Teknoloji

En iyi Kulak içi Kulaklık Tavsiyesi

Kulak içi kulaklık insanların en çok tercih ettiği kulaklık türüdür. Bu kulaklıklar kulağa derinlemesine girdiği için bu kulaklığı kullanan kişilerin dış sesten etkilenmesi pek de mümkün değildir. Bu kulaklığın ortaya çıkmasında özellikle müzisyenlerin sahnede kullandıkları cihazlardan esinlenerek tasarlanmıştır.

Kişiler özellikle dışarıda, toplu taşıma araçlarındaki seslerden rahatsız olmaları durumunda kulak içi kulaklıkları sayesinde dış ortamdan bağımsız bir şekilde müzik ziyafeti ya da video izleyerek buradaki zamanlarını en verimli şekilde geçirmiş olacaklardır.

Kaliteli bir kulak içi kulaklık alınması durumunda dış ortamdan bağımsız bir şekilde keyif yapabildikleri gibi aynı zamanda da dışarıya da pek ses vermemiş olacaklardır. Ucuza alınan ve kalitesiz bazı kulaklıklarda kişiler dışarıdan gelen sesleri duydukları gibi aynı zamanda da dışarıya da oldukça bu kulaklıklar ses vermektedir.

Bu sebeple kişiler kulaklık alırken iyi tercih yapmaları gerekir ve böylece kulak içi kulaklıkta alacağı maksimum verimi almış olacaktır. Bu tarz bir kulaklık almayı düşünen kişiler için de fiyat performans olarak en iyi seçenekler aşağıda listelenmiştir.

Eğer kablosuz bluetooth bir kulaklık arayışındaysanız en iyi bluetooth kulaklıkları listemize göz atabilirsiniz → https://anlatbakim.com/bluetooth-kulaklik-tavsiye/

Editör Tavsiyesi En iyi Kulak içi Kulaklık

kulak içi kulaklık önerisi

Öne Çıkan Özellikler

  • Kablo uzunluğu: 1.2 m
  • Hassasiyet: 110 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Sennheiser kulaklık denilince akla gelen ilk markalardan bir tanesidir. Sennheiser CX 200 Street II Kulak İçi Kulaklık bu alandaki en iyi kulaklıklardan bir tanesi olarak gösterilmektedir. Hem tasarım olarak oldukça şıktır ve kablo uzunluğu da 1.2 metredir ki bu uzunluk birçok kulaklık için oldukça iyi bir uzunluk olarak kabul edilmektedir.

Ses basınç seviyesi incelenecek olursa 110 desibel gibi oldukça başarılı bir sisteme sahiptir. Fakat bu kulaklığı kullanan kişiler bu desibelin ciddi bir seviye olduğunun farkında olarak uzun bir süre bu seviyede müzik dinlememeleri gerekir. Bu ürünü tercih eden kişilere ekstra olarak kulaklık adaptör seti de verilmektedir. Kişiler bilgisayar ve telefonlarında oldukça verimli olarak bu kulaklığı kullanabilirler.

Ürün Yorumu:  Seinheiser olarak en alt performansta ama diğer markalara gore yine de güzel. Cuma indiriminden üçte iki fiyatına almak mukemmel.Kulağı hiç rahatsız etmemesi harika. Gönderen firmaya teşekkür ederim.

JBL C100SIU Kulak içi Kulaklık

kulaklık tavsiyesi

Öne Çıkan Özellikler

  • Kablo uzunluğu: 1.2 m
  • Hassasiyet: 100 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

JBL markası bilindiği üzere hoparlör, kulaklık gibi alanlarda bu sektörde en çok tercih edilen markalar arasında yer almaktadır. JBL C100SIU Beyaz Kulak İçi Kulaklık yine bu tarz bir arayışı olan kişiler için en doğru tercihlerden bir tanesi olacaktır. Fiyat olarak da oldukça mütevazı olan bu kulaklık aynı zamanda birçok ek avantajıyla birlikte bu listede olmaya hak kazanmıştır.

Ayrıca kulaklığı aynı zamanda mikrofon olarak kullanmak isteyen kişileri de düşünen bu tasarımda dahili mikrofon özelliği bulunmaktadır. Bu özellikle birlikte kişiler müziklerini dinlendikleri vakit tek bir tuşla kendilerine gelen çağrıları yanıtlayacaklardır. Desibel olarak da 100 desibelle bir kulaklık için gayet yeterli bir seviyede desibele sahiptir.

Ürün Yorumu: 2-3 aydir kullanıyorum özellikle spor yaparken kulaktan düşme vs problemler olmuyor. Kulakta oturuşu ve ses kalitesi iyi.

Samsung Galaxy Kulak içi Kulaklık

kulak içi kulaklık tavsiyesi

Öne Çıkan Özellikler

  • Kablo: 50 cm-100 cm
  • Hassasiyet: 100 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Samsung da kişilerin teknoloji konusunda güvenebilecekleri markaların en baş sıralarında yer almaktadır. Samsung Galaxy Orijinal Mikrofonlu Kablolu Kulaklık fiyat olarak diğer markalara kıyasla çok daha avantajlıdır. Bu fiyatına rağmen de vermiş olduğu performans olarak diğer markalardan pek de bir geri kalır yanı bulunmamaktadır.

Kişiler kulaklığı müzik dinlemek ve video izlemek için kullanabilecekleri gibi aynı zamanda da özellikle araba kullanırken mikrofon olarak da kullanmak isteyeceklerdir. Bunun farkında olan Samsung bu kulaklığı tasarlarken buna da dikkat etmiştir ve mikrofon özelliğini bu kulaklığa eklemiştir. Ses olarak da diğer başarılı kulaklıklarda olduğu gibi doygun ve başarılı bir sesi müşterilerine sunmaktadır.

Ürün Yorumu: orjinal gelecegini beklememiştim ama orjinalmis uzun sure kullanacagim muhtemelen ses kalitesi ve kulaltan düşmüyor olmasi ayrica guzel

Xiaomi Piston Basic Edition Kulak içi Kulaklık

100 tl kulaklık önerisi

Öne Çıkan Özellikler

  • Kablo uzunluğu: 125 cm
  • Hassasiyet: 100 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Xiaomi çoğu kişinin yeni yeni haberi olduğu başarılı bir markadır. Kaliteli ürünleri diğer markalara göre daha uygun fiyatlara vermesiyle tanınmaktadır. Xiaomi Piston Basic Edition Mikrofonlu Kulak İçi Kulaklık da bu ürünlerden bir tanesidir. Fiyat olarak diğer markalara oranla çok uygun olmasına rağmen özellik olarak geride olmadığı gibi hatta bazı özelliklerinde üstün demek mümkündür.

Mikrofon olarak da birçok kulak içi kulaklık arasında en iyilerden bir tanesidir. HD mikrofon özelliğiyle telefon görüşmelerinde kişiler alabilecekleri en iyi verimi bu kulaklık sayesiyle almış olacaklardır. 14 gram ağırlığıyla da ideal bir ağırlığa sahip olan bu kulaklıkta şarkı değiştirme özelliği de bulunmaktadır. Empedans olarak da 32 empendansla birçok telefon kulaklığı için yüksek bir seviyeye sahiptir.

Ürün Yorumu: Bass performansı çok iyi, rahat ve şık. Aylar oldu satın alalı ufak bir sorun bile yok. Teşekkürler.

Huawei Kulak içi Kulaklık

müzik dinlemek için en iyi bluetooth kulaklık

Öne Çıkan Özellikler

  • Kablo uzunluğu: 1.2 m
  • Hassasiyet: 123 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Huawei teknoloji alanında son yıllarda oldukça önemli atılımlar yapan firmalardan bir tanesidir. Bu sebeple birçok kişi tarafından tercih edilen bu markada Huawei Kulak İçi Kulaklık Metal de kulaklık tercih edecekler için en iyi alternatiflerden bir tanesi olacaktır.

Kulaklığı aynı zamanda telefon görüşmeleri için kullanmak isteyen kişiler için de sesli arama desteği mevcuttur. Bu sesli arama desteği birçok kulak içi kulaklık arasında en iyilerindendir demek mümkündür. Güçlü bir amplifikatörü bulunmaktadır ve bu sayede müzik dinleyen kişiler için de oldukça başarılı bir müzik ziyafeti vermiş olacaktır.

Ürün Yorumu: Kulaklığın takılan yeri biraz büyük onun dışında sesi güzel ve kaliteli bir kulaklık

Kulak içi Kulaklık Satın Alma Rehberi

Kulak içi kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında mikrofon özelliği en önemli konulardan bir tanesidir. Çoğu kişi kulaklık alırken zaten bunun olacağını düşünerek bu özelliğe pek bakmadan kulaklığı alıp sonrasında pişman olabilmektedir.

Bu sebeple kişilerin kulaklık alırken buna oldukça özen göstermesi gerekir. Bir diğer husus da desibel konusudur. Desibel sesin seviyesini göstermektedir bu sebeple kişiler özellikle yüksek sesli müzik dinlemek istiyorlarsa desibele bakmadan kulaklık tercihi yapmamaları gerekir.

Kişiler fırsatları varsa almak istedikleri kulaklıkları deneyerek daha iyi fikir sahibi olabilirler. Bunun yanı sıra kişinin kulaklığı daha rahat kullanabilmesi için kablo uzunluğu da büyük önem teşkil etmektedir. Genelde 1.2 metrelik kablolar tercih edilirken bazı kişiler daha kısa kabloları tercih edebilir. Bu sebeple kişiler kulaklık alırken kablo uzunluğuna da bakmalıdır.

Bunların yanı sıra kulak içi kulaklık alırken frekans aralıklarına dikkat edilmelidir. Eğer kişi bas konusunda titizse bu frekans aralığında küçük olan değerin mümkün olduğunca küçük olması kişi için daha iyi bir sonuç verecektir.

En çok satan ürünleri listeledeğimizi bluetooth hoparlör incelemesi için https://anlatbakim.com/en-iyi-bluetooth-hoparlor-incelemesi/

Sonuç

Sonuç olarak kişilerin isteklerine göre birçok husus vardır ve kişiler kulaklık tercihi yaparken bütün bunlara dikkat etmektedir. Kulak içi kulaklık diğer kulaklık modellerine göre oldukça daha avantajlı bir kulaklık modelidir. Kişinin dinlemiş olduğu sesleri daha kaliteli ve dışarıdan bağımsız şekilde duymasına sebebiyet verirken aynı zamanda da taşınması oldukça basittir.

Kişiler bu tür bir kulaklık tercihi yaparken birçok özelliğe dikkat etmelerinin yanı sıra bu kulaklıkları aldıkları vakit de bazı şeylere dikkat etmeleri gerekir. Bunlardan en önemlisi kulak sağlığıdır. Bu sebeple kişiler bu tarz bir kulaklık kullanmayı tercih ediyorsa çok uzun süreler bu tarz kulaklıkları kullanmaları halinde ses seviyelerine oldukça önem vermeleri gerekecektir.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu