En İyi 5 Projeksiyon Aleti Satın Alma Rehberi

Okuma Süresi: 5 Dakika

En iyi Projeksiyon Cihazı 2019

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de projeksiyon cihazı kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu kapsamda en iyi projeksiyon cihazı arayışı da özellikle ev ve ofis gibi ortamlarda kullanılan bu teknolojik aygıtların yaygınlaşmasıyla artış göstermektedir.

Birbirinden farklı model ve markalarda satışa sunulan projeksiyon cihazları, çözünürlük, ışık gücü, parlaklık, kontrast oranı gibi kriterlere göre birbirlerinden ayrılmaktadır.

Günümüzde piyasada satışa sunulan projeksiyon aygıtları, kısa mesafe projeksiyon, kablosuz projeksiyon, HDMI projeksiyon ve USB projeksiyon cihazları gibi birbirinden farklı özellikleri ile kullanıcıların ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılık vermeleri için üretilmiştir.

Özellikle film ve oyun severlerin son dönemde en çok tercih ettiği teknolojik cihazlar arsında yer alan projeksiyon aygıtları. Gerek tasarımları gerekse de kullanıcılara sundukları cazip özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Son yıllarda giderek yaygınlaşan 3D gözlükler ile de kullanım imkanı bulunan projeksiyon cihazları, teknolojinin gelişmesi ve bu sektörde rekabetin de artmasıyla eskiye nazaran daha uygun fiyatlardan alıcı bulmaya başlamıştır.

En iyi Epson Projeksiyon Cihazı​

projeksiyon tavsiye

Epson EB-X05 3300

2449 TL 2379 TL

Epson EB-X05 3300, özellikle toplantı ve ortak odalar için üretilen en popüler projeksiyon cihazları arasında yer almaktadır. Gerçek hayattakine benzer kalitede görüntüler sunmak için en ideal özelliklere sahip olan Epson EB-X05 3300, kristal niteliğinde görüntüler elde etmek isteyen kullanıcılara hitap etmektedir.

Otomatik dikey anahtar taşı algılama ve ayarlama özelliği sayesinde sunum sırasında sorunsuz akışın kesilmesi ve zaman alıcı manuel görüntün ayarlamaları gibi istenmeyen problemlerin ortadan kaldırılmasında etkili olan Epson EB-X05 3300, kullanışlı özellikleri ile projeksiyon aletinin dikey olarak algılanmasında ve anında görüntünün düzeltilmesinde pratik çözümler ortaya koymaktadır.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Optoma Projeksiyon Cihazı​

samsung sinema sistemi

Optoma W335E

2949 TL

Optoma W335E ile orta ebatlı toplantı odalarında ya da okul sınıflarında HD kalitesinde sunumlar yapmak çok kolaydır. Yüksek ışık gücü ile çok pencereli ve yoğun ışık alan ortamlarda bile ideal bir sunum gerçekleştirilmesine olanak veren Optoma W335E.

Standart yansıtma cihazlarında olmayan hoparlör donanımı ile birlikte gelen Optoma W335E modelinde, tüm sesli sunumlarınız için cihazın iç donanımının en özel parçalarından biri olan 10 watt gücündeki hoparlörü ses ihtiyaçlarınızın da sorunsuz bir şekilde karşılanmasını sağlamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

müthiş müthiş. tek eksiği yeni nesil LG minibeam lerdeki gibi Bluetooth ve wireless özelliklerinin olmaması. ama görüntü mükemmel renkler harika. mutlaka perdeyle kullanılmalı

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Benq Projeksiyon Cihazı​

ev sinema projeksiyon

BENQ W1210ST

6499 TL

BENQ W1210ST projeksiyon cihazı ile büyük ekranda oyun keyfinizi en ideal bir şekilde sürdürebilirsiniz. Video tepkisinin oyuncular için çok önemli olduğunun bilincinde olan BENQ W1210ST modeliyle dünyanın en düşük input lag değerine sahip oyun projektörü olarak oyuncuların ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık vermektedir.

BENQ W1210ST modelinde istenmeyen hareket bulanıklığını önlemek adına mikrosaniye DMD piksel tepki süresi özelliği bulunmaktadır. Bu sayede Playstation, Xbox veya Wii oyun konsollarının hangisi olduğunun bir önemi olmadan, hızlı yanıtı en eksiksiz ve ideal bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi LG Projeksiyon Cihazı​

projeksiyon önerisi

LG 130 ANS

2599 TL 2199 TL

LG 130 ANS bataryalı yansıtma cihazı, 130 lümenlik özelliği ile 3 saatte şarj olup, yaklaşık 2,5 saate kadar bataryalı kullanım imkanı sunmaktadır. Bu sayede ağır güç kabloları ya da adaptörleri taşıma zorunluluğu olmadan, istediğiniz içeriğe istediğiniz yerden erişim yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

Film izlemek, resmi ,müzik, sunum ve diğer office programlarını çalıştırmak için USB cihazınızı projeksiyon cihazınızın USB portuna takmanız yeterli olmaktadır. Kompakt ve taşınabilir özelliği sayesinde küçük boyutlu bir projeksiyon cihazı arayışında olanlar için ideal LG 130 ANS. Aynı zamanda 2,5 saate yakın pil ömrü ile herhangi bir kabloya gerek duymadan ihtiyaçlarınızı dilediğiniz yerde karşılayabilmenizi sağlamaktadır.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Sony Projeksiyon Cihazı​

ev sinema sistemi

Sony VPL-VW5000ES Siyah Ev Sineması

446.998 TL 🙂

Sony VPL-VW5000ES siyah ev sineması projektörü dünyanın en gelişmiş teknolojiye sahip, olağanüstü parlaklık ve doğal 4K netliğe sahip yansıtma cihazı olarak öne çıkmaktadır.

Gelişmiş bir lazer ışık kaynağının yanı sıra profesyonel sinema projektörler arasında yer alan Sony VPL-VW5000ES. Yüksek netliğe sahip 4K görüntülerin FULL HD’nin dört katı çözünürlüğünde, benzeri görülmemiş bir netlikle sunulmasını sağlamaktadır.

Kullanıcı Yorumları

Alırken şüpheliydim ama sıkıntı çıkmadı. Kullanımı kolay. 🙂

hızlı listeye geri dön ↑

Projeksiyon Cihazı Satın Alma Rehberi

Bilgisayar, televizyon ya da oyun konsollarındaki bir görüntüyü, duvar ya da perde gibi belirli bir yüzeye yansıtmaya yarayan cihazlar projeksiyon cihazı olarak adlandırılmaktadır. Her ne kadar ilk etapta sunum için kullanılsa da bu cihazların teknolojiyle birlikte gelişmesinin ardından film ve video izleme, oyun oynama gibi etkinliklerde de işlevsel özelliklerinden faydalanılmaktadır.

Bu sebeple projeksiyon cihazı tavsiye arayışında bulunanların sayısı da giderek artmaktadır. İş macıyla kullanılan modellerin yanı sıra eğlence ihtiyaçlarına yönelik avantajları da bulunan projeksiyon cihazlarının seçiminde ihtiyaçlara göre hareket edilmesi tavsiye edilmektedir.

3 Comments
  1. Bunların hepsi çin malı gibi duruyor, Optoma, Sony falan öneriniz var mı?

    • Bu incelemeyi yazalı çok oldu. O zaman aliexpressden bakıp yazmıştık. Yurtiçinde satılanları inceleme fırsatım olmadı.

Bir Cevap Yazın

İndirimler için Trendyol Uygulamasını İndirin