Kişisel Bakım

En İyi Saç Maşası Rehberi

En iyi saç maşası modelleri, saçların yanmadan ve yıpranmadan istenilen seviyede dalgalı görünüme kavuşmasını sağlamaktadır. Saçlarınızın hacimli ve enerjik buklelere kavuşmasını ya da göz alıcı dalgalara sahip olmasını sağlamada en çok terci edilen saç maşası, doğru kullanılması gereken kişisel bakım cihazları arasında yer almaktadır.

İstediğiniz dalgalara ulaşmak ve düz saçlarınıza hacim kazandırmak için kullanabileceğiniz saç maşasını tercih ederken, bu cihazların sahip olduğu özelliklere de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Saç maşasını kullanırken öncelikle saçlarınızı ortadan ikiye ayırmanız ve ayırdığınız tutamları daha ufak parçalara bölmeniz tavsiye edilmektedir. Bu sayede en optimum düzeyde saç maşası kullanımı yöntemini icra edebilirsiniz. Saç maşasından gelecek ısıya karşı saçlarınızı korumak ve dalgaların kalıcılığını artırmak için cihazı saçınızın sadece bir bölümüne değil kökten uca olacak şekilde uygulamanız tavsiye edilmektedir.

Bununla birlikte ince bir tarakla saçınızı tarayarak uygulamanın tüm saçınıza eşit bir şekilde dağıldığından emin olmanız önemlidir. Bu uygulamalarda size kolaylık sağlayacak en uygun fiyatlı ve en kaliteli saç maşalarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Eğer saç düzleştirici arıyorsanız sizin için bu yazıyı hazırladık → https://anlatbakim.com/en-iyi-sac-duzlestirici/

Editör Tavsiyesi En iyi Saç Maşası

Remington seramik saç maşası modeli, sıkı kıvırcık saçlardan plaj dalgalarına, hacimli ve canlı görünümden sağlıklı parıltılara kadar tüm saç bakımında istediği görünümü elde etmek isteyen hanımların en büyük yardımcısı konumundadır.

babyliss saç maşası

Öne Çıkan Özellikler

 • 19 mm maşa
 • Seramik kaplama
 • Fırça kolu
 • Değişken ısı ayarları 180ºc-210ºc
 • 60 saniye içinde hazır
 • Led açık göstergesi
 • Soğuk uç
 • Isı koruma standı
 • 1.8 m döner kablo
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Remington markasının en çok tercih edilen modellerinden biri olan bu cihaz, güçlü, canlı ve sağlıklı saçlar yaratabilmeniz için özel olarak tasarlanmış yenilikçi bir saç bakım ürünüdür.

Keratin ve badem yağı ile zenginleştirilmiş gövdesi sayesinde saçlarınıza istediğiniz şekli verirken aynı zamanda bakım yapan bu cihaz, internet üzerinden en çok satılan saç maşası modelleri arasında gösterilmektedir.

Özel tasarım gövdesi ile saçlarınızı hem şekillendiren hem de bakım yapan bu ürün, uygun fiyat seçenekleri ile satışa sunulması sebebiyle dikkatleri üzerine çekmektedir.

Saçınızın en iyi şekli almasında özel tasarımıyla muhteşem sonuçlara imza atan Remington seramik saç maşası modeli, saçınızı kökten uca doğru şekillendirmek için tasarlanmıştır.

Koni formu sayesinde saçlarınızın gövdeden kayması engellenmektedir. Bu sayede saçınızı kolayca şekillendirerek etkileyici kıvırcıklar ve dalgalar yaratmanıza yardımcı olmaktadır.

Özellikle saçların uç kısımlarına uygulandığında daha kıvırcık ve retro dalgalar elde edilmesini sağlayan Remington saç maşası 185 C derece gibi ısılarla sağlıklı sonuçların elde edilmesini sağlamaktadır.

Ürün Yorumu: Bence fiyatına göre çok iyi, kademeli ısı ayarı yok ama paketi açar açmaz denedim saçı biraz yakar belki her üründe olduğu kadar ama ürün gerçekten fiyatına göre mükemmel, benim saçlarım kısa ona rağmen çok güzel yapıyor☺️

Arzum Lisa XL Saç Maşası

en iyi saç maşası 2020

Öne Çıkan Özellikler

 • Isı Ayarı: Var
 • İşlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Kilit Sistemi: Yok
 • İyon Özelliği: Yok
 • Hızlı Isınma: Yok
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Arzum Lisa XL saç maşası modeli, hem kullanışlılık odaklı tasarımı hem de uygun fiyatı ile hanımların en çok tercih ettiği cihazlardan biri olarak öne çıkmaktadır. Sahip olduğu 32 mm kalınlığındaki seramik plaka sayesinde kolaylıkla tüm gün boyunca bozulmayan bukleler elde edebilirsiniz.

Saçlarınızın mümkün olabildiği en hacimli hale gelmesinde ve daha parlak görünüme sahip olmasında kullanabileceğiniz bu cihaz ile saçlarınızın sağlıklı görünümünü korurlar.

Arzum Lisa XL saç maşasının 160 ila 200 derece sıcaklık ayarı sayesinde mükemmel sonuçları elde etmek oldukça kolaydır. Özel üretim 32 mm kalınlığa sahip maşa çapı sayesinde tüm gün boyunca bozulmayan daha sıkı ve göz alıcı bukleler elde edebilirsiniz.

En kaliteli saç maşası modelleri arasında gösterilen bu cihazda ayrıca maşanın uç kısmını soğuk tutan özel bir ısı malzemesi bulunmaktadır. Bu sayede beklenmeyen kazaların yaşanmasının önüne geçilerek saç şekillendirme işlemlerinde yüksek güvenlik sağlanmış olmaktadır.

Ürün Yorumu: Ben çok çok memnunum. İnanılmaz uygun bir fiyata aldım indirimde. İnanılmaz doğal ve güzel duruyor.İnanılmaz gür ve uzun saçlı biri olmama rağmen hemen yapılıyor. Yaptıktan sonra aralıklı inçe tarakla tarıyorum tek kelime ile Harika oluyor 👍🏻

Arzum Lisa Saç Maşası

saç maşası tavsiye

Öne Çıkan Özellikler

 • Isı ayarı: Var
 • Işlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Kilit sistemi: Yok
 • Iyon özelliği: Yok
 • Hızlı ısınma: Yok
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Arzum Lisa ince saç maşası modeli, markanın en çok tercih edilen saç maşaları arasında yer almaktadır. Sahip olduğu 25 mm genişliğine sahip seramik plakalar sayesinde en etkili sonuçlara ulaşılmasında işlevsellik ve kullanım kolaylığı sağlayan bu cihaz aynı zamanda uygun fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Saçlarının hacimli ve doğal bir dalgalı görünüme kavuşmasını isteyen hanımların ilk tercihleri arsında yer alan Arzum Lisa saç maşası 160 ve 200 derece arası sıcaklık değerlerine sahip olmasıyla bütün saç tiplerine uygundur.

Özellikle ince saç maşası arayışında bulunan hanımların hakkında araştırma yaptığı Arzum Lisa saç maşasının plaka malzemesi uzun ömürlü seramik malzemeden üretilmiştir.

İyon özelliği bulunmayan maşanın ucunda sıcaklık kontrolü sağlanması ve saç uygulamasında herhangi bir istenmeyen durumla karşılaşılmaması için soğuk tutma ucu bulunmaktadır. Bu sayede saçınızı şekillendirirken güvenle kullanabilirsiniz.

Ürün Yorumu: Kısa sürede ısınıyır ve kalın su dalgaları yapabılıyorsunuz

Babyliss Sublime Touch 32 mm Saç Maşası

babyliss saç maşası

Öne Çıkan Özellikler

 • En düşük ısı (°c): 150
 • En yüksek ısı (°c): 180
 • Isı ayarı var
 • Isı kademesi 10
 • Işlev dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Maşa çapı: 32 mm
 • Otomatik kapanma: Yok
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Babyliss Sublime Touch 32 mm saç maşası modeli, saç bakımında ayrıcalık yaşamak isteyenlerin en çok tercih ettiği kaliteli cihazlar arasında yer almaktadır.

Saçları yakmadan ve yıpratmadan en dalgalı formuna kavuşturmak için 180 C derece ısı ya kadar 10 ısı ayarına sahip olan bu cihaz, özel tasarım seramik kaplaması sayesinde ısının saç tellerine eşit bir şekilde dağıtılmasını böylelikle kökten uca tüm saçta muhteşem bir görünüm elde edilmesini sağlamaktadır.

Özel tasarım seramik kaplamalı maşası sayesinde saça istenen şekil verilirken saçın yıpranmasının önüne geçilmektedir. Bunun yanı sıra 150 ve 180 derece ısı aralığına sahip bu cihaz, her saç tipine uygun sıcaklık ayarı sayesinde en sağlıklı sonuçlara ulaşılmasında etkili olmaktadır.

Türkiye’de sadece en seçkin kuaförlere özel üretim yapan Babyliss markasının en çok satılan saç maşası modellerinden biri olan bu cihaz uygun fiyatıyla da dikkatleri üzerine çekmektedir.

Saçların doğal bir şekilde bukle bukle olmasını ve dalgalı görünümün tüm gün boyunca korunmasında etkili olan bu ürün, en uygun fiyatlı saç maşası modelleri arasındaki yerini almıştır.

Ürün Yorumu: Çok doğal su dalgası için cok iyi iyi ki almışım

Arzum Bellissima Beach Waves Saç Maşası

saç maşası kullanımı

Öne Çıkan Özellikler

 • Isı ayarı: Var
 • Işlev: Dalga
 • Malzeme: Seramik
 • Otomatik kapanma: Var
 • Kilit sistemi: Yok
 • En yüksek ısı (°c) 200
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Arzum Bellissima Beach Waves saç maşası modeli, hayalinizdeki dalgalara tek dokunuşla pratik bir şekilde ulaşmanız için özel olarak tasarlanmış kasasıyla saç bakım ürünleri arasında en çok tercih edilen modellerden biri olarak öne çıkmaktadır.

Piyasadaki muadillerinin aksine çift taraflı kullanım özelliği sayesinde saçlarınızı özgürce şekillendirmenin tadını çıkarmanızı sağlayan bu cihaz 2 farklı bukle stilinin kolay bir şekilde elde edilmesinde üstün performans ortaya koymaktadır.

Farklılığı seven ve farklı görünümleri denemeyi hedefleyen hanımlar için en ideal saç maşaları arasında gösterilen bu ürün, saçlarınızda mükemmel dalgalar yaratmada en çok tercih edilen cihazlardan biridir.

Çift taraflı kullanımı sayesinde ister küçük ve doğal ister geniş dalgalar elde edebileceğiniz bu cihaz sayesinde saç tipinize uygun olarak şekil verme esnekliği sağlayan 3 farklı sıcaklık ayarlarını seçebilirsiniz. 160 C, 180 C ve 200 C derece seçeneklerinden saçınıza en uygun olanı seçerek muhteşem sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Ürün Yorumu:  Saclarimi her gun her gun by masa ile yapiyorum Ve com dogal duruyor ince masalar yerine bununla yapmak daha gosterisli ve kullanisli Bence kesinlikle her kizin olmali🧡

En İyi Saç Maşası Satın Alma Rehberi

Saç maşasını kullanacağınız zaman saçınızın mutlaka temiz olması gerekmektedir. Bu yüzden en kaliteli saç maşası modellerinde dahi saçlarınızı yıkadıktan sonra kremlerseniz maşanın saçınızı vereceği zararı oldukça aza indirgemiş olursunuz.

Bunun yanı sıra saçın maşadan dolayı yanma ve yıpranma gibi zararlara uğramaması için saça mutlaka termal su uygulanması olmaktadır. Maşa yaparken istediğiniz sonucu ilk etapta alamazsanız, saçınızı yıpratmamak için termal su uygulamasından sonra bir kez daha saçınızı şekillendirebilirsiniz.

Ayrıca ince telli saçlara sahipseniz kabarma ve bozulmanın daha çabuk geçekleşeceğini göz önünde bulundurarak sabitleyici sprey uygulamasını yerine getirmeniz tavsiye edilmektedir.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu