Teknoloji

En İyi Tv Televizyon

Televizyonlar yediden yetmişe hemen hemen herkesin kullandığı ve evlerinde vakit geçirmek için yararlandığı teknolojik araçlardır. Günümüzde TV kullanımı eskiye nazaran oldukça yaygındır. Bu yüzden en iyi tv modellerini inceledik ve listemizi hazırladık.

Bunun ve gitgide artan eğilimin farkında olan markaların çoğu çeşitli teknolojik özelliklere sahip ayrı ayrı TV modelleri tasarlamakta ve bunları üretime sokarak insanların hizmetine sunmaktadır.

TV modellerinin sayısı çok fazla olup her kesime ve tercihlere hitap eden özelliklerde TV modeli bulmak oldukça kolay olmaktadır.

Her geçen gün artan teknolojik imkanlar ve ekipmanlar ile bu alanda çalışan mühendisler televizyonların özelliklerinin daha da geliştirilmesine çalışırken aynı zamanda  yeni imkanlar keşfedilmesine yardımcı olmaktadır.

Küçük büyük herkesin severek kullandığı TV modellerini bir araya getirerek sizler için kısaca özelliklerinden bahsetmeye çalışalım.

en iyi televizyon markası

2019 yılında En çok satan ürünleri listelediğimiz yazımıza buradan ulaşabilirsiniz → https://anlatbakim.com/en-cok-satilan-urunler-2019/

Editör Tavsiyesi En İyi Tv

Televizyon bakarken ilk dikkat çeken televizyonun boyutu oluyor. Listede 5 farklı inch boyuta sahip tvleri listedim. Tabi tavsiye vereceğim tv en yüksek boyuta sahip olan Samsun 139 Ekran tv. Hem teknolojisi hem de fonksiyonları sebebiyle listemizin ilk sırasında yer alıyor.

2020 en iyi televizyon

Öne Çıkan Özellikler

 • Çözünürlük/Piksel: 3840 x 2160
 • Çözünürlük: 4K Ultra HD
 • Ekran Ebatı: 55 inç / 139 cm
 • Giriş/Çıkış Portları: USB
 • Görüntü Teknolojisi: LED
 • HDMI Girişleri: 3
 • Model Yılı: 2018
 • Smart TV: Var
 • Ürün Ağırlığı(kg): 17.7
 • Wi-Fi: Var
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Bir televizyonda aranılan ve istenilen tüm özelliklerin bir arada bulunduğu bu TV modeli son zamanların en fazla tercih edilen ve satın alınan modelleri arasında yerini almıştır.

Sahip olduğu teknolojik imkanlar ve kaliteli görüntü ses özellikleri Samsung markasının TV modelleri arasında en başarılı bulunan ürünleri arasında yerini almaktadır.

Genel olarak Samsung 55NU7500 TV modelinin özelliklerini inceleyecek olursak bu modelde ilk göze çarpan özellik renk skalasının oldukça geniş olmasıdır. Renk skalasını geniş tutan Samsung bu renklerin izleyiciye çarpıcı şekilde sunulmasını da sağlamak adına dinamik kristal renk özelliğini de bu modelde kullanmıştır.

Bu özellik sayesinde izleyiciler ekrandan görüntüleri daha canlı ve daha berrak bir görüntü alarak izleyebilmektedir.  Samsung 55NU7500 modelinde kullanılan diğer bir özellik HDR içeriğidir. HDR özelliği TV’ ler de çıkan  görüntülerin daha net ve daha fazla ayrıntıları izleyiciye sunma imkanını vermektedir.

Bu TV modelinde de HDR özelliği eklenmiş olup görüntülerin daha fazla detay ve ayrıntıya sahip olacak şekilde izleyiciye sunulma olanağı tanımaktadır. Samsung 55NU7500 modelinin en iyi ve güzel özelliklerinden biri de 4K UHD çözünürlük özelliğine sahip olmasıdır diyebiliriz.

İzleyiciler bu 4K UHD çözünürlük özelliği sayesinde görüntüleri daha canlı ve net bir görüntü elde ederek izleyebilmektedirler. Bu TV modeline eklenen UHD karartma özelliği sayesinde de görüntülerin daha fazla kontrast ve keskin renk elde ederek izlenebilme olanağı tanımaktadır.

Tüm bu özelliklerinin yanında bu modelde elbette en göze çarpan ve hoş gelen diğer bir özelliği de TV ekranının kavisli olması ve televizyonun ince bir tasarıma sahip olmasıdır.

Ürün Yorumu: Tv gayet sorunsuz bir şekilde elime ulaştı. İlk izlenimlerim gayet güzel alacak arkadaşlar için görüntü net, internet hızlı, tv izlemenin tadına varabileceğiniz bir ürün.

Philips 50’’ 126 Ekran 4K Ultra HD Smart Led TV

en iyi led tv

Öne Çıkan Özellikler

 • İşlemci:Dört Çekirdek
 • HDR:Var
 • Çözünürlük:4K Ultra HD
 • Kavisli Ekran:Yok
 • Ekran Boyutu:50 inch
 • Ekran Boyu (cm):126
 • Çözünürlük (Piksel):3840 x 2160
 • Tarama Hızı:50 Hz
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Birçok TV modelinden oldukça farklı değişik özelliklere ve tasarıma sahip olan Philips markasının 50PUS7303/62 TV  modeli günümüzde en fazla tercih edilen ve sevilen televizyon modellerinden biri olmuştur. Philips markasının en çok sevilen bu TV modeli içerisinde barındırdığı birçok özellik sayesinde kullanıcıları cezbetmektedir.

Genel olarak özelliklerine bakıldığında ilk göze çarpan ambilight özelliğidir. Bu özellik TV ekranının kenarlarında minik led ışıklarının bulunması ile sağlanmaktadır.

Bu minik led ışıkları TV de olan görüntülerdeki tüm renkleri odanın duvarlarına olduğu gibi yansıtmaktadır. Oda içini tamamen aydınlatabilen bu ışıklar TV severlere muhteşem bir deneyim fırsatı sunuyor. Philips 50PUS7303/62 modelinde Philips P5 motoru kullanılmıştır.

Bu içeriği sayesinde ekranda oynayan görüntülerin daha fazla kontrasta sahip olmasına ve görüntülerin daha fazla canlı izlenmesine yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte görüntülerdeki hareketlerin daha akıcı ve daha fazla senkronize olarak ilerlemesini de sağlamaktadır.

Bu TV modelinde bu özelliklerin yanında ayrıca HDR plus özelliği de eklenmiştir. HDR plus özelliği sayesinde zaten canlı olan renk ve görüntüler biraz daha fazla netlik ve kontrast kazanmış olmaktadır ve görüntülerin en canlı ve parlak şekilde izleyiciye aktarılmasını sağlamaktadır.

Philips PUS7303/62 modelinde durdurma ( pause) ve USB kayıt özelliği de bulunmaktadır. Bu özellikleri sayesinde kullanıcılar görüntüleri istedikleri şekilde ekranları başından kaydedebilmektedir. Bununla birlikte bu TV modelinde kullanılan ses ve hoparlör sistemleri sayesinde sesin daha canlı ve akıcı gelmesi sağlanmıştır.

HDMI bağlantı sayısı 4 tane olan Philips  PUS7303/62 TV modelinde toplam 2 adette USB giriş noktası bulunmaktadır. İçeriğinde bulunan güç tasarruf modu ile de kullanıcıların cebini korumaktadır.

Ürün Yorumu: Öncelikle böyle bi cihaz beklemiyordum açıkcası herşeyiyle kusursuz ambilight denen olayi gerçekten herkesin ciplak gozle yasamasini isterim muazzam.Cihazda ki p5 motoru görüntünün kalitesi ne olursa olsun en yakın FHD değere dönüsturuyor ve cidden muhtesem görüntü kalitesi var. Cihazi aldıktan sonra kutusunu acmamanizi tavsiye ederim.

Philipsi aradığımda bana kurulumu sizin yapmanız garantisini bozmaz kurup kullanabilirsiniz dediler ama cihaz kutudan kirik cikarsa bunu iade ederken inandirma konusunda sikinti yasarsiniz. kutunun üzerinde tek bant vsr ise cihaz teşhir urunu değil kapalı kutu ürünüdür.

LG 43’’ 109 Ekran Uydu Alıcılı 4K Ultra HD Smart LED TV

en iyi tv modelleri

Öne Çıkan Özellikler

 • Ekran Boyutu : 43” / 109 Ekran
 • Görüntüleme Teknolojisi : LED
 • Görüntü Kalitesi : 4K Ultra HD
 • Çözünürlük (Piksel) : 3840 x 2160
 • Dahili Uydu Alıcı : Var
 • Smart TV : Var
 • Wi-Fi : Var
 • HDR : Var
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

LG markasının en fazla tercih edilen ve sevilen TV modelleri arasında LG43UK6470 modeli gelmektedir. Son zamanlardan fazla rağbet gören bu TV modelinin sahip olduğu birçok teknolojik özellik TV kullanıcılarını cezbetmektedir.

LG43UK6470 TV modelinin özelliklerinden ilk fark edileni 4K Ultra HD  görüntü özelliğine sahip olmasıdır. 4K ultra HD özelliği sayesinde ekrandaki görüntülerin daha fazla canlı ve ayrıntılarının görülmesine olanak vermektedir.

Bununla birlikte bu görüntü özelliği sayesinde LG43UK6470 TV modelinde görüntüleri izleyiciler yüksek kontrast ve keskin renkler ile izleyebilme imkanı da bulabilmektedirler. Ekrana canlı ve parlak bir görüntü sunulmasını sağlayan 4K ultra HD özelliği ile izleyicilerini oldukça memnun etmiştir.

Bununla birlikte TV de bulunan diğer bir ilgi çekici özellik ise ekranın IPS teknolojik özelliğine sahip olmasıdır. IPS özelliği ekranda oynatılan görüntünün odanın her noktasından aynı şekilde izlenebilme fırsatı vermektedir.

Bu özelliği de LG43UK6470 TV modeli içeriğinde bulundurmaktadır. Bu özelliği sayesinde de TV yi odanın her noktasından aynı görüntü kalitesi ile izleyebilmektesiniz.

LG43UK6470 TV modelinde ThinQ denilen apayrı bir teknolojik özellikte bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde istediğiniz oyunu istediğiniz kalitede oynama imkanına sahip oluyorsunuz.

LG43UK6470 TV modelinin sahip olduğu ses teknolojileri de gerçekten oldukça iyidir. Sahip olduğu ses sistemi ile ekstra bir yardımcı ses aksesuarına ihtiyacınız kalmamaktadır.

Modelde bulunan ultra surround modu ile tüm ses sistemi ile ilgili ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz. Dizayn ve tasarım olarak ta oldukça beğenilen bu  TV modelinde istenildiği şekilde evin her köşesine monte edilerekte kullanılma imkanı sunuyor.

Kaliteli ayak malzemesi ve yan kısımları TV’ nin istenildiği şekilde kullanılma fırsatı sunuyor.

Ürün Yorumu: Tv 2 gun içinde bana ulaştı. Gerçekten çok memnun kaldım renk keskinliği, kanal geçişleri oldukça iyi. Doğru tercih doğru ürün herkese tavsiye ederim.

Vestel 40’’ 102 Ekran Uydu Alıcılı Full HD LED TV

kanal geçiş hızı en iyi tv

Öne Çıkan Özellikler

 • Ekran Boyutu : 40” / 101 Ekran
 • Görüntüleme Teknolojisi : LED
 • Görüntü Kalitesi : Full HD
 • Çözünürlük (Piksel) : 1920 x 1080
 • Dahili Uydu Alıcı : Var
 • Smart TV : Yok
 • Wi-Fi : Yok
 • HDR : Yok
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Vestel markasının son çıkardığı ve fazlaca rağbet gören TV modellerinden bir tanesi Vestel 40FD5050 modelidir. Bu TV modeli incelendiğinde sahip olduğu teknik ve teknolojik özelliklerinin kullanıcılarına ne kadar yeterli geldiği ve talepleri büyük oranda karşıladığı görülmektedir. Fiyat ve performans açısından bakıldığında ciddi manada alıcısına ve kullanıcısına büyük fırsatlar sunmaktadır.

Vestel 40FD5050 TV modeline bakıldığında 40 inç’ lik bir ekran büyüklüğüne sahiptir. Tasarım olarak ta gayet kullanışlı ve estetik bir şekilde dizayn edilmiş olan Vestel 40FD5050 TV kullanıcılarını bu yönü ile de tatmin etmektedir.

Vestel 40FD5050 TV dahili HD uydu alıcısına sahiptir. Sahip olduğu bu içerik sayesinde ekstra bir uydu kutusu, kumandası gibi ekstra aksesuarların alınmasına gerek kalmamaktadır

Bu TV modelinin görüntü özelliklerine bakıldığında bu yönde kullanılan pixellence teknolojisinin kullanılmaktadır. Pixellence teknolojisi görüntülerin ekrandan daha canlı ve daha net aktarılmasına yardımcı olmaktadır.

Bu sayede Vestel 40FD5050 TV kullanıcıları da izledikleri görüntüleri daha parlak ve daha belirgin, ayrıntıları fark ederek izleyebilmektedir

Bunula birlikte daha iyi ve etkin görüntü elde edebilmek ve yakalayabilmek için süper motion rate özelliği de yine bu TV modeline eklenmiştir. Bu özellik içeriğinin ek olarak kullanılması görüntünün ve sesin, hareketlerin eş zamanlı olarak ilerlemesini ve daha akıcı, canlı bir görüntü elde edilmesini sağlamaktadır.

Vestel 40FD5050 TV modelinde kullanılan ses sistemlerine bakıldığında ses kalitesinin German+ Nicam stereo özelliğine sahip olduğu görülmektedir.

Tüm bunlara ek olarak cihazda 2 adet HDMI girişi ile 1 adet USB girişi yer almaktadır. Her yönü ile kullanıcılarına hitap eden Vestel 40FD5050 ekonomik güç tasarruf modlarına da sahiptir.

Ürün Yorumu: Güzel Görseldeki ayaklardan farklı ayakla geldi.İnternetten modeli aratırsanız bulursunuz.Ayaklar ortada değil kenarlarda.Televizyonu salladığınızda devrilmiyor yani ayakları daha kullanışlı.Görüntü kalitesi kanal geçişleri gayet başarılı.

Philips 32’’ 80 Ekran LED Ekran TV

en kaliteli tv

Öne Çıkan Özellikler

 • Ekran Boyutu : 32” / 81 Ekran
 • Görüntüleme Teknolojisi : LED
 • Görüntü Kalitesi : HD Ready
 • Çözünürlük (Piksel) : 1366 x 768
 • Dahili Uydu Alıcı : Yok
 • Smart TV : Yok
 • Wi-Fi : Yok
 • HDR : Yok
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Philips markasının televizyon modellerinden en fazla tercih edilen diğer bir modeli de Philips 32BDL4012/62 modelidir. Philips markasının TV modellerinde kullandığı tasarımlar ve teknolojiler ile ciddi anlamda piyasaya yenilikler getirmektedir.

Satışa sunduğu bu TV modelinin özelliklerine genel olarak bakıldığında kullanıcıların çoğu ihtiyacını karşılayabilecek ve taleplerine karşılık verebilecek bir ürün olduğu görülmektedir.

Philips 32BDL4012/62 modeli, Philips markasının çıkarmış olduğu 4000 serisine bağlıdır. Genel olarak izleyiciye canlı ve net bir görüntü sağlayan bu cihazda kullanılan ses ve video teknolojik özellikleri ile daha da geliştirilmiştir. Dış görünüş olarak da estetik ve ince bir görünüme sahiptir.

Tasarımının şıklığı ile kullanıcı istediği her alanda bu TV modelini kullanabilmektedir. Philips 32BDL4012/62 TV modelinde HDMI ve USB girişleri ile diğer cihazlar ile bağlantı kurabilme özelliği de eklenmiştir.

Bu modelin en çarpıcı özelliklerden bir tanesi dijital kristal clear özelliğidir. Bu teknolojinin sayesinde cihaz izleyiciye harika bir görüntünün keyfini sürmesine fırsat vermektedir.

Ekranda aktarılan görüntüye ait tüm detayların en ufak ayrıntısına kadar izleyenler tarafından görülebilmesini sağlamaktadır. Philips bu TV modeline A sınıfı enerji verimliliği özelliklerini de eklemiştir.

Bu sayede daha az elektrik harcaması yapan bu cihaz ile kullanıcılar gereksiz yere daha fazla harcama yapmamış olmaktadırlar. Philips 32BDL4012/62 TV yaklaşık olarak 4 kg ağırlığındadır.

Ağırlığının fazla olmaması ve TV’ nin genel olarak kaliteli malzemeden yapılmış olması sebebi ile istenilen her yerde arzu edilen şekilde montajı yapılarak da kullanılabilmektedir. İsteyen TV ünitesinde isteyende duvara montajını yaptırarak rahatlıkla kullanabilmektedir

Ürün Yorumu: Ürün fiyatina göre gayet iyiydi. Kargoda da bir sıkıntı çıkmadı. Gayet memnunum.

En İyi Tv Satın Alma Rehberi

TV kullanıcılarının oldukça şanslı olduğu günümüzde her yıl yeni ve daha fazla teknolojik imkanlara sahip birçok televizyon modelleri piyasaya sunulmaktadır. Artan çeşitlilik ve yenilenmiş özellikleri ile TV kullanıcılarının her biri kendisine en uygun özellikleri barındıran cihaz modellerini rahatlıkla bulabilmekte ve birçok yerin sağlamış olduğu ödeme kolaylığı ile de beklemeden televizyonlarına sahip olabilmektedir.

Nerede ikamet ediyor olunursa olunsun kargo olanaklarının ve internette güvenli alışveriş yapılabilen sitelerin artması ile istenilen TV modeli hemen elinize ulaşabiliyor. Bu kadar fırsat ve kolaylıkların sunulması ile TV alıcısına kalan tek iş istediği cihaz modeline karar vermek oluyor.

Bu da elbette bu kadar fazla seçeneklerin bulunduğu bir piyasada biraz daha zor olabiliyor. TV arayışında olan kişiler için en fazla tercih edilen markaların en iyi TV modellerini sizler için genel olarak anlattık. Piyasada artan TV modeli çeşitliliği ile her kullanıcı kendisine hitap eden ve seveceği cihazları rahatlıkla bulabilecektir.

Televizyon Ekran Çeşitleri Nelerdir ?

 • Plazma TV
 • LCD TV
 • LED TV
 • Smart TV
 • OLED TV
 • QLED TV

Tv Alırken Nelere Dikkat Edilmeli ?

 • Kaç ekran Tv almalıyım ?
 • Hangi odaya hangi televizyonu almalıyım ?
 • Görüntü kalitesi ne olmalı ?
 • Çözünürlük ne olmalı
 • Özelliklerinde neler var ?

Sonuç

Yukarıdaki sorular ve bir çok değişkeni inceleyerek piyasada ekran boyutuna göre en iyi tv markalarını ve modellerini sizler için hazırladık. Eklemek istediklerinizi, sizin tavsiyelerinizi yorum kısmında bize iletebilirsiniz. Umarız rehberimiz sizlere faydalı olabilmiştir.

 

 

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu