En iyi Gimbal Telefon Sabitleyici Tavsiyesi

Okuma Süresi: 3 Dakika

En iyi Gimbal, Telefon Kamera Sabitleyici Tavsiyesi

İyi bir video çekimi yapmak için iyi bir kameraya ihtiyaç duyduğumuz zamanlar eskide kaldı. Artık telefon sabitleyici gimbal ile profesyonel videolar çekme imkanımız var.

Profesyonel video kameralar ve stabilize OSS Lensleri her zaman en iyi video performansını sunarken , artık akıllı telefonunuzdaki kameralar hiç olmadığı kadar iyi videolar çekiyor.


Gimbal’e yerleştireceğiniz Fiyat/Performans telefon arıyorsanız. En iyi cep telefonu yazımızda ekonomik seçenekler bulabilirsiniz. Eğer ekonomik olarak gücünüz var ise Osmo Pocket Gimbal ile telefon ile uğraşmadan harika videolar çekmeye başlayabilirsiniz.

Günümüzde çoğu insan akıllı telefona sahip olduğu için, telefonunuzdaki kamerayı kullanmak, bir kameraya yüzlerce hatta binlerce dolar harcamadan çekime başlamak için harika bir yol. Ancak bu, problem olmadığı anlamına gelmez.

Gimbal fiyatlarına bakarsak ZHIYUN SMOOTH ortalama 500 TL’den başlıyor. Dji Osmo (ekşiden yorumlara bakabilirsiniz) ise 800 TL bandında fiyatlanıyor. Bu yazıda Trendyol Dji Osmo, Amazon Dji Osmo fiyatı ve Aliexpress’te en çok satılan gimballerin fiyatları bulunuyor. Hızlı Rehberi kullanarak içerik içerisinde hızlıca istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz.

Telefonunuzla anılarınızı saklamak için videolar çekmişsinizdir. Çoğu çekim bulanık ve titrek olduğundan tam performans alamamış olabilirsiniz. Amatör olarak çekiyorsanız pek önemli de değil aslında. Ancak Youtube videoları veya video içeriği oluşturmaya çalışıyorsanız. Bu bir kedi videosu bile olsa en iyi şekilde görünmesini isteyeceksiniz.

gimbal

DSLR fotoğraf makineleri için gimbal stabilizatörlerini duymuş olabilirsiniz . Akıllı telefonunuz veya GoPro kameranız için de kullanışlı sabitleyiciler mevcut.

Gimbal sabitleyici telefonunuzla video çekerken her zaman sabit kalacak ve videolarınızın titrek veya bulanık görüntülerini ortadan kaldırarak daha iyi videolar elde etmenize yardım edecek. Gimbal, aksiyon çekimlerinde akıllı telefonunuzu veya kameranızı sabit tutan fırçasız motorlar kullanır.

Bu rehber, hem akıllı telefon hem de gopro kameralarda çalışan en iyi gimbal stabilizatörlerinden oluşacak. Merak etmeyin bütçe dostu gimballeri de anlatacağız.

DJI Osmo Mobile 2 Telefon İçin El Gimbali
DJI Osmo Mobile 2 Telefon İçin El Gimbali
999 TL

Düşünülmesi gereken şeyler

Gimbal kameranızı sabit tutmaktan daha fazlasını yapıyor. Bluetooth ve yardımcı uygulamalarla hareket yeteneklerinizi yükselten bir çok dahili özellikte sunuyor. Akıllı telefonunuz için gimbal alıyorsanız. Dikkat etmeniz gereken bir kaç özelliğe beraber göz atalım.

1. Eksen Stabilizasyonu

Bir gimbalin en önemli özelliği kameranızı sabit tutabilmesidir. İki farklı tipte gimbal vardır – iki eksenli stabilizatörler ve üç eksenli stabilizatörler. İki eksenli gimbal eğme ve yuvarlamanızı dengeler. Üç eksenli gimbal ise titremeleri dengeler. İki eksenli stabilizatörler genellikle daha ekonomiktir, ancak hareketli görüntüleri çekmek için üç eksenli stabilizatörler daha iyidir.

2. Pil

Pille çalışan gimballer iki çeşittir. Bazı modellerde düzenli aralıklarla değiştirilmesi gereken standart alkalin piller kullanılır. Diğerleri şarj edilebilir lityum iyon piller kullanır, ancak bunlar daha kısa çalışma sürelerine sahiptir.

3. Ağırlık

Çoğu gimbal bir kaç kilodan fazla ağırlığa sahip değil, ancak iki veya üç kilo bile uzun süre dayanmanız gerektiğinde ağırlaşabilir. Ne kadar hafif olursa o kadar iyi, ancak sadece yarım kilo kazanmak için performanstan ödün vermediğinizden emin olun.

4. Yazılım

Ürünlerin çoğu yardımcı program yazılımı ile birlikte gelir. Bu yazılım sadece gimbalınızdan değil kameranızdan daha fazla yararlanmanıza olanak sağlayan güçlü bir araç olabilir. Bununla birlikte, yazılım genellikle yalnızca belirli bir işletim sistemiyle çalışır, bu nedenle gimbalınızın bilgisayarınızla ve telefonunuzla uyumlu olduğundan emin olun.

5. Uyumluluk

Almayı düşündüğünüz gimbalin telefonunuzla veya kameranızla uyumlu olduğundan emin olun. Eğer gimbal ios işletim sistemiyle çalışmıyorsa ve sizde iphone varsa hiç bir işe yaramayacaktır. Çoğu gimbal spesifik modellere uygun olarak üretilmiş. Yani aklınızın bir köşesinde uyumluluk konusu kalsın ve ilk baktığınız nokta burası olsun.

hızlı listeye geri dön ↑

DJI Osmo Cep Telefonu Gimbal

Piyasada çok farklı seçenekler mevcut, bazen ne alacağınızı bilemeyebilirsiniz.


DJI Osmo Cep Telefonu Gimbalini hiç tereddütsüz tavsiye edebiliriz. Bu Gimbal , akıllı telefonunuzdaki kameradan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlayan yenilikçi ve faydalı özelliklerle sahip.

gimbal

DJI Osmo 2 Mobil El Sabitleyici  piyasadaki en yeni akıllı telefon el gimballerinden biridir. Ayrıca çok çeşitli özelliklerle akıllı telefonunuzun kamerasını farklı bir seviyeye çıkartır.

Beni en çok heyecanlandıran şeylerden biri, zaman atlamalı çekim türleri.

Osmo 2 daha önce hiç olmadığı gibi zamanla oynamanıza izin veriyor, zaman atlamalı, hareket atlamalı, tamamen aynı yaklaşıma biraz farklı bir bükülme ile yaklaşıyor.

Ek olarak, Osmo 2 aynı zamanda yavaş çekimde fotoğraf çekmenizi sağlar, yakınlaştırmaya izin verir ve birden fazla çekimi birleştirerek güzel panoramalar oluşturmayı kolaylaştırır.

Üstelik Osmo 2, telefonunuz için bir şarj istasyonu görevi görmesini sağlayan ve daha önce hiç olmadığı kadar uzun süre çekim yapmanıza olanak tanıyan inanılmaz bir 15 saatlik pil ömrüne sahip. Bu, Bluetooth bağlantınızla, uzun, kesintisiz canlı yayınlar yapabileceğiniz anlamına geliyor.

DJI Osmo Mobile 2’nin uygulamalı videosu:

Özellikleri:
  • Otomatik hareket takibi.
  • Titreme ve bulanık kamera görüntüsünü ortadan kaldırır.
  • Timelapse özelliği çarpıcı görüntüler çekmenizi sağlar.
  • Ayarlanabilir ayarlar ile videolarınızı ve fotoğraflarınızı düzenleyebilirsiniz.
  • Üç eksenli stabilizasyon, bir saniyelik zaman atlamalı çekimlere olanak sağlar.
  • Büyük, panoramik görüntüler oluşturmak için fotoğrafları birleştirir.
Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

Bir Cevap Yazın

İndirimler için Trendyol Uygulamasını İndirin