Teknoloji

En İyi Modem Tavsiyesi

Modemler, modern dünyanın ve internetin vazgeçilmez teknolojisini kullanıcılarına sunmaktadır. İnternet ve hız çağında olduğumuz günümüzde, yavaş ve eski modemler, internet alt yapısı ne kadar hızlı olsa da yetersiz kalmaktadır. Bunun için evlerdeki modemlerin en iyi modem ile değiştirilmesi gerekmektedir.

Modem alırken nelere dikkat etmelisiniz? Modem ve benzerleri arasındaki farklar nelerdir? Hangi modem teknolojiye ulaşmamı daha hızlı sağlar gibi konularda merak ettiğiniz ve öğrenmek istediğiniz her şeyi, bu yazımız içerisinde sizlere derledik.

Editör Tavsiyesi En İyi Modem

En iyi modem için araştırma yapanlar, ADSL ve VDSL özelliğini bir arada istiyor olabilir. Asus, bu müşterilerin isteklerini karşılayacak, geliştirilmiş çift girişli modemle hizmet vermektedir.

modem fiyatları

Öne Çıkan Özellikler

 • Adsl / Vdsl / Fiber Modem
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

En iyi modem için araştırma yapanlar, ADSL ve VDSL özelliğini bir arada istiyor olabilir. Asus, bu müşterilerin isteklerini karşılayacak, geliştirilmiş çift girişli modemle hizmet vermektedir. Fiber modem olarak bilinen ürün, üç antenle güçlü bir wifi ağı oluşturmaktadır. Kullanıcılarına ev bazında çok geniş bir hizmet verir bunun yanında büyük işletmelerde router ile de tercih edilebilir.

Ayrıca uygulaması üzerinden router ağınızı kolayca kontrol etmenize izin veren sistem, bilgisayar bile açmanıza gerek kalmadan kolay ve hızlı şekilde hizmet sağlamaktadır. Ebeveyn kontrolü sağlayan modem, çocuklarınızı kötü içeriklerden korumanızda da yanınızda olmaktadır.

Ev ağınıza erişmek için gerekli olan şifre işlemlerini kolay ve hızlı şekilde halletmenize yardımcı olan geliştirilmiş modem, birçok girişle birlikte müşterilerine farklı alt yapılarda da hızlı sonuç alma garantisi sağlamaktadır. Ev içerisinde kolaylıkla kullanabileceğiniz, uyumlu yapısıyla müşterilerinin en beğendiği ürünler arasında yer almaktadır.

Ürün Yorumu: İşinizi görür normal 16 mb internet için çok fazla bi katkısı yok bende olmadı en azından zaten 14 mb felan eski modemle alıyodum benim derdim update’di yükseltip pingi düşürmekti ping eskiye oranla düştü update çok fazla olmasada eskiye nazaran daha iyi fiber internet için bişey diyemicem ama 16 mb internette 13 mb üzerine çıkmıyosa bence alın deneyin derim bu ürünü oyun oynarken daha iyi ping yükselmiyo sabit ve birde dalgalanma yok internette sabit aynı mb geliyo çok önemli bi detay dalgalanma olmaması kopmaların en önemli nedeni zaten oyun oynayanlar bilir. Ha bütçe yetmiyo alırım işimi görmez diyenlerde olabilir tabi ki ama iade seçenekleri var paranız güvende en azından

Tp-Link TD-W8961N Modem

en kaliteli modem

Öne Çıkan Özellikler

 • ADSL2+ Modem
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

En iyi modem arayışı içerisinde olanlar, hem wifi hem router ürünlerini ayrı ayrı almak istemeyebilirler. Bu teknolojiye uygun olarak üretilmiş TP-Link ürünü, müşterilerine uygun fiyatlarda internet hızını ve ağını genişletme imkanı sunmaktadır. Hem evlerinizde hem iş yerlerinizde, internetinizin modemini güncelleyerek, çok daha hızlı bir şekilde internete bağlanmanızı sağlayacak modem ve router olan Tp-Link TD-W8961N ürünü, bant genişliği gerektiren tüm uygulamalarda gönül rahatlığıyla tercih edilmektedir.

Çift güçlü antene sahip olan sistem, hızlı ve kesintisiz internet sağlamaktadır. Eski modemlere göre çok daha teknolojik ve kullanımı kolay olan Tp-link, müşterilerinin kolayca wifi şifreleme bölgesine ulaşmasına izin vermekte, güvenilir ağ sağlamaktadır.

Ürün Yorumu: Ürün standart bir ürün olup kurulumu basit fakat dikkat edeceğiniz nokta internet kullanıcı adınızın sonuna @ttnet (TTNet kullacısı iseniz) yazmayı unutmayın kablosuzda bunu yazmazsanız internete bağlanamazsınız.Onun dışında sorunsuz bir modemdir.

Tp-Link TD-W9960 Modem

fiber kablosuz modem

Öne Çıkan Özellikler

 • Vdsl/Adsl
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Güvenilir ve bilinir Tp-link markasının bir diğer modemi, çok özellikli girişlere sahiptir. Evinizin ve kendiniz için en iyi modem ürününü arıyorsanız, bu ürünü tercih edebilirsiniz. Dsl ve Lan bağlantısını kolayca gerçekleştiren modem, gelişmekte olan internet alt yapısına da uyum sağlamaktadır. Fiber girişi bulunan modem sayesinde, nereye taşınırsanız taşının, alt yapı sorunu yaşamadan internete bağlanabileceksiniz.

Bunun yanında artırılmış hız seçeneği sunan modem, 300 mb wifi hızının yanında vdsl hızını da 100 mb’ye kadar çıkartabilmektedir. Antenleri dilenirse kullanılabilir durumda olan ürün, tüm evinizde ve iş yerinizde kusursuzca internet akışı sağlamak üzere geliştirilmiştir. Ayrıca ürün router olarak da kullanılarak, ağın dağıtılmasında da yardımcı olmaktadır. Gelişen teknolojide tek bir modem kullanmak artık yeterli değildir, bu nedenle farklı işlevleri bir arada bulunduran ve farklı alt yapıları karşılayan ürünlerin tercih edilmesi çok daha sıklaşmıştır.

Ürün Yorumu: Standart VDSL modem, bu fiyata daha iyisini bekliyorum yazanlar VDSL fiyatlarından haberi yok sanırım. Sorunsuz kullanıyorum yüksek hız alıyorum çok memnunum bu fiyatlar içerisinde de bundan iyisini bulmak zor

Xiaomi Mi Wifi Router

kablosuz modem markası

Öne Çıkan Özellikler

 • Ürün Modem Değildir.
 • 16 MB Rom,
 • Bellek: 128 MB DDR3,
 • Çift frekanslı 2.4GHz ve 5GHz,
 • Çalışma ortam sıcaklığı: 0-40 derece,
 • Çalışma nemi: Yüzde 10 – 90 BN,
 • Aktarım hızı: 1167 Mbps,
 • Maks. LAN veri hızı: 1000 Mbps
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

En iyi modem alırken, bina içine dağıtılacak interneti de düşünmelisiniz. Bunun için kaliteli ve güvenilir hizmet verecek router almalısınız. Xiaomi Mi Wifi Router ürünü, 16 MB roma sahiptir. Bunun yanında 128 MB bellekle işlem yapmaktadır. Çift frekanslı bir ürün olan Xiaomi Mi Wifi Router, 2.4 GHZ ve 5GHz seçenekleriyle hizmet vermektedir. İnternet hızınıza göre bu değerlerden birisini seçebilirsiniz.

Ürünün en verimli çalışma aralığı 0 ile 40 derece arasında bulunmaktadır. Aktarım hızıysa 1167 mbps olarak bilinmektedir. LAN veri hızıysa maksimum olaran 1000 Mbps olarak açıklanmıştır. Farklı noktalarda aktarım hızınızı yükseltmek için tercih edebileceğiniz ürün, sizlere hızlı bir şekilde hizmet verirken, internete erişimi daha da hızlandıracaktır.

Ürün Yorumu:  Gönül rahatlığıyla alın fiyatından yüksek performansı var.. ping değerlerimi %80 düşürdü.. Başka bi router bakmayın diyorum 3 aydır kullanıyorum çok memnunum

Xiaomi Mi Wifi Sinyal Artırıcı

Öne Çıkan Özellikler

 • Ürün Modem Değildir.
 • Yönlendirici Bağlantı Türü Kablosuz
 • İletim Hızı 300Mbps
 • LAN portları 2 portaltında
 • Ürün Ağırlığı 0.3000 kg
 • Ürün Boyutu 22.00 x15.00 x 7.00 cm
 • Ürün ile birlikte TR uyumlu aparatı ile birlikte gönderilmektedir.
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

En iyi modem almak isteyenler, modemlerini güçlendirmek için wifi sinyal yakınlaştırıcı da satın alabilirler. Xiaomi markasının ürünü olan wifi sinyal yaklaştırıcı, profesyonel özelliklerle hizmet verirken sinyalleri 300 mbps’ye kadar çıkartabilmektedir. Bu da çok yüksek hızda internete erişim anlamına gelmektedir. Evlerinizde internetin çekmediği noktalarda bu ürünü kullanarak, her yerden eşit çeken bir ağ alanı oluşturabilirsiniz. İki antene sahip olan Xiaomi mi wifi pro, aynı anda 64 adet cihazın bağlantısını dengeli şekilde götürebilmektedir. İşletmelerde kullanımı oldukça pratik olan Xiaomi aynı zamanda çok katlı evlerde de internetin üst katlara ulaştırılmasında büyük bir yenilik katmaktadır.

300 gram ağırlığında olan ürün, oldukça küçük boyutlarına rağmen, son derece büyük bir hizmet sağlamaktadır. Fişe takıp çalıştırılan ürün, hızlı bir şekilde internetinizi yaymaktadır. Bunun yanında çok yer kaplamadan dilediğiniz yere götürebilmenizi sağlar. Duvarların çok sık olduğu noktalarda ve ofislerde de sıkça kullanılarak, farklı modem satın almak yerine hem uygun fiyatlı hem de geniş ağlı internete sahip olabilirsiniz.

Ürün Yorumu: Kaliteli, uygun fiyatlı ürün. Xiaomi markası yeterli zaten. Cihaz wifi-g destekli. 5 Ghz yani wifi-ac yok ona göre alın. Zaten o modelleri bu fiyatta bulmakta mümkün değil. Evdeki birçok ürün xiaomi olunca tek uygulamayla tüm cihazları kontrol edebiliyorum. Ebatı küçük fakat evde çekim gücüne 2 duvar mesafesi daha kattı.Tavsiye edilir

En iyi Modem Satın Alma Rehberi

En iyi modem teknolojiye en yakın olan firmalardan alınmalıdır. Bu nedenle yazımızda sizlere farklı beş tane modemin incelemesini sunacağız. Bu incelemeler içerisinde, modemlerin hızlarını ve insanlara sunduğu faydalardan da bahsedeceğiz. Tp-Link, Xiaomi ve Asus markalarından belirlediğimiz beş farklı modemle, sizlere en iyi modemi seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğinden, hangi modemin işinize yarayacağına kadar geniş bir alanda bilgi aktarımı sağlayacağız.

İhtiyacınız olanın hangisi olduğuna karar vermelisiniz. Evinizdeki internet alt yapısını en iyi şekilde kullanırken, bunun yanında evin her yerine wifi sinyali gönderebilmeli ve gerekli tüm işlemleri hızla yapabilmelisiniz. ADSL ve VDSL özelliklere sahip olan modemleri tercih edebilir, bunun yanı sıra yüksek katlı binalarda ve çok duvarlı ortamlarda, internet ağını genişletmek için wifi sinyal güçlendiriciyi tercih edebilirsiniz.

Modem ya da router almak istediğiniz ortamın büyüklüğüne, bütçenize ve tercih ettiğiniz markaya göre ürünler çeşitlenmektedir. En çok tercih edilen ürünlerden derlediğimiz seçeneklerde, aktarım hızları, kullanım alanları gibi farklı konulara değinerek sizlere bilgi vermeyi ön planda tuttuk.

Routerla Modem Arasındaki Fark Nedir ?

Router ürünleri, dış görünüşüyle tıpkı modemlere benzerler. İçlerindeki teknoloji farklıdır. Modem alındığında, direkt olarak internete erişiminizi sağlayabilirsiniz. Çünkü yerel ağ bağlantı kablosu direkt olarak modeme takılmaktadır. Bunun yanında, aynı bina içerisinde farklı noktalardan internete bağlanmak için tek modemin yetersiz kaldığı durumlarda, interneti en iyi şekilde yaymak için router kullanılması gerekir.

Router ürünlerin her biri farklı bir ip ile internete erişim sağlasa da tek bir modemden giriş aldıkları için çıkış ipleri aynı olur. En iyi modem sizlere farklı alanlarda avantaj sağlamalıdır. Yerel ağ bağlantısını, birçok bilgisayara ulaştırmak için en verimli olan routerlar, sadece ayrı bir ürün olarak değil, modemin içerisinde birleşik olarak da satılmaktadır. Yerden tasarruf etmenizi sağlayacak olan modem/router ürünleri, sizlere bütçe konusunda da yardımcı olacaktır.

VDSL

VDSL modemler, İngilizce kelimelerden türetilmiştir. Çok yüksek hızlı dijital abone hattı olarak bilinen VDSL, farklı modemlerle sunulmaktadır. En iyi modem hizmeti almak için eğer alt yapınız VDSL’e uygunsa, VDSL modem almak olmalıdır. Bunun yanında garantili olarak modem almak isteyenler hem VDSL, hem ADSL hizmeti alabileceği tek bir modem de alabilirler.

İnternet santralinin yakınında oturan konutlara genellikle VDSL hizmeti sağlanabilmektedir. Belirlenen uzaklığa kadar fiber kablolarla internetin hızı artırılarak VDSL hizmeti de sağlanabilmektedir. Evinizin ya da iş yerinizin alt yapısı hangisine izin veriyorsa, bu tip modem almak en verimli şekilde internetten faydalanmanızı sağlayacaktır.

ADSL Hakkında Bilgi

En iyi modem araştırması yaparken, karşınıza çıkan ve kafanızı karıştıran noktalardan birisi de alt yapının hangisine elverişli olduğudur. İnternetin kullanımının son derece yaygın olduğu günümüzde, pek çok evde ADSL alt yapı uyumluluğu bulunmaktadır. VDSL alt yapı ekstra maliyetli olduğu için tavsiye edilmemektedir. Yükleme hızları ve internet hızları çok farklı olsa da VDSL hizmetler, genellikle santral çevresindeki ikamet adreslerinde değerlendirilmektedir. Bakır kablolarla sağlanan internet aktarımı, santrale yakın olduğu için VDSL de çok yüksektir, ADSL hızı bunun yanında düşük kalmaktadır.

Fiber, ADSL, VDSL Arasında Ne Fark Var ?

ADSL → Normal bir bakır telefon hattında bulunan sesli aramalar frekansını kullanan bir DSL bağlantı türüdür. En fazla 24 Mpbs’ye kadar hız alabilirsiniz.

VDSL → ADSL’den 10 kat daha hızlı upload, 5 kat daha hızlı download hızına sahiptir.

Fiber → Fiber altyapı desteği varsa, tam olarak 1 GBpS’ye kadar download hızı alabilirsiniz. Altyapı var mı diye sorgulamak için Türk Telekomun Kapsam haritasını inceleyebilirsiniz.

Modem Tercih Ederken Düşünülmesi Gerekenler

En iyi modem tercih edilirken, yükleme ve indirme hızlarına dikkat etmelisiniz. Evinizin ve işletmenizin alt yapısına uygun modem seçmeniz, sizlere uzun ömürlü bir modem kullanımı sağlayacaktır. Bunun yanında modeminizin ne kadar geniş bir alanda kullanılmasını istediğinize de karar vermelisiniz. Evinizin salonunda kullanıp, yatak odasında çekmeyecek olan modemleri elemeli, çekim menzili yüksek olanları seçmelisiniz.

Böylece internetten kopmadan kolayca işlerinizi halledebilirsiniz. İnternetinizin hızına bağlı olarak ve alt yapıya göre modem seçimi yapmalısınız. Evinizdeki ölü alanlardaki internet kullanımını artırmak için farklı seçenekleri değerlendirebilir, gerekli olan ürünlere karar vererek alışveriş yapabilirsiniz. Tamamen müşteriye kalmış olan bu süreçte, bütçeden sonra ürünün kullanım sıklığı yer almalıdır.

 

 

 

 

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu