2019 için En İyi Protein Tozu Markaları

Okuma Süresi: 7 Dakika

En İyi Protein Tozu Rehberi 2019

Protein tozu kullanmak kas gelişimi için olmazsa olmaz mıdır? Protein tozu kullanmazsak istediğimiz vücut formuna ulaşamaz mıyız? Birkaç gün önce spor salonuna yeni kayıt yaptıran genç bir arkadaşım bana bu soruları sordu.Daha sonra protein tozları üzerine uzunca sohbet ettik.

5 yıldır düzenli spor yapan biri olarak tecrübelerimi ve araştırmalarımı ona aktardım.Farkettim ki ucuz merdiven altı salonlardaki bilgisiz sözde ''Fitness Eğitmenleri'' satış yapabilmek adını çok fazla yanlış bilgi aktarıyorlar.Bu yazıda sizler için kısa kısa bilgilerle en iyi protein tozlarını fiyat performans bakımından sıraladım.

Günlük protein açığınızı tamamlamak,hızlı kas geliştirmek istiyorsanız en iyi fiyat performans ürünlerini incelediğimiz bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Eğer düzenli olarak spor yapan biriyseniz ya da hızlı bir şekilde kas geliştirmek istiyorsanız bunun için protein alımınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Body Building yapan bir sporcu günlük, kilo başına 1.6 gr. protein tüketmesi gerekmektedir.

Bunu hergün besinlerden tamamlamak özellikle çalışan bireyler için çok zor olabilir.Protein tozları bu noktada devreye girerek adeta kurtarıcınız olur.Bu yazımızda sizler için deneyimlediğimiz en iyi beş protein tozunu inceledik.

Türkiye’nin en çok tercih edilen protein tozu olan Hardline Whey 3Matrix, Türk firma olan Hardline’ın en çok satan protein tozu.3Matrix adı içeriğinde bulunan 3 farkli Whey proteininden gelmektedir.  Hidrolize, Izole ve Konsantre Whey proteini içeren 3Matrix antrenman öncesi ve sonrası için kullanıma uygun bir üründür. Bu üründe üçünün bir arada olması onu rakiplerine göre avantajlı kılıyor

En hızlı emilime sahip olan Hidrolize ve İzole Whey protein içeriği ile diğer protein türlerine göre kasların protein ihtiyacını normalden daha hızlı bir şekilde karşılamaya yardımcı olabilir.

Ürünü ilk sıraya koymamın fiyat/performans oranı dışındaki bir sebepte kreatin içeriğidir. Kreatin yüklemesi için önerilen günlük miktar 5 gramdır. Bu ürünü günde 2 servis kullandığınızda 4 gr kreatin almış olacaksınız.Kreatin yüklemesi, antrenmanlarınızın verimini arttıracak, normalden daha yüksek ağırlıkları kolayca kaldırabilmeye başlayacaksınız.

En sevdiğim yanı ise bi kutudan 76 servis çıkıyor olması. Bir porsiyonda (30 gram) 24 gr protein, 1.9 gr yağ, 1.4 gr karbonhidrat bulunuyor. 

Aspartam kullanılmayan ürün buna rağmen aroma açısından çok zengin seçenekler sunuyor. Üründeki aromalar değiştikçe ölçeklerinin ağırlığı doğal olarak değişmektedir.Servis miktarları diğer aromalarda aşağıdaki gibidir;
Çikolata 35,3g
Çilek 38,3g
Sahlep 38,3g

10Expert Score
Hardline Whey 3 Matrix kullanıcı Yorumları

yorumları inceleyerek aldım. Siparişim geldi çilekli söyledim ve mükemmel tat asla topaklanma olmuyor ve keyifli bir şekilde içiyorum.özellkle soğuk sütle çok güzel bir içimi var.herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız

Fiyat/Performans ürünü

hızlı listeye geri dön ↑

Optimum Gold Standard Whey Protein Tozu

299 TL 349 TL

Dünyanın en çok satan protein tozu Optimum Gold Standard Whey olma özelliğini taşıyor.Çilek, muz, çikolata, vanilya, kurabiye ve çilek-muz karışık aroma seçenekleriyle üretiliyor.

Ürünü diğerlerinden ayırdığım bir fark ise suda en rahat karışan,çözünen protein tozu olması.Topaklanma sorunu bu üründe hiç yaşanmıyor.

Toplam 73 servis var bir kutuda.Bir porsiyonda (30 gram) 23.9 gr protein, 1.2 gr şeker, 0.6 gr lif ve 1.1 gr yağ içeriyor

 •  1 servisinde 24gram Whey Proteini
 • İyon değişim İzole Whey ve Konsantre Whey protein içeriği
 •  5.5gram BCAA amino asit içeriği
 • 4gram Glutamin ve öncüleri bulunduruyor
10Expert Score
Optinum Nutrition Gold Standart Whey Seti Yorumları

double rich chocolate aşırı iyi. bildiğiniz nesquik gibi. kolay karışıyor. içimi kolay, tıkamıyor. su ile içtiğim halde tadı iyi, sütle beraber düşünemiyorum tadını. kötü kokmuyor. pek gaz yapmadı bende nedense.

Kalite arayanlar için protein tozu

hızlı listeye geri dön ↑

Weider Premium Whey

399 TL 449 TL

Dünyanın belkide tartışmasız en popüler markası Weider Premium Whey Protein Tozu. Rakiplerine göre biraz pahalı olsada olumlu geri dönüşler alıyor ve çok sevilen bir ürün. Doğal yapısı bozulmadan düşük ısı ve basınç yöntemleri ile üretilmiş özel bir protein tozudur. Alman menşeili bu ürün düşük ısı, yüksek basınç altında üretim yapıyor ve ürünün doğal yapısı bozulmuyor

100 biyolojik değere sahip %20’si izole ve %60’i konsantre olan Whey proteininden oluşmaktadır.

 Bir kutuda 77 servis çıkıyor. 1 ölçek (30gr) içinde 23 gr protein, 2.4 gr karbonhidrat, 1.1 gr lif, 1.6 gr yağ bulunuyor. Ayrıca bir serviste 2.000 mg Glutamin içeriği dikkat çekiyor

BCAA ve izole protein oranının fazla olması ise diğer sevilen özellikleri. Muz Çilek-Vanilya, çikolata,stracciat ella,tarçın,vanilya karamel aromaları bulunmaktadır. 

 • %20 izole whey proteini
 • Servis başına 2g ilave glutamin
 • %25 BCAA oranı
 • B6 vitamini içeriyor
10Expert Score
Weider Premium Whey Yorumları

''made in germany'' olmasına mütevellit almış olduğum ve çok başarılı bulduğum whey. etkisini bu kadar hızlı göstermesi ise mükemmel.diğer tozlara oranla bende olan etkisi inanılmaz desem yeridir. hem güç hem performans hem etki açısından daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu.muz aroması favorim ve tavsiyemdir

Farklılık isteyenler için protein tozu

hızlı listeye geri dön ↑

Scitec Whey Professional

259 TL 289 TL

Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan firmanın üretimi ise Macaristan’da gerçekleştirilerek dünya pazarına ulaştırılıyor.Arnold Classic 2017 şampiyonu Cedric McMillan’ın sponsoru olan Scitec, kaliteli ham madde ve zengin içerik özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

İçerdiği sindirim enzimleri sindirimi kolaylaştırırken, ek olarak içerdiği amino asit karışımı da oldukça zengin.

 • %23 BCAA oranı
 • Amino Asit ilaveli
 • B6 Vitamini içermiyor.

Amino asit kompleksi ve taurin amino asidi ile kas gelişimine ekstra katkı sağlayan glutamin olması önemli ​avantajlarından.

Diğer incelediğim ürünlere göre ölçek başı ortalama 2gr az protein bulunuyor.

2350 gram bidon (78 porsiyon) veya 5000 gram kova (166 porsiyon)

Tek serviste(30g.) 22 gram protein ve BCAA oranı ise %23. Karbonhidrat: 1.4gr Protein: 22gr Amino Asit Matrix: 1300mg 

Aromalar:

 • Çikolata
 • Şeftali Yoğurt
 • Vanilya Çilek
 • Limonlu Kek
9Expert Score
Scitec Whey Yorumları

kullanmaya başladıktan 2 ay sonra iyi bir etki görmeye başladığımı söyleyebilirim. Henüz spor faaliyetlerinde başlangıç aşamasında olanlar için bu süre kullanım miktarına bağlı olarak biraz daha uzun olabilir ancak sabırlı bir şekilde kullandığınızda ürünün faydalarını görürsünüz.

Güvenilir ürün isteyenler için protein tozu

hızlı listeye geri dön ↑

Olimp Whey Protein

369 TL

Polonya menşeili sporcular için takviye ürünler üreten bir marka. ürünleri gayet kaliteli olup, alanındaki bir çok üst düzey Amerikan markasıyla yarışabilecek seviyededir.

CFM teknolojisi ile geliştirilmiş olan Olimp Whey Protein yüksek miktarda Whey Proteini (%75) içermektedir.

Spor sonrası kullanım açısından uygun olan Olimp Whey Protein, CFM filtreleme özelliği sayesinde emilim hızı açısından üstün bir üründür.

Türkiyede sadece çikolata ve çilek aromaları bulunmaktadır.

Fiyatının yüksek olması ve diğer ürünlerden bariz avantajının olmaması sebebiyle listeme son sırada koydum.Ancak ürün kalitesiyle kendini Avrupa’da ispatlamış konumdadır.Fiyat benim için önemli değil ben kalite arıyorum diyenler gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

1 kutu üründe 59 servis bulunmaktadır.

 • Servis Miktarı:1 Ölçek (37 g)- 26.8 g. protein
 • Protein Oranı:%72,4
 • Karbonhidrat Oranı:%11,9
 • Şeker Oranı:%5,1
 • Yağ Oranı:%5,7
 • Arjinin Oranı:%1,6
8Expert Score
Olimp Whey Protein Complex Protein Tozu Yorum

güven konusunda hammadde kalitesi açısından piyasada tanınır. bcaa sini yeni yeni kullanıyorum. antreman sırasında ki etkisi çok güzel sonrasında ictiginizdeyse ertesi güne kullanmadan önce ki antremanlariniza göre daha yenilenmiş daha ağrısız uyanıyorsunuz.

hızlı listeye geri dön ↑

Protein Tozu Rehberi

Eğer düzenli spor yapıyorsanız. Programınızda bulunan setleri yaparken anlık kalp ritminizi görmek ve buna göre hareket etmek isteyebilirsiniz. Teknoloji firmaları tam bu alan için akıllı bileklikleri ürettiler. Sporcular için en iyi akıllı bileklikleri yazımızdan size uygun olan bir bileklik bulabilirsiniz.

hızlı listeye geri dön ↑

Protein tozu nedir?

Protein tozları, süt ürünleri, yumurtalar, pirinç veya bezelye gibi hayvansal veya bitkisel gıdalardan elde edilen konsantre protein kaynaklarıdır .

 • 1. Whey Protein ; Whey protein hızlı sindirilen bir proteindir.Peynir altı suyu proteinidir, sütten gelir. Peynir yapma işlemi sırasında kıvrımlardan ayrılan sıvıdır. Piyasadaki en popüler protein ürünlerinden biridir.Vücudunuz tarafından hızla sindirilen ve kolayca emilen süt bazlı bir proteindir ve egzersizlerinizde mükemmel bir seçimdir.Peynir altı suyu proteini, optimal sağlık için gerekli dokuz temel amino asitin tümünü içerdiğinden, eksiksiz bir protein olarak kabul edilir.
  Araştırmalar peynir altı suyu proteinlerinin kas kitlesini ve toparlanmayı destekleme yeteneğini sürekli olarak doğrulamıştır . Peynir altı suyu konsantresi peynir altı suyu izolatından daha ucuz olmasına rağmen, ağırlıkça daha az protein içerir.
 • 2. Kazein Protein; Whey proteine göre daha yavaş sindirilir.Peynir altı suyu gibi, kazein de sütte bulunan bir proteindir. Kazein protein mide asidiyle temasa geçtiğinde jel yapısı oluşturur. Bununla birlikte, kazein sindirilir ve çok daha yavaş emilir.
 • 3. Yumurta Proteini;Yumurtalar mükemmel bir yüksek kaliteli protein kaynağıdır.Gerekli bütün aminoasitleri içerir.Yumurta akı proteini kalitesi yüksek ve kolayca sindirilir ancak diğer protein tozları kadar dolu hissetmenizi sağlamayabilir.
 • 4. Soya Proteini;Soya proteini, piyasadaki en yaygın bitki bazlı protein tozlarından biridir.Soya proteini, kas protein sentezini arttırmak için süt proteinlerine iyi bir bitki bazlı bir alternatiftir. Testosteron seviyelerini düşürdüğü düşünülmekte ve birçok erkeğin soya proteininden kaçınması, spor salonunda zorlu çalışmalarından ödün vereceğinden korkmaktadır.Orta miktarlarda, soya proteini erkeklerde testosteron seviyelerini azalttığı görülmemektedir.
{"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"Protein tozu zararlı mıdır?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Protein tozları gerçek besinlerden (çoğunlukla peyniraltı suyu) elde edilmektedir. Gerçek besin yerine kullanılmamalıdır. Gerçek besinlere takviye olarak kullanılmalıdır. Medyadaki sözde bazı uzmanlar, gündem olmak ve kendi reklamını yapmak için protein tozlarının zararlı olduğu yalanını dile getirmektedir. Yapılan bilimsel araştırmalarda böyle bir sonuca rastlanmamıştır. Kaliteli ve doğru ürün kullanımında etkili sonuçlar gözlemlenmiştir."}},{"@type":"Question","name":"Protein tozu fiyatları ne kadar?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Protein tozunun büyüklüğüne göre fiyatları değişmektedir. 6 servislik ürünler 40 TL bandından başlamakta olup servis miktarı ve kalite arttıkça fiyat 400 TL'ye kadar çıkmaktadır. Ayrıca 5TL'lik tek kullanımlık deneme ürünleri de bulunmaktadır. İlk kez protein tozu alacakları önce bu tester ürünleri denemelerini öneririm."}},{"@type":"Question","name":"Kaç gram protein almalıyım?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Yapılan araştırmalar, ağır spor yapan ve kas geliştirmek isteyen bir sporcunun kilo başına günlük 1,67 gram protein tüketmesini optimum seviye olarak belirlemiştir. Bunun üzerindeki kullanımların vücut tarafından yerince değerlendirilemediği gözlemlenmiştir. Normal bir kişi için ise bu miktar günlük kilo başı 0,8 gram proteindir."}},{"@type":"Question","name":"100 gram tavuk göğüsünde kaç gram protein vardır?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"100 gram çiğ tavuk göğüsünde 22 gram protein ve 120 kcal bulunmaktadır."}},{"@type":"Question","name":"100 gram çiğ hindi göğüsünde ne kadar protein vardır?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"100 gram çiğ hindi göğüsünde 25 gram protein ve 107 kalori bulunmaktadır."}},{"@type":"Question","name":"100 gram kırmızı ette ne kadar protein vardır?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"100 gram kırmızı ette 28 gram protein bulunmaktadır."}}]}
{"@context":"https://schema.org","@type":"FAQPage","mainEntity":[{"@type":"Question","name":"Protein tozu zararlı mıdır?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Protein tozları gerçek besinlerden (çoğunlukla peyniraltı suyu) elde edilmektedir. Gerçek besin yerine kullanılmamalıdır. Gerçek besinlere takviye olarak kullanılmalıdır. Medyadaki sözde bazı uzmanlar, gündem olmak ve kendi reklamını yapmak için protein tozlarının zararlı olduğu yalanını dile getirmektedir. Yapılan bilimsel araştırmalarda böyle bir sonuca rastlanmamıştır. Kaliteli ve doğru ürün kullanımında etkili sonuçlar gözlemlenmiştir."}},{"@type":"Question","name":"Protein tozu fiyatları ne kadar?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Protein tozunun büyüklüğüne göre fiyatları değişmektedir. 6 servislik ürünler 40 TL bandından başlamakta olup servis miktarı ve kalite arttıkça fiyat 400 TL'ye kadar çıkmaktadır. Ayrıca 5TL'lik tek kullanımlık deneme ürünleri de bulunmaktadır. İlk kez protein tozu alacakları önce bu tester ürünleri denemelerini öneririm."}},{"@type":"Question","name":"Kaç gram protein almalıyım?","acceptedAnswer":{"@type":"Answer","text":"Yapılan araştırmalar, ağır spor yapan ve kas geliştirmek isteyen bir sporcunun kilo başına günlük 1,67 gram protein tüketmesini optimum seviye olarak belirlemiştir. Bunun üzerindeki kullanımların vücut tarafından yerince değerlendirilemediği gözlemlenmiştir. Normal bir kişi için ise bu miktar günlük kilo başı 0,8 gram proteindir."}}]}
4 Comments
 1. Reply
  godofmuscle_kreuzbergcity Ekim 13, 2019 at 12:24 pm

  hardline ve optimum whey arasında kalmıştım. hardline hakkındaki olumlu görüşleriniz beni hardline almaya yöneltti. ayrıca hardlineda kreatin olmasına hiç dikkat etmemiştim. ne işe yaradığını da bilmiyordum. güzel bir inceleme olmuş teşekkürler.

 2. Ben teşekkür ederim, yardımcı olmasına sevindim.

 3. HIPRO Whey yok listede bence en iyi protein tozu odur. Hepsini denedim bilader.

 4. Önerini değerlendirmeye alacağız. Geri bildiriminin için teşekkür ederiz. 🙂

  Bir Cevap Yazın