En İyi 10 Profesyonel Çizik Giderici Oto Cila

Okuma Süresi: 7 Dakika

En İyi Profesyonel Çizik Giderici Oto Cila

Bir arabaya çok para harcarsanız, boyasını çizecek bir şey istemezsiniz. Sorun şu ki, istenmeyen çizikler kaçınılmazdır ve aracınızı garajda tutup sonsuza kadar oradan çıkartmamayı düşünmüyorsanız, çizikleri gidermenin bir yolunu bulmanız gerekir. Çizik sorunu ortaya çıktığında, en iyi araba çizik gidericiler ( cila )yardımcı olabilir.

Aracınızı bir kaportacıya götürme seçeneğiniz her zaman vardır, ancak birkaç çizik gidermek için yüzlerce lira ödersiniz. Üretim sürecinde fabrikasında aracınıza güzel bir boya atıldı ve bu boya uzun yıllar dayanacak şekilde tasarlandı.

Zaman geçtikçe, boyanın ince çiziklerden, diğer sürücülerden ve yıkama fırçalarından zarar görmesi muhtemeldir. Hoş olmayan çizikleri gidererek arabanızın boya ömrünü uzatabilir ve yeni bir boya yaptırmak için para ödemekten kaçınabilirsiniz. En iyi kalitede araba çizik sökücü cilalar bile uygun fiyatlı ürünlerdir ve çoğu cila seti, çizik çıkarmanız için ihtiyacınız olan bütün malzemelere sahip bir paketle birlikte gelir.

Tüm otomobillerde birkaç kat boya bulunur ve dış katmana şeffaf kaplama denir. Çoğu ürün çizikleri sadece vernikten temizler.

AŞAĞIDA, MEVCUT EN İYİ ARABA ÇİZİK GİDERİCİ CİLALARI İNCELEYEBİLİRSİNİZ..

EN İYİ ARAÇ ÇİZİK GİDERİCİ CİLA

hızlı listeye geri dön ↑

Mothers California Oto Cila

Mothers 08408 California Gold herhangi bir yüzeyde kullanılabilir ve boyayı geri kazanma ve yüzeydeki çizikleri giderme yeteneğine sahiptir. Bu ürünü kullanmayı tamamladığınızda, işlemi mumlama işlemiyle devam ettirir ve boyanın tamamen sızdırmaz hale geldiğinden emin olduğunuzda işlem biter.

Düzenli olarak kullanıldığında, bu çizik giderici, uzun süre kalıcı yararlar sağlar ve aracınızın çizilme olasılığı en fazla olan alanlar için idealdir. Örneğin, kaput mandalı, anahtar delikleri, kapı kolları ve bagaj kapağı için yaygın olarak kullanılır.

Mothers 08408 California Gold özellikle yüksek kilometreli boyalarda kullanışlıdır ve temel yüzey çiziklerini gidermek için tasarlanmıştır. Alternatif en iyi araba çizik sökücülerinden farklı olarak, bu ürün gerçek bir ciladır ve uygun mumlama ve sızdırmazlık işlemleri ile beslenirse harika sonuçlar çıkartır.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

hızlı listeye geri dön ↑

Turtle Wax Kazıma ve Cilalama 

Turtle Wax T-241A, çizik giderici ve parlatıcı madde olarak üstün bir işlev görür. Ağır bir macun içerir ve aracınızdaki donuk, oksitlenmiş yüzeyi temizleyebilir. Oksitlenmiş yüzeylere hızlı bir şekilde nüfuz etme ve çirkin çizikleri, lekeleri ve lekeleri giderme gücüne sahiptir.

Turtle Wax T-241A soluk yüzeyleri eski haline getirmek için tasarlanmıştır ve farklı son katlar arasında sürülmesi tavsiye edilir. Formülün kullanımı kolaydır ve aracınızın güzel görünümünü geri kazandırabilir.

Otomobiller için bakım ürünlerine gelince, Turtle Wax en tanınmış markalardan biridir ve bu nedenle çoğu tüketici ürünlerine güvenmektedir. Turtle Wax’tan en iyi araba çizik cilalarını kullanmadan önce, arabayı tamamen parlattığını bilmelisiniz.

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

hızlı listeye geri dön ↑

Meguiar’s Scratchx 2.0 Araba Cilası

Meguiar’s G10307 ScratchX 2.0 ABD’de popüler bir üründür ve aracınızdaki kıvrımları, lekeleri ve hafif çizikleri rahatlıkla giderebilir. İnce lekeleri gidermek için mikro-aşındırıcı bir sistem kullanır ve aynı anda arabanın boyasına ilk netliğini geri kazandırır.

Bazı alternatiflerin aksine, bu ürün çizikleri tamamen gerçek anlamda giderir ve üzerini kapatmaz. Vernikler için güvenli olduğu için, arabanızda kullanabilirsiniz ve boyasına zarar verme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Tercihlerinize bağlı olarak, bu ürünü el ile uygulayabilir veya bir parlatma aracı kullanabilirsiniz. Meguiar’s G10307 ScratchX 2.0’ı uygulamadan önce, aracınızın boya yüzeyini değerlendirmeniz gerekir ve ürün size bunu nasıl yapılacağınızı anlatan talimatlarıyla birlikte gelir.

Meguiar’s G10307 bileşiği izole boya sorunları için en iyisidir ve mikro aşındırıcılar hafif lekeleri, oksidasyonu, lekeleri ve ince çizikleri gidermede gayet etkilidir.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

hızlı listeye geri dön ↑

3M Araç Yüzeyi Temizleme ve Cila Kiti

3M 39087 çizik giderme kiti aracınızın parlaklığını geri kazandırmak için de etkilidir. Doğru kullanıldığında, aracınızın görünümünü iyileştirir ve bu işlem için pahalı ürünlerin kullanımını gerektirmez.

Satış Paketine Dahil olan tüm ürünler aracınız için güvenlidir ve çirkin çizikleri gidermek için tasarlanmıştır. Bu kit bir aşındırıcı düzeltici, çizik giderici, köpük tampon ve ovalama bileşiği ile birlikte gelir.

Parlaklık kazandırmak için kullanabilirsiniz ve 3M 39087 kiti herhangi bir aracın görünümünü rahatlıkla iyileştirebilir.

Küçük çiziklerin bu kitle çıkarılması kolaydır ve diğer ürünlerle karşılaştırıldığında bu kit piyasadaki en hızlı çizik çıkartma kitlerinden biridir. Küçük çizikleri gidermek için bütün gününüzü kiti kullanarak harcamanıza gerek yok çünkü yaklaşık 1 dakika içerisinde işlem tamam.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

hızlı listeye geri dön ↑

Meguar’s Ultimate Araç Cila Seti

Meguiar’s G17216 Ultimate Compound, su lekelerini, çizikleri, lekeleri ve oksidasyonu gideren en iyi üründür. Bileşik, sert aşındırıcılar kadar çabuk bir şekilde lekelenmiş veya çizilmiş bölgeyi temizler ve eski haline kavuşturur.

Meguiar’s G17216 Ultimate Compound, ihmal edilen veya kötü hale gelmiş araç boyasını onarmak için gereken zaman ve efor miktarını önemli ölçüde azaltır.

Mikro aşındırıcı teknolojiye sahiptir ve aracınızın yeni gibi görünmesini sağlar. Basit bir uygulamayla, bu ürün aracınızda parlak bir yüzey bırakır ve aracınızın görünümünü iyileştirir.

Bu ürün şeffaf katlarda kullanmak için güvenlidir ve elle veya bir parlatıcı ile uygulanabilir. Meguiar, ürettikleri yüksek kaliteli restorasyon ürünleri ile tanınır ve Meguiar’s G17216 Ultimate Compound, en iyilerinden biridir.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

hızlı listeye geri dön ↑

QUIXX Araba Cila Ekipmanları

Quixx 00070-US kiti, aracınızdaki çizikleri gidermek için başka bir seçenektir. Doğru kullanıldığında, çizik izlerini ve çizikleri kalıcı olarak kaldırabilir ve lekeler tekrar oluşmaz. Bu ürünü her türlü renk ve parlak boyada kullanabilirsiniz ve metalik renk için bile uygundur.

İki aşamalı bir işlemle, çizik giderme için kullanımı en kolay ürünlerden biridir. İşlem hızlı, kolay ve güvenlidir. Quixx 00070-US takımı aracınızdaki hassas cilaya zarar vermez ve uygulama yapmanız için gereken tüm parçalarla birlikte gelir.

Çizikleri çıkarmak için kolay bir yol arıyorsanız, o zaman bu kit dikkate değer. İki aşamalı onarım sistemi istenmeyen çizikleri kalıcı olarak kaldırabilir ve ilk adım çiziği gidermek için bir bileşik kullanmaktan oluşur. İkinci adım, boyanın eski parlaklığına geri getirilmesini içindir.

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

hızlı listeye geri dön ↑

Barrett – Jackson Araba Cila ve Parlatıcısı

Barrett-Jackson çizik giderici, su izlerini, çizik izlerini ve ince çizikleri gidermek için ultra ince bir bileşik kullanır. Doğru kullanıldığında, bu ürün yüksek bir parlaklık yaratır ve toz halindeki tortudan eser bırakmaz.

Kolayca araba boyası parlatması için tasarlanmıştır ve tüm boyalı yüzeylerde kullanılabilir. Barrett-Jackson çizik gidericisini kullanmak için, onu hedef leke üzerine dökmeniz ve silmeniz yeterlidir.

Onarım işlemi hızlı, kolay ve etkilidir. Otomobilinizin yüzeyini bozan çizik izlerinden ve çiziklerinden bıktıysanız, bu ürün dikkate değer. Uygulama işlemi uzun sürmez ve aracınızdaki istenmeyen çizikleri giderir.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

hızlı listeye geri dön ↑

Turtle Wax Premium Araç Temizleme Kiti

(BİZİM SEÇİMİMİZ)

Burada, Turtle Wax’tan başka popüler bir ürünümüz daha var ve son dokunuşları ve hafif çizikleri gidermek için eksiksiz bir çözüm olarak hizmet veriyor. Çizilmelerin uygun şekilde giderilmesi için, Turtle Wax T-234KT kiti farklı kum zımpara pedleri kullanır ve derin çizikler için bu ürün çok etkilidir.

Hafif çiziklerden kurtulmak istiyorsanız, birlikte verilen açık renkli kalemi kullanabilirsiniz. Turtle Wax T-234KT pahalı onarımlardan kaçınmanıza yardımcı olabilir ve çizikleri gidermek için gereken her ürünle birlikte gelir. Bu ürün küçük veya büyük alanlar için uygundur ve derin çizikler için bile oldukça etkilidir.

Bu çizik gidericiyle yapılan onarımlar neredeyse görünmezdir ve orijinal boyayı düzgün görünümlü ve pürüzsüz hale getirir. Kit, şeffaf bir kaplama kalemi, boya temizleyici bileşik, sprey yağlayıcı ve restorasyon pedleri ile birlikte gelir.

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

hızlı listeye geri dön ↑

NU Finish Çizik Doktoru

Nu Finish Scratch Doctor bağımsız laboratuvar testleri ile test edilmiş ve puanlanmıştır ve birçok alternatif üründen farklı olarak, arabanızı fabrikadan çıkmış hale getirecek kadar etkili bir üründür. Nu Finish Scratch Doctor, pus, suizleri, çizikler ve boya izleri için kullanılır.

Otomobillerde çok etkili olmasına rağmen uçaklarda, motosikletlerde, krom cihazlarda ve cam elyafı teknelerde de dahi kullanılabilir. Bu ürün uygun bir ters çevrilmiş şişede gelir ve çok derin çizikleri gidermek için bile kullanılabilir.

Nu Finish Scratch Doctor, çeşitli uygulamalar için tasarlanmıştır ve piyasadaki en iyi çizik gidericilerden biridir. Çizik giderme işlemi uzun sürmez ve hızlı ve kolay zahmetsiz bir şekilde tamamlanabilir.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

hızlı listeye geri dön ↑

Formula 1 Çizik Temizleyici Araç Temizleme Kiti

Formula 1 çizik giderici, gelişmiş bir mikro parlatıcıdır ve swirls izlerini ve ince çizikleri kaldırabilir. Hatta aracınızın net dış boya katından puslu lekeleri bile kaldırabilir. Bu şüphesiz en iyi araba çizik sökücülerinden biridir.

Bileşik uygulandıktan sonra, çiziklerin her vuruşta yavaş yavaş kaybolmasını izleyebilirsiniz. Formula 1 çizik giderici, kapılar ve davlumbazlar için idealdir. Aracınızın rengini yenilemek ve bakım yapmak için bir ürün arıyorsanız, o zaman bu ürün dikkate değer.

Aşındırıcı olmayan bir sıvı araba mumu kullanır ve çirkin çizikleri bu mum ile doldurur. Formül 1 bileşiği uygulandıktan sonra,çiziklerin üzerine yaymak için dairesel hareketler kullanmanız gerekir. Profesyonel bir uygulama gerektirmez, ancak profesyonel bir parlaklık sunar.

Amazon’da İncelemek için Tıklayın

Yazı, Yazar ve İçerikler Hakkında

Ben Günay,

İlk 10 listemdeki ürünleri incelemeyi ve insanlara en iyi ürünleri sergilemeyi seviyorum. İnsanların, kaçınmak istedikleri şeyleri okuyarak ürünleri güvenle satın almalarını sağlamak istiyorum. 8 yıldan beri Otomobil sektörünün içerisindeyim. Oto alım satım, Oto temizliği, pasta-cila işlemleri, jant lastik temizleme işlemleri, boya, bakım, kaporta düzeltme vs. konularında, yurtdışında satılan ve pazarlanan ürünler hakkında 8 yıllık bir tecrübeye sahibim diyebilirim.

Yurtdışından (Amazon – Aliexpress vs.) temizlik ürünleri getirtip kullanıyorum ve sizler için Profesyonel Araba Çizik Giderici Cila hakkında kısa bir yazı yazdım. Umarım yazımı beğenir ve kendinize en uygun olan Profesyonel Araba Çizik Giderici Cila seçersiniz. Her türlü sorularınız için Yazımıza mesaj bırakabilir öneri ve görüşlerinizi paylaşabilirsiniz 🙂

Amazon Alışveriş Rehberi için 

 

1 Comment
  1. Merhaba Günay Bey
    Kullanılan ürünler amatör profosyonel ürünler kullandık mı ?

    Ben Turtle Wax ı ithal eden firmada çalışıyorum sizinle tanışmak isterim.

    Bir Cevap Yazın