En iyi 5+ Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyesi

Okuma Süresi: 7 Dakika

En İyi Kulak Üstü Kulaklık Rehberi 2019

Kulak üstü kulaklık yıllardan beri kullanılmaktadır. Fakat tüketicilerin isteklerinin farklılaşması ve birçok şeyi artık farklı amaçlarla kullandıkları için kulak üstü kulaklıklar da oldukça değişim göstermiştir ve bugünkü modern görünümünü böylece elde etmiştir.

Eskiden kablolu şekilde kullanılan bu kulaklıklar artık neredeyse tamamen kablosuz şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Daha yüksek sesli müzik dinlemek sıradan kulaklıkların sürekli kulaktan çıkması gibi durumlardan dolayı birçok kişi artık bu tür kulaklıkları tercih etmeye başlamıştır.

Ses özelliği olarak diğer kulaklıklardan üstün olan bu kulaklıklar aynı zamanda tasarım olarak da oldukça şık tasarımlara sahiptir. Ayrıca oyun oynayanlar ve sosyal medya üzerinde yayın yapanlar için kulak üstü kulaklık artık olmazsa olmazdır. Kişiler kullanmak istedikleri duruma göre bu kulaklık modellerini inceleyerek kendileri için en doğru tercihi yapmış olacaklardır.

Kulaklığı boyutundan dolayı taşımakta zorluk çekeceğini düşünen kişiler de bir süre zorlansalar da kısa bir süre içerisinde bu kulaklığı taşımaya alışacak ve doğru bir tercihle uzun bir süre bu kulaklığı kullanacaklardır.

En iyi Jbl Kulak üstü Kulaklık

bluetooth kulaklık önerisi

JBL T600BTNC

699 TL 599 TL

JBL bu sektörde yer alan ve kişilerin korkmadan tercih ettikleri markalar arasında yer almaktadır. JBL T600BTNC Siyah Wireless Mikrofonlu Kulak Üstü Kulaklık da yine kişiler tarafından oldukça tercih edilen kulaklıklar arasında yer almaktadır. Fiyat olarak da rakipleriyle yani başarılı dediğimiz kulak üstü kulaklıklarla aynı seviyededir.

Bu modelde usb özelliği bulunmamaktadır. Kulaklığı incelendiği vakit de 100 desibel vermektedir. Aynı zamanda kulaklık frekans aralığı 20-20000 hz arasındadır. Mikrofon olarak kullanmak için de oldukça kullanışlı kulak üstü kulaklık listesi arasında yer almaktadır. Kulaklıkta 24 desibel verirken aynı zamanda bu mikrofonunda gürültü yok etme özelliği de bulunmaktadır. Bataryasının tamamen dolması için yaklaşık 2 saat şarj olması yeterli olacaktır.

Kullanıcı Yorumları

Ses kalitesi çok güzel, şarjı da uzun süre dayanıyor. Ses engelleme beklediğim kadar iyi çıkmadı, kısık seviyelerde şarkı dinlerken dışarıdan ses alıyor maalesef. Ama normal seviyede dinlerken ses yalıtımı başarılı.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi SteelSeries Kulak üstü Kulaklık

fiyat performans bluetooth kulaklık

SteelSeries Arctis 3

549 TL 449 TL

SteelSeries Arctis 3 Siyah Kulak Üstü Kulaklık özellikle oyuncuların pek çok kez tercih ettiği kulaklık modelleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple iyi bir oyuncunun kullanabileceği bir şekilde tasarlanmıştır ve bu konuda birçok kez olumlu geri dönüş almış bir kulaklıktır. Bir çok yerde müşterilerin en çok tercih ettiği kulaklık sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır. Kablolu bir kulak üstü kulaklıktır ve kablosu yaklaşık 3 metredir.

Kulaklık özellikleri incelendiği vakit 98 desibel gibi bir desibele sahiptir ve bu da oyun kulaklığı için oldukça iyi bir özelliktir. Kulaklık frekans aralığı da 20-22200 hz aralığındadır. Mikrofon olarak da kullanılmaktadır. Özellikle oyun için kullanılan bir kulaklık olduğu için de gürültü yok etme etkisi bir hayli güçlüdür. Kauçuktan yapılmadır ve bilgisayarlarda windows 10’u desteklemektedir.

Kullanıcı Yorumları

Ses kalitesi fiyatına göre oldukça başarılı.Oyunlarda 7+1 hissiyatı veriyor diyebilirim.Mikrofonu da muazzam.Saatlerce oyna neredeyse terletmiyor.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Logitech Kulak üstü Kulaklık

müzik dinlemek için en iyi bluetooth kulaklık

Logitech G433 DTS 7.1

524 TL 471 TL

Logitech özellikle oyun alanı için çıkarmış olduğu birçok ürünle oyun severlerin yıllardır takdirini kazanmış bir markadır. Logitech G433 DTS 7.1 Mavi Kamuflaj Kablolu Oyuncu Kulaklığı da bu anlamda oyun severler için oldukça tercih edilen kulaklıklar arasında yer almaktadır. Özelliklerinin yanı sıra kamuflaj deseniyle de bir çok kişinin dikkatini çeken bu kulaklık görüntüsüyle de tercih edilen kulaklıklar arasında yer almaktadır.

Aynı zamanda bu kulak üstü kulaklık PS4, X Box One ve Nintendo Switch için de uyumludur. Yani tam bir oyuncu kulaklığıdır. Desibel olarak da 107 desibeldir aynı zamanda frekans aralığı çoğu oyun kulaklığında olduğu gibi 20-20000 aralığındadır. Windows 7 ve üstü bilgisayarlarda kullanılması mümkündür.

Kullanıcı Yorumları

Ürünü mikrofon kalitesinden dolayı aldım. Ancak inanılmaz şekilde kullanışlı öyleki seyahat ederken kesinlikle yanınızda götüreceksiniz. Kulaklıkta çok fazla ses isteyen biriyseniz 40mm sürücüler sizi tatmin etmiyor bangır bangır bağırmıyor kulaklık. Ancak oyunlarda sesi net olarak algılayıp harekete geçebiliyorsunuz. mikrofonu 10/10 yayın yapmak isteyen iyi mikrofonlu bir kulaklık edinmek isteyen hiç düşünmesin.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Gamepower Kulak üstü Kulaklık

gaming kulaklık önerisi 2019

Gamepower Medusa

274 TL 169 TL

Gamepower Medusa Siyah 7.1 Gaming Kulaklık fiyat performans olarak belki de en başarılı kulak içi kulaklıklardan bir tanesidir. Bütçesi çok yüksek olmayan fakat oyun oynarken de kulak üstü kulaklık kullanmak isteyen kişiler için en iyi alternatifler arasında yer almaktadır. Bu kulaklık yapılırken dikkat edilen en büyük konu doğru ve net ses mantığı olmuştur.

Başta bilgisayar olmak üzere kişilerin her türlü oyun platformunda bu kulaklığı kullanması mümkündür. Desibel konusunda da fiyat olarak kendisinden daha pahalı mikrofonlara göre oldukça iyi konudadır ve 113 desibelle birçok kulaklıktan daha üstün konumdadır. Frekans aralığı da çoğu oyun kulaklığında olduğu gibi 20-20000 hz arasındadır.

Kullanıcı Yorumları

Ürün fiyatına göre mükemmel bass sevenler için tavsiye ederim. Oyunlardada güzel ses kasılıyor

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Sennheiser Kulak üstü Kulaklık

fiyat performans kulaklık 2019

Sennheiser GAME ONE

1599 TL

Sennheiser özellikle kulaklık alanına yoğunlaşmış bir markadır ve özellikle profesyonel oyun kulaklığı üretmede oldukça başarılıdır. Sennheiser GAME ONE Siyah Profesyonel Oyun Kulaklığı oyun işinde oldukça profesyonelleşmiş kişiler tarafından tercih edilen bir kulaklıktır. Fiyat olarak bakıldığı zaman diğer kulaklık modellerine göre daha yüksek bir fiyat istenmiş olsa dahi vermiş olduğu deneyimlerle kişilerin uzun bir süre profesyonel oyun kulaklığı aramamasına sebebiyet verecektir.

Diğer birçok oyun kulaklığında özdirenç 32 iken bu modelde 50 olarak tasarlanmıştır. Ayrıca diğer kulak içi kulaklık modellerinden farklı olarak da 15-28000 hz olarak frekans aralığı ayarlanmıştır. Desibel olarak da birçok oyun kulaklığından yüksek seviyededir ve 116 desibeldir. Mikrofon olarak da bu kulaklığı profesyonel oyuncular tercih ettikleri için gürültü yok etme özelliği bulunmaktadır ve bu konuda da birçok modelden daha kaliteli bir hizmet vermektedir.

Kullanıcı Yorumları

teşekkürler ürünün mükemmel şekilde paketlenmesi ve siparişten hemen sonra kargoya verilmisi için çok teşekkür ederim. 

hızlı listeye geri dön ↑

Kulak Üstü Kulaklık Satın Alma Rehberi

Kulak üstü kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelikle kişinin bu kulaklığı hangi niyetle kullanacağı gelmektedir. Bu kulaklıklar genellikle oyun severler tarafından tercih edilse de müzik severler tarafından da oldukça tercih edilen bir kulaklık modelidir. Bu sebepten dolayı kişiler öncelikle bu kulaklığı ne için alacağına karar vererek bundan sonra aklındaki modelleri araştırmaya başlamalıdır. Bir diğer önemli husus ses yalıtımı konusudur.

Kişiler hem dışarıdan gelecek seslere karşı hassastırlar ve aynı zamanda da yüksek sesli müzik dinlerken bu sesin dışarıya çıkmamalarına önem vermektedirler. Bu sebeple kişiler ses yalıtımı konusunda iyi bilgi almalıdır ve aynı zamanda da kulaklıkları almadan önce deneme şansına sahiplerse bunu gerçekleştirmeleri avantajlarına olacaktır. Kulak üstü kulaklık alırken frekans aralığı da büyük bir önem taşımaktadır.

Kişiler özellikle müzik dinlemek için bu kulaklığı tercih ediyorlarsa şarkı değiştirme gibi basit işlemlerin olduğu bir tuşun olması gibi özelliklerin olması avantajlarına olacaktır buna da dikkat etmeleri gerekmektedir. 

Sonuç

Kısaca özetlemek gerekirse kulak üstü kulaklık profesyonel oyunculardan sadece müzik dinlemek isteyen kişiler için de tercih edilebilecek kulaklık modellerinin bulunduğu geniş bir kullanım ağına sahip bir kulaklık türüdür.

Kişilerin bu kulaklıkları tercih ederken en büyük korkuları arasında fiyat yer almaktadır. İyi bir araştırmayla bir kişi iyi bir fiyata normal bir kulaklığa verebileceği fiyatla güzel bir kulak üstü kulaklık alabilir. Bir diğer husus da taşıma konusundaki soru işaretleridir ve bu konuda da üzerinden zaman geçmesi durumunda kişi alışacaktır.

Tüm bunları göz önüne alındığı vakit bu kulaklık modeli kişiler için büyük bir avantaj sağlayacaktır ve dışarıdan gelecek seslere karşı oldukça başarılıdır. Bu şekilde kulaklık spor, yürüyüş sırasında kulaktan çıkacak mı derdinde olmadan kullanılacak ve oldukça verimli olacaktır. 

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

Bir Cevap Yazın

İndirimler için Trendyol Uygulamasını İndirin