En iyi Teleskop İncelemesi

En İyi Teleskop Rehberi

Eğer göklere bakıp evrende neler olduğunu merak ettiyseniz, yalnız değilsiniz ve her gün binlerce amatör gökbilimci teleskoplarını alıp açık gökyüzüne doğru bakıyor. En iyi teleskop incelememiz ile gökyüzünü keşfedebileceğiniz en iyi aracı bulmaya çalıştık. Evren büyük bir yer ve hiçbir zaman net olan şeyleri görme sıkıntısı çekmezsiniz.

Samanyolu galaksisi kozmik ölçekte sadece bir görüntü olmasına rağmen, 100 milyardan fazla yıldız içeriyor ve bir teleskop yardımıyla küçük ayrıntıları ortaya çıkarabilir ve çıplak gözün neyi yapamayacağını görebilirsiniz.

En iyi teleskoplarla güneş sistemimizde yer alan gezegenleri gözlemleyebileceğimiz gibi yüksek kaliteli lenslerle büyük boyutlu yıldızları da net bir şekilde izleyebiliriz.

Astronomi meraklıları için temel sorun” Kötü bir deneyim yaşamadan en iyi teleskopu nasıl bulabilirim?” düşüncesidir.

Buna soruna bir nebze cevap vermek amacıyla aşağıda bugün piyasada en yüksek satış ve beğeni seviyelerini ulaşmış teleskopları sizler için inceledik.

Celestron21023 Cometron Firstscope

Cometron Firstscope
Cometron Firstscope

Celestron 21023 Cometron FirstScope yeni başlayanlar için popüler bir seçimdir ve geniş bir görüş alanı ile galaksiler, yıldız kümelerini ve kuyruklu yıldızları gözlemlemek için yaygın olarak kullanılır.

Hafif, taşınabilir bir tasarıma sahiptir ve kullanımı kolay olduğu için yeni başlayan astronomlar için en iyi seçimdir.

hızlı listeye geri dön ↑

Celestron32042 Astromaster Teleskop

( Motor Drive ) Teleskop
( Motor Drive ) Teleskop

Jüpiter’in aylarını ve satürn’ün halkalarını astromaster serisi teleskopların her biriyle kolayca görmek mümkündür. Galaksiler ve bulutsular gibi daha derin uzay nesnelerinin görüşleri için, newton reflektörlerinin daha büyük diyafram ve ışık toplama yeteneğini önermekteyiz.

hızlı listeye geri dön ↑

CelestronTeleskop Powerseeker

Teleskop Powerseeker
Teleskop Powerseeker

Celestron PowerSeeker 70EQ kullanımı kolay ve güçlü bir teleskoptur. PowerSeeker serisi, ilk kez teleskop kullanıcısına kalite, değer, özellikler ve gücün mükemmel kombinasyonunu sunmak için tasarlanmıştır.

Refraktör teleskopumuzla gökyüzünde gezinin. Düzgün ve doğru işaretleme için yavaş hareket irtifa çubuğuna sahip bir Alman Ekvator montajına sahiptir. Çubuğu istenen konuma ayarlayın, ardından çapraz topuzu sıkarak kolayca sabitleyin. Yetişkinler ve çocuklar için birlikte kullanılacak bu teleskop kompakt, hafif ve portatiftir. 

Bilgisayar Donanımlı Teleskop
Bilgisayar Donanımlı Teleskop

Celestron’nun bir başka popüler teleskopu NexStar 6SE, hobinin ötesinde harcayacak kadar parası olan tüketiciler için tasarlanan bir üründür. Celestron’un ikonik turuncu tüp tasarımına ve güncellenmiş teknolojiye ve yeni başlayanlar ve deneyimli gözlemciler için şaşırtıcı yıldız gözlemi için en son özelliklere sahiptir.

Yetişkinler ve çocuklar için birlikte kullanılacak altı inçlik birincil ayna, kompakt bir form faktörünü korurken Güneş Sistemimizin sunabileceği en iyi görüntüleri gözlemlemek için yeterli ışık toplama kabiliyetine sahiptir.

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

      Bir Cevap Yazın