Teknoloji

En iyi Oyuncu Klavye Tavsiyesi

En iyi oyuncu klavye markaları ve modelleri, her geçen gün popülerliğini sürdürmektedir. Gelişen teknoloji ve oyun sektörü ile birlikte dünya üzerinde bilgisayar oyunu oynayanların sayısı bir hayli yüksek rakamlara ulaşmıştır.

Bilgisayar oyunlarında rekabetçi ortamda en iyi sonuçları almak ya da en keyifli bir şekilde oyundan zevk alabilmek için gaming klavye modelleri, oyuncular arasında her geçen gün daha önemli bir hal almaktadır.

Bilgisayar oyunlarında tepkime süresini azaltmak ve oynanan oyunun türü ne olursa olsun daha iyi bir deneyim sağlayabilmek için çeşitli ekipmanlar alınmaktadır. Bunların arasında da hem oyunlarda başarılı olma konusunda önemli bir faktör yerine geçmesi hem de oyun deneyimini yükseltip estetik bir görünüm sağlaması özellikleri ile oyuncu klavyeleri büyük bir paya sahiptir.

Türkiye’deki fiyat aralığına bakıldığında çoğu oyuncu klavyesinin fiyatlarının uygun olmadığı görülmektedir. Uygun fiyatlı olan klavyelerin de oyuncuları tatmin edecek kadar yeterince kaliteye sahip olmadığı da ortadadır. Bu tür sorunların arasında çoğu bilgisayar oyuncusu, oyuncu klavyesi satın alırken internet üzerinden ciddi ve kapsamlı bir araştırma içine giriyor.

Bilgisayarınızda depolama alanı sorunları yaşayanlar için hazırladığımız harici harddisk rehberimiz için → https://anlatbakim.com/en-iyi-harddisk/

Editör Tavsiyesi En iyi Oyuncu Klavye

Logitech G513 Lineer mekanik oyuncu klavye , gelişmiş Romer-G dokunmatik, lineer ve blue mekanik anahtar seçeneklerinin bulunduğu yüksek performanslı bir oyun klavyesi olarak öne çıkmaktadır. Üzerinde çıkarılabilir, hafızalı köpükten üretilmiş avuç iç desteği de bulunan Logitech G513 Lineer modelinde en yüksek kalitede alüminyum alaşım kullanılmıştır.

en iyi oyuncu klavyesi 2020

Öne Çıkan Özellikler

  • RGB: Var
  • Klavye Tipi: Mekanik
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Böylelikle kalite ve uzun ömürlülük bakımından sınıfının en iyilerinden biri olan Logitech G513 Lineer gaming klavyede Light Sync özelleştirilebilir, tepkisel aydınlatma bulunmaktadır. Yaklaşık 16,8 milyon renk seçeneği bulunan Logitech G513 Lineer gaming klavyenin bütün tuşları özelleştirilebilir özelliktedir.

Üç ayrı mekanik anahtar arasından kullanıcılarına seçim yapma imkanı tanıyan Logitech G513 Lineer, dokunmatik, hissedilebilir ve fark edilebilir işlem noktası sunan farklı profillerde kullanılabilmektedir.

Tüm anahtarlar güvenilirlik ve dayanıklılık açısından 70 milyon tıklama ömrü için test edilmiş ve onaylanmıştır. Logitech G513 Lineer modelinde ayrıca hafızalı köpük kullanıldığı için her defasında ilk kullanımdaki konforu yaşayabilirsiniz.

Ürün Yorumu:  Kutudan ilk çıkarttığım andan itibaren premium hissini kesinlikle hissediyorsunuz, gerek ağırlığı ve malzeme kalitesi, renklerinin efsane tonu olarak.Beklentimin bir tık üstü çıktı. Yazmıyor ama klavyede türkçe harfler mevcut.

Markanın en son ürettiği klavye yani güncel olan klavye G513 (2018) bunun üstüne 2019 da bugünkü tarih itibariyle piyasaya yeni klavye sürmedi yani güncel klavye teknolojisi olarak Logitech in son çıkan bu klavyesi var. Tuşları mat kesinlikle kaymaz ve bilek desteği terletebilecek yapıda değil çok kaliteli bir malzemeden yapılmış gibi duruyor.

ASUS TUF GAMING K5 Oyuncu Klavye

klavye tavsiyesi 2020

Öne Çıkan Özellikler

  • RGB: Var
  • Sıvı Dökülmesine Dayanıklı
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

ASUS TUF GAMING K5 AURA SYNC oyuncu klavyesi en başta kullanışlı Mech – Brane tuş anahtarlarına sahip olmasıyla oyuncular arasında oldukça popüler olan  gaming klavyelerin başında gelmektedir. Sağlamlık ve kaliteyi gözler önüne seren özel kaplama özelliğinin yanı sıra sıvı dökülmesine dayanıklılık ve Aura Sync aydınlatma özelliğine sahip olan bu model oyuncular için benzersiz bir oyun deneyimi sunmaktadır.

Kullanışlı Tuf Gaming Mech – Brane kalitesinde tuş anahtarları ve 24 tuş geçişli anti – ghosting özelliği ile hem hızlı hem de güvenilir performans ortaya koyan ASUS TUF GAMING K5 AURA SYNC, dayanıklılık sağlayan özel kaplaması sayesinde sıvı dökülmesi dahil olmak üzere zorlu koşullarda bile çok uzun ömürlüdür.

Farklı cihazlarla senkronize olabilme özelliğinin yanı sıra ayrı ayrı ayarlanabilen beş RGB aydınlatma bölümü ile sonsuz aydınlatma olasılıkları bulunan klavye aynı zamanda estetik görünüm için de tatmin duygusu vermektedir.

Kişiselleştirilmiş bir oyun deneyimi için anında makro kaydetme olanağı sunan ASUS TUF GAMING K5 AURA SYNC oyuncu klavyesinde programlanabilir tuşlar ve dahili bellek bulunmaktadır.

Ürün Yorumu:  Tuf gaming serisi çok başarılı bir tasarıma ve kullanıma sahip kutuyu açar açmaz kaliteli yapıya sahip olduğunu görüyorsunuz. Tuşlar tamamen mekanik tam bir oyuncu klavyesi ışıkların renkleri geçişleri süper

MSI Vigor GK60 RGB Oyuncu Klavye

2020 klavye önerisi

Öne Çıkan Özellikler

  • RGB: Yok
  • Aydınlatma: Var
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

MSI Vigor GK60 RGB oyun klavyesi hem oyun hem de düzenli kullanım için mükemmel bir seçim olarak öne çıkmaktadır. Her türlü kullanıcıya hitap eden özellikleriyle tercih edilen gaming klavye modelleri arasında yer alan MSI Vigor GK60 RGB TR, sorunsuz oyun deneyimi için N-Key rollover ve Windows tuş kilidine sahiptir.

Tüm bunların yanı sıra MX Kırmızı, alüminyum konstrüksiyonlu yapısı ile kişiselleştirilebilir özellikler sunan bu modelde oyun merkezi opsiyonuna geçiş yaparak ayrıntılı ayarlarla oyununuzda en iyi sonuçları elde etmek için ince ayar yapabilirsiniz.

MSI Vigor GK60 RGB oyun klavyesinde ayrıca özel oyun tabanı bulunmaktadır. Bu özellik sayesinde hangi oyunu oynarsanız oynayın inanılmaz geri bildirim ve kayma önleyici performans bulunmaktadır.

Benzersiz bir oyun deneyimi için akıllı kablo yönetimi tasarımına da sahip olan MSI Vigor GK60 RGB modeli oyuncu klavyesi aynı zamanda uygun fiyatı ve yüksek performansı ile oyun severlerin ilk tercihleri arasına yer almaktadır.

Efekt Kontrolü Kısayolları

İşlev Hotkey
Mod geçişi Fn+ Ins
Yön Fn+ Del
Hız (+/-) Fn+ Home (+)
Fn+ End (-)
Gölge Hızı (+/-)
(Yok olma hızı)
Fn+ Page up (+)
Fn+ Page down (-)

Everest Rampage Hydra R6

oyuncu klavyesi tavsiye 2020

Öne Çıkan Özellikler

  • RGB: Var
  • Klavye tipi: Mekanik
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Everest Rampage Hydra R6 oyun klavyesi, profesyonel mekanik oyuncu klavye arayışında bulunanlar için en ideal modellerden biri olarak öne çıkmaktadır. Konforlu kullanım için özel olarak üretilen Everest Rampage Hydra R6 modelinde 16,8 milyon renk aydınlatma bulunmaktadır.

Köşeleri keskin hatlara sahip çizgiler ile dayanıklı olarak dizayn edilen bu oyuncu klavyesi modelinde mekanik tuşlar bulunmaktadır. Bu sayede oyun oynarken eğlenceyi en hat safhada yaşayabilir aynı zamanda oyun deneyiminizden de ödün vermeden kaliteyi uzun bir süre boyun-ca kullanabilirsiniz.

Led aydınlatma tuşlarının lazer baskılı olması sayesinde gece ve karanlıkta rahatlıkla görünebilme özelliği bulunan Everest Rampage Hydra R6 modelinde metal kasa ile uzun kullanımlar için ideal dayanıklılıkta dizayn edilmiştir. Birbirinden farklı LED animasyon seçeneklerini ve fonksiyon tuşlarını kullanabileceğiniz bu klavye ile oyun zevkinize uygun bir şekilde ayarlarınızı yapıp oyun oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Everest Rampage Hydra R6 modeli oyuncu klavyesi, oyun severlere üstün performans sunan mekanik bir oyuncu klavyesidir. Dayanıklı yapısı ve sağlam materyalden üretilen kasası ile uzun yıllar boyunca üst düzey performanslı olarak kullanım imkanı sunmaktadır.

Ürün Yorumu:  Rampage’nin en çok satılan ve en çok tercih edilen ürünü, stok bile kalmamış, mekanik alacaksan ve oyun oynayacaksan rampage’den şaşmayın, yanına rampage oyuncu mouse da aldınız mı tadından yenmez.

Everest Rampage KB-R79

en iyi mekanik klavye 2020

Öne Çıkan Özellikler

  • RGB: Gökkuşağı Aydınlatmalı
  • Nümerik Tuşlar: Var
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Everest Rampage KB-R79 gökkuşağı aydınlatmalı oyuncu klavyesi, konforlu kullanım özelliklerinin yanı sıra çevre dostu ve dayanıklı materyalden üretilmiş kasası ile oyun severlerin ilk tercihleri arasında yer almaktadır. Firmanın özel olarak tasarlayıp ürettiği metal kasalı klavyesinin yanı sıra Rainbow olarak adlandırılan gökkuşağı aydınlatmasına sahip olması oyuncuların taleplerini karşılamaktadır.

LED aydınlatmalı tuşların lazer baskılı olması gece ve karanlıkta tuşların rahat bir şekilde görünebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca Türkçe tuş dizilimi sayesinde diğer oyuncu klavyelerinden farklılaşmaktadır.

Gök kuşağı görüntülü LED aydınlatması ile mükemmel bir görünüme sahip olan Everest Rampage KB-R79, karanlık ortamlarda bu LED ışıkları ile daha mükemmel bir görünüm sağlamaktadır. Ayrıca süspansiyonlu tuş takımı sayesinde 19 tuşa birden basabilme özelliği ile çok tuş kullanımının gerektirdiği oyunlarda oyuncuların sıkıntı yaşamadan oyun oynayabilmelerinin tadını çıkarmalarını sağlamaktadır.

Bunun yanı sıra Everest Rampage KB-R79 ergonomik özellikteki kol desteği sayesinde bütün oyunlarda ideal bir kullanım sunmaktadır.

Ürün Yorumu: hakkını yememek gerek ürün gerçekten güzel. yani bu paraya bundan daha iyisini alinamaz diye düşünüyorum hiçbir deformasyon yok ve hiçbir zedelenme yok çok iyi ürün tavsiye ederim

Oyuncu Klavyesi Satın Alma Rehberi

Oyuncu klavyesi satın alırken dikkat edilmesi gerekenler, oyuncuların ilk olarak hangi tür oyun oynayacaklarına göre klavye belirlemeleriyle ilgilidir. Eğer FPS tarzı oyunlar oynayacaksanız ek fonksiyon tuşları bulunan klavyeleri tercih etmeniz gerekecektir.

Öte yandan MOBA oyunları ise sadece belli tuşlarla oynandığı için ona göre bir seçimde bulunmanız tavsiye edilmektedir. Bunun yanı sıra tuş hassasiyeti de oyunlarda çok önemli konular arasında yer almaktadır. Bu yüzden sizin için en iyi gaming klavye seçiminde oyun oynarkenki alışkanlıklarınızı ve ihtiyaçlarınızı da göz önünde bulundurmanız gerekmektedir.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu