletidir. Spor salonlarında yer alan profesyonel koşu bantlarını evinizde uygun bir alana konumlandırmanız mümkündür. Geniş alanda çalışma yaparken, temiz havadan yararlanmanız sağlıklı spor yapmanız adına önemlidir.

Ürün Yorumu: Voit piyasada en iyi marka! Ben farklı modelini 15 yıldır kullanıyorum bantı bile eskimedi. Geniş olduğu için koşu yaparken bir zaman sonra sizi rahatsız etmiyor ve tabanı yormuyor. Tavsiye ederim.

Altis Green Pro Manuel Eğimli Koşu Bandı

altis koşu bandı

Öne Çıkan Özellikler

 • Motor Gücü Sürekli :  2,5 hp
 • Hız Minimum :  0,8 km/saat
 • Hız Maksimum :  12 km/saat
 • Program Sayısı :  12 hazır program (P1-P12)
 • Koşu Alanı :  104X42 cm, F18B New
 • Taşıma Kapasitesi :  100 kg.
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Kullanılan yürüyüş bantları arasında tercih edilenler arasında yer alan, 100 kg kapasiteli, Mp3 çalar özellikli, elden nabız ölçer, LCD gösterge panel özelliklerine sahip olan ürün taşınabilir özelliği ile kullanım rahatlığı sağlıyor. Kullanılan diğer manuel yürüyüş bandı aksine elektronik kullanım yapısıyla dijital dünyaya daha adapte olan ürün çevre dostu olarak üretilmiş ve birçok kalite belgelerine sahip olmuştur.

PVC koşu tahtası ve ahşap zemin özellikleriyle diğerlerinden çok farklı. 12 hazır programa sahip olup, dilediğiniz hız ayarında kullanım sağlar. Emniyet anahtarı ile olası durumlarda otomatik olarak durur ve güvenli spor yapmanızı sağlar. Uygun bir koşu bandında 70-100 kg aralığında kiloya sahip kişilere en uygun bant genişliği 42 cm olarak belirlenmiştir.

Bu kilo aralığından daha fazla kiloya sahip kişilerin ise kilolarına uygun, taşıma ağırlığı yüksek ve bant genişliği daha fazla olan en iyi koşu bandı koşu bandı fiyatları bulunan ürünleri tercih etmeleri gerekiyor. 100 kg üzerinde olan kişilerin 45 cm ve daha üzeri genişliğe sahip koşu bantlarını kullanması gerekiyor.

En iyi Koşu Bandı Satın Alma Reberi

Koşu bandının verimli kullanılabilmesi dayanıklı yapısına bağlıdır. Koşu bandını konumlandıracağınız alan oldukça önemlidir. Geniş ve dar tasarımlara sahip olan manyetik koşu bandı bulunduracağınız alanın havadar, geniş, rahat olmasına önem göstermeniz gerekiyor. Taşıma kapasitesi her koşu bandında farklılık gösterir. Bu nedenle ileride sakatlanmalarla karşılaşmamak adına taşıma kapasitesini kontrol etmelisiniz. Bazı koşu bantlarının sesi oldukça gürültülüdür. Bu da apartman sakinlerini rahatsız edebilir. Aynı zamanda koşu bantları manuel ve fonksiyonel yapıya sahip olabilir.

Koşu Bandı Bant Genişliği Ne Kadar Olmalı?

Koşu bandında spor yaparken önemli olan rahat bir alanda spor yapmanızdır. Bunu belirlerken kilonuz önemlidir. Kilonuza uygun olarak taşıma kapasitesine sahip koşu bandı almanız ve ona uygun olarak rahat hareket edebileceğiniz bir bant genişliğine sahip olması önemli detaylar arasında yer alıyor.

Koşu Bandı Kaç Kilo Taşır?

Koşu bandı taşıma kapasitesini belirlerken kilonuzun kaç olduğuna dikkat etmeniz gerekir. Bazı koşu bantları genel fiziki yapıya sahip kişiler için uygundur. Kiloya uygun olarak üretilen koşu bantlarında 100 kilo olmanız halinde 120 kg taşımaya sahip bir koşu bandı seçmeniz uygun olacaktır. 130 kilogram ve üzerinde olan kişilerin ise profesyonel koşu bandı almaları gereklidir.

Koşu Bandı Minderi Ne İşe Yarar?

Kullanılan koşu bandında yer alan minderin, özellikle olası düşmelerde zarar görmemenizi sağlamak adına önemi büyüktür. Elektrikli ve elektriksiz koşu bandı ürünlerinde genellikle minder bulunur. Aynı zamanda ses yalıtım özelliğine sahip olup sesi %60 oranında izole eder. Ev tipi kullanımı olan koşu bantlarında özellikle komşuların rahatsız olmasını engellemek adına yürüyüş bandının sessiz olması önemlidir. Koşu bandında yer alan minder sert zemini yumuşatır. Aynı zamanda çıplak ayakla kullanımda kaymayı engeller.

Evde Kullanıma Uygun Koşu Bandı

Evde spor yapabilmenin belirli kuralları vardır. Özellikle apartman gibi toplu bir insan yaşam alanında bulunuyorsanız, bazı seçimlerinizi daraltmanız gerekiyor. Motor gücü evde kullanım adına dikkat etmeniz gereken özellikler arasında yer alıyor. Motor gücü aynı zamanda, koşu bandının taşıma kapasitesini gösterir. 2hp Av motor gücüne sahip olan bir koşu bandının taşıma kapasitesi 110 kg olarak belirlenmiştir.

 

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu