Teknoloji

En iyi Kulak Üstü Kulaklık Tavsiyesi

Kulak üstü kulaklık yıllardan beri kullanılmaktadır. Fakat tüketicilerin isteklerinin farklılaşması ve birçok şeyi artık farklı amaçlarla kullandıkları için kulak üstü kulaklıklar da oldukça değişim göstermiştir ve bugünkü modern görünümünü böylece elde etmiştir.

Eskiden kablolu şekilde kullanılan bu kulaklıklar artık neredeyse tamamen kablosuz şekilde kullanılmaya başlanmıştır. Daha yüksek sesli müzik dinlemek sıradan kulaklıkların sürekli kulaktan çıkması gibi durumlardan dolayı birçok kişi artık bu tür kulaklıkları tercih etmeye başlamıştır.

Ses özelliği olarak diğer kulaklıklardan üstün olan bu kulaklıklar aynı zamanda tasarım olarak da oldukça şık tasarımlara sahiptir. Ayrıca oyun oynayanlar ve sosyal medya üzerinde yayın yapanlar için kulak üstü kulaklık artık olmazsa olmazdır. Kişiler kullanmak istedikleri duruma göre bu kulaklık modellerini inceleyerek kendileri için en doğru tercihi yapmış olacaklardır.

Kulaklığı boyutundan dolayı taşımakta zorluk çekeceğini düşünen kişiler de bir süre zorlansalar da kısa bir süre içerisinde bu kulaklığı taşımaya alışacak ve doğru bir tercihle uzun bir süre bu kulaklığı kullanacaklardır.

Kulaklık için birden fazla inceleme yazısı hazırladık. Bunlardan biri de en iyi kulak içi kulaklıklar yazısı. Kararsız kaldıysanız o yazımızı da göz atabilirsiniz.

Editör Tavsiyesi En iyi Kulak Üstü Kulaklık

SteelSeries Arctis 3 Siyah Kulak Üstü Kulaklık özellikle oyuncuların pek çok kez tercih ettiği kulaklık modelleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple iyi bir oyuncunun kullanabileceği bir şekilde tasarlanmıştır ve bu konuda birçok kez olumlu geri dönüş almış bir kulaklıktır. Bir çok yerde müşterilerin en çok tercih ettiği kulaklık sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır. Kablolu bir kulak üstü kulaklıktır ve kablosu yaklaşık 3 metredir.

en iyi kulak üstü kulaklık

Öne Çıkan Özellikler

  • Kablo uzunluğu: 3m
  • Hassasiyet: 98 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

SteelSeries Arctis 3 Siyah Kulak Üstü Kulaklık özellikle oyuncuların pek çok kez tercih ettiği kulaklık modelleri arasında yer almaktadır. Bu sebeple iyi bir oyuncunun kullanabileceği bir şekilde tasarlanmıştır ve bu konuda birçok kez olumlu geri dönüş almış bir kulaklıktır. Bir çok yerde müşterilerin en çok tercih ettiği kulaklık sıralamalarında üst sıralarda yer almaktadır. Kablolu bir kulak üstü kulaklıktır ve kablosu yaklaşık 3 metredir.

Bu sayede oyun severler için oldukça avantajlı bir özelliğe sahiptir ve uzun kablosuyla birlikte kullanım konusunda herhangi bir sıkıntı çıkmamaktadır. Usb bağlantısı, bluetooth gibi özellikler bulunmamaktadır. Saç bandı takma tipiyle kullanılmaktadır.

Kulaklık özellikleri incelendiği vakit 98 desibel gibi bir desibele sahiptir ve bu da oyun kulaklığı için oldukça iyi bir özelliktir. Kulaklık frekans aralığı da 20-22200 hz aralığındadır. Mikrofon olarak da kullanılmaktadır. Özellikle oyun için kullanılan bir kulaklık olduğu için de gürültü yok etme etkisi bir hayli güçlüdür. Kauçuktan yapılmadır ve bilgisayarlarda windows 10’u desteklemektedir.

Özellikle oyun severler için gerek fiyat olsun gerek performans olsun bir çok bakımdan oldukça avantajlı bir üründür ve profesyonel şekilde oyun oynayıp bu oyunları yayınlarında paylaşan kişiler için de herhangi bir sıkıntı çıkarmayacak bir modeldir. Ayrıca bu kulaklığı tercih edecek kişiler için de kulaklık taşıma da kulaklıkla birlikte verilmektedir.

Ürün Yorumu: Ses kalitesi fiyatına göre oldukça başarılı.Oyunlarda 7+1 hissiyatı veriyor diyebilirim.Mikrofonu da muazzam.Saatlerce oyna neredeyse terletmiyor.

JBL T600BTNC Kulak Üstü Kulaklık

gaming kulaklık önerisi 2020

Öne Çıkan Özellikler

  • Gürültü Önleme: Var
  • Hassasiyet: 100 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

JBL bu sektörde yer alan ve kişilerin korkmadan tercih ettikleri markalar arasında yer almaktadır. JBL T600BTNC Siyah Wireless Mikrofonlu Kulak Üstü Kulaklık da yine kişiler tarafından oldukça tercih edilen kulaklıklar arasında yer almaktadır. Fiyat olarak da rakipleriyle yani başarılı dediğimiz kulak üstü kulaklıklarla aynı seviyededir.

Kablosuz bir kulaklıktır bu özelliğiyle de kablosuz bir şekilde müzik ziyafeti, oyun oynamak isteyen kişiler için de avantajlı bir modeldir. Ayrıca bu kulaklıkla yaklaşık olarak kişiler 12 saat müzik dinlerken aynı zamanda da 22 saat konuşma özelliğiyle bir hayli dayanaklı bir kulaklıktır ve bu özellikleri sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.

Bu modelde usb özelliği bulunmamaktadır. Kulaklığı incelendiği vakit de 100 desibel vermektedir. Aynı zamanda kulaklık frekans aralığı 20-20000 hz arasındadır. Mikrofon olarak kullanmak için de oldukça kullanışlı kulak üstü kulaklık listesi arasında yer almaktadır. Kulaklıkta 24 desibel verirken aynı zamanda bu mikrofonunda gürültü yok etme özelliği de bulunmaktadır. Bataryasının tamamen dolması için yaklaşık 2 saat şarj olması yeterli olacaktır.

173 gram ağırlığındadır ve bu ağırlığa diğer modeller incelendiği vakit olması gerektiği gibi demek mümkün olacaktır. Tüm bunları göz önüne alan tüketiciler bu modeli çok tercih ettikleri için özellikle online alışveriş sitelerinde bu modeli stokta bulmak oldukça zordur.

Ürün Yorumu:  Ses kalitesi çok güzel, şarjı da uzun süre dayanıyor. Ses engelleme beklediğim kadar iyi çıkmadı, kısık seviyelerde şarkı dinlerken dışarıdan ses alıyor maalesef. Ama normal seviyede dinlerken ses yalıtımı başarılı.

Logitech G433 DTS 7.1 Kulak Üstü Kulaklık

kulaklık önerisi 2020

Öne Çıkan Özellikler

  • Kablo uzunluğu: 2m
  • Hassasiyet: 107 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Logitech özellikle oyun alanı için çıkarmış olduğu birçok ürünle oyun severlerin yıllardır takdirini kazanmış bir markadır. Logitech G433 DTS 7.1 Mavi Kamuflaj Kablolu Oyuncu Kulaklığı da bu anlamda oyun severler için oldukça tercih edilen kulaklıklar arasında yer almaktadır. Özelliklerinin yanı sıra kamuflaj deseniyle de bir çok kişinin dikkatini çeken bu kulaklık görüntüsüyle de tercih edilen kulaklıklar arasında yer almaktadır.

259 gram olmasıyla da hafif bir özelliktedir ve taşıma konusunda kişileri zorlayıcı bir özelliği bulunmamaktadır. Bilgisayar için kablo uzunluğu 2 metreyken aynı zamanda telefonlar için de bu kablo uzunluğu 1.5 metreyi bulmaktadır.

Aynı zamanda bu kulak üstü kulaklık PS4, X Box One ve Nintendo Switch için de uyumludur. Yani tam bir oyuncu kulaklığıdır. Desibel olarak da 107 desibeldir aynı zamanda frekans aralığı çoğu oyun kulaklığında olduğu gibi 20-20000 aralığındadır. Windows 7 ve üstü bilgisayarlarda kullanılması mümkündür.

Diğer oyuncu kulaklıklarındaki gibi bu modelin de mikrofon özelliği oldukça başarılıdır ve ses verme konusunda birçok kulaklığa göre başarılıdır demek mümkündür. Kişiler bu ürünleri aldıkları vakit aksesuar çantası bulunmaktadır ve bu kulaklık da mavi kamuflaj kulaklık gibi kamuflaj desenlidir ve oldukça şıktır. Tüm bu özellikleri sebebiyle oyuncular için oldukça avantajlı bir kulaklıktır ve fiyat performans olarak da oldukça başarılı bir kulaklıktır.

Ürün Yorumu: Ürünü mikrofon kalitesinden dolayı aldım. Ancak inanılmaz şekilde kullanışlı öyleki seyahat ederken kesinlikle yanınızda götüreceksiniz. Kulaklıkta çok fazla ses isteyen biriyseniz 40mm sürücüler sizi tatmin etmiyor bangır bangır bağırmıyor kulaklık. Ancak oyunlarda sesi net olarak algılayıp harekete geçebiliyorsunuz. mikrofonu 10/10 yayın yapmak isteyen iyi mikrofonlu bir kulaklık edinmek isteyen hiç düşünmesin.

Gamepower Medusa kulak üstü kulaklık

bluetooth kulaküstü kulaklık tavsiye 2020

Öne Çıkan Özellikler

  • Kablo uzunluğu: 2.3m
  • Hassasiyet: 113 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Gamepower Medusa Siyah 7.1 Gaming Kulaklık fiyat performans olarak belki de en başarılı kulak içi kulaklıklardan bir tanesidir. Bütçesi çok yüksek olmayan fakat oyun oynarken de kulak üstü kulaklık kullanmak isteyen kişiler için en iyi alternatifler arasında yer almaktadır. Bu kulaklık yapılırken dikkat edilen en büyük konu doğru ve net ses mantığı olmuştur.

Bu mantıkla birlikte oyun oynayan kişiler için özellikle sesin önemli olduğu birçok oyunda rakiplerine göre büyük avantaj sağlamış olacaklardır. Profesyonel oyuncu olan kişiler için oldukça başarılı bir şekilde tasarlanmış kontrol kumandası bulunmaktadır. Kişiler bu kulaklığı kısa bir süre içinde kullandığı vakit bu kumandayı daha verimli bir şekilde kullanmaya başlayacaklardır.

Başta bilgisayar olmak üzere kişilerin her türlü oyun platformunda bu kulaklığı kullanması mümkündür. Desibel konusunda da fiyat olarak kendisinden daha pahalı mikrofonlara göre oldukça iyi konudadır ve 113 desibelle birçok kulaklıktan daha üstün konumdadır. Frekans aralığı da çoğu oyun kulaklığında olduğu gibi 20-20000 hz arasındadır.

Ayrıca bu kulaklıkta usb özelliği de bulunmaktadır. Mikrofon olarak da oldukça başarılıdır ve hassasiyet olarak da pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Dinamik mikrofonu hem çıkarılabilir özellikteyken aynı zamanda katlanma özelliği de mevcuttur. Ayarlanabilir kafa bandıyla ve başarılı tasarımıyla birlikte kişinin başı ağrımadan uzun bir süre oyun deneyimi yaşamasında yardımcı olmaktadır.

Ürün Yorumu: Ürün fiyatına göre mükemmel bass sevenler için tavsiye ederim. Oyunlardada güzel ses kasılıyor

Sennheiser GAME ONE Gaming Headset

en pahalı oyuncu kulaklığı

Öne Çıkan Özellikler

  • Kablo uzunluğu: 3m
  • Hassasiyet: 116 dB
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Sennheiser özellikle kulaklık alanına yoğunlaşmış bir markadır ve özellikle profesyonel oyun kulaklığı üretmede oldukça başarılıdır. Sennheiser GAME ONE Siyah Profesyonel Oyun Kulaklığı oyun işinde oldukça profesyonelleşmiş kişiler tarafından tercih edilen bir kulaklıktır. Fiyat olarak bakıldığı zaman diğer kulaklık modellerine göre daha yüksek bir fiyat istenmiş olsa dahi vermiş olduğu deneyimlerle kişilerin uzun bir süre profesyonel oyun kulaklığı aramamasına sebebiyet verecektir.

Bağlantı teknolojisi olarak Sennheiser bu modelinde kablolu olmasını tercih etmiştir ve bu kablo 3 metre boyutundadır. Yine bu kulaklıkta kişilerin daha rahat bir oyun performansı göstermesi için takma tipi olarak sac bandı kullanılmıştır.

Diğer birçok oyun kulaklığında özdirenç 32 iken bu modelde 50 olarak tasarlanmıştır. Ayrıca diğer kulak içi kulaklık modellerinden farklı olarak da 15-28000 hz olarak frekans aralığı ayarlanmıştır. Desibel olarak da birçok oyun kulaklığından yüksek seviyededir ve 116 desibeldir. Mikrofon olarak da bu kulaklığı profesyonel oyuncular tercih ettikleri için gürültü yok etme özelliği bulunmaktadır ve bu konuda da birçok modelden daha kaliteli bir hizmet vermektedir.

Tüm bu özellikler incelendiği vakit diğer modellere göre bir hayli yüksek fiyatlama uygulamasına rağmen pek çok kişinin tercih ettiği ve alışveriş sitelerinin favorisi bir kulaklık modelidir. Birçok profesyonel oyuncunun favorileri arasında bu kulaklık yer almaktadır.

Ürün Yorumu: teşekkürler ürünün mükemmel şekilde paketlenmesi ve siparişten hemen sonra kargoya verilmisi için çok teşekkür ederim. 

En iyi Kulak Üstü Kulaklık Satın Alma Rehberi

Kulak üstü kulaklık alırken dikkat edilmesi gerekenler arasında öncelikle kişinin bu kulaklığı hangi niyetle kullanacağı gelmektedir. Bu kulaklıklar genellikle oyun severler tarafından tercih edilse de müzik severler tarafından da oldukça tercih edilen bir kulaklık modelidir. Bu sebepten dolayı kişiler öncelikle bu kulaklığı ne için alacağına karar vererek bundan sonra aklındaki modelleri araştırmaya başlamalıdır. Bir diğer önemli husus ses yalıtımı konusudur.

Kişiler hem dışarıdan gelecek seslere karşı hassastırlar ve aynı zamanda da yüksek sesli müzik dinlerken bu sesin dışarıya çıkmamalarına önem vermektedirler. Bu sebeple kişiler ses yalıtımı konusunda iyi bilgi almalıdır ve aynı zamanda da kulaklıkları almadan önce deneme şansına sahiplerse bunu gerçekleştirmeleri avantajlarına olacaktır. Kulak üstü kulaklık alırken frekans aralığı da büyük bir önem taşımaktadır.

Kişiler özellikle müzik dinlemek için bu kulaklığı tercih ediyorlarsa şarkı değiştirme gibi basit işlemlerin olduğu bir tuşun olması gibi özelliklerin olması avantajlarına olacaktır buna da dikkat etmeleri gerekmektedir.

En iyi uydu alıcılarını incelediğimiz yazıya buradan bakabilirsiniz → https://anlatbakim.com/en-iyi-uydu-alicisi/

Sonuç

Kısaca özetlemek gerekirse kulak üstü kulaklık profesyonel oyunculardan sadece müzik dinlemek isteyen kişiler için de tercih edilebilecek kulaklık modellerinin bulunduğu geniş bir kullanım ağına sahip bir kulaklık türüdür.

Kişilerin bu kulaklıkları tercih ederken en büyük korkuları arasında fiyat yer almaktadır. İyi bir araştırmayla bir kişi iyi bir fiyata normal bir kulaklığa verebileceği fiyatla güzel bir kulak üstü kulaklık alabilir. Bir diğer husus da taşıma konusundaki soru işaretleridir ve bu konuda da üzerinden zaman geçmesi durumunda kişi alışacaktır.

Tüm bunları göz önüne alındığı vakit bu kulaklık modeli kişiler için büyük bir avantaj sağlayacaktır ve dışarıdan gelecek seslere karşı oldukça başarılıdır. Bu şekilde kulaklık spor, yürüyüş sırasında kulaktan çıkacak mı derdinde olmadan kullanılacak ve oldukça verimli olacaktır.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu