2019 için En İyi Powerbank Tavsiyesi

2019 için En İyi Powerbank Tavsiyesi Listesi

Powerbank, Özellikle akıllı cep telefonları ve tabletler başta olmak üzere, mp3 player,fotoğraf makinası vb bir çok şarj edilebilen elektronik cihazı şarj etmenize olanak sağlayan küçük boyutlu şarj cihazıdır.

7’den 70’e herkesin ortak derdi olan şarj sorununa en pratik ve gerçekçi çözüm olan powerbank rehberiyle karşınızdayız. Powerbank nedir? Powerbank satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Yeni bir telefon almayı düşünüyor veya telefon incelemeleri ilgi alanınızdaysa 2019 yılında Alınabilecek Fiyat Performans telefonları incelememizi okuyabilirsiniz.

Dilerseniz yazımızın başında biraz sorunun kaynağına irdeleyelim.

Powerbank nedir? Neden bu kadar çok önemli?

Çok değil 10 – 15 sene geriye gittiğimizde, taşınabilir bilgisayarlarda kablosuz ağ desteği yoktu, yani yeni yeni çıkıyordu. Taşınabilir bilgisayarları bile kablolara bağımlı bir şekilde kullanıyorduk.

Teknoloji son 15 senede çok ciddi bir ivme yakaladı ve gelişti. Eskiden hayal olan şeylerin çok daha ötesindeki gerçeklerle yaşıyoruz. Bu kadar ilerleyen teknolojinin hala yeterli çözümler sunmadığı alanlar da var. Bunların başında batarya teknolojileri geliyor.

Batarya teknolojileri çok gelişmediği sürece, mobil cihazlarımızı yoğun kullanıyorsak, dışarıda da şarj etmemiz için powerbank gerçeğine alışmamız gerekiyor.

Bu yazımızda powerbank satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, en detaylı şekilde sizlerle paylaştık. Ayrıca sizin için Trendyol’da satılan en güncel powerbank modellerine bakabilir, ve satın alabilirsiniz.

Powerbank Nedir? Nelere Dikkat Etmeliyiz?

7’den 70’e herkesin ortak derdi olan şarj sorununa en pratik ve gerçekçi çözüm olan powerbank rehberiyle karşınızdayız. Powerbank nedir? Powerbank satın alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Dilerseniz yazımızın başında biraz sorunun kaynağına irdeleyelim.

Çok değil 10 – 15 sene geriye gittiğimizde, taşınabilir bilgisayarlarda kablosuz ağ desteği yoktu, yani yeni yeni çıkıyordu. Taşınabilir bilgisayarları bile kablolara bağımlı bir şekilde kullanıyorduk.

Teknoloji son 15 senede çok ciddi bir ivme yakaladı ve gelişti. Eskiden hayal olan şeylerin çok daha ötesindeki gerçeklerle yaşıyoruz. Bu kadar ilerleyen teknolojinin hala yeterli çözümler sunmadığı alanlar da var. Bunların başında batarya teknolojileri geliyor.

Batarya teknolojileri çok gelişmediği sürece, mobil cihazlarımızı yoğun kullanıyorsak, dışarıda da şarj etmemiz için powerbank gerçeğine alışmamız gerekiyor.

Bu yazımızda powerbank satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini, en detaylı şekilde sizlerle paylaştık. Ayrıca aşağıdaki linkten en güncel powerbank modellerine bakabilir, ve satın alabilirsiniz.

Ne Kadar Büyük mAh , O Kadar İyi Powerbank!

Batarya teknolojisi hala çok ilkel bir şekilde yani doğru orantıyla ilerliyor. Bataryanın mAh değeri ne kadar yüksekse, o kadar pil ömrü sunmakta.O yüzden tavsiye ürünlerimize bakarken mAh değerine dikkat etmenizi tavsiye ediyoruz.Bataryanın yüksek mAh değeri sunması ise daha fazla alan, daha çok şarj etme daha uzun şarj etme ağırlık ve kalınlık anlamına geliyor.10.000 mAh’lik bir powerbank yani harici batarya aldınız. Şarj edeceğiniz cihazın bataryası ise 2000 mAh. yani 10.000 mAh powerbank ile, 2000 mAh’lik bataryayı 5 defa şarj edebilirsiniz.

Şimdi dilerseniz tavsiye ettiğimiz ürünlere bir göz atalım:

Bizim Seçimimiz : Xiaomi20000 mAh Powerbank 2C Quick Charge 3.0 Taşınabilir Hızlı Şarj Cihazı

powerbank

Xiaomi Powerbank modellerinde yükseltmeler yapmaya devam ederek bu sektörde zirveye oynamayı amaçlamıştır. Son model bu 20.000 mAh lik süper güçlü ürünü 2019’da satış rekorları kırdı. Ürünü net olarak tarttık ve 358 gr çıktı ve bu powerbank ağırlıkları açısından gayet iyi bir oran. Fiyat olarak diğer ürünlere göre ortalama bir fiyatı var ancak güçlü 20.000 mAhlik pil değeri uygun fiyatı Dual Usb girişi, Ürünün iki USB çıkışı bulunması aynı anda iki cihazı şarj edebilmesi, ürünün bu yazıdaki bizim tercih ettiğimiz ürün olmasına yetiyorda artıyor.

Özellikleri
 • Konfor Sunan Teknoloji
 • Ürünün iki USB çıkışı bulunması aynı anda iki cihazı şarj edebilmenize imkan veriyor.
 • Lityum polimer pil tipine sahip model Mi 4’ü 4.5 kez; iPhone 6’yı 7 kez; iPad Mini’yi 3 kez; Macbook’u 1.2 kez şarj edebiliyor.
 • Xiaomi 20000 mAh taşınabilir şarj cihazı modelleri %10 daha fazla güç verimliliği sunuyor.

back to menu ↑

Kaliteli Seçim : Samsung 10200 mAh Fast Charger Taşınabilir Şarj Cihazı

samsung powerbank

Samsung 10200 mAh Fast Charger Taşınabilir Şarj Cihazı Hızlı Şarj – EB-PG935BSEGWW modelleri, tablet ve telefon gibi materyalleri şarj etmek için kullanılıyor. Samsung 10200 mAh Fast Charger Taşınabilir Şarj Cihazı Hızlı Şarj – EB-PG935BSEGWW özellikleri arasında bulunan kavisli gövde tasarımı, ürünün her yere kolaylıkla taşınabilmesini sağlıyor. Cihaz, kısa ve uzun süren seyahatlerde, tablet ve cep telefonunu pratik bir şekilde şarj etmek isteyen kullanıcılara hitap ediyor. Fiyatı da oldukça iyi ve listemize 2.sıradan girmiş bulunuyor.

Özellikleri
 • Kompakt Tasarımı ile Dikkat Çeken Taşınabilir Şarj Cihazı
 • Ergonomik dizaynı ile kullanım kolaylığı sağlayan ürün, hızlı şarj özelliği sayesinde kullanıcıların zamandan ve enerjiden tasarruf etmelerini kolaylaştırıyor.
 • Tüm akıllı cihazlara uyum sağlayan model, tablet ve telefonlardan takip edilen kişisel işlerin kolaylıkla tamamlanmasına yardım ediyor.
 • Hızlı Şarj Desteği Sağlayan Gelişmiş Donanım Özellikleri
 • Ağırlık : 290 g
 • Ürün Boyutları : 77.1 x 104.2 x 23 mm
 • Kablo Boyutu : 0.2

Samsung Teknolojili Şarj Cihazı Kullanımı ve Kutu İçeriği

Kurulum gerektirmeyen  Samsung PowerBank modeli, bir adet kullanım kılavuzu ve şarj bağlantı kablosu içeriyor. Samsung 10200 mAh Fast Charger Taşınabilir Şarj Cihazı Hızlı Şarj – EB-PG935BSEGWW fiyatları; üründe kullanılan malzeme kalitesine, batarya kapasitesine, hızlı şarj etme özelliklerine göre belirleniyor.

back to menu ↑

Mükkemel Seçim : Duracell Powerbank

duracell powerbank

10050 MAH – 72 Saate Kadar Ekstra Kullanım Süresi

Akıllı telefonunuzu 2 kat daha hızlı şarj edin*! Güç ihtiyaçlarınıza ayak uydurabilecek şekilde tasarlanan Duracell Şarj Edilebilir Powerbak 10050 mAh taşınabilir elektronik aletlerinizi her zaman, her yerde şarj edebilmenize yardımcı olur. Duracell’in 3 yıl garantisi ve 10 güvenlik özelliğiyle, gündelik hayatınıza şarjınız tam ve kafanız rahat olarak devam edebilirsiniz.

Duracell Şarj Edilebilir Powerbank 10050 mAh sizi priz aramaktan kurtaran ve cihazlarınızı nerede olursanız olun şarj edebilmenizi sağlayan güvenilir bir güç kaynağıdır. Bu yüksek kapasiteli (halihazırda portföyümüzdeki en büyük kapasite) powerbank birden çok şarj ve 72 saate kadar ekstra kullanım süresi* sağlamak için tasarlanmıştır ve uzun yolculuklar, iş seyahatleri ve elektrik prizi bulamadığınız tüm zamanlar için çok iyi bir yedek güç kaynağı çözümüdür.

10050 mAh olan heryerde tükenmiş. O yüzden 6700 mAh olan satıcı linkleriyle değiştirdim.

Özellikleri
 • Ayrıca hem taşınabilir şarj cihazının hem de bir telefon veya USB’den güç alan diğer cihazın eşzamanlı olarak şarj edilebilmesine imkan verir.
 • Duracell’in 3 yıl garantisi ve 10 güvenlik özelliğiyle, gündelik hayatınıza şarjınız tam ve kafanız rahat olarak devam edebilirsiniz.
 • Taşınabilir şarj cihazı iPhone7 için 5 defaya kadar şarj sağlayacak şekilde tasarlanmıştır*
 • 2,4 Amper giriş ve çıkışlar sayesinde, taşınabilir şarj cihazının ve akıllı telefonun şarjını 2 kat hızlandırmanıza imkan verir.

Ürün fiyatına göre performansına göre tanıttığımız ürünler arasında en güçlüsü diyebiliriz. Güçlü, sağlam kaliteli bir ürün arayanlar, ayrıca telefonumu arka arkaya 5 kez şarj edebilsin diyenler uzun seyahatlara çıkıp veya kamp etkinliklerine katılanlar için harika bir ürün.

back to menu ↑

Bütçe Seçimi : Dexim 10000 mAh Slim Powerbank

şarj bankası

Daha az ödeyeyim ancak telefonumun şarj işini gören bir powerbanka sahip olayım diyorsanız Dexim tam size göre bir ürünü satışa sunuyor. Diğerleriyle aynı 10.000 mAh güçte bir powerbankı çok daha ucuz bir fiyattan satıyor. Ayrıca bunun yanında 24 ay garanti süresi de sunuyor. .Çok kullanışlı bir ürün diyebiliriz renk seçenekleri mevcut güzel dikkat çeken renk tonları var. büyük kaba bir ürün değil elde taşırken veya cepte vs rahatsız etmiyor. Buraya dikkat iphone 6s telefonumuzu tam 4 kere sarj etti ve bu fiyata göre inanılmaz bir rakam.Size rahatlıkla fiyatına göre düşünmeden alınabilecek bir ürün sunuyoruz.

Özellikleri
 • İphone 6s cep telefonunu 4 kereye kadar arka arkaya şarj edebilme
 • Çift usb çıkışı
 • 24 ay garanti süresi
 • 10.000 mha pil performansı
 • Uygun fiyat

back to menu ↑

Kablosuz Powerbank : iMoving Taşınabilir Kablosuz Şarj Cihazı

wifi powerbank

Özellikleri
 • Tüm QI özellikli Akıllı Telefonlarla uyumlu
 • Hem kablolu hem de kablolu akıllı telefon şarjına uygun 10,000 mAh Güç Bankası
 • Giriş Akımı: DC5V-2A
 • Çıkış Kablolu: DC5V-2.1A
 • Çıkış Kablosuz: DC5V-1A

Kablosuz Şarj aletleri performans olarak iyi olmasa da kabloyla uğraşmak istemiyorsanız anlık olarak sizi kurtaracak şekilde tasarlanmış.

Özet

Ülkemizde kaliteli powerbanklere erişmek mümkün, birçok mağazada Asus, GP, Romoss, TP-Link gibi markaları görebilirsiniz. Bunların haricinde Xiaomi gibi firmaların da ürünlerini internet üzerinden bulabilirsiniz. Bu yüzden gerçek mAh değerlerini bildiğiniz, ihtiyacınız olan özellikleri taşıyan kaliteli powerbank tercih etmekte problem yaşamazsınız. Yapmanız gereke sadece mAh değeri veya üstündeki USB çıkışının amper değerini kontrol ederek satın almanız. Biz size Trendyolda satışa sunulan ve tarafımızca denenmiş 4 üründen kısaca bahsettik. Seçim sizin 🙂


Teknolojik ürünlerle alakalı diğer ürün incelemelerize buradan bakabilirsiniz.

Özet
En İyi 5 Powerbank
Yazı İsmi
En İyi 5 Powerbank
Açıklama
1 - Xiaomi20000 mAh Powerbank Quick Charge 3.0 2 - Samsung 10200 mAh Hızlı Şarj 3 - Duracell Powerbank 4 - Dexim 10000 mAh Slim Powerbank 5 - iMoving Taşınabilir Kablosuz Şarj Cihazı
Yazar
Yayıncı
Anlatbakim
Yayıncı Logosu
3 Comments
 1. Dexim 10000 mAh Slim Powerbank ı sizin trendyoldan bıraktığınız linkten mi alalım? siyah rengini baska sitelerde gordumde acaba guvenilir mi diye kararsız kaldım cevaplarsanız sevinirim..

  • Trendyol’un güvenilirliğini mi soruyorsunuz tam anlamadım 🙂 Hangi sitenin müşteri memnuniyeti, kargo servisine güveniyorsanız ondan almanızı öneririm. Ben referans olması için trendyol ürünlerini paylaşıyorum. Trendyol, N11, hepsiburada, gittigidiyor, amazontr bir çok site mevcut. Bilinirliği ve sorun yaşadığınızda karşınızda muhattap olabilecek siteleri tercih etmenizi öneririm.

  Bir Cevap Yazın