Ev

En iyi Projeksiyon Cihazı

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de projeksiyon cihazı kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu kapsamda en iyi projeksiyon cihazı arayışı da özellikle ev ve ofis gibi ortamlarda kullanılan bu teknolojik aygıtların yaygınlaşmasıyla artış göstermektedir.

Birbirinden farklı model ve markalarda satışa sunulan projeksiyon cihazları, çözünürlük, ışık gücü, parlaklık, kontrast oranı gibi kriterlere göre birbirlerinden ayrılmaktadır.

Günümüzde piyasada satışa sunulan projeksiyon aygıtları, kısa mesafe projeksiyon, kablosuz projeksiyon, HDMI projeksiyon ve USB projeksiyon cihazları gibi birbirinden farklı özellikleri ile kullanıcıların ihtiyaçlarına en iyi şekilde karşılık vermeleri için üretilmiştir.

Özellikle film ve oyun severlerin son dönemde en çok tercih ettiği teknolojik cihazlar arsında yer alan projeksiyon aygıtları. Gerek tasarımları gerekse de kullanıcılara sundukları cazip özellikleri ile öne çıkmaktadır.

Son yıllarda giderek yaygınlaşan 3D gözlükler ile de kullanım imkanı bulunan projeksiyon cihazları, teknolojinin gelişmesi ve bu sektörde rekabetin de artmasıyla eskiye nazaran daha uygun fiyatlardan alıcı bulmaya başlamıştır.

Farklı boyutlardaki (inch) televizyon incelememize göz atmak isterseniz işte link → https://anlatbakim.com/en-iyi-tv/

Editör Tavsiyesi

BENQ W1210ST projeksiyon cihazı ile büyük ekranda oyun keyfinizi en ideal bir şekilde sürdürebilirsiniz. Video tepkisinin oyuncular için çok önemli olduğunun bilincinde olan BENQ W1210ST modeliyle dünyanın en düşük input lag değerine sahip oyun projektörü olarak oyuncuların ihtiyaçlarına tam anlamıyla karşılık vermektedir.

ev için projeksiyon önerisi

Öne Çıkan Özellikler

 • 3D Desteği Var
 • Ampul Ömrü (Eko Mod) 7000 Saat
 • Ampul Ömrü 3500 Saat
 • Cihaz Ağırlığı 3.3 kg
 • Çözünürlük (Piksel) 1920 x 1080
 • Çözünürlük Full HD
 • Fan Sesi (Eko Mod) 27 dB
 • Fan Sesi 29 dB
 • Görüntü Teknolojisi DLP
 • HDMI 2 Adet
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Nefes kesen en heyecanlı yarış oyunlarının yanı sıra spor oyunlarında da herhangi bir gecikme sorunu yaşamadan anında tepkiler ile oyun deneyiminizi bir üst seviyeye çıkarabilirsiniz.

BENQ W1210ST modelinde istenmeyen hareket bulanıklığını önlemek adına mikrosaniye DMD piksel tepki süresi özelliği bulunmaktadır. Bu sayede Playstation, Xbox veya Wii oyun konsollarının hangisi olduğunun bir önemi olmadan, hızlı yanıtı en eksiksiz ve ideal bir şekilde kontrol edebilirsiniz.

BENQ W1210ST modeli yansıtma cihazında hızlı tepki, hassas ivmelenme ve frenleme girdileri özellikle yarış oyunlarında en iyi zamanlamaları elde etmenizi sağlamaktadır. Gelişmiş DLP teknolojisi sayesinde standart projeksiyon cihazlarına nazaran çok daha hızlı tepki gösteren BENQ W1210ST, 3LCD projektörlerden 1000 kat daha hızlıdır. Son teknoloji ekran teknolojisine sahip olan BENQ W1210ST modelinde oyuncular büyük ekranda daha önce deneyimlemedikleri hassaslıkta ultra akıcı oyun keyfini doyasıya yaşayabilirler.

Epson EB-X05 3300 Projeksiyon Cihazı

ev sineması için projeksiyon tavsiyesi

Öne Çıkan Özellikler

 • 3D Desteği Yok
 • Ampul Ömrü (Eko Mod) 10000 Saat
 • Ampul Ömrü 10000 Saat
 • Cihaz Ağırlığı 2.5 kg
 • Çözünürlük (Piksel) 1024 x 768
 • Çözünürlük HD
 • Fan Sesi (Eko Mod) 21 dB
 • Fan Sesi 37 dB
 • Görüntü Teknolojisi LCD
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Epson EB-X05 3300, özellikle toplantı ve ortak odalar için üretilen en popüler projeksiyon cihazları arasında yer almaktadır. Gerçek hayattakine benzer kalitede görüntüler sunmak için en ideal özelliklere sahip olan Epson EB-X05 3300, kristal niteliğinde görüntüler elde etmek isteyen kullanıcılara hitap etmektedir.

Renk ve beyaz parlaklık dengesinde 3,300 lümene kadar büyüleyici sunumlara imkan veren Epson EB-X05 3300, sezgisel ana ekranı ve kolay kullanılabilir seçim özellikleri ile son dönemde öne çıkan yansıtma cihazları arasındaki yerini almaktadır.

Otomatik dikey anahtar taşı algılama ve ayarlama özelliği sayesinde sunum sırasında sorunsuz akışın kesilmesi ve zaman alıcı manuel görüntün ayarlamaları gibi istenmeyen problemlerin ortadan kaldırılmasında etkili olan Epson EB-X05 3300, kullanışlı özellikleri ile projeksiyon aletinin dikey olarak algılanmasında ve anında görüntünün düzeltilmesinde pratik çözümler ortaya koymaktadır.

VGA kablosu ya da USB kablosu ile algılandığı anda otomatik olarak açılan Epson EB-X05 3300 modeli yansıtma cihazında bu sayede otomatik güç açma özelliğinden faydalanılarak hızlı ve sorunsuz bir sunum yapma imkanı sunulmuş olmaktadır.

Optoma W335E En iyi Projeksiyon Cihazı

taşınabilir projeksiyon cihazı tavsiye

Öne Çıkan Özellikler

 • 3D Desteği Var
 • Ampul Ömrü (Eko Mod) 24000 Saat
 • Ampul Ömrü 15000 saat
 • Cihaz Ağırlığı 2.1 kg
 • Çözünürlük (Piksel) 1280 x 800
 • Çözünürlük HD
 • Fan Sesi (Eko Mod) 29 dB
 • Fan Sesi 27 dB
 • Görüntü Teknolojisi LED
 • HDMI 1 Adet
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Optoma W335E ile orta ebatlı toplantı odalarında ya da okul sınıflarında HD kalitesinde sunumlar yapmak çok kolaydır. Yüksek ışık gücü ile çok pencereli ve yoğun ışık alan ortamlarda bile ideal bir sunum gerçekleştirilmesine olanak veren Optoma W335E.

Bu sayede HD çözünürlük kalitesinden taviz vermeden ve görüntüde bozulmalar yaşanmadan sunumun en iyi şekilde devam etmesini sağlar. Uzun yıllar boyunca lamba problemi yaşamayacağınız Optoma W335E projeksiyon cihazında 15 bin saat garantili özel üretim lamba bulunmaktadır.

Standart yansıtma cihazlarında olmayan hoparlör donanımı ile birlikte gelen Optoma W335E modelinde, tüm sesli sunumlarınız için cihazın iç donanımının en özel parçalarından biri olan 10 watt gücündeki hoparlörü ses ihtiyaçlarınızın da sorunsuz bir şekilde karşılanmasını sağlamaktadır.

Cihazın arka panelinde bulunan girişlere bakıldığında PC, HDMI ve USB bağlantı terminalleri kolay erişebilir bir şekilde yerleştirilmiştir. Bu bağlantı noktaları sayesinde playstation, receiver, bilgisayar ve benzeri teknolojik aygıtlarınızı Optoma W335E modeline çok kolay bir şekilde bağlayabilir ve oyunlarınızda, filmlerinizde HD çözünürlük kalitesiyle dilediğiniz alana yansıtma yapabilirsiniz.

Ürün Yorumu: müthiş müthiş. tek eksiği yeni nesil LG minibeam lerdeki gibi Bluetooth ve wireless özelliklerinin olmaması. ama görüntü mükemmel renkler harika. mutlaka perdeyle kullanılmalı

LG 130 ANS Ev Sineması için Projeksiyon

en iyi projektör

Öne Çıkan Özellikler

 • Ampul Ömrü (Eko Mod) 30000 Saat
 • Ampul Ömrü 30000 Saat
 • Cihaz Ağırlığı 460 gr
 • Çözünürlük (Piksel) 1280 x 720
 • Çözünürlük HD
 • Fan Sesi (Eko Mod) Belirtilmemiş
 • Fan Sesi Belirtilmemiş
 • Görüntü Teknolojisi LED
 • HDMI 1 Adet
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

LG 130 ANS bataryalı yansıtma cihazı, 130 lümenlik özelliği ile 3 saatte şarj olup, yaklaşık 2,5 saate kadar bataryalı kullanım imkanı sunmaktadır. Bu sayede ağır güç kabloları ya da adaptörleri taşıma zorunluluğu olmadan, istediğiniz içeriğe istediğiniz yerden erişim yapabilmeniz mümkün olmaktadır.

LG 130 ANS projeksiyon cihazının arka kısmında 3,5 mm’lik bir ses çıkışı, HDMI 1.4 portu ve USB girişi bulunmaktadır. Bu sayede hemen hemen bütün video oyunu oynatma özelliğine sahip oyun konsollarını projeksiyon cihazına kolaylıkla bağlayabilirsiniz.

Film izlemek, resmi ,müzik, sunum ve diğer office programlarını çalıştırmak için USB cihazınızı projeksiyon cihazınızın USB portuna takmanız yeterli olmaktadır. Kompakt ve taşınabilir özelliği sayesinde küçük boyutlu bir projeksiyon cihazı arayışında olanlar için ideal LG 130 ANS. Aynı zamanda 2,5 saate yakın pil ömrü ile herhangi bir kabloya gerek duymadan ihtiyaçlarınızı dilediğiniz yerde karşılayabilmenizi sağlamaktadır.

Ayrıca bluetooth çıkışı sayesinde ev sinema sistemleri, kulaklık ve taşınabilir hoparlör gibi elektronik cihazlar ile doğrudan kablosuz ses akışı sağlanmaktadır. LG 130 ANS uygun fiyatıyla da tercih edilen yansıtma cihazları arasında yer almaktadır.

Sony VPL-VW5000ES Ev Sineması için Projeksiyon Tavsiyesi

ev sinema sistemi projeksiyon tavsiye

Öne Çıkan Özellikler

Çok Pahalı 🙂

Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Sony VPL-VW5000ES siyah ev sineması projektörü dünyanın en gelişmiş teknolojiye sahip, olağanüstü parlaklık ve doğal 4K netliğe sahip yansıtma cihazı olarak öne çıkmaktadır.

Lüks bir şekilde donatılmış büyük sinema odaları için ideal bir kullanım avantajı sunan Sony VPL-VW5000ES, olağanüstü görsel ayrıntıları, renkleri ve kontrastı sayesinde filmlere hayat vermektedir.

Gelişmiş bir lazer ışık kaynağının yanı sıra profesyonel sinema projektörler arasında yer alan Sony VPL-VW5000ES. Yüksek netliğe sahip 4K görüntülerin FULL HD’nin dört katı çözünürlüğünde, benzeri görülmemiş bir netlikle sunulmasını sağlamaktadır.

Son derece güçlü 5000 lümen parlaklığı ile aydınlık odalarda bile mükemmel netli ve olağanüstü kontrast sağlayan bu modelde . Ayrıca yüksek kare hızları ve yüksek dinamik aralık gibi en yeni 4K standartlarına uyumluluk sağlanmıştır.

Ürün Yorumu:  Alırken şüpheliydim ama sıkıntı çıkmadı. Kullanımı kolay. 🙂

Projeksiyon Cihazı Satın Alma Rehberi

Bilgisayar, televizyon ya da oyun konsollarındaki bir görüntüyü, duvar ya da perde gibi belirli bir yüzeye yansıtmaya yarayan cihazlar projeksiyon cihazı olarak adlandırılmaktadır. Her ne kadar ilk etapta sunum için kullanılsa da bu cihazların teknolojiyle birlikte gelişmesinin ardından film ve video izleme, oyun oynama gibi etkinliklerde de işlevsel özelliklerinden faydalanılmaktadır.

Bu sebeple projeksiyon cihazı tavsiye arayışında bulunanların sayısı da giderek artmaktadır. İş macıyla kullanılan modellerin yanı sıra eğlence ihtiyaçlarına yönelik avantajları da bulunan projeksiyon cihazlarının seçiminde ihtiyaçlara göre hareket edilmesi tavsiye edilmektedir.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Bu incelemeyi yazalı çok oldu. O zaman aliexpressden bakıp yazmıştık. Yurtiçinde satılanları inceleme fırsatım olmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu