2019 için En İyi Saç Kurutma Makinesi

Okuma Süresi: 5 Dakika

En İyi Saç Kurutma Makinesi 2019

En kaliteli saç kurutma makinesi modelleri, dış görünümüne özen gösteren ve saçlarının her daim bakımlı ve göz alıcı görünüşe sahip olmasına dikkat eden hanımların tercihleri arasında yer almaktadır. 

Duş ve saç bakım spreyi uygulamalarından sonra saçların istenen hacme ve parlaklığa kavuşmasında saç kurutma makinesi de büyük rol üstlenen saç bakım aletleri arasında yer almaktadır.

En etkili görünüme sahip olmak ve saçların yanma ya da yıpranma gibi zararlara uğramasının önüne geçebilmek için saç kurutma makinesinin en doğru bir biçimde kullanılması gerekmektedir. Kaldı ki saç kurutma makinesi üreticileri de saçların doğal dengesinin bozulmaması için en iyi sonuçlar veren cihazları piyasaya sürmeye devam etmektedir.

En kaliteli saç kurutma makineleri özellikle yıpranmaya çok müsait olan ıslak saçları mümkün olduğu kadar minimum seviyede zarara uğratarak etkili bir biçimde kurumasını sağlama özellikleri ile öne çıkmaktadır. Bu yazımızın devamında son dönemde saçlarını şekillendirirken aynı zamanda saç sağlıklarına büyük özen gösteren hanımların en çok tercih ettiği modeller bulunmaktadır.

Powertec Turbo Profesyonel

67 TL

Powertec Turbo Profesyonel saç kurutma makinesi modelleri, sahip olduğu yüksek performansı ile hem bay hem de bayan kuaförlere yönelik tasarlanmıştır. 210 derece sıcaklığa kadar çıkan üstün performansı ile saça istenen şekil vermede en etkili sonuçlara ulaşılmasını sağlamaktadır. 

Powertec markasının en çok tercih edilen saç bakım aletleri arasında yer alan bu cihaz. Mükemmel sıcaklık ayarının yanı sıra üstü üfleme performansı sayesinde hanımların en çok tercih ettiği ürünler arasında öne çıkmaktadır.

En seçkin kuaförlerin kullandığı Powertec Turbo Proesyonel, özel tasarım Johnson motor kullanmaktadır. Bu motorun en büyük avantajlarından biri de yüksek performansına rağmen çok uzun kullanım ömrüne sahip olmasıdır. 

Bu yüzden özellikle internet üzerinde en iyi saç kurutma makinesi aramalarına bu cihazın ön plana çıktığı görülmektedir. Kendi sınıfının en düşük elektrik tüketimine sahip olan bu makine, 1800 watt değeriyle de özellikle kuaförlerin en çok kullandığı profesyonel cihazlar arasında yer almaktadır.

10Expert Score
Powertec Turbo Yorumları

Aşırı sıcak olmamasına rağmen çok güçlü üflediği için saçları hemen kurutuyor. Ama düğmelerinin kalitesi biraz düşük gibi geldi. Yine de bu fiyata çok güzel performans

hızlı listeye geri dön ↑

Blue House Whitney

69 TL 124 TL

Blue House Whitney saç kurutma makinesi modeli, iyonlu özelliği sayesinde en çok tercih edilen saç bakım aletleri arasında öne çıkmaktadır. İyon fonksiyonun yanı sıra 2 kademeli hız seçeneği, 3 kademeli ısı seçeneği, serin hava fonksiyonu özellikleriyle hanımların saç şekillendirmelerinde ihtiyaç duydukları tüm uygulamalarda etkili olmaktadır. 

Profesyonel saç kurutma makinesi arayışında olan ve kaliteli bir markanın cihazını uzun yıllar boyunca yüksek performansta kullanmak isteyen kuaförler de Blue House markasının Whitney modeli saç kurutma makinesini tercih etmektedir.

Tüm işlevsel özelliklerinin yanı sıra hava yoğunlaştırıcı ve difüzörü sayesinde en inatçı saçların bile çok kolay şekilde şekillendirilmesini sağlayan bu cihaz. Kullanıldığı süre boyunca yani kurutma işlemi devam ettiği sürece sürekli iyon verme özelliğine sahiptir. 

Uygun fiyatıyla da dikkatleri üzerine çeken bu modelin güç sarfiyatının 2200 W olması bir nebze olumsuz görülse de uzun ömürlü olması da en çok tercih edilen makineler arasında olmasını sağlamaktadır.

10Expert Score
Blue House Whitney Yorumları

fiyatına göre çok iyi bir ürün. saçlarımı kuruturken hiç kabarma ve elektriklenme olmadı👍

hızlı listeye geri dön ↑

Etap Marathon Profesyonel

133 TL 259 TL

Etap Marathon Profesyonel saç kurutma makinesi modeli, bay ve bayan kuaförlerin en çok tercih ettiği saç bakım aletlerinden biridir. İtalyan menşeili ekstra uzun ömürlü motoru ile yüksek performansta dahi güven ve sağlamlık hissiyatı veren Etap Marathon Profesyonel, tüm işlevsel özelliklerinin yanı sıra uygun fiyatıyla da tercih edilmektedir.

Sahip olduğu özel üretim geniş ağızlık sayesinde hızlı kurutma ve şekil vermede hızlı sonuçlara ulaşılmasını sağlayan bu cihaz. Aynı zamanda kolay şekil almayan en inatçı saçların bile istenen biçime kavuşmasında etkili olmaktadır. Piyasadaki muadillerinin aksine 67 desibellik ses seviyesiyle de dikkatleri üzerine çeken bu cihaz, özellikle sessiz saç kurutma makinesi arayışında bulunan kullanıcıların ilk tercihlerindendir.

Hava basıncı ve yüksek üfleme performansı sayesinde daha hızlı kurutma avantajı sunan Etap Marathon Profesyonel, 2 kademeli hız ayarına ve 4 kademeli sıcaklık ayarına sahiptir. 

Böylelikle her saç tipine uygun optimum seviyenin yakalanmasını sağlayarak saçların yıpranmadan sağlıklı görünümünü koruması sağlanmaktadır.

10Expert Score
Etap Marathon Yorumları

sesi biraz fazla yüksek olsa da ısısı ve gücü super aynı kuaförlerin kullandığı gibi🙋‍♀️

hızlı listeye geri dön ↑

Arzum İmaj Saç Kurutma Makinesi

91 TL 179 TL

Arzum İmaj iyonlu saç kurutma makinesi modeli, 3 kademeli ısı ayarı ve 2 kademeli hız ayar kontrolleri sayesinde saçınıza farklı modelleri kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Bunun dışında soğuk hava üfleme özelliğinden yararlanarak saçınızı yakmadan ve yıpratmadan şekillendirdiğiniz saç modelinizi istediğiniz gibi sabitleyebilirsiniz.

Özellikle en saygın bay ve bayan kuaförleri tarafından tercih edilen bu model form başlığı sayesinde mükemmel şekillendirme sağlamaktadır.

Saçlarınızı kuruturken bir yandan da ekstra hacim elde etmek için özel üretim difüzör başlığı ile en çok satılan saç kurutma makinesi modelleri arasında yer alan Arzum İmaj, saçınızdaki doğal dalgaların daha belirgin şekilde ortaya çıkmasında etkili olmaktadır.

Özellikle saç şekillendirirken inatçı saçlara sahip bay ve bayanların en çok ihtiyaç duyduğu yüksek performansı tatmin edici seviyede karşılayan 2200 Watt gücü ile bu cihaz. Uzun ömürlü saç bakım aletleri arasında yer almaktadır.

İyon teknolojisi sayesinde saçınızın en parlak görünüme kavuşmasını sağlayan Arzum İmaj saç kurutma makinesi, uygun fiyatı ile de özellikle saçına şekil vermek için kaliteli saç kurutma makinesi arayışında bulunan bayanların ilk tercihi olarak göze çarpmaktadır.

10Expert Score
Arzum İmaj

Ürün güzel paketlenmiş geldi. Fiyatı da uygun performansa göre. Kıvırcık saçlar için kullanımı çok iyi tavsiye ediyorum. Bir sorun yaşamadım

hızlı listeye geri dön ↑

Philips Drycare Advanced

289 TL 359 TL

Philips Drycare Advanced saç kurutma makinesi modeli, son derece parlak saçlara ulaşmak için 4 kat daha fazla iyon özelliği ile muadilleri arasında öne çıkmaktadır. Saçınızı kuruturken aynı zamanda doğal görünümünü ve sağlığını korumak için çok önemli bir işleve sahip olan iyon teknolojisi, Philips Drycare Advanced saç kurutma makinesinin üstün performansında da önemli rol üstlenmektedir.

En inatçı saçların bile şekillendirilmesinde ve fön çekmede birbirinden farklı hız ve sıcaklık ayarlarına sahip olan bu cihaz. Sabit bakım sıcaklığında saçınızı hızla kurutmanızı sağlayan Thermo Protect teknolojisine ve İyonik Bakım özelliğine sahiptir.

Yüksek performans gösteren uzun ömürlü profesyonel saç kurutma makinesi arayışında olanlar için 2300 Watt gücünde muhteşem bir performans ortaya koyan bu makine, saçınızı kurutma ve şekillendirme işlemini daha hızlı ve kolay hale getirmektedir.

Özellikle bayanların dikkatini çekecek kadınsı ve zarif tasarıma sahip olan Philips Drycare Advanced, hacim difüzörü ile 6 farklı hız ve sıcaklık ayarı ile tam kontrol sağlamaktadır. Mükemmel saç modeline ulaşmak için gereken hız ve ısı seviyesi kolaylıkla ayarlanabilmektedir. 

10Expert Score
Philips Drycare Yorumları

çok güzel kıvırcık yapıyor vigosu başarılı

Bu yazıyla alakalı daha önce paylaştığımız En iyi Saç Düzleştirici modellerine göz atabilirsiniz 

hızlı listeye geri dön ↑

En İyi Saç Kurutma Makinesi Satın Alma Rehberi

Saç kurutma makinesinin kaliteli olması saçın sağlıklı bir şekilde olmasının yanı sıra görünümü üzerinde de pozitif etkili olması sebebiyle önem teşkil etmektedir.

Kalitesiz saç kurutma makineleri, ıslak saçtaki suyu direkt olarak buharlaştırdığı için saç bu ani değişimden dolayı içeriğindeki nemi kaybedip matlaşmaktadır. Bu yüzden saçın parlak görünümünü koruması için iyonlu saç kurutma makinesi modelleri son dönemde en çok tercih edilen cihazlar arasında yer almaktadır.

Bunun yanı sıra ıslak saçın tipine ve şekil alma özelliğine göre en uygun sıcaklık ayar seçeneğine sahip makineler yoğun talep görmektedir.

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

      Bir Cevap Yazın