Mutfak

En İyi Türk Kahvesi Makinesi Tavsiyesi

Etiyopya’dan günümüze uzanan bir tarih… Kahve tüm dünyada büyük bir hayran kitlesi edinmiş olan ister sıcak isterse de soğuk tüketilebilen bir içecektir. Çok eski bir tarihi olan kahve özellikle son yıllarda büyük oranda tüketilmeye başlamıştır. Bu tüketimi keyifli hale getirmek için en iyi türk kahve makinesi rehberi size yardımcı olacaktır.

Tüketildikçe yeni yeni türleri çıkartılan kahvenin en hası olarak bilinen ve milletimizi temsil eder bir hale gelmiş olan kahve çeşidi Türk kahvesidir.

Efelerin yiğitlerin, narinlerin naiflerin değişik tatlarda içtiği, içtikçe keyif bulduğu kahve hem kokusuyla ortamları yumuşatmakta hem de tadıyla beynimize güzel sinyaller gönderip daha iyi çalışmasına yardımcı olmaktadır. Hem geçmiş hem şimdi hem de gelecek için vazgeçilemez tat olan kahvenin en hası olan Türk kahvesini yapmak her yiğidin de harcı değildir.

türk kahvesi yapilisi

Süt köpürtücüleri inceledğimiz yazımızı okumak için → https://anlatbakim.com/en-iyi-10-sut-kopurtucu/

Editör Tavsiyesi En iyi Türk kahvesi makinesi

Elektrikli ev aletlerinin gözdelerinden olan Arzum kahvelerin en köklü ve en saraya dayananı Türk kahvesi severleri için en iyi kahve makinesi üretmiş ve bu makineyi sürekli olarak geliştirmektedir. Tekli ve pratik kahveler için bu kahve makinesi yeterli.

türk kahve makinesi tavsiye 2020

Öne Çıkan Özellikler

 • Güç : (W) 480
 • Kapasite 1-4 Fincan
 • Rezistans Paslanmaz Çelik
 • Emniyet Sistemi:Var
 • Sağ Ve Sol El Kullanımına Uygun
 • Taşma Önleyici Sistem
 • Ağır Ateşte İdeal Pişirme Özelliği
 • Yıkanabilir Cezve
 • Sesli Uyarı Sistemi
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Elektrikli ev aletlerinin gözdelerinden olan Arzum kahvelerin en köklü ve en saraya dayananı Türk kahve severleri için kahve makinesi üretmiş ve bu makineyi sürekli olarak geliştirmektedir.

Arzum  Okka Minio Türk Kahvesi Makinesi bakır rengi ile metalik çekicilik yaratmaktadır ve kahveye lezzet olarak da bir görsel ışık katmaktadır. Muhabbetin bol olduğu ortamların neşesi ve ortama sevgi ile huzuru birlikte getiren Türk kahvesi Okka Minio serisi ile şimdi daha güzel olacak.

Bakır 4 kişilik fincan kapasitesi ile kısa sürede 4 fincan kahve çıkarmakta ve sohbetinize bir de bol köpük ekleyebilmektedir.

Ayrıca bu makine kahvenin taşmasını önelemek amacıyla sensörlere sahiptir. Bu sensörler hem sesli hem de ışıklı olmaktadır.

Taşmaya karşı uyarılarda bulunmakta ya da kaynadığına dair bilgi vermektedir. Taşma önleyici sensörlere de sahip olan Okka Minio elektriksel güç olarak bakıldığında 480 W kadar bir güç harcamaktadır.

Okka Minio  ağır ateşte ve bol köpüklü pişirme özelliği ile birçok kahve severi kendine bağlamış ve bu özellikler ile farklılık yaratmıştır. Enerji tabanlı sistemi ile de su altında kolayca yıkanabilmekte ve elektriksel olarak hiçbir probleme neden olmamaktadır.

En köpüklü kahveler ve en kısa süre çok daha fazla kahveler Arzum Okka Minio serisi ile artık daha kolay ve güzel olacak. Sahip olduğu iki yönlü ağızlı cezve ile ve kendini sudan korumaya sahip özelliği ile bu seriyi çok seveceksiniz. Türk kahvesini herkes içemediği gibi herkes de yapamaz. Türk kahvesi keyfini bir de Arzum  Okka Minio ile tadın.

Ürün Yorumu: çok pratik bir ürün memnun kaldığım için bir tane de ablama aldım çabucak kahveyi pişiriyor ve köpüklü yapıyor sesli ikaz olması harika tavsiye ederim

Okka Minio Duo Türk Kahve Makinesi

türk kahvesi makinesi

Öne Çıkan Özellikler

 • Güç (W):880
 • Taşma Emniyeti
 • Sesli İkaz
 • Otomatik Kapanma
 • Fincan Kapasitesi:8
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Elektrikli ev aletlerinde kendini kanıtlamış olan Arzum’un kahve severler için pratik bir çözüm olarak ürettiği kaliteli kahve makinelerinden olan OK006 Okka MinioDuo bakır rengi ile kahve severleri büyük bir ilgi ile kendine çekmektedir. Kalabalık bir ortamda 8 kişiye kadar kahve çıkarabilmektedir.

İki tane odacığı olan makinede içerisine kahve ve eğer kullanılıyorsa şeker koymanız ve de düğmeye basmanız yeterli olacaktır. Her odacık 4 fincana kadar kahve çıkarabilmektedir. Arzum OK006 Okka MinioDuo serisi ile yine elektrikli ev aletlerinde kendini kanıtlamıştır.

Tercih edilen ve kalabalık ortamlarda kahve yapımını ve yetiştirilmesini kolaylaştıran ve de kahve severlerin tercih etmekte olduğu Arzum OK006 Okka MinioDuokahve makinesi emniyet koruma özelliği ile herhangi bir taşma anında elektriksel problemleri önlemek için kendini durdurabilmektedir.

Prize takıldığı zaman harcadığı elektriksel güç 880 W’dur. Hem sesli olarak hem de ışıklı olarak uyarı özelliği vardır. Yani sensör özelliğine sahiptir ve hem kahvenin kaynaması anında hem de makinede bir eksiklik anında uyarı vermektedir.

Arzum OK006 Okka MinioDuokahve makinesi 8 kişiye kadar kahve yapabilme kapasitesi yanı sıra sizlere köpüklü Türk kahvesi keyfini de doya doya yaşatmaktadır. Sohbet ortamlarını hem kokusuyla hem de tadıyla güzelleştiren Türk kahve keyfini bu makine çok güzel bir şekilde sunacak ve bu keyfi size hem ağır ateşte hem bol köpüklü hem de hızlı bir şekilde sunacaktır.

Enerji tabanına sahip olması ile su altında kolayca ve güvenli bir şekilde yıkanabilmekte, elektriksel anlamda su altında herhangi  bir tehlike arz etmemektedir.

Ürün Yorumu: Ürünü aldım çok memnunum, ikili olması ve 8 fincan kapasite olması kalabalık aileler için çok iyi. fiyatı da muadillerine göre çok uygun

TEFAL Köpüklüm Türk Kahvesi Makinesi

türk kahvesi makinesi tavsiye

Öne Çıkan Özellikler

 • Fincan Kapasitesi 4 Fincan
 • Güç (W) 735
 • Otomatik Kapanma Var
 • Sesli İkaz Var
 • Su Kapasitesi 280 ml
 • Su Seviyesi Göstergesi Var
 • Taşma Emniyeti Var
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Elektrikli ev aletleri alanında kendinden bahsettiren ve sunduğu ürünlerle başarıyı yakalamış olan Tefal bu sefer kahve severler için çok güzel ve pratik bir makine üretmiştir. TEFAL Köpüklüm Türk Kahve Makinesi-Beyaz CM8201TR adından da anlaşıldığı üzere Türk kahvesinin olmazsa olmazı köpüğü size çok güzel bir lezzet ile birlikte sunmaktadır.

Kahve keyfini kısa sürede tadacak ve çok güzel bir lezzet ile keyfinize devam edebileceksiniz. Ortamların olmazsa olmazı kahvenin en has türü olan Türk kahvesi sevenler için bir ayrıcalık olan bu makine özellikleriyle kendini size bağlayacak.

TEFAL Köpüklüm Türk Kahvesi Makinesi model makinenin özelliklerini inceleyecek olursak en farklı olan özelliği iki farklı fonksiyonlu pişirmeye sahip olmasıdır. Hem normal pişirme hem de közde pişirme özelliği ile ön planda olmayı başarmaktadır.

4 fincana kadar kapasitesi vardır ve dokunmatik platformlara sahip olması ile de günümüz teknolojisine ayak uydurabilmiş bir kahve makinesi olmuştur.

Herhangi bir kaynama veya taşma anında uyarı vermektedir. Bu uyarıyı hem sesli hem de ışıklı olarak iletebilmektedir. Kahve cezvesinin her iki tarafında da ağız bulunmaktadır.

Türk kahvesi kaynamaya başlayınca taşmaya başlamaktadır. TEFAL Köpüklüm Türk Kahvesi Makinesi, sahip olduğu sensör ile taşmaya karşı uyarılarda bulunmaktadır. Kaynayıp yükselen kahveyi yapısındaki sensörler ile algılar ve ışıklı ve sesli olarak uyarıda bulunmaktadır.

Kahve makinesinin kendine ait de bir ölçek kaşığı vardır. Bu ölçek kaşığı lezzeti tam sağlayabilecek miktarda 7- 8 gramlık bir ölçektir. 280 mililitrelik kapasiteye sahip olan cezvesi de sahip olduğu görsel özellikler ile kahve severleri kendine çekebilen ve de çeken bir Türk kahvesi makinesi haline gelmiştir.

Ürün Yorumu: Közde kahve modu çok güzel. Severek kullanıyorum.

Fakir Kaave Türk Kahve Makinesi

türk kahve makinesi sıralaması

Öne Çıkan Özellikler

 • Güç: 735 W
 • Kapasite: Max. 4 Türk kahvesi fincanı (70 ml orta boy)
 • Kablo boyu: 75 cm
 • Işıklı uyarı, Sesli uyarı
 • Su seviye penceresi
 • Kablo saklama yuvası
 • Kahve ölçü kaşığı
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Elektrikli ev eşyalarında kendini kanıtlamış olan firmalardan birisi de Fakir’dir. Kendine has bir tarzı ve kendine has müşterileri olan Fakir kahve makinelerinde de diğer aletlerde olduğu gibi kendi tarzını konuşturmuştur.

Kahve seveler için ürettiği Fakir Kaave Türk Kahvesi Makinası Rouge hem rengiyle hem de yaptığı lezzetli kahveler ile çok tercih edilen bir kahve makinesi haline gelmiştir.

Makineyi prize takıp kahvenizi suyunuzu ve de eğer kullanıyor iseniz şekerinizi koyup karıştırın ve sadece düğmesine basıp bekleyin. Peki ya ne zaman almanız gerektiğini nasıl mı anlayacaksınız? Bekleyin zaten anlayacaksınız. Sahip olduğu ışıklı ve sesli uyarı sistemi ile taşma anında ya da kaynama anında uyarılar verecek ve sizi çağıracaktır.

Fakir Kaave Türk Kahvesi Makinası Rouge tek seferde 4 fincan kahve çıkarabilmektedir. Fakat marifet kahve çıkarmakta değil nasıl çıkardığındadır. Çıkan 4 fincan kahvenin dördü de bol köpüklü ve tam lezzetindedir.

Sahip olduğu ölçü kaşığı lezzeti kendi ayarlamaktadır. Aydınlatmalı pişirme haznesi ile de cezvenin içini görebilecek ve kendiniz de taşıp taşmamasını izleyebileceksiniz. Sensörler ile kaynamayı algılamakta ve hem sesli olarak hem de ışıklı olarak sinnyaller vermektedir.

Taşmayı önleyen sistemi ile zaten kahveniz taşmayacaktır. Hazır olan kahveyi çift taraflı ağızlı cezve ile fincanlarınıza dolduracak ve kaptaki lekeleri kolaylıkla çıkarabileceksiniz. Leke tutmayan özelliği ile plastik ön yüze sahip olan cezveler size kahve yapmayı çok sevdirecek.

Fakir Kaave Türk Kahvesi Makinası Rouge elektriksel olarak 735 Watt güç harcamaktadır. Ve artan kişi sayısına göre artmakta olan süresi ile ortalama olarak 1-3,5 dakika arasında kahvelerinizi hazır etmektedir.

Ürün Yorumu: Zaten daha önce alıp kullanmıştım. Hediye olarak aldım gayet güzel kullanışlı diğer markalara göre fiyatta uygun

Arzum Mırra Türk Kahve Makinesi

türk kahve makinesi öneri

Öne Çıkan Özellikler

 • 850W Isıtma Gücü
 • Max 3-4 Fincan Kapasiteli Hazne
 • Katlanabilir Tutma Sapı ve Sap Katlama Butonu
 • Paslanmaz Isıtıcı Plaka ve Gizli Rezistans
 • 360 derece Dönebilme Özelliği Kablosuz Kullanım
 • Susuz Çalışmayı Önleyen Emniyet Sistemi
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Arzum Mırra Türk Kahvesi Makinesi Arzum’un küçük ev aletleri serilerindendir. Türk kahvesini herkes içemez ve herkes de o lezzeti tutturamaz. Lezzetli ve bol köpüklü bir Türk kahvesi mi içmek istiyorsunuz? Adresiniz Arzum.

6 kişilik ortamlarda kahve yapmanızı kolaylaştıracak ve hızlandıracak olan bu kahve makinesinin kullanımı da çok kolay. Kişi sayısı kadar kaşık kahve koyuyor ve o kadar fincan da su koyup karıştırıyorsunuz. Eğer kullanılıyorsa da şeker atılıyor.

Cezve yuvasına oturtuluyor ve makinenin altındaki düğme kenara açma tarafına doğru çekiliyor. Açılmış olduğunda turuncu bir ışık yanıyor ve kaynamasını bekliyorsun.

Arzum Mırra Türk Kahvesi Makinesi biraz daha elle yapılan kahve cezveleri gibi. Herhangi bir ışıklı veya sesli sinyale sahip değildir. Prize takıldığı zaman 800 Watt güç harcamaktadır.

Harcadığı güç ve kahvelerinin köpüğü, lezzeti aynı orandadır. Katlanabilir tutma sapına sahiptir ve eğer isterseniz çaydanlık sapına da çevirebilmektesiniz. Dokunmatik panele sahip değildir sadece tek bir tuşu vardır ve o tulu sağa sola hareket ettirerek sadece açma kapama yapabilmektesiniz.

Arzum AR3034 Mırra Türk Kahvesi Makinesi paslanmaz çelikten yapılmıştır ve parlak gri olmasıyla tek bir renk seçeneğine sahiptir.

Taşma durumuna karşı makineyi takip etmelisiniz, herhangi bir sensöre sahip değildir. Lezzetli ve bol köpüklü Türk kahvesi içebilmek için Arzum AR3034 Mırra Türk Kahvesi Makinesi serisi tam size göre. Kısa sürede kaynatmakta ve kısa sürede büyük lezzetler ortaya çıkarmaktadır.

Türk kahvesi severlerin kısa sürede olumlu bir lezzet alabilecekleri garantisi veren Arzum AR3034 Mırra Türk Kahvesi Makinesi kolay kullanımı ile de sizleri kendine çekecektir

Ürün Yorumu: Çok güzel bir ürün güzel köpükletiyo fazla yerde kapsamıyo

En İyi Türk Kahve Makinesi Satın Alma Rehberi

Dünya üzerinde yüzlerce çeşitte kahve bulunmaktadır. Bu kahvelerden ülkemiz sınırlarında en çok tüketilen ve hatta Türkleri temsil etmeye başlamış olan adını da milletimizden almış olan Türk kahvesi herkes tarafından lezzetli yapılamaz. Lezzeti yanı sıra dikkat edilen diğer bir konu da kahve üzerinde bulunan köpüktür. Köpük Türk kahvesinin güzel görünmesinde ve de lezzetli durmasındaki en büyük etkendir. Türk kahvesi severleri lezzetli ve bol köpüklü kahveler içebilsinler diye onlara sunulan bu makineler onların isteklerini karşılayabilecek.

Türk kahvesi yapmak artık çok daha kolay. Kısa sürede olumlu sonuçlar veren, istenilen kalitede 0 istenilen köpük seviyesinde Türk kahveleri içebilmek için sizlere en iyi makineleri anlattık. Ne kadar sürede kahve verirler, nasıl kullanılırlar ve hatta kahve nasıl yapılır gibi sorulara cevaplar buduk. Çok sevilen Türk kahvelerinin lezzetini damağında köpüklerini de göz zevkinizde görebilmek için yukarıda önerilen ve anlatılan kahve makinelerini araştırarak ve de deneyerek kullanabilir ve istediğiniz kahve keyfini ve köpüklü görüntüsünü bunlarla tadabilirsiniz.

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır ?

 • Az şekerli kahve 1 çay kaşığı şeker
 • Orta şekerli kahve 2 çay kaşığı şeker
 • Çok şekerli kahve 3 çay kaşığı şeker kullanılarak yapılır.

Cezvenin içerisine her fincan kahve için; bir fincan su, 2 çay kaşığı kahve ve şeker koyun. İyice karıştırın, cezveyi kısık ateşe yerleştirin ve yavaşça kaynama derecesine getirin. Cezveyle uğraşmamak için yukarıda incelediğimiz kahve makinelerinden birini satın alın 🙂

Türk Kahvesi Kaç Kalori ?

1 fincan sade Türk Kahvesi 7 (kcal) kalori değerine sahiptir. 1 fincan Türk Kahvesi (sade) 0.06 gram karbonhidrat içerir.

Türk Kahvesi Çeşitleri Nelerdir ?

 • Menengiç Kahvesi
 • Menengiç Kahvesi
 • Dibek Kahvesi
 • Dibek Kahvesi
 • Mırra. Mırra Kahvesi
 • Cilveli Kahve
 • Cilveli Kahve
 • Süvari Kahvesi
 • Süvari Kahvesi
 • Devebatmaz Kahvesi

Peki Türk Kahvesi yanında ne gider diyecek olursanız yemek.com sitesinde çok güzel aperatif seçenekler sunulmuş. Göz atmanızı tavsiye ederim.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu