TeknolojiEv

En İyi Robot Süpürge

Gelişen teknolojiyle beraber süpürgelerimiz de akıllı hale geldi. Nasıl ki bulaşık makineleri, mikrodalga fırınlar eskiden lüksken günümüzde olmazsa olmaz bir ihtiyaç oldu, aynı şekilde robot süpürgeler de günümüzde ve gelecekte olmazsa olmazlarımız arasına giriyor. Siz evde değilken sizin yerinize birinin evi süpürmesi harika bir şey. Basit modeller sadece temizlik yapabilirken, biraz daha gelişmiş ürünlerle kendini şarj edebilme, ıslak paspas yapabilme, toz torbası dolduğunda kendi toz torbasını boşaltabilme, evinizin haritasını çıkarabilme, kablosuz bağlantı özelliği ile telefonunuzdan yönetebilme kolaylığı sağlıyor. Bu yeni teknolojiyi daha iyi anlayabilmek ve En İyi Robot Süpürge hangisi olduğuna karar verebilmeniz için bir inceleme yazısı oluşturduk.

Hazırladığımız bu yazıda seçtiğimiz En İyi Robot Süpürge modelleri için temel kriterlerimiz şunlar oldu; malzeme kalitesi, fiyat performans, olumlu tüketici yorumlarının olması, kişisel deneyimlerimiz ve satış sonrası destek anlamında kaliteli bir servis hizmeti alabilmeniz için, piyasada kendini kanıtlamış marka olmaları.

Bunun yanı sıra hazırladığımı “ En İyi Robot Süpürge Satın Alma Rehberi “ile Robot süpürgeler nasıl çalışır? Gürültülü mü çalışıyorlar ? Güzel temizliyor mu? Robot süpürge her yere girebiliyor mu? Evcil hayvanı olanlar için ideal mi? Mob yani paspas yapmadan önce su haznesine deterjan koyabilir miyim? Cihazım bozulur mu? gibi soruları detaylıca cevaplandırdık.

Çeyiz hazırlığı veya beyaz eşya arayışında mısınız ? Buzdolabı incelememizi okuyarak en çok tercih edilen buzdolabı modellerine göz atabilirsiniz → https://anlatbakim.com/en-iyi-buzdolabi/

Editör Tavsiyesi En İyi Robot Süpürge

Xiaomi robot süpürge konusunda kendini oldukça geliştirdi. Birinci nesil robot süpürgelerle kıyasladığımızda Xiaomi Mijia Robot Vacuum Mop Pro Cleaner’ın ne kadar gelişmiş olduğunu fark edebilirsiniz. 3200 mah gücünde bir bataryaya sahip. Aynı zamanda 2100 Pa gücünde. Robot süpürgeler için oldukça iyi sayılan bir çekiş gücü var. Sağlam bir temizlik için oldukça yüksek değerler diyebiliriz.

Öne Çıkan Özellikler

 • Aşılabilir Engel:10 mm
 • Toz Kapasitesi: 0.5 lt
 • Şarj Süresi 1 Saat
 • Teknoloji: Akıllı Navigasyon
 • Çalışma Süresi: 120 dk
 • Ses Seviyesi (dB) 40
 • Su Tankı Kapasitesi (L) 0.3 lt
 • Çalışma Süresi 120 dk
 • Boy 350 mm -En 350 mm-Derinlik 95 mm
 • 2100Pa emiş gücü
 • 3200 mAh batarya
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Cihazı öne çıkan özelliği 3 farklı modu bulunması. Süpürme, süpürme ve paspas, sadece paspas modları bulunuyor. Süpürme modunda sessiz, standart, orta ve turbo olarak 4 mod seçeneği bulunuyor. Örnediğin sessiz kullanım istediğinizde cihazının gücünü istediğiniz gibi düşürebilirsiniz.

Süpürme ve paspas modunu çalıştırmak için, uygun tank ve bezi takarak işlemi başlatabilirsiniz. Örneğin mutfakta kahvaltı yaptıktan sonra, bu modu seçerek çalıştırınca yerdeki kırıntıları temizleyerek bir de yerlere paspas atıyor.

Su haznesini ve paspas bezini takarak sadece paspas modunu kullanabilirsiniz. Kendi deneyimime göre paspas modu oldukça başarılı. Zemindeki ayak izlerinin yanı sıra küçük leke ve kirleri de temizleyerek güzelce parlatıyor. Kuvvet isteyen büyük lekeler tabi ki çıkmıyor. Ancak bu konuda ki performansı sizi mutlu edecektir.

Mi uygulamasını indirerek robot süpürgenize evin haritasını kaydettirebilir, evi daha iyi tanıyarak iyi bir temizlik yapmasını sağlayabilirsiniz. Evin haritasını çıkarabilmesi sayesinde, her köşeyi tanıyabilir. Tanıdığı her odayı ayrıca isimlendirebilirsiniz. Evin belli bir bölümünü temizletmek için mi uygulamasından temizlemesini istediğiniz odayı seçin, sadece o bölgeyi temizlesin.

Engelleri tanıma ve aşma özelliği sayesinde, takılma ya da evinizde merdiven varsa, merdivenlerden düşmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. 2 cm yüksekliğe sahip engelleri aşabildiği gibi, aşamayacağı engellerden uzaklaşabiliyor.

Kullanıcı Yorumu: Bir aydır kullanıyoruz, çok memnunuz. Kesinlikle tavsiye ediyorum. İlk birkaç çalışmasına göre yargıya varmayın. Evin haritasını çıkarıp tanıdıktan sonra gerçek performansını görüyorsunuz. İlk çalışmalarda karışık bir çalışmayla işi çok uzattı, bir şarjla bitiremedi temizliği ama 2-3 çalışma sonrası ve şimdilerde daha hızlı ve tekrar şarja dönmeden tüm evi bitiriyor. Evim 180 metrekare. Süpürmesi de silmesi de şahane. Paspas performansı olarak da viledayla silmişsiniz gibi parlak yüzeyler ve temiz bir koku bırakıyor. Evdeki toz inanılmaz azaldı bir ayda.

Oğlumda alerjik geniz akıntısı vardı, 20 gündür geniz açık. Eşimdeki kuru öksürük kesildi. Her gün çalıştırıyorum bir avuç toz çıkıyor. Önceden haftada 1 süpürge açardık, hepimizin alerjik olmasina şaşmamalı 😌 Önerim ilk çalışmada kenarları süpür özelliği ile çalıştırın, evi haritalasın sonra tam temizlik yaptırın. Odaları bizim mantığımızla oda oda ayırmıyor. Harita oluştuktan sonra siz app uygulaması üzerinden odaları ayırıp adlandırıp, oda oda temizlemesini sağlayabilirsiniz. Kesinlikle verilen parayı hakeden bir ürün. Daha önce almış olmayı dilerdim. Bizim gibi titiz ve üşengeç insanlar için. Bence piyasadaki En İyi Robot Süpürge 10/10.

Roborock S5 Max En İyi Robot Süpürge

Öne Çıkan Özellikler

 • Ürün boyutu: 353x350x96.5mm
 • Navigasyon sistemi: Lazer navigasyon
 • Emme: 2000 Pa
 • Toz kutusu kapasitesi: 460 ml
 • Su deposu kapasitesi: 290 ml
 • Ağırlık: 3.5 kg
 • Çalışma süresi: 2.5 saat
 • Pil: 5200 mAh
 • Ses Seviyesi (dB) 55
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Roborock S5 Max robot süpürge, 2 cm’e kadar olan tüm yükseklilere kolaylıkla tırmanabiliyor. Mijia Robot Vacuum Mop Pro Cleaner modeline göre emiş gücü 100pa daha düşük ve 15 db daha fazla gürültü ile çalışıyor. O modelden en büyük farkı ise bataryasının çok daha büyük olması buna bağlı olarak çalışma süresi 30 dakika daha uzun.

Roborock S5 Max; bütün bir ev temizliği yaparken, örneğin evin %70’ini temizlediğinde şarjı azalmışsa evin kalan %30’luk kısmını hafızasında tutuyor. %30’luk kısma yetecek kadar kendini şarj edip geri dönüyor ve ev temizliğini tamamlıyor. Eski modellerde robot süpürge şarja gittiğinde %100 olana kadar şarj istasyonundan ayrılmaz ve geri döndüğünde temizliğe en baştan başlardı. Büyük evler için bütünlemesine bir temizlik adına çok faydalı bir özellik.

Mop yaparken zemindeki halıyı algılayıp, halıya mop atmayı denemiyor bile. Sadece halısız zeminlere mop atıp devam ediyor. Ayrıca mop yaptığı zeminin hassasiyetini algılayıp ona göre kuvvetini ayarlıyor. Mop yaparken cihazın ne kadar su fışkırtacağını da mobil uygulamadan ayarlayabiliyorsunuz.

Mobil uygulama ile uzaktan kullanım desteği sayesinde temizlenmesini istemediğiniz alanları da seçebiliyorsunuz. Sesli komut ile de temizliği başlatıp bitirebilirsiniz.

Kullanıcı Yorumu: Rahatsızlığımdan ötürü evde temizlik yapmak çok zor benim için. yardımcı ablamızıda çağıramadığımızdan dolayı mecburi bir ihtiyaç oldu . çok kısa bi sürede malesef fiyatlarda artışlar oldu ama yinede mecburen aldık. neyse ki iyiki almışız dedirtmeyi başardı. süpürmesi çok iyi özellikle halılarda , carpet mod(halı modu) olduğu için halıya geldiğini algılayıp gücünü artırıyor , halılarım yeni olduğu için çok fazla tüy oluyordu hem halıda hem etrafta , bu sorunu çok iyi çözmüş olduk. neredeyse hergün çalıştırıyorum bazen tüm ev için bazende tek tek oda seçerek.

Evdeki toz oranı ciddi oranda azaldı. günlük temizliğin haricinde daha derin bi temizlik istediğimde önce halıları süpürtüp kaldırıyorum , özellikle takılacağı hiçbirşeyi ortada bırakmıyorum, hatta sandalye ve sehpalarıda ,sonrasında moplama yaptırıyorum . 1,2 veya 3 kez seçeneği var genelde derin temizlikte 2 veya 3 kez olarak seçtiğimde moplamada da başarılı. tabiki bi elle silmek gibi olmasada güzelce yapılmış paspaslama gibi düşünün. roborock uygulaması ile birlikte kullanıyorum, ürünü kullandıkça kendinize göre ayarlamaları yapıyorsunuz. işin en güzel tarafı ciddi oranda zamandan tasarruf sağlıyorsunuz. süpürgeniz silme süpürmesini yaparken sizde diğer işlerinizi hallediyorsunuz,sürekli evinizi temiz görmek çok keyifli.

Roborock s5 max deterjan konulması ile daha hoş bir koku elde edebilirsiniz.

Anker Eufy RoboVac 11S En İyi Robot Süpürge

Öne Çıkan Özellikler

 • Ürün boyutu: 324x324x70mm
 • Şarj süresi 6 saat
 • Emme: 2000 Pa
 • Toz kutusu kapasitesi: 0,6 ml
 • Ağırlık: 2,3 kg
 • Motor Gücü: 1300 Pa
 • Şarj Çalışma Kapasitesi: 1.5 saat
 • Pil: 5200 mAh
 • Ses Seviyesi (dB) 55
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

RoboVac 11S, 1300Pa’lık emiş gücü ile kiri ve tozu kolayca temizler. Gözle görülür bir temizlik sağlar. Büyük tekerlekleri sayesinde halıların üzerinde rahatça hareket edebilir ve kapı eşiklerinden kolayca geçebilir. 1.5 cm yüksekliklerden çok rahat geçebiliyor.

RoboVac, merdivenlerden düşmemek için yüksek kaliteli sensörler kullanıyor. Gücü azaldığında RoboVac otomatik olarak şarj ünitesine geri döner. Her zaman şarj edilmesini ve temizliğe hazır olmasını saplar. RoboVac, Temiz bir ev elde etmek için üç adet yüksek kaliteli filtre kullanır. Birden fazla temizleme modu ve önceden ayarlanmış bir vakumlama süresi, başka şeyler yaparken veya hiçbir şey yapmadan zahmetsiz, kapsamlı bir temizlik saplar.

RoboVac tam dolu şarj ile 100 dakika* kadar temizlik yapar, böylece tek bir şarjla tamamen temiz bir evin keyfini çıkarırsınız. *Süre Parke zeminde standart güçte temizlik ile alınmıştır.. 0.6L toz haznesi, boşaltma sıklığını azaltmak için tasarlanmıştır. Daha fazla temizlik için daha fazla kir saklayabilir.

Bulunduğu bölgenin haritasını çıkarma özelliği bulunmuyor ama şarj istasyonunu kendi kendine bulabiliyor. Düşük bütçeli robot süpürge tercihleri için çok uygun bir cihaz. Anker marka ise uzun yıllardır kendini kanıtlamış, kaliteli ürünler üreten bir firma. Telefonla kullanabilme özelliği yok ancak fiyat/performans cihazı olduğu için bu özellik yok. Telefondan yönetmek isterseniz daha pahalı bir cihaz seçmeniz gerekecek.

Kullanıcı Yorumu: Verdiğim her kuruş helalihoş olsun:) seramik atölyemde kullanıyorum, çok toz ve kedilerim var. Birkaç saatte tertemiz yapıyor. Toz haznesine bakarsanız zaten temizliğinden siz de emin olursunuz. Sadece ilk çalıştırmada evin hangi bölgelerinde sıkıntı yaşıyor onu takip edin. Sıkıştığı yerleri düzenlemekte fayda var ya da paspas püsküllerini falan katlamak lazım. Çünkü altında dönen bir rulo fırça var püskül vs oraya sıkışabilir. Bunları düzenlediğinizde köşe bucak on numara temizliyor. Şarjı bittiğinde yerine gidip kendini şarja bağlıyor.

Tek oda temizleme, bir bölgeyi yoğun temizleme gibi seçenekleri var. Emiş gücü ayarlanabiliyor. Kumandayla sarja dönme komutu verilebiliyor. Telefonla kontrol edilebilir modeli daha iyi olabilir ama ben daha fazla para vermek istemediğim için bunu aldım. Çok çok memnun kaldım, eve temizliğe gelen abla ekmeğimi elimden alcak diye gıcık oldu hatta:) kısaca alsam mı diye düşünenler hiç düşünmesin bile. Ekte toz haznesini görebilirsiniz.

Anker Eufy RoboVac 35C En İyi Robot Süpürge

Öne Çıkan Özellikler

 • Ses Seviyesi (dBA): 40
 •  Toplam Kapasite: 208 LT
 • Buzluk Kapasite:42 LT
 • Soğutucu Net Hacmi:166 L
 • Enerji Sınıfı:A++
 • Kapı Sayısı:2
 • Ürün Tipi:Çift Kapılı
 • No-Frost: Yok
 • Yıllık Enerji Tüketimi:170 kWh
 • Boyut: Y143 x G55 x D55 CM
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Fiyat performans ile en uygun bütçeye hitap ederek her eve girmeye hazır. Cihaz uzaktan kontrol edilebilir, temizlik için en iyi yardımcınız olmaya hazır. Ürün ses seviyesi oldukça düşük, temizlik haznesi 0.60L ve ön kısımda bulunan 2 adet fırçası ile temizliği çok yüksek seviyelere çıkartmakta. Akıllı süpürge sistemi ile çok rahat temizlik yapabilirsiniz. RoboVac 35C, 1500Pa’lık emiş gücü ile kiri ve tozu kolayca temizler.

Gözle görülür bir temizlik sağlar. Toplamda 3 adet fırça ve yüksek emiş gücü, üstün bir temizlik sağlamak için kiri etkili bir şekilde söker ve vakumlar. Yerleşik Wi-Fi özelliği sayesinde tüm temizlik ihtiyaçlarınızı akıllı telefonunuzdan yapabilirsiniz. İsterseniz kumandasını veya dokunmatik panelini de kullanabilirsiniz.

RoboVac, Temiz bir ev elde etmek için üç adet yüksek kaliteli filtre kullanır.0.6L toz haznesi, boşaltma sıklığını azaltmak için tasarlanmıştır. Daha fazla temizlik için daha fazla kir saklayabilir.

RoboVac, merdivenlerden düşmemek için yüksek kaliteli sensörler kullanıyor.

Özel ikili sınır sensörleri, RoboVac’ın yalnızca istediğiniz alanları temizlemesini sağlamak için Sınır Şeritlerini algılar.Gelişmiş fırçasız motor, vakumlama sesini önemli ölçüde azaltır.

RoboVac sıkışırsa veya saklambaç oynuyorsa, EufyHome uygulamasındaki “Robot Bulunamadı” düğmesine tıklamanız yeterlidir

Kullanıcı Yorumu: Ürün kesinlikle fiyat performans ürünü…wi-fi kontrolü bu fiyata olmasa büyük avantaj…Kendi programi uzerinden gun,saat ve temizlik modu ve hatta emiş gücünü bile ayarlayabiliyorsunuz.Programi bildirimler yapiyor cihaz durumu hakkinda vs .Evimizde bu aleti kullanmadan 1 gün önce temizlik yapilmisti eşimle bakalım bu eufy ne kadar toz toplayacak diye bir test yaptik ve sonucunda haznesinin 4/1 i kadar evimizden toz cikardi.Ortalıkda çok fazla kablo vs bırakmayın evinizi biraz bu aletin rahatlıka dolaşabileceği ortamı hazırlamanızı öneririm.

Tek negatif yanı evin haritasını pahalı supurgelere göre cikartamiyor ama kendine ozgü değişik bir algoritması var bir şekilde süpürmediği yerleri süpürmüş oluyor. Emiş gücüne diyecel birşey yok çok iyi. Almayı düşünenler hiç düşünmesin büyük rahatlık tavsiye ediyorum

Anker Eufy RoboVac L70

Öne Çıkan Özellikler

 • Ürün boyutu: 353x353x102mm
 • Şarj süresi 3-5 saat
 • Emme: 2000 Pa
 • Toz kutusu kapasitesi: 0,45 ml
 • Su Tankı Kapasitesi: 0,15 ml
 • Ağırlık: 3,8 kg
 • Motor Gücü: 2200 Pa
 • Şarj Çalışma Kapasitesi: 150 dakika
 • Ses Seviyesi (dB) 55
 • Aşılabilir Engel: 18 mm
 • Batarya: 5200 mah
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Robovac‘ın yalnızca gerekli alanları temizlemesini sağlamak için EufyHome uygulaması üzerinden sanal sınırlar belirleyin. 2200Pa emme gücü ile her seferinde kapsamlı bir temizlik.

BoostIQ teknolojisi ile düz zeminden halıya kolayca geçerken, Ekstra vakumlama gücü gerektiğinde ise emiş gücünü otomatik olarak artırarak yüksek performanslı temizlik sağlar.Otomatik su kontrolü ile dökülmeden etkili temizlik sağlar.

EufyHome Uygulaması üzerinden zemine göre güç ayarı yaparak en doğru temizliği sağlayabilirsiniz. Hassas hedefleme teknolojisi ile RoboVac’ın temizlemeyi duraklattığı noktaya geri dönmesini sağlar. Şarjı bittiğinde ise temizliğe kaldığı yerden devam etmesini sağlar.

Robovac‘ınızın nereyi temizleyip nereyi temizlemeyeceğini belirleyebilirsiniz. Haritadan seçeceğiniz alanlara sanal sınır oluşturarak ilgili alanı pas geçmesini sağlayabilirsiniz. Sesle veya telefonunuzu kullanarak kontrol edin. Ayrıntılı komutlar verin ve RoboVac’ınızın performansıyla ilgili geri bildirim alın.

Kullanışlı 3’ü 1 arada Yıkanabilir Filtre, daha kolay temizlik ve daha az bakım sağlar. No-Go-Zone ile RoboVac’ın girmesini istemediğiniz alanları hariç tutmak için sanal sınırları ayarlayabilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Kontrol: RoboVac’ın nerede olduğunu ve herhangi bir zamanda hangi görevi yerine getirdiğini tam olarak takip edebilirsiniz. Belirli bir alanı temizlemek gerekiyorsa, gereken belirli oda veya noktayı temizlemek için RoboVac’ı yönlendirebilirsiniz

Kullanıcı Yorumu: Kargo siparişin ertesi gün elime ulaştı. Çok sağlam paketleme ile gönderildi teşekkürler. Cihazı açtığınızda kaliteli ve sağlam hissi veriyor. Kurulumu basit, uygulaması Türkçe, uygulamayı kullanması çok kolay. Süpürme ve mop yapmasını istemediğiniz alanları kolaylıkla belirleyebiliyorsunuz. Emiş gücü diğer marka ve modellere göre daha fazla.

Bataryası 5200 mah, bitmeden 3+1 evi temizliyor. Su haznesi biraz küçük 150 ml ama yeterli. S5 max almayı düşünüyordum ama fiyat 7bin TL civarında olduğu için bunu aldım. Servis konusunda da Anker ilgili bir marka. Şu an için memnunuz, tavsiye ederim.

En İyi Robot Süpürge Satın Alma Rehberi 2021

Robot süpürgeler klasik elektrik süpürgeleri gibi sadece güçlü bir vakum ile temizlik yapmazlar. Temel çalışma prensipleri şudur; süpürgenin içinde bulunan farklı tipte birçok fırça yüksek devirlerde dönerek yüzeydeki kirleri döver ve havaya kaldırır. Havalanan tozlar da düşük bir vakum gücü ile toz haznesine çekilir. Robot süpürgeler, çok az bir enerji ile çok verimli bir performans ortaya koyarlar. Farklı robot süpürge modellerinde, farklı şiddette emiş gücü ve farklı tipte fırçalar bulunmaktadır. Bu değişiklikler de süpürgelerin genel performansını etkileyen temel kriterlerdir. Ayrıca mob modu ile süpürgeniz parke ve fayanslarınıza ıslak paspasta yapabilmektedirler.

Gürültülü mü çalışıyorlar ?

Çalışma prensibinin verdiği bir avantaj olarak robot süpürgeler düşük ses seviyesi ile çalışırlar. Ortalama bir robot süpürge için bu değerin 50 desibel olduğunu söyleyebiliriz. Ancak “Ben ses konusunda çok hassasım, benim için gürültüsüz olması çok önemli!” diyorsanız incelediğimiz her ürün için desibel değerlerini de ayrıca belirttik. Bunlar arasından düşük desibel değeri olan ürünleri tercih etmeniz sizin için daha doğru olacaktır.

Güzel temizliyor mu ?

Evet, robot süpürgeler gerçekten de evinizin süpürge ihtiyacını karşılıyor. Tabi ki de 1000 watt’lık bir elektrik süpürgesinin vakum gücü gibi, halı tüylerinin en dibinde bulunan küçük pisliklere erişemiyor. Ancak günlük kullanıma uygun olarak halının üzerinde bulunan saç, kıl, tüy, deri gibi pislikleri toplayabiliyor. Zaten evinizde 7/24 böyle bir robot çalıştığında kirler halının derinliklerine inemeden robotumuz bunları temizlemiş oluyor ve derinlemesine temizliğe pekte gerek kalmıyor.

Robot süpürge her yere girebiliyor mu ?

Robot süpürgeler evinizdeki halı ve kilimlerin üzerine kolayca çıkıp onları temizleyebilirler. Bunun dışında koltuk altı ve dolap altları için, boyutlarının sığdığı her yeri sensörleri ile algılayıp temizlemektedirler.

Toz hazneleri ne kadar büyük ?

Ortalama olarak 0,5 litre hacime sahip toz hazneleri, yaklaşık 4-5 gün hiç boşaltım yapmadan evinizi temizleyebilmektedir. Kendi toz haznesini boşaltabilen bir model seçtiğinizde ise bu sorun ortadan tamamıyla kalkıyor.

Evcil hayvanı olanlar için ideal mi ?

Özellikle evcil hayvanı olanların en çok şikâyet ettiği şey olan, hayvanların kıl ve tüy dökme sorununa karşı kesin temizlik çözümü diyebiliriz. Siz evde yokken bile köpeğinizin tüylerini temizleyen bir robot hayatınızı kolaylaştırıyor.

Mop yani paspas yapmadan önce su haznesine deterjan koyabilir miyim ? Cihazım bozulur mu ?

Tabi ki bu konu için üreticinin verdiği talimatlara uymak en doğrusu olacaktır. Ancak gerek kendi tecrübem gerekse değerlendirdiğim kullanıcı deneyimlerini göz önünde bulundurarak, mop işleminden önce su haznesine 1 çay kaşığı kadar deterjan koymanızda bir sakınca olmadığını söyleyebilirim. Bu deterjan ilavesi ile daha derinlemesine bir temizlik ve daha hoş kokulu bir ortam sağlayacaksınız. Fazla miktarda deterjan kullanmak ise, bir süre sonra süpürgenizin parçalarında aşınma yaratarak süpürgenizin bozulmasına sebep olabilir.

Tyler Durden

Herkese Merhaba, ürün incelemeleri yazılarımla görüşlerimi ve tecrübelerimi herkese aktarmaya çalışıyorum. Geri dönüşleriniz benim için önemli. :)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu