En iyi Termal Otel Listesi

Okuma Süresi: 7 Dakika

En İyi Termal Otel Rehberi 2019

Kimi insanların kafa dinlemek için tercih ettiği kimi insanların da belirli hastalıkları için iyi geldiği düşündüğü termal otel özellikle son senelerde birçok kişinin tercih ettiği otellerdir. Özellikle doğal maden suların bulunduğu ve belirli sıcaklığa sahip suların bulunduğu yerlere termal oteller açılmaktadır.

İnsanlar bu otellerin özellikleri sayesinde hem fiziksel olarak hem de bedenen büyük bir rahatlamaya kavuşurlar. Böylece oldukça verimli bir tatil geçmiş olacaktır. Özellikle iyi geldiği hastalıklara bakacak olursak romatizma hastalıklarına, fıtık, kırık ve çıkıklara ve daha birçok fiziksel hastalığa iyi geldiği bilindik bir şeydir. Termal otellere eskiden kaplıca denmekteydi.

Kamp yapmayı seviyorsanız kamp için hazırlamanız gereken checklistimize buradan ulaşabilirsiniz.

Bu otellerdeki kaplıca suları sayesinde kişinin yaşamış olduğu birçok ağrı ve sızı minimum seviyeye inecek hatta tamamen geçecektir. Bunun dışında insanların vücudunu olası hastalıklara karşı daha çok direnç sağlamasına yardımcı olacak, eğer kişinin hastalığının henüz ilk evrelerindeyse de hastalık olumsuzlukları başlamadan bitmesine sebep olacaktır.

Yani termal otel insanların özellikle bazı fiziksel hastalığa sahip insanların tatil için tercih edebileceği yerlerden en iyi seçenek olacaktır.

En iyi Yalova Termal Otel

Limak Termal Otel

LİMAK TERMAL HOTEL

Limak termal otel Yalova’da termal otel arayışında olan insanlar için en doğru alternatiflerden bir tanesi olacaktır. Dışarıdan beyaz bir köşkü andıran dekoruyla müşterilerin oldukça beğenisi alan bu otelin birçok avantajı bulunmaktadır. Otelin 2 adet açık ve kapalı olmak üzere termal havuzu bulunmaktadır. Bu havuzlar karma yapıdadır ve müşterilere sabah 8.00’dan akşam 23.00’a kadar hizmet vermektedir.

Bu havuzlara girmek için bone kullanmak gereklidir. Sıcaklığı da kış aylarında kapalı havuz 36-40 dereceyken açık havuz 26-30 derece arasındadır. Ayrıca yeni çiftler için de bu otelde oda süslemesi, ilk gün için odaya kahvaltı ikramı bunların yanı sıra meyve ve şarap ikramı bulunmaktadır.

Otelde mini bar, masaj, aile banyosu gibi özellikler de bulunmaktadır fakat bu özellikler ücretin dışındadır ve ek ücret istenmektedir. Odaların hepsi orman manzaralıdır. Standart oda talep edenler için odalar 25 metre karedir ve en fazla 3 kişi için uygundur. Aynı zamanda suit oda tercih edenler için 30 metre karedir ve 3 yetişkin ve 1 çocuk için uygundur.

Aynı zamanda tüm odalarda termal su bulunmaktadır. Bazı odalarda balkon mevcutken bazılarında olmayabilir. Ayrıca Limak termal otel tercih edilmesi durumunda kişiler kaliteli bir mesire alanında yürüyüş yapma imkanına sahip olacaklardır. Otelde ayrıca internet, Türk hamamı, emanet kasalar da bulunmaktadır ve ücretsizdir.

Ziyaretçi Yorumları

Genel anlamda iyi bir tesisti. Personellerden memnun kaldım. Temizliği güzeldi. Yiyecek içeceklerini sevdim. Genel olarak tavsiye ederim.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Amasya Termal Otel

Fimar Life Termal Otel

Fimar Life termik otel Amasya’da bulunan birçok termik otele göre oldukça büyük olan bir oteldir. Bu otelde teki açık, iki adet kapalı ve bir çocuk havuzu olmak üzere toplam 4 tane havuz bulunmaktadır. Özellikle çocuklu aileler için bu çocuk havuzu oldukça önemlidir.

Bu termik otel birçok termik otelden daha fazla aktivite yapılabilecek bir oteldir. Öyle ki tenis, basketbol, su sporları, voleybol gibi kişilerin günlük hayatta enerjilerini atabilecekleri özellikler mevcuttur. Fakat bu aktiviteler belirli bir ücret karşılığında yapılabilmektedir. Doktorundan kuaförüne kişiye özel birçok hizmeti de bu otelde bulunmaktadır. Havuzlar sabah 8.00 akşam 22.00 arası hizmet verirken suyun sıcaklığı yaklaşık olarak 37 derecedir. 

Yine bu otelde balayı çiftleri için odalarına kuruyemiş ve meyve ikramı bulunmaktadır. Standart odalar birçok termal otele göre geniştir ve yaklaşık olarak 35 metre karedir. Aile suit odaları da 55 metre karedir ve 5 kişiye kadar bu odalarda rahat bir şekilde kalmak mümkündür.

Bu otelde içki mevcut değildir. Futbol severler için otelin lobisinde Bein sport bulunmaktadır ve süper lig maçlarını lobide kişiler rahatlıkla izleyebilmektedir. Ayrıca otele herhangi bir evcil hayvan kabul edilmemektedir. Bunların yanı sıra otelin ön cephesinde kalan kişileri güzel bir havuz manzarası beklerken otelin arka cephesindeki kişiler için de oldukça şık bir doğa manzarası beklemektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Hizmet kalitesi güzeldi. Termal olanaklarının kalitesi güzeldi. Temizlik yeterliydi.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Afyon Termal Otel

Akrones Termal Otel

Akrones Termal Otel

Akrones termal otel Afyon’da bulunan bu konuda en başarılı otellerden biridir. Bu otelde erkek ve kadınların ayrı ayrı kullanabilecekleri açık ve kapalı termal havuzlar bulunmaktadır. Bu havuz hizmeti sabah 07.00’da başlarken müşterilere akşam 23.00’a kadar hizmet vermektedir. Bu havuzdaki suların sıcaklığı yaklaşık olarak 38-42 derece arasında değişmektedir.

Yine bu havuzlarda müşterilere verilen şezlong, minder, şemsiye gibi hizmetlerden ekstra ücret istenmemektedir. Otelde birçok otelde bulunmayan canlı müzik seçeneği vardır ve bu etkinlik müşterilere ücretsiz şekilde verilmektedir. Bunların yanı sıra müşteriler masaj, güzellik salonu, kuaför, aile banyosu ve cilt bakım gibi özellikleri belirli bir ücret ödeyerek kullanabilmektedir. Buhar odası, sauna ve kar çeşmesi gibi bazı yerlerde de yine kadın ve erkeklere ayrı hizmet verilmektedir.

Otelde balayı çiftlerine özel olarak meyve tabağı ve çerez ikramının yanı sıra şık oda süslemeleri de mevcuttur. Bu otelde 20 metre kareden 80 metre kareye kadar birçok oda seçeneği bulunmaktadır. Otelde alkol tercih edenler için alkol hizmeti de bulunmaktadır. Kişiler bu otele evcil hayvanlarıyla gelememektedir. Spa merkezinde kadınlara özel alana 5 yaşından büyük erkek çocukları girememektedir.

Kişiler isteğe bağlı olarak havuzlara haşema ile diledikleri gibi girebilmektedirler. Mini barların hepsinin belirli bir ücreti varken bu mini barların üzerinde bulunan çay, kahve set up'ından müşteriler ücretsiz bir şekilde faydalanırlar. 

Ziyaretçi Yorumları

Yemeği, sıpası, temizliği, animasyonundan çok memnun kaldık personeliniz çok güler yüzlü bu güzel tatil için teşekkür ederiz.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Bursa Termal Otel

Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel

Oylat Kaplıcaları Çağlayan Otel

Oylat Kaplıcaları Çağlayan otel Bursa’da bulunan kaliteli termal otellerden bir tanesidir. Bu otelde 2 tane kapalı termal havuz ve çocuklu aileler için de 1 adet çocuk havuzu bulunmaktadır. Yine çocuklu aileler için çocukların keyifli vakit geçirebilecekleri çocuk bahçeleri de bulunmaktadır.

Bu otelde doktor, kuaför gibi hizmetler varken bu hizmetlerden müşteriler belirli bir ücret karşılığında faydalanabilir. Ayrıca yine masaj, atari salonu, oda servisi gibi hizmetler mevcutken bu hizmetler için de ekstra bir ücret talep edilmektedir. Aile banyosu, sauna, Türk hamamı ve mini club gibi şeyler için de herhangi bir ekstra ücret talep edilmemektedir. Havuzların hizmeti diğer otellere göre çok erken başlayıp kişiler saat 5.30'dan akşam 22.00'a kadar bu konuda hizmet almaktadırlar.

Otelin odaları incelendiği vakit klasik odaların 15 metre kare olduğu gözükürken suit odalar da yaklaşık olarak 35 metre karedir. Ayrıca bu otelde engelli müşteriler için de bir adet oda bulunmaktadır. Tüm odalarda 24 saat boyuncu kaplıca suyundan faydalanmak mümkündür. Tüm odaların kendine özel bir balkonu varken suit odaların hepsinde küvet bulunmaktadır.

Yine de bazı standart odalarda da küvet bulunabilir. Otelde alkol içeceği için herhangi bir hizmet bulunmazken bunun yanı sıra herhangi bir evcil hayvan da kabul edilmemektedir. Otelin her bölgesinde ücretsiz bir şekilde wi-fi hizmetinden yararlanmak da mümkün kılınmıştır.

Ziyaretçi Yorumları

Temiz bir tesisti. Yemekleri güzeldi. Çalışanlar ilgili ve güler yüzlüydü.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi İzmir Termal Otel

Kaya İzmir Termal Otel

KAYA İZMİR THERMAL

Kaya İzmir termal otel İzmir’de doğanın tam ortasında yeşillikler içinde bulunan eşsiz bir termal oteldir. Bu otelde birer tane açık ve kapalı termal havuz bulunurken aynı zamanda termal olmayan bir havuz daha bulunmaktadır. Bu havuzlarda karma havuz yöntemi uygulanmakta erkek ve kadınlar için ayrı havuzlar bulunmamaktadır.

Sabah 08.00 ve gece 00.00'a kadar bu havuzlarda hizmet almak mümkündür. Minder ve şemsiye için herhangi bir ek ücret talep edilmemektedir. Açık havuzun sıcaklığı 36 derece iken kapalı havuzun sıcaklığı 40 dereceyi bulmaktadır. Bu termal otel balayı yapacak çiftler için de oldukça iyi bir alternatif olacaktır. Balayı gecesine özel çiftlere şarap ve meyve ikramı yapılırken kapıları da şık bir şekilde süslenecektir. 

Otelde 329 oda bulunmaktadır ve bu odalardan 9 tanesi engelli müşteriler için ayrılmıştır. Geri kalan odalar da kişilerin tercihine göre değişkenlik göstermektedir ve seçenekler bir hayli çoktur. Kişilerin odalarında kasalar bulunmaktadır ve bu kasa kullanımı tamamen ücretsizdir. Otelde kişiler için çoğu otelde bulamayacakları seçenekler de sunulmaktadır. Bunların bir kısmı ücrete dahilken bazıları için ekstra ücret talep edilmektedir.

Birçok otelde bulunmayacak çocuk bakıcıları yine çocuklu ailelerin rahat bir şekilde tatil yapması için belirli bir ücret karşılığında müşterilerin hizmetine sunulmaktadır. Uyandırma servisi yine çocuklar için kitap okuma uygulamaları gibi hizmetler ücretsiz bir şekilde verilmektedir.

Ziyaretçi Yorumları

Personel ilgisi normaldi. Spa imkanları iyiydi. Konaklama açısından da iyiydi ve lokasyon iyiydi.

hızlı listeye geri dön ↑

Termal Otel Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Termal otel seçerken dikkat edilmesi gerekenler arasında kişilerin tercihine bağlı olarak karma havuz uygulamasının olup olmadığına dikkat etmek gelecektir. Kişiler erkek ve kadınlar için farklı havuzlar istiyorsa termal otel tercihi yaparken buna göre bir bilgi almaları gerekir.

Termal oteli seçerken işletmenin kişilerden talep ettikleri ücret sadece belli başlı şeyler için talep edilen ücretlerden oluşmaktadır. Bu sebeple kişiler ücretin içinde hangi hizmetlerin olduğu, ekstra ücret ödenerek hangi hizmetlerin alınabileceği gibi konuları işletmelerden öğrenerek buna göre karar vermelidir.

Bunun sebebi her termal otelin kendisine göre ücretli ve ücretsiz hizmetler belirmesinden dolayı ortaya çıkacak ayrımlardır. Bazı otellerde ücretsiz olan bir hizmet diğer otelde ücretli olabilir. Bunların yanı sıra havuzların hangi saatler arasında kullanılabileceği bilgisinin de kesin olarak alınması gerekmektedir.

Bazı otellerde gece geç saatlere kadar bu hizmet verilebilirken bazı yerlerde bu hizmet erken saatlerde bitebilir. Bunların yanı sıra kişiler gidecekleri otelde alkol hizmetinin olup olmadığını da öğrenerek kararlarını verebilir.

Sonuç

Termal otel kısaca kişilerin iyi bir tatil için tercih edebilecekleri en güzel yerlerden bir tanesidir. Kişi doğru bir otel tercihi yaparak ailesiyle hem güzel bir şekilde eğlenip aynı zamanda da fiziksel olarak da kendini dinlendirecektir.

Tatillerin genellikle insanları yorduğu gerçeği varken termal otellerin sırf bu avantajı dahi tercih edilmesi için başlı başına bir sebep olacaktır. Kişiler termal havuzlarda, saunalarda vücutlarını güzelce dinlendirip tatilin keyfini çıkaracaklardır. Aynı zamanda otelden otele farklılık gösteren etkinliklerle birlikte aileleriyle zevkli bir tatilin keyfine varacaklardır.

Termal otellere fizik tedavi için gelen kişilerin bu otellerde neleri yapması neleri yapmaması gerektiğini doktorundan iyice bilgi alarak gelmesi onlar için büyük yarar olacaktır. Yine bazı otellerde kişiler için özel doktorlar da bulunmaktadır.

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

      Bir Cevap Yazın