2019 için En İyi 5 Wifi Kamera Güvenlik Rehberi

Çalışanlar İçin Tasarlanmış En İyi 5 Wifi Kamera

Yoğun bir çalışma temponuz varsa, evde neler olup bittiğini takip etmek için her zaman vaktiniz olmaz. Bu yüzden wifi kamera sizler için tasarlanmıştır.

Küçük çocuklarınız varsa, çocuk bakıcısı düşünebilirsiniz.

Daha büyük çocukların varsa, onları evde yalnız bırakabilirsiniz, ancak hala evde neler olup bittiğini bilmek isteyebilirsiniz.

İş yerinde sıkışıp kaldığınızda ya da şehir dışında bir görüşmedeyken ne yapacaksınız?

Bir wifi kamerası her türlü nedenden dolayı mükemmel bir araçtır.

İzlemek istediğiniz odanın içine wifi kamerayı gizleyebilir ve siz yokken evde ne olup bittiğini tamamen öğrenebilirsiniz. Hatta evcil hayvanlarınıza göz kulak olabilirsiniz.

Birçok Wifi kamerası seçeneğinden hangisini seçmelisiniz ?

Çalışanlar için en iyi 5 wifi kamera seçimimiz.

Düşünülmesi Gereken Şeyler

Bir wifi kamera sipariş etmeden önce, ne için kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Gizlice bir odaya mı yerleştirmek istiyorsunuz ? Ya da açık bir alanda görülebilir mi olmasını istiyorsunuz ?

Wifi kamera alırken dikkat etmeniz gereken birkaç ipucuyu sizlerle paylaşalım.

1. Tasarım

Kameranın tasarımı ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Gizli mi olacak yoksa açık alanda mı duracak ?

Kamerayı saklamak istiyorsanız, kitaplıkta ya da manto üzerinde dikkat çekmeyecek her türlü cihaz var.

Köşelere yerleştirilen klasik güvenlik kameralarını tercih edebilirsiniz. Ya da şirin bir şeyler arıyorsanız okumaya devam edin 🙂

Bu kişisel tercihlerden kaynaklanıyor, ancak bakmaya başlamadan önce ne istediğinize dair genel bir fikriniz olmalı.

2. Fiyat

Video kameralarla alakalı bir fiyat bilgisine sahipseniz fiyat arttıkça görüntü kalitesinin de arttığını biliyorsunuzdur. Aynı zamanda ses kalitesi de önemli.

Neyse ki, video kameralar son yıllarda çok yol kat etti. Bu yüzden işe yarayabilecek ürünlere daha az fiyatla satın alabilirsiniz.

Listemizde 50 doların altındaki ürünleri bulabilir ve 300 dolara kadar çıkabilirsiniz.

Fiyat sadece videonun kalitesi değil, kamera boyutu ve ne kadar kolay gizlendiği ile alakalı da olabilir. Bazen bir kamera başka eşyaların içine gizlenebilir ve farkedilmez. Kamerayı kamufle etmek zor olabilir. Bu yüzden küçük wifi kameralar daha pahalı olabilir.

Alışverişe çıkmadan önce, ne kadar bütçe ayırdığınızı kontrol edin.

3. Görüntüleme ve Kayıt Seçenekleri

Farklı kameraların farklı görüntüleme ve kayıt seçenekleri olacaktır. Çoğu modern ip kamera, canlı yayınını izlemenize izin verir. Ancak bazıları daha sonra görüntülemek üzere doğrudan bir dahili microSD karta veya bulut hizmetine kayıt yapacaktır.

Kameranın birlikte geldiği kayıt seçeneklerini düşünmeniz gerekecektir. Bazıları bir bulut servisine abone olmanızı gerektirir. Genellikle, bu ayda sadece birkaç dolar olabilir. Ancak sürekli bir masraftır.

Diğer ip kameralar doğrudan dahili bir depolama cihazına kayıt yapmanıza izin verir ve sadece hareket algılandığında kayda geçen bazı kameralar vardır.

4. Kamera Hareketi

Çoğu kamera size belirli bir alanın geniş bir görüntüsünü verecek şekilde tasarlanmıştır. Canlı görüntü modundayken bu kameralar dijital yakınlaştırma ile yakınlaştırmanıza izin verecektir. Ancak, diğer kameralar kamerayı belirli yönde hareket ettirmenize izin verir. Bu kameralar genellikle “gizli” ip kameraları değildir. Bunun yerine güvenlik kamerası olarak kolayca tanımlanabilirler.

Merceği odanın farklı alanlarına bakacak şekilde hareket ettirmek istiyorsanız, bu göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir.

back to menu ↑

Editörün Seçimi

Sizin için doğru olan wifi kamera kişisel bir seçimdir. Cihazınızı ne kadar “güvenlik kamerası” kullanmak istediğinize bağlı. 

Her şeyi göz önünde bulundurularak, birkaç nedenden dolayı Editörün Seçimi olarak Blink İç Mekan Ev Güvenlik Kamerası Sistemi’ni seçmeye karar verdik. İlk olarak, fiyat etiketi harika. Ayrıca, piyasadaki en iyi uygulamalardan biriyle birlikte gelir ve dijital asistanınızdan bahsetmek yerine, diğer Blink güvenlik ekipmanlarıyla kolayca bağlanabilir.

Blink İç Mekan Ev Güvenlik Kamerası Sisteminde gerçekten beğendiklerimiz:

Beğendiklerimiz
 • Kolay kurulum.
 • Ücretsiz bulut servisi.
 • Link Blink uygulaması.
 • Dijital bir asistana bağlanma opsiyonu.

back to menu ↑

Kablosuz Güvenlik Wifi Kamera PIR Akıllı Ev Kapalı HD 1080 P WiFi Kamera

Mükemmel bir wifi kamerası arıyorsanız, bu o değil. Ancak şirin tasarımı ve fiyatıyla es geçilmeyecek bir ip kamerası.

Cihaza baktığınızda kamera olduğu açık, ancak göze çarpmıyor, bu da onu harika bir seçenek haline getiriyor.

Kamera Wi-Fi üzerinden bağlanır. Böylece güvenlik görüntüsünü canlı olarak izleyebilirsiniz. Ayrıca size otomatik olarak bildirimler gönderen veya kaydetmeye başlayan bir hareket algılama özelliği vardır (bunu uygulamanın ayarlarından yapabilirsiniz).

Kamera ayrıca gece görüşüne sahiptir, böylece ışıklar kapalıyken bile görebilirsiniz.

Bu ip kameranın en güzel özelliği bulut hizmetini kullanabilmeniz ve hatta 128 gigabayt kapasiteli bir SD karta kaydedebilmenizdir.

Tek dokunuş arama özelliğiyle faydalı bir cihazdır. Cihazın yakınında bir arama düğmesi bulunur, böylece bir bebek bakıcısı sizi kolayca arayabilir ve telefonu açmanıza gerek kalmadan doğrudan bir görüşme yapabilir.

Dahili bir pil takımı olmadığı için bir güç kaynağına bağlı olması gerekir, bu yüzden bunu aklınızda bulundurun.

Özellikler
 • Hem bulut hem de SD karta kayıt.
 • Gece görüşü.
 • Uygulamayı kaydırma ve yakınlaştırma yeteneği.
 • Tek dokunuşla arama.
 • 1080p HD video çekimi ile 120 derecelik lens.
 • Uygulama hem Android hem de iOS’ta çalışıyor.

İlk olarak, göze çarpan bir güvenlik kamerası. Amazon Alexa hoparlörü ile benzer bir silindir tasarıma sahip. Üst kısımda yerleşik bir kamera özelliği var, ayrıca yerel bir elektrik prizine bağlanıyor. Gizli bir kamera olmasa da, aldığınız özelliklerin türü size bazı olağanüstü özellikler kazandırıyor.

Birincisi, Wi-Fi bağlı, böylece canlı olarak bakabilirsiniz. Ayrıca sürekli kayıt veya hareket dedektörü aktivasyonu dahil olmak üzere çeşitli kayıt modlarına sahip. Cihaz ortam ışığını bile algılayabilir.

Canary View Indoor 1080 HD Güvenlik Kamerasını tek dokunuşla güvenlik güçlerini aramasını sağlayabilirsiniz . Bu otomatik olarak yerel polis, itfaiye ile irtibata geçecektir.

Diğer güvenlik kameralarının aksine, Canary View Indoor 1080 HD Güvenlik Kamerasını, Google Asistan ve Amazon Alexa dahil olmak üzere dijital asistanınıza bağlayabilirsiniz.

Kanarya cihazı için hem Android hem de iOS cihazlarıyla kullanabilirsiniz.

Ev güvenliğinizi sağlamak istiyorsanız. Makul fiyatı ve tasarımıyla bu ürünü tercih edebilirsiniz.

Canary View Indoor 1080 HD Güvenlik Kamerası ses kaydı da yapar. Böylece neler olduğunu duyabilir ve neler olduğunu görebilirsiniz.

Bu cihazın mükemmel bir özelliği, diğer kameralardan daha fazlasını görmenize yardımcı olan 147 derece geniş açılı lens kullanmasıdır. Uygulamanızdan kaydırma ve yakınlaştırma özelliği de bulunmaktadır.

Tüm videolar bir bulut servisine 24 saat boyunca ücretsiz olarak saklanır. Tasarruf süresini uzatmak istiyorsanız, aylık üyelik seçeneği vardır.

Özellikler
 • Dijital asistan ses kontrolü.
 • Hem iOS hem de Android için tasarlanmış mükemmel bir uygulama.
 • Çoklu kayıt modları kayıt ayarlarını değiştirmeyi kolaylaştırır.
 • Acil servislere tek dokunuşla iletişim.
 • Video görüntülerini bulutta ücretsiz olarak depolar, uzatılmış tasarruf süreleri için üyelik de mevcuttur.
 • 147 derecelik görüş alanı.
 • Kişi tespiti.
 • Hub gerekli değil.

Duvarlara monte edilebildiği için hantal bir wifi kamera olarak öne çıkıyor.

Bu cihazın en iyi özelliklerinden biri iki yıl pil ömrüne sahip olması. Bu şekilde, sürekli olarak pilleri değiştirmeye veya bir güç kaynağına bağlamaya gerek yoktur.

Video, cihazla buluta kaydedilir. Video görüntüleri ücretsiz olarak saklanır ve aylık ücret veya servis sözleşmesi yoktur.

Cihazı Amazon Alexa ve Google Assistant gibi dijital asistanlarla kontrol edebilirsiniz.

Blink İç Mekan Ev Güvenlik Kamera Sistemini kurmak kolaydır . Beş dakika kadar kısa bir sürede çalıştırabilirsiniz.

Blink mobil uygulaması bugün piyasadaki en iyilerden biridir. Bu uygulama ile canlı video yayınlarına erişebilir ve farklı güvenlik kamera yayınları arasında geçiş yapabilirsiniz. Blink İç Mekan Ev Güvenlik Kamerası Sistemini paketler halinde satın alabilirsiniz, aynı anda birden fazla odayı izlemek istiyorsanız (paketler halinde satın almak birim başına satın alma fiyatını düşürmeye yardımcı olacaktır).

Blink İç Mekan Ev Güvenlik Kamerası Sistemi, videoyu 720’da kaydeder. Bu, diğer 1080 HD video yayınlarından biraz daha azdır. Ancak, cihazdaki renk ayrıntısı daha çoktur. Bu nedenle çok fazla çözünürlük çizginiz olmasa da fotoğraf daha nettir.

Hareket algılama seçeneği de dahil olmak üzere birden fazla kayıt modu vardır. Ayrıca 110 derecelik bir görüş açısına sahip ve aynı zamanda ses kaydeder.

Bu model su geçirmez değildir ve gece görüşüne sahip değildir. Bu özellikleri dahil etmek istiyorsanız, Blink XT 1 modelini kullanabilirsiniz. Bu model tam olarak aynı. Sadece 30 $ daha fazla 🙂

Özellikler
 • Evin her yerine kolayca monte edilebilir ve yerleştirilebilir.
 • 110 izleme açılı 720 HD video kamera.
 • Endüstride en iyi olan Blink uygulamasını kullanır.
 • Google Asistan ve Amazon Alexa gibi dijital asistanlarla uyumlu.
 • 2 yıllık pil ömrü.
 • Bulut hizmeti için aylık abonelik yok.
 • Canlı arama seçenekleri.

back to menu ↑

Hareket Algılamalı Arlo Ip Wifi Kamera

Zaten Arlo ev güvenlik ekipmanına sahipseniz, bu güvenlik ekipmanlarınıza mükemmel bir katkı sağlar.

Kamera su geçirmez olduğundan, wifi kameranızı dışarıya (arka bahçe gibi) taşımak istiyorsanız dışarıya kolayca yerleştirilebilir.

Kamera Amazon Alexa ve Google Assistant ile çalışıyor. Ancak, dijital asistanınıza bağlamak için Arlo hub’ını (veya başka bir akıllı hub’ı) satın almanız gerekir. Henüz bir tane yoksa, fiyat etiketine 100 dolar daha ekler.

Kamera, kamera içine yerleştirilmiş gece görüşü sağlar ve kablosuzdur, böylece herhangi bir yere yerleştirilebilir.

Kamera yalnızca hareket algılayan bir kameradır. Bu, yalnızca hareketi algıladığında görüntüleri kaydedeceği anlamına gelir. Sürekli kayıt yapmak istiyorsanız bu kamera sizin için değildir.

Kamera Wi-Fi özellikli olduğundan canlı izleme özelliğini kullanabilirsiniz. Canlı görünüm ile cep telefonunuza ulaşmak için bildirimleri programlayabilirsiniz. Kameranız olası bir zorla girme tespit ederse yerel yetkililere başvurabilirsiniz.

Kamera 720’de kayıt yapar ve tüm kayıtlar Arlo bulut sisteminde yedi gün boyunca ücretsiz saklanır. Hesabınız ayrıca beş kamerayı da destekliyor. Her zaman daha fazla bulut depolama alanı ve daha uzun depolama süresi için gereksinim duyduğunuzda yükseltme yapabilirsiniz.

Özellikler
 • Su geçirmez tasarım.
 • Dijital asistanla bağlantı (hub gerekli).
 • Beş kameraya kadar destekleyen bir sistemle yedi gün güvenli bulut depolama.
 • 110 derecelik görüş alanı.
 • Cihazınız hareketi algılarsa telefonunuza bir güncelleme almak için bildirim seçeneğine basın.

Ooma Butterfleye Akıllı Güvenlik Kamerası evinizdeki Wi-Fi sinyali ile rahatça bağlanabilir. Bir bilgisayar veya mobil cihazınızdan istediğiniz zaman yönetebilirsiniz.

Cihaz dahili bir güç kaynağı kullanıyor. Aynı zamanda harika olan şey, güç kesildiğinde cihazın hala kayıt yapmasıdır. Diğer WiFi cihazlarında güç kesintisi olursa bulut depolama seçeneği kesilecektir (kameraları işe yaramaz hale getirerek). Bununla birlikte, evinizin elektrik kesintilerine yatkın olması durumunda, onu harika bir seçenek haline getiren dahili 16 GB depolama özelliği vardır.

Tüm video klipler, ücretsiz bir bulut hizmeti aracılığıyla yedi gün boyunca saklanır.
Ooma’yı herhangi bir ev güvenliği önlemi için zaten kullanıyorsanız, bu sağlam bir eklemedir ve Ooma uygulamasıyla birlikte çalışacaktır. Kamera ile birlikte yüz tanıma yazılımı vardır. Bu sayede kapı kilidi gibi diğer güvenlik özelliklerine bile bağlayabilirsiniz.

Hareket sensörü ve ses algılamanın ötesinde, kamera ayrıca termal olanı kullanır ve bu da olup bitenleri izleme yeteneğinizi geliştirir (ve daha az yanlış alarm alır).

İki yönlü ses sistemi, cihazın diğer tarafındakilerle iletişim kurmayı mümkün kılar.

Özellikler
 • Evdeki elektrik kesildiğinde (ve kamera Wi-Fi şebekesiyle bağlantısının kopması durumunda) devreye giren yedek kaydı.
 • Kamera ve mobil uygulama içine yerleştirilmiş yüz tanıma yazılımı.
 • Diğer Ooma cihazlarıyla çalışabilmesi.
 • Yedi gün ücretsiz bulut depolama alanı.
 • İki yönlü ses.

back to menu ↑

Aliexpress’te Satılan Wifi Kamera Modelleri

5- INQMEGA HD 1080 P Bulut kablosuz ip kamera Akıllı Otomatik Takip Insan Ev Güvenlik Gözetim CCTV Ağ Wifi Kamera

$16.95 $27.34 Stokta var
Son güncellenme tarihiKasım 20, 2019 1:18 pm

15874 Sipariş I 4500 Kullanıcı Yorumu I 4.8 Yıldız Puanı

4- Hiseeu 1080 P IP Kamera Kablosuz Ev Güvenlik IP Kamera Gözetim Kamera Wifi Gece Görüş güvenlik kamerası bebek izleme...

$18.78 $56.90 Stokta var
Son güncellenme tarihiKasım 20, 2019 1:18 pm

8214 Sipariş I 4442 Kullanıcı Yorumu I 4.8 Yıldız Puanı

3- SDETER ev güvenlik IP kamera wi-fi 1080 P 720 P kablosuz ağ kamerası güvenlik kamerası gözetim P2P gece görüş...

$15.93 $26.55 Stokta var
Son güncellenme tarihiKasım 20, 2019 1:18 pm

5617 Sipariş I 3117 Kullanıcı Yorumu I 4.8 Yıldız Puanı

2- ZOSI 1080 P Wifi IP Kamera Onvif 2.0MP HD Açık Hava Kızılötesi Gece Görüş Güvenlik Video Gözetim Kamera

$28.20 $59.99 Stokta var
Son güncellenme tarihiKasım 20, 2019 1:18 pm

4264 Sipariş I 2512 Kullanıcı Yorumu I 4.7 Yıldız Puanı

1- KERUI led ışık 960 P Kablosuz Panoramik Ev Güvenlik WiFi CCTV Balıkgözü Ampul Lamba IP Kamera 360 Derece Ev...

$15.88 $51.23 Stokta var
Son güncellenme tarihiKasım 20, 2019 1:18 pm

3645 Sipariş I 1045 Kullanıcı Yorumu I 4.7 Yıldız Puanı

back to menu ↑

Sonuç olarak

Bir çok uzaktan bağlantılı kamera seçeneğinden, sizin için doğru kamera gerçekten istediğiniz ayar türüne ve bir wifi kamerası veya profesyonel bir güvenlik kamerası isteyip istemediğinize bağlıdır.

Editörün Seçimi olarak Blink İç Mekan Ev Güvenlik Kamerası Sistemini seçtik, çünkü hala bir “wifi güvenlik kamerası” tanımına uyuyor. Diğer kameraların bazıları güvenlik kameraları yönüne geçti ve sadece ihtiyacınız olmayan özellikler sunuyorlar.

Ancak, bu ekstra özellikleri seviyorsanız, kişisel gereksinimlerinize uygun olanı kullanın. En önemlisi evinizi ve çocuklarınızın güvende olduklarını bilmenizdir.

Ne tür bir wifi kamera arıyorsunuz bu konular ışığında karar verebilirsiniz.

Kameralar hakkında yorumları okumak isterseniz ekşide ki yorumları tavsiye ederim.

Ev ürünleri ile alakalı diğer incelemelerimize buradan bakabilirsiniz.

Yorumlarda bize bildirin!

1 Comment

   Bir Cevap Yazın