En İyi 5+ Protein Tozu Markaları

En İyi Protein Tozu 2020 İncelemesi

  Protein tozu kullanmazsak istediğimiz vücut formuna ulaşamaz mıyız? Protein tozu tavsiye eder misin protein tozu önerisi yapar mısın ? En iyi protein tozu hangisidir?

    Birkaç gün önce spor salonuna yeni kayıt yaptıran genç bir arkadaşım bana bu soruları sordu.Daha sonra protein tozları üzerine uzunca sohbet ettik. Farkettim ki birçok yeni başlayan kardeşim protein tozları hakkında bilgi eksikliği duyuyor. 

     Bu sebepten dolayı en iyi protein tozu önerisi yazısı hazırlayıp. En kaliteli ürünleri inceleyerek, protein tozu tavsiyesi listeledim. İşte protein tozu tavsiyesi listem…

KREATİN DEĞERİ YÜKSEK

Protein tozu tavsiye listemin en tepesine bu ürünü koymamın, fiyat/performans oranı dışındaki diğer sebebi de yüksek kreatin içeriğidir. Kreatin yüklemesi için önerilen günlük miktar ortalama 5 gramdır. Bu ürünü günde 2 servis kullandığınızda 4 gr kreatin almış olacaksınız.Kreatin yüklemesi, antrenmanlarınızın verimini arttıracak, normalden daha yüksek ağırlıkları kolayca kaldırabilmeye başlayacaksınız.

     Türkiye’nin en çok tercih edilen, en iyi protein tozu olan Hardline Whey 3Matrix, Türk firma olan Hardline’ın en çok satan protein tozu. 3Matrix adı içeriğinde bulunan 3 farkli Whey proteininden gelmektedir.  Hidrolize, Izole ve Konsantre Whey proteini içeren 3Matrix antrenman öncesi ve sonrası için kullanıma uygun bir üründür. Bu üründe üçünün bir arada olması onu rakiplerine göre avantajlı kılıyor

     En hızlı emilime sahip olan Hidrolize ve İzole Whey protein içeriği ile diğer protein türlerine göre kasların protein ihtiyacını normalden daha hızlı bir şekilde karşılamaya yardımcı olabilir.

   Aspartam kullanılmayan ürün buna rağmen aroma açısından çok zengin seçenekler sunuyor. Üründeki aromalar değiştikçe ölçeklerinin ağırlığı doğal olarak değişmektedir.Servis miktarları diğer aromalarda aşağıdaki gibidir;

 • Çikolata 
 • Çilek 
 • Sahlep 
10Expert Score
Hardline Whey 3 Matrix kullanıcı Yorumları

yorumları inceleyerek aldım. Siparişim geldi çilekli söyledim ve mükemmel tat asla topaklanma olmuyor ve keyifli bir şekilde içiyorum.özellkle soğuk sütle çok güzel bir içimi var.herkese tavsiye ederim pişman olmazsınız.en iyi protein tozu bu

     Dünyanın en çok satan protein tozu Optimum Gold Standard Whey olma özelliğini taşıyor.Çilek, muz, çikolata, vanilya, kurabiye ve çilek-muz karışık aroma seçenekleriyle üretiliyor.

     Ürünü diğerlerinden ayırdığım bir fark ise suda en rahat karışan,çözünen protein tozu olması.Topaklanma sorunu bu üründe hiç yaşanmıyor.

 •  1 servisinde 24gram Whey Proteini
 • İyon değişim İzole Whey ve Konsantre Whey protein içeriği
 •  5.5gram BCAA amino asit içeriği
 • 4gram Glutamin ve öncüleri bulunduruyor
10Expert Score
Optinum Nutrition Gold Standart Whey Seti Yorumları

double rich chocolate aşırı iyi. bildiğiniz nesquik gibi. kolay karışıyor. içimi kolay, tıkamıyor. su ile içtiğim halde tadı iyi, sütle beraber düşünemiyorum tadını. kötü kokmuyor. pek gaz yapmadı bende nedense.protein tozu önerisi üzerine almıştım

     Dünyanın belkide tartışmasız en popüler markası Weider Premium Whey Protein Tozu. Rakiplerine göre biraz pahalı olsada olumlu geri dönüşler alıyor ve çok sevilen bir ürün. Doğal yapısı bozulmadan düşük ısı ve basınç yöntemleri ile üretilmiş özel bir protein tozudur. Alman menşeili bu ürün düşük ısı, yüksek basınç altında üretim yapıyor ve ürünün doğal yapısı bozulmuyor

     100 biyolojik değere sahip %20’si izole ve %60’i konsantre olan Whey proteininden oluşmaktadır.

     BCAA ve izole protein oranının fazla olması ise diğer sevilen özellikleri. Muz Çilek-Vanilya, çikolata,stracciat ella,tarçın,vanilya karamel aromaları bulunmaktadır. 

 • %20 izole whey proteini
 • Servis başına 2g ilave glutamin
 • %25 BCAA oranı
 • B6 vitamini içeriyor
10Expert Score
Weider Premium Whey Yorumları

en iyi whey proteini. ''made in germany'' olmasına mütevellit almış olduğum ve çok başarılı bulduğum whey. etkisini bu kadar hızlı göstermesi ise mükemmel.diğer tozlara oranla bende olan etkisi inanılmaz desem yeridir. hem güç hem performans hem etki açısından daha iyisi yapılana kadar en iyisi bu.muz aroması favorim ve tavsiyemdir

    Merkezi Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan firmanın üretimi ise Macaristan’da gerçekleştirilerek dünya pazarına ulaştırılıyor.Arnold Classic 2017 şampiyonu Cedric McMillan’ın sponsoru olan Scitec, kaliteli ham madde ve zengin içerik özellikleriyle dikkatleri üzerine çekmiş durumda.

     İçerdiği sindirim enzimleri sindirimi kolaylaştırırken, ek olarak içerdiği amino asit karışımı da oldukça zengin.

 • %23 BCAA oranı
 • Amino Asit ilaveli
 • B6 Vitamini içermiyor.
 

     Amino asit kompleksi ve taurin amino asidi ile kas gelişimine ekstra katkı sağlayan glutamin olması önemli ​avantajlarından.

     Diğer incelediğim ürünlere göre ölçek başı ortalama 2gr az protein bulunuyor.

Aromalar:

 • Çikolata
 • Şeftali Yoğurt
 • Vanilya Çilek
 • Limonlu Kek
9Expert Score
Scitec Whey Yorumları

kullanmaya başladıktan 2 ay sonra iyi bir etki görmeye başladığımı söyleyebilirim. Henüz spor faaliyetlerinde başlangıç aşamasında olanlar için bu süre kullanım miktarına bağlı olarak biraz daha uzun olabilir ancak sabırlı bir şekilde kullandığınızda ürünün faydalarını görürsünüz.en iyi whey protein tozu olabilr.

    Polonya menşeili sporcular için takviye ürünler üreten bir marka. ürünleri gayet kaliteli olup, alanındaki bir çok üst düzey Amerikan markasıyla yarışabilecek seviyededir.Protein tozu önerisi listemde yer vermesem olmazdı.

     CFM teknolojisi ile geliştirilmiş olan Olimp Whey Protein yüksek miktarda Whey Proteini (%75) içermektedir.

     Spor sonrası kullanım açısından uygun olan Olimp Whey Protein, CFM filtreleme özelliği sayesinde emilim hızı açısından üstün bir üründür.

     Türkiyede sadece çikolata ve çilek aromaları bulunmaktadır.

     Fiyatının yüksek olması ve diğer ürünlerden bariz avantajının olmaması sebebiyle listeme son sırada koydum.Ancak ürün kalitesiyle kendini Avrupa’da ispatlamış konumdadır.Fiyat benim için önemli değil ben kalite arıyorum diyenler gönül rahatlığıyla tercih edebilir.

8Expert Score
Olimp Whey Protein Complex Protein Tozu Yorum

güven konusunda hammadde kalitesi açısından piyasada tanınır. bcaa sini yeni yeni kullanıyorum. antreman sırasında ki etkisi çok güzel sonrasında ictiginizdeyse ertesi güne kullanmadan önce ki antremanlariniza göre daha yenilenmiş daha ağrısız uyanıyorsunuz.

Protein Tozu Rehberi

      Protein tozları, süt ürünleri, yumurtalar, pirinç veya bezelye gibi hayvansal veya bitkisel gıdalardan elde edilen konsantre protein kaynaklarıdır. Gerçek besinlerle beraber tüketildiğinde sağlık ve kas gelişimi için faydalıdır.     

    Eğer düzenli olarak spor yapan biriyseniz ya da hızlı bir şekilde kas geliştirmek istiyorsanız bunun için protein alımınıza dikkat etmeniz gerekmektedir. Body Building yapan bir sporcu günlük, kilo başına 1.6 gr. protein tüketmesi gerekmektedir. En iyi whey protein tozu burada yardımınıza koşacak. Protein tozları yapılarına ve faydalarına göre çeşitlilik göstermektedir.Bunlardan bazıları şunlardır;

 • 1. Whey Protein ; Whey protein hızlı sindirilen bir proteindir.Peynir altı suyu proteinidir, sütten gelir. Peynir yapma işlemi sırasında kıvrımlardan ayrılan sıvıdır. Piyasadaki en popüler protein ürünlerinden biridir.Vücudunuz tarafından hızla sindirilen ve kolayca emilen süt bazlı bir proteindir ve egzersizlerinizde mükemmel bir seçimdir.Peynir altı suyu proteini, optimal sağlık için gerekli dokuz temel amino asitin tümünü içerdiğinden, eksiksiz bir protein olarak kabul edilir.
  Araştırmalar peynir altı suyu proteinlerinin kas kitlesini ve toparlanmayı destekleme yeteneğini sürekli olarak doğrulamıştır . Peynir altı suyu konsantresi peynir altı suyu izolatından daha ucuz olmasına rağmen, ağırlıkça daha az protein içerir.
 • 2. Kazein Protein; Whey proteine göre daha yavaş sindirilir.Peynir altı suyu gibi, kazein de sütte bulunan bir proteindir. Kazein protein mide asidiyle temasa geçtiğinde jel yapısı oluşturur. Bununla birlikte, kazein sindirilir ve çok daha yavaş emilir.
 • 3. Yumurta Proteini;Yumurtalar mükemmel bir yüksek kaliteli protein kaynağıdır.Gerekli bütün aminoasitleri içerir.Yumurta akı proteini kalitesi yüksek ve kolayca sindirilir ancak diğer protein tozları kadar dolu hissetmenizi sağlamayabilir.
 • 4. Soya Proteini;Soya proteini, piyasadaki en yaygın bitki bazlı protein tozlarından biridir.Soya proteini, kas protein sentezini arttırmak için süt proteinlerine iyi bir bitki bazlı bir alternatiftir. Testosteron seviyelerini düşürdüğü düşünülmekte ve birçok erkeğin soya proteininden kaçınması, spor salonunda zorlu çalışmalarından ödün vereceğinden korkmaktadır.Orta miktarlarda, soya proteini erkeklerde testosteron seviyelerini azalttığı görülmemektedir.
5 Comments
 1. Reply
  godofmuscle_kreuzbergcity Ekim 13, 2019 at 12:24 pm

  hardline ve optimum whey arasında kalmıştım. hardline hakkındaki olumlu görüşleriniz beni hardline almaya yöneltti. ayrıca hardlineda kreatin olmasına hiç dikkat etmemiştim. ne işe yaradığını da bilmiyordum. güzel bir inceleme olmuş teşekkürler.

 2. Ben teşekkür ederim, yardımcı olmasına sevindim.

 3. HIPRO Whey yok listede bence en iyi protein tozu odur. Hepsini denedim bilader.

 4. Önerini değerlendirmeye alacağız. Geri bildiriminin için teşekkür ederiz. 🙂

  Bir Cevap Yazın