En iyi Kulak içi Kulaklık Tavsiyesi

En İyi Kulak içi Kulaklık Rehberi 2019

Kulak içi kulaklık insanların en çok tercih ettiği kulaklık türüdür. Bu kulaklıklar kulağa derinlemesine girdiği için bu kulaklığı kullanan kişilerin dış sesten etkilenmesi pek de mümkün değildir. Bu kulaklığın ortaya çıkmasında özellikle müzisyenlerin sahnede kullandıkları cihazlardan esinlenerek tasarlanmıştır.

Kişiler özellikle dışarıda, toplu taşıma araçlarındaki seslerden rahatsız olmaları durumunda kulak içi kulaklıkları sayesinde dış ortamdan bağımsız bir şekilde müzik ziyafeti ya da video izleyerek buradaki zamanlarını en verimli şekilde geçirmiş olacaklardır.

Kaliteli bir kulak içi kulaklık alınması durumunda dış ortamdan bağımsız bir şekilde keyif yapabildikleri gibi aynı zamanda da dışarıya da pek ses vermemiş olacaklardır. Ucuza alınan ve kalitesiz bazı kulaklıklarda kişiler dışarıdan gelen sesleri duydukları gibi aynı zamanda da dışarıya da oldukça bu kulaklıklar ses vermektedir.

Bu sebeple kişiler kulaklık alırken iyi tercih yapmaları gerekir ve böylece kulaki çi kulaklıkta alacağı maksimum verimi almış olacaktır. Bu tarz bir kulaklık almayı düşünen kişiler için de fiyat performans olarak en iyi seçenekler aşağıda listelenmiştir.

En iyi Sennheiser Kulak içi Kulaklık

kulak içi bluetooth kulaklık tavsiye

Sennheiser CX 200 Street II

142 TL

Sennheiser kulaklık denilince akla gelen ilk markalardan bir tanesidir. Sennheiser CX 200 Street II Kulak İçi Kulaklık bu alandaki en iyi kulaklıklardan bir tanesi olarak gösterilmektedir. Hem tasarım olarak oldukça şıktır ve kablo uzunluğu da 1.2 metredir ki bu uzunluk birçok kulaklık için oldukça iyi bir uzunluk olarak kabul edilmektedir.

Ses basınç seviyesi incelenecek olursa 110 desibel gibi oldukça başarılı bir sisteme sahiptir. Fakat bu kulaklığı kullanan kişiler bu desibelin ciddi bir seviye olduğunun farkında olarak uzun bir süre bu seviyede müzik dinlememeleri gerekir. Bu ürünü tercih eden kişilere ekstra olarak kulaklık adaptör seti de verilmektedir. Kişiler bilgisayar ve telefonlarında oldukça verimli olarak bu kulaklığı kullanabilirler.

Kullanıcı Yorumları

Seinheiser olarak en alt performansta ama diğer markalara gore yine de güzel. Cuma indiriminden üçte iki fiyatına almak mukemmel.Kulağı hiç rahatsız etmemesi harika. Gönderen firmaya teşekkür ederim.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Jbl Kulak içi Kulaklık

en iyi kablosuz kulak içi kulaklık

JBL C100SIU

95 TL

JBL markası bilindiği üzere hoparlör, kulaklık gibi alanlarda bu sektörde en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. JBL C100SIU Beyaz Kulak İçi Kulaklık yine bu tarz bir arayışı olan kişiler için en doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır. Fiyat olarak da oldukça mütevazı olan bu kulaklık aynı zamanda birçok ek avantajıyla birlikte bu listede olmaya hak kazanmıştır.

Ayrıca kulaklığı aynı zamanda mikrofon olarak kullanmak isteyen kişileri de düşünen bu tasarımda dahili mikrofon özelliği bulunmaktadır. Bu özellikle birlikte kişiler müziklerini dinlendikleri vakit tek bir tuşla kendilerine gelen çağrıları yanıtlayacaklardır. Desibel olarak da 100 desibelle bir kulaklık için gayet yeterli bir seviyede desibele sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

2-3 aydir kullanıyorum özellikle spor yaparken kulaktan düşme vs problemler olmuyor. Kulakta oturuşu ve ses kalitesi iyi.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Samsung Kulak içi Kulaklık

bluetooth kulak içi kulaklık önerisi

Samsung Galaxy

89 TL 31 TL

Samsung da kişilerin teknoloji konusunda güvenebilecekleri markaların en baş sıralarında yer almaktadır. Samsung Galaxy Orijinal Mikrofonlu Kablolu Kulaklık fiyat olarak diğer markalara kıyasla çok daha avantajlıdır. Bu fiyatına rağmen de vermiş olduğu performans olarak diğer markalardan pek de bir geri kalır yanı bulunmamaktadır.

Kişiler kulaklığı müzik dinlemek ve video izlemek için kullanabilecekleri gibi aynı zamanda da özellikle araba kullanırken mikrofon olarak da kullanmak isteyeceklerdir. Bunun farkında olan Samsung bu kulaklığı tasarlarken buna da dikkat etmiştir ve mikrofon özelliğini bu kulaklığa eklemiştir. Ses olarak da diğer başarılı kulaklıklarda olduğu gibi doygun ve başarılı bir sesi müşterilerine sunmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

orjinal gelecegini beklememiştim ama orjinalmis uzun sure kullanacagim muhtemelen ses kalitesi ve kulaltan düşmüyor olmasi ayrica guzel

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Xiaomi Kulak içi Kulaklık

kulak içi kulaklık tavsiyesi

Xiaomi Piston Basic Edition

150 TL 36 TL

Xiaomi çoğu kişinin yeni yeni haberi olduğu başarılı bir markadır. Kaliteli ürünleri diğer markalara göre daha uygun fiyatlara vermesiyle tanınmaktadır. Xiaomi Piston Basic Edition Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık da bu ürünlerden bir tanesidir. Fiyat olarak diğer markalara oranla çok uygun olmasına rağmen özellik olarak geride olmadığı gibi hatta bazı özelliklerinde üstün demek mümkündür.

Mikrofon olarak da birçok kulak içi kulaklık arasında en iyilerden bir tanesidir. HD mikrofon özelliğiyle telefon görüşmelerinde kişiler alabilecekleri en iyi verimi bu kulaklık sayesiyle almış olacaklardır. 14 gram ağırlığıyla da ideal bir ağırlığa sahip olan bu kulaklıkta şarkı değiştirme özelliği de bulunmaktadır. Empedans olarak da 32 empendansla birçok telefon kulaklığı için yüksek bir seviyeye sahiptir.

Kullanıcı Yorumları

Bass performansı çok iyi, rahat ve şık. Aylar oldu satın alalı ufak bir sorun bile yok. Teşekkürler.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Huawei Kulak içi Kulaklık

kulak içi kulaklık önerisi

Huawei

99 TL 52 TL

Huawei teknoloji alanında son yıllarda oldukça önemli atılımlar yapan firmalardan bir tanesidir. Bu sebeple birçok kişi tarafından tercih edilen bu markada Huawei Kulak İçi Kulaklık Metal de kulaklık tercih edecekler için en iyi alternatiflerden bir tanesi olacaktır.

Kulaklığı aynı zamanda telefon görüşmeleri için kullanmak isteyen kişiler için de sesli arama desteği mevcuttur. Bu sesli arama desteği birçok kulak içi kulaklık arasında en iyilerindendir demek mümkündür. Güçlü bir amplifikatörü bulunmaktadır ve bu sayede müzik dinleyen kişiler için de oldukça başarılı bir müzik ziyafeti vermiş olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Kulaklığın takılan yeri biraz büyük onun dışında sesi güzel ve kaliteli bir kulaklık

hızlı listeye geri dön ↑

Kulak içi Kulaklık Satın Alma Rehberi

Kulak içi kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında mikrofon özelliği en önemli konulardan bir tanesidir. Çoğu kişi kulaklık alırken zaten bunun olacağını düşünerek bu özelliğe pek bakmadan kulaklığı alıp sonrasında pişman olabilmektedir.

Bu sebeple kişilerin kulaklık alırken buna oldukça özen göstermesi gerekir. Bir diğer husus da desibel konusudur. Desibel sesin seviyesini göstermektedir bu sebeple kişiler özellikle yüksek sesli müzik dinlemek istiyorlarsa desibele bakmadan kulaklık tercihi yapmamaları gerekir.

Kişiler fırsatları varsa almak istedikleri kulaklıkları deneyerek daha iyi fikir sahibi olabilirler. Bunun yanı sıra kişinin kulaklığı daha rahat kullanabilmesi için kablo uzunluğu da büyük önem teşkil etmektedir. Genelde 1.2 metrelik kablolar tercih edilirken bazı kişiler daha kısa kabloları tercih edebilir. Bu sebeple kişiler kulaklık alırken kablo uzunluğuna da bakmalıdır.

Bunların yanı sıra kulak içi kulaklık alırken frekans aralıklarına dikkat edilmelidir. Eğer kişi bas konusunda titizse bu frekans aralığında küçük olan değerin mümkün olduğunca küçük olması kişi için daha iyi bir sonuç verecektir.

Sonuç

Sonuç olarak kişilerin isteklerine göre birçok husus vardır ve kişiler kulaklık tercihi yaparken bütün bunlara dikkat etmektedir. Kulak içi kulaklık diğer kulaklık modellerine göre oldukça daha avantajlı bir kulaklık modelidir. Kişinin dinlemiş olduğu sesleri daha kaliteli ve dışarıdan bağımsız şekilde duymasına sebebiyet verirken aynı zamanda da taşınması oldukça basittir.

 Kişiler bu tür bir kulaklık tercihi yaparken birçok özelliğe dikkat etmelerinin yanı sıra bu kulaklıkları aldıkları vakit de bazı şeylere dikkat etmeleri gerekir. Bunlardan en önemlisi kulak sağlığıdır. Bu sebeple kişiler bu tarz bir kulaklık kullanmayı tercih ediyorsa çok uzun süreler bu tarz kulaklıkları kullanmaları halinde ses seviyelerine oldukça önem vermeleri gerekecektir. 

1 Comment

      Bir Cevap Yazın