En İyi Termos Bardak Tavsiyesi

Okuma Süresi: 6 Dakika

En İyi Termos Bardak Tavsiyesi 2019

Soğuk havalarda dışarıda vakit geçirirken elinizdeki sıcak bir içecek gibisi yoktur. Bazen bir fincan kahve ya  da çay, üşüme ve vücudunuzun ısınmasını sağlamak için ihtiyacınız olan şeydir. En iyi termos markaları sıcak ve soğuk havalara uygun termosları bu amaç için üretiyor.

İyi bir termos, mükemmel yalıtıma sahip olmadı. Aynı zamanda dayanıklı ve uzun ömürlü olmalıdır. Termos hem ev hem de dış mekanlarda çok fazla kullanım alanına sahiptir. İçeceklerinizin sıcaklık ve soğukluk sürelerini uzatmanıza olanak sağlar.

Thermos, Stanley, Zojirushi gibi önde gelen termos markalarından günlük kullanım koşulları, dayanıklılık, boyut ve litre hacmi kriterlerine göre inceledik ve en uygun fiyatlı, en iyi termosları listeledik.

Thermos Work Series 1.2 Lt. Beverage Bottle

Thermos Work Serisi Termos
Koruma Süresi
 • 24 Saat Sıcak ve Soğuk Tutma
Kapasite
 • 1.2 Litre
Boyutlar
 • 37 X 11 X 13 Cm

İşte Thermos’tan çok zorlu bir seçenek. Bu ünite daha önce Stanley tarafından listelenen ancak biraz daha yüksek kalitede yapılmış olan termoslarla karşılaştırılabilir. Kapak içine yerleştirilmiş paslanmaz çelik bir kap ve ayrıca katlanabilir bir tutma kolu içerir.

Termosun gövdesinde, kulpta ve altta yerleşik bazı kauçuklar var. Kauçuk bileşenlerin eklenmesi, bu termostata bir miktar darbe direnci ekleyerek onu esasen tahrip edilemez kılmaktadır. Müşteri yorumları, bu termosun 24 saat boyunca içecekleri gerçekten sıcak tuttuğunu gösteriyor. Hatta birkaç kullanıcı 30 saatten fazla olduğunu söylüyor.

Tasarım kesinlikle biraz hantal ve bir sırt çantasına koymak için belki de ideal değil. Fakat bu şüphesiz ki sahip olacağınız ve yıllarca  severek kullanabileceğiniz bir termos.

hızlı listeye geri dön ↑

Stanley Classic En iyi Termos

en iyi termos
Koruma Süresi
 • 24 Saat Sıcak ve Soğuk Tutma
Kapasite
 • 1 Litre
Boyutlar
 • 9.6 x 11.4 x 36.3 cm

Akla gelen ilk termos heralde Stanley Classic. Çok etkili ve uygun fiyatlı bir termos. 18/8 paslanmaz çelik konstrüksiyon sıvıların sıcaklığını 24 saate kadar koruyacak şekilde derecelendirilmiştir. Bu tamamen dökülmeye karşı korumalı bir ünitedir.  Böylece sırt çantanıza mükemmel şekilde sığar ve içeceğinizin tadını çıkarmaya hazır olduğunuzda orada olur.

Kapak, bardak olarak ikiye katlanıyor. Kolayca dökmek ve temizlemek için bu ünite üzerinde geniş bir ağız vardır. Bu modeldeki katlanabilir tutacağı gerçekten seviyorum. Bu termosun biraz daha pratik bir şekilde taşınmasını sağlıyor. Stanley, bu ürüne bir ömür boyu garanti vermiştir, böylece güvenle satın alabilirsiniz!

Yeşil rengi ve efsanevi dayanıklılığı ile şöhret yapmış Stanley Classic serisinin vazgeçilmezi 1 litrelik termos. Kamptan, pikniğe, şantiyeden seyahate hem hayatını kolaylaştırmak isteyenlerin, hem profesyonellerin hem seyahat severlerin tercihi. Vakum insulasyon ve çift duvar konstrüksiyon sayesinde ısı kaybetmez. Paslanmaz Çelik gövdesi sayesinde yıpranmaz, rahatlıkla yanınızda taşıyabilirsiniz. Sızdırmadığı ve çok dayanıklı olduğu için ona çok kibar davranmanıza gerek yok. Çift duvarlı gövdesi 24 saat boyunca sıcak/soğuk tutar. Ağzı geniş olduğu için içini doldurması ve boşalınca temizlemesi çok kolaydır. Ömür boyu garanti!

hızlı listeye geri dön ↑

Zojirushi En İyi Termos Bardak Matara

en iyi termos bardak
Koruma Süresi
 • Sıcak: 1 Saat
 • Soğuk: 6 Saat
Kapasite
 • 0,48 Litre
Boyutlar
 •  65 x 7 x 22 Cm

Zojirushi vakum izolasyonlu şişe teknolojisi ile Japonya dan yayılan bir dünya lideridir. Paslanmaz çelik gövdeye sahip Zojirushi Muglar üstün vakum izolasyon teknolojileri sayesinde 1 mmlik dünyadaki en ince vakum katmanına sahiptir.

Hafif ve ince olmalarının yanında bu kompakt dizaynı minimum boyutlarda maksimum sıvı taşımaya izin verir. Çantada taşınabilme açısından büyük kolaylık sağlar.

Zojirushinin tek dokunuşla açılan kapağı sıkı bir şekilde kapanarak içeceklerin uzun süre boyunca sıcak ve soğuk olarak korunmasına yardımcı olur.

870C sıcaklıkta 1 Saat 710C sıcaklıkta 6 saat sıcak tutma 80Cde 6 saat soğuk tutma kapasitesi vardır. Güvenlik kilidi kapağın yanlışlıkla açılmasını engeller. Böylece rahatlıkla çantada taşınabilir. NonStick Yapışmaz iç kaplaması sayesinde iç yüzeye sıvı tutunamadığı için temizliği oldukça kolaydır. Şişe kapak ve ağızlık kısımları daha iyi temizlenebilmesi için ayrılabilir ve yıkanabilir.

Ağızlık kısmında içim kolaylığı ve kabarcık oluşmaması için hava kanalı bulunmaktadır. Özel ağızlık tasarımı sayesinde maksimum hijyen sağlar. BPA içermez sağlık koşullarına uygundur.

hızlı listeye geri dön ↑

Thermos Suda Batmayan En iyi Termos

en ucuz termos bardak
Koruma Süresi
 • 24 Saat Sıcak ve Soğuk Tutma
Kapasite
 • 1.2 Litre
Boyutlar
 • 37 X 11 X 13 Cm

Yıllarca sahip olup kullanabileceğiniz bir termos. Güvenilir ve yüksek performanslı bir modeldir. Bu Termos 18/8 paslanmaz çelik vakum yalıtımlı modeldir. 24 saat boyunca içecekleri hem sıcak hem de soğuk tutar.

Dış kısmı paslanmaz çelik üzerine giydirilmiş son derece mukavemetli suda batmayan, iç kısmı da thermax çift cidar çelik ile kaplanmış. 

İç kapakta bulunan kanal yapısı kapağı tam açmadan içeceğinize ulaşmanızı ve minimum hava teması ile daha dirençli ısı izalasyonu sağlıyor. Dayanıklı paslanmaz çelik kapak kısmı bardak olarak kullanılabiliyor.

hızlı listeye geri dön ↑

Hydro Flask Paslanmaz En İyi Termos Kupa

Koruma Süresi
 • 24 Saat Sıcak ve Soğuk Tutma
Kapasite
 • Yaklaşık 1 Litre
Boyutlar
 • 2.28" 3.56" 9.1"

Günün sonunda şömineli bir kokteylin tadını çıkaran kampçılar için harika bir termos. Whiskey on Rocks Hydro Flask’in 10 onsluk kamp kupası, alkollü içeceklerin karıştırılması için ideal kamp kupası ve aynı zamanda sıcak içecekler için mükemmel bir ünitedir. Bir kokteyl için harika bir tutuşa sahip.

BPA içermeyen 18/8 paslanmaz çelikten üretilmiştir. Dış yüzeyinde daha iyi bir tutuş ve his sağlayan toz kaplamalıdır. Hydro Flask bu üniteyi “TempShield yalıtımı” ile tasarlamıştır. Böylece şartlar ne olursa olsun dış kısımda yoğuşma olmaz. Çift cidarlı vakum yalıtımı, sıcak içeceklerinizi altı saate kadar sıcak, soğuk içeceklerinizi 24 saate kadar soğuk tutacak. Oldukça iyi termal istatistikler!

Bu ünite için tasarlanan dökülmeye karşı dayanıklı kapak, aynı zamanda oldukça ustaca tasarlanmıştır. Jantın içine hoş ve sıkı bir şekilde yerleşir ve temizlenmesi, kapaktaki vidadan daha az zordur. Kapak aynı zamanda, buzun erimesini yavaşlatan ve aynı zamanda içkiniz azaldığında ve buz dişlerinize kaydırılmak istediğinde bir filtre türü olarak işlev gören, benzersiz ancak oldukça etkili bir “petek” yalıtımı ile üretilmiştir.

Hydro Flask bu üniteyi 10 farklı renkte sunar, böylece size en uygun üniteyi seçebilirsiniz. Hydro Flask, sabahları bir kahve kupası gibi güzelce ikiye katlanacak olan gece kap sevgilisi için mükemmel bir tasarımla, bununla birlikte harika bir ürün ortaya çıkardı.

hızlı listeye geri dön ↑

En iyi Termos Satın Alma Reberi (SSS)

James Dewar, termosları 1892’de icat ettiğinden, birçok şirket bugün gördüğümüz termos seçeneklerini yaratmak için tasarımını geliştirdi (veya çaldı). Sizin doğru termosları bulmanıza yardımcı olmak için alıcı kılavuzumuz en iyi malzemeler, hacim ve kapak tasarımına odaklanacaktır. 

en dayanıklı termos kupa

En İyi Malzemeler

Yukarıda verdiğimiz listeden muhtemelen plastiğin termos için en iyi malzeme olmadığı açıktır. Zayıf plastik, soğuk içeceklerin depolanmasında ve plastiklerin çok fazla ısıtılmasında istenenden daha fazla ısı tutabilir ve kırılmaya karşı çok kırılgan ve hassas olabilir.

Metal (ideal olarak paslanmaz çelik) dayanıklı termos yapımı için en iyi malzemedir. Paslanmaz çelik plastikten çok daha dayanıklıdır ve aynı zamanda su şişenizin zamanla paslanmamasını sağlayan korozyona dayanıklıdır.

Bazı termoslarda cam kullanır, ancak dayanıklılığı artırmak için başka bir malzeme olmadan bu çözüm pek pratik değildir. Cam kullanan (ve aynı zamanda kauçuk koruyucu bir tabaka olan) termoslar, ilave materyallerin kullanımı nedeniyle daha pahalı olma eğilimindedir.

Hacim

Size uygun bir termos seçerken, düzenli olarak ne kadar taşımak istediğinizi önemli bir faktördür. Daha küçük (16 veya 24 ons) termoslar, sabah işe gidip geldiklerinde fazladan kahve veya çay porsiyonu getirmek için harika olabilir. Ancak grup gezisi için daha büyük miktarlarda sıcak (veya soğuk) sıvı taşımak için en iyi olmayabilir.

Bir sonraki grup maceranız için çok küçük bir termos seçmeden önce, kaç kişilik bir termos talep ettiğinizi, kaç litre kapasitenin sizi kurtarabileceğini bir düşünün.

Kapak Tasarımı

Kapak tasarımının, bir termosun sıvıları sıcak veya soğuk tutmasıyla çok alakası vardır. Çoğu termos vakum yalıtımlı, paslanmaz çelik konstrüksiyon kullanılır. Kapak tasarımındaki fark genellikle sıvıları 30 dakikalık bir çalışma süresinde, sıcak tutamayan bir termos ile 24 saatten daha uzun süre soğuk tutan bir termos arasındaki fark olabilir.

Bazı şişeler, tamamen sızdırmaz oldukları için sık sık sızabilen mantarlı cam kapaklar kullanır. Diğerleri, vana hasar gördüğünde veya kirlendiğinde genellikle aynı sorunla karşılaşan vanalarla donatılabilir. Bir termos kapak tasarımı için en uygun seçenek bir vidalı kapaktır. Bu tasarımın içeride depolanan ısının korunmasında ve ısı kaybının en aza indirilmesinde en etkili olduğu kanıtlanmıştır.

en iyi termos

Bir Termosu Temizlemenin En İyi Yolu Nedir?

Bir termosu temizlemenin en iyi yolu kabartma tozu ve sirke kullanmaktır. Termosun dibinde yaklaşık 1 inç sirke ile başlayın ve termosun tutabileceği her 2 kap için tek bir çorba kaşığı kabartma tozu ekleyin. Ardından, termosları hızlı bir şekilde kaynar su ile doldurun. Birkaç saat beklettikten sonra fırçalayın ve durulayın.

Vakum Termosunun Etkinliğini Nasıl En Üst Düzeye Çıkarabilirim?

Bunu yapmanın en iyi yolu ön ısıtma veya ön soğutma işlemidir. Termosları sıcak veya soğuk suyla doldurun ve tüketeceğiniz sıvı ile doldurmadan önce beş dakika bekletin.

Termosuma Neler Giremez?

Tahmin edebileceğiniz gibi, süt veya süt ürünleri, vakum yalıtımlı termoslarda kullanılması tavsiye edilmez. Bunun nedeni, bu ürünlerin bakteri üremesine daha yatkın olmaları ve zamanla fermente olmaları olabilir; bu da, kapağı çıkarmaya çalıştığınızda tehlikeli olabilecek termoslarda basınç birikmesine neden olur.

Ayrıca kuru buz, uzun süre kapalı bir kaba konulmaması gereken başka bir üründür. CO2’nin katıdan gaza hızlı bir şekilde buharlaşması aynı zamanda termosunuzda istenmeyen baskılara neden olabilir.

18/8 Paslanmaz Çelik Nedir?

Bu metal % 18 krom ve % 8 nikelden oluşur. Son derece sürdürülebilir, gıda sınıfı ve reaktif değildir.

‘BPA içermeyen’ Anlamı Nedir?

‘BPA’ östrojeni taklit eden bir kimyasal olan Bisfenol-A’yı ifade eder. Özellikle fetal ve bebek hallerinde, insanlar üzerinde sağlık üzerinde olumsuz etkileri olduğu tespit edilmiştir. BPA içermeyen termoslar bu zararlı kimyasalları içermez.

Bakır Bazı Termoslarda Neden Kullanılır?

Bakır genellikle paslanmaz çelikten daha iyi bir ısı iletkeni olarak bilinir. Bu yüzden bazı şişelerin paslanmaz çeliğe ek olarak bakır kullanması biraz meraklıdır. Bu, tüm bu termoslarda bulunan vakum alanı nedeniyle şişenin dışının güvensiz seviyelere kadar ısınmasına neden olmaz.

Özet
En iyi Termos Bardak
Yazı İsmi
En iyi Termos Bardak
Açıklama
Stanley, Penguen, Thermos, Zojirushhi termoslarının özelllikleri neler ? Soğuk sıcak dayanıklılığı ne kadar ? En iyi termos bardak markalarını inceledik
Yazar
Yayıncı
anlatbakim
Yayıncı Logosu

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

Bir Cevap Yazın

İndirimler için Trendyol Uygulamasını İndirin