Mutfak

En iyi Mutfak Tartısı

Mutfak terazisi olarak da adlandırılan hassas terazi, özellikle yemek pişirirken her şeyin profesyonellerin yaptığı gibi ince ayarda olmasına dikkat eden kişiler tarafından kullanılmaktadır. Bu yüzden en iyi mutfak tartısı kullanması gerekmektedir.

Hassas teraziler, yemeklerde kullanılacak malzemelerin pişirme öncesinde ya da sonrasında ne kadar ağırlığa sahip olduğunu ölçmede kullanılmaktadır. 1 gram, 5 gram ya da 0.05 ons kadar hassas artışları bile anında tespit eden tartılar, basit kullanıma sahip olmalarıyla da her yaştan aşçıların ilk tercihleri arasında yer almaktadır.

Hassasiyet dereceleri birbirlerinden farklı olan en iyi mutfak tartısı arayışındaki profesyonel ve amatör aşçılar, gerektiğinde aydınlatmalı ekranı bulunan, çıkarılabilir ve kolay kullanılabilir platformlardan oluşan modelleri tercih etmektedir.

Profesyonel aşçılar için çok büyük öneme sahip ince ayarlar ve hassas ölçümler yapılmasına imkan veren tartılar ile sadece yiyecekler değil aynı zamanda içeceklerin de en ideal ölçüde tariflere uygun bir şekilde hazırlanmasını sağlamaktadır.

Çok küçük kahve tanelerinden büyük miktardaki et parçalarına kadar geniş çapta farklı modeller ile kullanıma sunulan mutfak terazilerinde, aşçıların tercih ettikleri popüler markalar öne çıkmaktadır.

Mutfağınız ve misafirlenizi düşünerek hazırlanan yemek takımı yazısını incelemek için → https://anlatbakim.com/en-iyi-yemek-takimi/

Editör Tavsiyesi En iyi Mutfak Tartısı

SBS Akıllı mutfak tartısı, ürünlerin besin değerlerini ölçmenin yanı sıra içeriğindeki besin değerleri ile size ne katacağını kolaylıkla belirleyebilmeniz için akıllı telefondan kontrol edilebilen mobil uygulamasıyla entegre bir şekilde çalışmaktadır.

en iyi mutfak terazisi

Öne Çıkan Özellikler

 • SBS tarafından geliştirilen Go Life uygulamasını Apple’ın iOS cihazları için App Store’da ve Android cihazlar için Google Playden indirebilirsiniz.
 • Ücretsiz Go Life uygulamasıyla birlikte akıllı tartınızı kullanmaya başlayın.
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

SBS Akıllı mutfak tartısı, ürünlerin besin değerlerini ölçmenin yanı sıra içeriğindeki besin değerleri ile size ne katacağını kolaylıkla belirleyebilmeniz için akıllı telefondan kontrol edilebilen mobil uygulamasıyla entegre bir şekilde çalışmaktadır.

Yüksek hassasiyet özelliğinin yanı sıra dara fonksiyonu ve LCD ekranıyla da öne çıkan SBS akıllı mutfak terazisi. Yiyeceklerinizin ağırlığını takip etmenizi böylelikle diyetinize her öğünde sadık kalmanızı sağlamaktadır.

SBS dijital mutfak tartısı sadece yiyeceklerinizin ne kadar ağırlığa sahip olduğunu ölçen akıllı bir mutfak terazisi değildir. Aynı zamanda kalori alımınızı ve diyetinizin içeriği karbonhidrat, protein ve yağ miktarını da ölçen SBS hassas mutfak tartısı, yine aynı şirket tarafından özel olarak geliştirilen Go Life uygulaması ile uyumlu çalışmaktadır.

Dara fonksiyonu sayesinde ağırlığı tartılan bir malzemenin üzerine başka bir malzeme daha eklediğinizde ilk tartılan malzemenin ağırlığı elektronik tartı tarafından hafızaya alınmakta ve miktar sıfırlanmaktadır. Bu ölçümlerin hepsini LCD ekran sayesinde kolaylıkla görüntüleyebilir, ağırlık birimlerinin yanı sıra yiyeceklerinizin besin değerlerinden de anında haberdar olabilirsiniz.

Ürün Yorumu: Beni bu güzel mutfak tartısı ile tanıştıran mobilparka çok teşekkür ederim. Ürün o kadar güzel paketlenip kargoya verilmiş ki hiç zarar görmeden üstelik çok hızlı geldi. Teşekkürler.

Fakir Molly Mutfak Tartısı

hassas terazi tavsiye

Öne Çıkan Özellikler

 • Tek Tuş Kalory Ölçer
 • Farklı malzemelerin hem ağırlık hem de hacminin ölçülebilmesi g / oz / lb:oz / water-ml / milk-ml)•
 • Maksimum kapasite: 10000 gr
 • Dört farklı ağırlık birimi: GR / LB/ OZ/ LB:OZ
 • Üç farklı hacim birimi: Su ML/ Süt ML, OZ
 • Yedi farklı gıdanın kalorisini tek tuşla ölçme özelliği
 • Dara fonksiyonu
 • Otomatik kapanma özelliği
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Fakir Molly mutfak tartısı, yiyeceklerin ve içeceklerin en ideal bir şekilde tartılıp yemek tariflerinde doğru ölçülerin yakalanmasını sağlamaktadır.

Pek çok kaliteli mutfak robotunun ve gereçlerinin imalatçısı olan Fakir markasının bu modeli, hem katı malzemelerin hem de sıvı malzemelerin hassas ağırlıklarını ölçebilme özelliğine sahiptir.

Sadece ağırlık göstergesiyle sınırlı kalmayıp aynı zamanda ağırlık hacmine de geçiş yapabilme özelliğine sahip olan Fakir Molly mutfak terazisi, dara fonksiyonu ve otomatik kapanma özellikleri ile profesyonel aşçılar kadar amatör aşçıların da taleplerini karşılayabilen bir düzeydedir.

Pilli kullanım imkanı veren Fakir Molly uzun ömürlü pilleri ve otomatik kapanma modu sayesinde çok uzun süre boyunca kullanım imkanı bulunmaktadır. Fazla yükleme, düz zemin ve zayıf batarya uyarı göstergeleri ile en ideal ölçüm yapılabilmesi için önemli ikazları ileten bu modelin en çok tercih edilmesinde önemli olan özellikleri. Aynı zamanda benzersiz ve estetik tasarıma sahip olmasıdır. Fakir Molly mutfak terazisi ayrıca yedi farklı gıdanın kalorisini tek tuşla ölçme özelliği bulunmaktadır.

Ürün Yorumu: Doğru ölçüyor çok işime yaradı her mutfakta olmalı.

Mastek Ahşap Hassas Mutfak Tartısı

mutfak tartısı tavsiye

Öne Çıkan Özellikler

 • elektronik tartı, çevre dostu olan ve sık sık pili değiştirme sorunundan kaçınmak için uzun süre elektrik tasarrufu sağlayan iki adet AAA pil kullanır.
 • birimler değiştirmek için ücretsizdir, birim tuşları g (gram), lb (lbs), oz (ons).
 • bambu ahşap tahıl yüzeyi.
 • soyma fonksiyonu ile elektronik tartı gıda yapmak için kolaylık sağlayabilir.
 • altta kaymaz mat ile doğru ve hassas.
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Mastek ahşap mutfak tartısı da mekanik özelliklerinin ve kullanıcılara sunduğu avantajların yanı sıra tasarımı ve estetik görünümüyle dikkatleri üzerine çeken hassas terazi modelleri arasında yer almaktadır. Bambu ahşap tahıl ve ABS plastik materyallerinden en kaliteli bir şekilde üretilen Mastek ahşap mutfak terazisi pille çalışmaktadır.

Tamamen elektronik tartı modelinde çevre dostu olan ve sık sık pili değiştirme sorunundan kaçınmak için uzun süre elektrik tasarrufu sağlayan iki adet AAA pil bulunmaktadır. Bu sayede ekonomik olarak uzun süreler boyunca hassas tartıdan istenilen verim alınabilmektedir.

Mastek ahşap mutfak terazisinin en çok tercih edilen hassas tartılar arasında olmasını sağlayan önemli özelliklerinden biri de soyma fonksiyonu sayesinde elektronik tartı imkanı ile gıda ayarı yapmak için kolaylık sağlayabilmesidir.

Mastek mutfak terazisi ile birimleri değiştirmek oldukça kolaydır. Bambu ahşap yüzeninin hemen altında bulunan birim tuşları gram, lb ve ons ayarlarının kolaylıkla yapılabilmesinde kullanılmaktadır. Yuvarlak boyutu ile de adeta bir tabak gibi kullanım, taşıma ve muhafaza etme kolaylığı sağlayan Mastek ahşap mutfak tartısı, altta kaymaz matı sayesinde en doğru ve hassas ölçümlerin yapılabilmesini sağlamaktadır.

Ürün Yorumu: Fiyat olarak uygun ama bi tık kalitesiz dengede durmuyor, ama zaten bi mutfak tartısına daha fazla para vermek saçma oyüzden bu ürün alınabilir

Kama Dijital Hassas Mutfak Tartısı

en iyi mutfak tartısı hangisi

Öne Çıkan Özellikler

 • Yüksek hassasiyetler donatılmış gerilim ölçer sensör
 • 10.000 Gram Ölçüm Kapasitesi
 • 0,6″ LCD Ekran ve Pil Göstergesi
 • Otomatik Sıfırlama
 • Dara alma özelliği ile ölçek ya da kap ağırlıklarını tartım sonucundan ayırma
 • Boy: 24cm
 • En: 17 cm
 • Yükseklik: 4cm
 • Tartı Yarıçapı: 7,2cm
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Kama dijital hassas mutfak tartısı, maksimum 5 kilogram ve 1 gram hassasiyeti ile mutfakta kullanıma uygun bir tartı modelidir. Mutfakta en lezzetli yemekleri yapmak için ideal ölçümlere büyük önem veren profesyonel ve amatör aşçılar tarafından kullanılan hassas tartı modelleri arasında yer alan Kama dijital, 2 adet pille çalışmaktadır.

Plastik kafesi sayesinde tartılacak herhangi bir ürünün tartma esnasında dengede durmasına imkan tanıyan Kama dijital hassas tartı bu özelliği sayesinde özellikle yuvarlanabilir gıdaların en ideal bir şekilde ağırlıklarının ölçülmesini sağlamaktadır.

Tamamen dijital bir şekilde çalışan Kama mutfak tartısı aynı zamanda LCD ekranı ile kullanım kolaylığı da sağlamaktadır. Örnekleme ile sayım yapabilme özelliği bulunan bu modelde ayrıca Dara alabilme özelliği standart olarak yer almaktadır.

Uyku modu ile standart AA kalem pillerin kullanım ömrünü de uzatan Kama dijital mutfak terazisi, ayrıca beyaz renkte estetik tasarımıyla mutfağında sadece ve güzel görünümlü mutfak robotları ve gereçleri tercih edenlerin tercihleri arasında yer almayı başarmaktadır.

Ürün Yorumu: Çok hafif ve boyutları her yere sığabilir şekilde pilli olduğu için kullanılmadığı zamanda çıkarılıp saklanabilir bence pratik. doğru ve hassas ölçüm yapıyor paketlenmesi de gayet başarılı

King Ec314 Mutfak Tartısı Tavsiye

en iyi hassas terazi markası

Öne Çıkan Özellikler

 • 3 Kg Kapasite
 • / 1Ml Hassasiyet
 • Birimi Değiştirme Düğmesi(Gr/Fl.Oz/Lb:Oz/Ml)
 • Fonksiyonu Led Ekran Ve Rahat Okunabilme İcin Beyaz Arka Işık
 • Otomatik Kapanma
 • Yük Göstergesi
 • Pil Göstergesi
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

King Ec314 hassas mutfak tartısı, yiyeceklerinizin ağırlığını en ideal bir şekilde ölçmenizde ihtiyaç duyduğunuz tüm fonksiyonlara sahiptir.

Diyetinizin içerdiği karbonhidart, protein ve yağ miktarını ölçerek ne kadar kalori aldığınızı hesaplayan King Ec314 mutfak tartısı tasarım özellikleri ile de öne çıkmaktadır.

Ağırlık birimi değiştirme düğmesi sayesinde gram, lbs, ml, ons gibi ağırlık birimlerinde hassas tartım yapabilen King Ec314, aynı zamanda LCD ekranı ve rahat okunabilme için beyaz arka ışığı ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Kolay kullanım ve muhafaza edebilmek için kompakt tasarıma sahip olan King Ec314 mutfak tartısı, 2 adet AAA pil ile çalışmaktadır.

Ölçüm yaptığınız malzemelerin üzerine eklenen malzemeleri ayrı bir şekilde tartabilmek için hafızaya alan dara fonksiyonuna sahip olan King Ec314 dijital mutfak terazisi. Aşırı yük göstergesi ve zayıflamış pil göstergesi ile en ideal ölçüyü alabilmek için gerekli ikazlara sahiptir.

Ürün Yorumu:  Alırken şüpheliydim ama sıkıntı çıkmadı. Kullanımı kolay.

Hassas Mutfak Tartısı Satın Alma Rehberi

Mutfakta yemek pişirirken ihtiyaç duyulan en ince ayarlamaların yapılmasını sağlayan hassas mutfak tartıları, dara fonksiyonu ile pek çok farklı ölçümün yapılmasında da kullanışlı olmaktadır.

Ağırlığı tartılan bir malzemenin üzerine başka bir malzeme konulduğunda ilk tartılan malzemenin ağırlığını hafızaya alan elektronik mutfak tartıları. Bu bilgileri anında LCD ekran üzerinden kullanıcıya sunmasıyla işlevsel ve bir o kadar da ihtiyaçlara cevap veren mutfak gereçleri arasında yer almaktadır.

Mutfak tartıları gelişmiş özellikleri ile farklı ağırlık birimlerinde sıvı ya da katı fark etmeksizin en ideal ölçümlerin yapılmasını sağlamaktadır.

Özellik sporcuların yemek hazırlarken kullandıkları bu tartılar, beslenme programınızı hazırlamanızda işinizi kolaylaştıracaktır.

Lezzetli tatlı ve yemekler hazırlamak için işinizi kolaylaştıran fırınları incelediğimiz yazı → https://anlatbakim.com/en-iyi-firin-tavsiyesi/

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu