En İyi Hassas Mutfak Tartısı Tavsiyesi

Okuma Süresi: 5 Dakika

En iyi Mutfak Tartısı 2019

Mutfak terazisi olarak da adlandırılan hassas terazi, özellikle yemek pişirirken her şeyin profesyonellerin yaptığı gibi ince ayarda olmasına dikkat eden kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu yüzden en iyi mutfak tartısı kullanması gerekmektedir.

Hassas teraziler, yemeklerde kullanılacak malzemelerin pişirme öncesinde ya da sonrasında ne kadar ağırlığa sahip olduğunu ölçmede kullanılmaktadır. 1 gram, 5 gram ya da 0.05 ons kadar hassas artışları bile anında tespit eden tartılar, basit kullanıma sahip olmalarıyla da her yaştan aşçıların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Hassasiyet dereceleri birbirlerinden farklı olan en iyi mutfak tartısı arayışındaki profesyonel ve amatör aşçılar, gerektiğinde aydınlatmalı ekranı bulunan, çıkarılabilir ve kolay kullanılabilir platformlardan oluşan modelleri tercih etmektedir.

Profesyonel aşçılar için çok büyük öneme sahip ince ayarlar ve hassas ölçümler yapılmasına imkan veren tartılar ile sadece yiyecekler değil aynı zamanda içeceklerin de en ideal ölçüde tariflere uygun bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır.

Çok küçük kahve tanelerinden büyük miktardaki et parçalarına kadar geniş çapta farklı modeller ile kullanıma sunulan mutfak terazilerinde, aşçıların tercih ettikleri popüler markalar öne çıkmaktadır.

En iyi Fakir Mutfak Tartısı

mutfak tartısı

Fakir Molly

112 TL 95 TL

Fakir Molly mutfak tartısı, yiyeceklerin ve içeceklerin en ideal bir şekilde tartılıp yemek tariflerinde doğru ölçülerin yakalanmasını sağlamaktadır.

Sadece ağırlık göstergesiyle sınırlı kalmayıp aynı zamanda ağırlık hacmine de geçiş yapabilme özelliğine sahip olan Fakir Molly mutfak terazisi, dara fonksiyonu ve otomatik kapanma özellikleri ile profesyonel aşçılar kadar amatör aşçıların da taleplerini karşılayabilen bir düzeydedir.

Kullanıcı Yorumları

Doğru ölçüyor çok işime yaradı her mutfakta olmalı.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Mastek Mutfak Tartısı

tahta tartı

Mastek Ahşap Hassas Tartı

42 TL 38 TL

Mastek ahşap mutfak tartısı da mekanik özelliklerinin ve kullanıcılara sunduğu avantajların yanı sıra tasarımı ve estetik görünümüyle dikkatleri üzerine çeken hassas terazi modelleri arasında yer almaktadır. Bambu ahşap tahıl ve ABS plastik materyallerinden en kaliteli bir şekilde üretilen Mastek ahşap mutfak terazisi pille çalışmaktadır.

Mastek ahşap mutfak terazisinin en çok tercih edilen hassas tartılar arasında olmasını sağlayan önemli özelliklerinden biri de soyma fonksiyonu sayesinde elektronik tartı imkanı ile gıda ayarı yapmak için kolaylık sağlayabilmesidir.

Kullanıcı Yorumları

Fiyat olarak uygun ama bi tık kalitesiz dengede durmuyor, ama zaten bi mutfak tartısına daha fazla para vermek saçma oyüzden bu ürün alınabilir

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Kama Mutfak Tartısı

mutfak tartısı dijital

Kama Dijital Hassas Mutfak Tartısı

59 TL 33 TL

Kama dijital hassas mutfak tartısı, maksimum 5 kilogram ve 1 gram hassasiyeti ile mutfakta kullanıma uygun bir tartı modelidir. Mutfakta en lezzetli yemekleri yapmak için ideal ölçümlere büyük önem veren profesyonel ve amatör aşçılar tarafından kullanılan hassas tartı modelleri arasında yer alan Kama dijital, 2 adet pille çalışmaktadır.

Tamamen dijital bir şekilde çalışan Kama mutfak tartısı aynı zamanda LCD ekranı ile kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Örnekleme ile sayım yapabilme özelliği bulunan bu modelde ayrıca Dara alabilme özelliği standart olarak yer almaktadır.

Kullanıcı Yorumları

Çok hafif ve boyutları her yere sığabilir şekilde pilli olduğu için kullanılmadığı zamanda çıkarılıp saklanabilir bence pratik. doğru ve hassas ölçüm yapıyor paketlenmesi de gayet başarılı

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi SBS Akıllı Tartı

sbs hassas terazi

SBS Akıllı Mutfak Tartısı ve Kalori Ölçer

329 TL 139 TL

SBS Akıllı mutfak tartısı, ürünlerin besin değerlerini ölçmenin yanı sıra içeriğindeki besin değerleri ile size ne katacağını kolaylıkla belirleyebilmeniz için akıllı telefondan kontrol edilebilen mobil uygulamasıyla entegre bir şekilde çalışmaktadır.

SBS dijital mutfak tartısı sadece yiyeceklerinizin ne kadar ağırlığa sahip olduğunu ölçen akıllı bir mutfak terazisi değildir. Aynı zamanda kalori alımınızı ve diyetinizin içeriği karbonhidrat, protein ve yağ miktarını da ölçen SBS hassas mutfak tartısı, yine aynı şirket tarafından özel olarak geliştirilen Go Life uygulaması ile uyumlu çalışmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

Beni bu güzel mutfak tartısı ile tanıştıran mobilparka çok teşekkür ederim. Ürün o kadar güzel paketlenip kargoya verilmiş ki hiç zarar görmeden üstelik çok hızlı geldi. Teşekkürler.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi King Mutfak Tartısı

king tartı

King Ec314

84 TL

King Ec314 hassas mutfak tartısı, yiyeceklerinizin ağırlığını en ideal bir şekilde ölçmenizde ihtiyaç duyduğunuz tüm fonksiyonlara sahiptir.

Ağırlık birimi değiştirme düğmesi sayesinde gram, lbs, ml, ons gibi ağırlık birimlerinde hassas tartım yapabilen King Ec314, aynı zamanda LCD ekranı ve rahat okunabilme için beyaz arka ışığı ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kolay kullanım ve muhafaza edebilmek için kompakt tasarıma sahip olan King Ec314 mutfak tartısı, 2 adet AAA pil ile çalışmaktadır.

Kullanıcı Yorumları

Alırken şüpheliydim ama sıkıntı çıkmadı. Kullanımı kolay.

hızlı listeye geri dön ↑

Hassas Mutfak Tartısı Satın Alma Rehberi

Mutfakta yemek pişirirken ihtiyaç duyulan en ince ayarlamaların yapılmasını sağlayan hassas mutfak tartıları, dara fonksiyonu ile pek çok farklı ölçümün yapılmasında da kullanışlı olmaktadır.

Ağırlığı tartılan bir malzemenin üzerine başka bir malzeme konulduğunda ilk tartılan malzemenin ağırlığını hafızaya alan elektronik mutfak tartıları. Bu bilgileri anında LCD ekran üzerinden kullanıcıya sunmasıyla işlevsel ve bir o kadar da ihtiyaçlara cevap veren mutfak gereçleri arasında yer almaktadır.

Mutfak tartıları gelişmiş özellikleri ile farklı ağırlık birimlerinde sıvı ya da katı fark etmeksizin en ideal ölçümlerin yapılmasını sağlamaktadır.

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

Bir Cevap Yazın

İndirimler için Trendyol Uygulamasını İndirin