Ev

En İyi Wifi Kamera Tavsiyesi

Yoğun bir çalışma temponuz varsa, evde neler olup bittiğini takip etmek için her zaman vaktiniz olmaz.  En iyi wifi kamera modelini seçerek evinizi uzaktan izleyin ve olaylara hakim olun.

Küçük çocuklarınız varsa, çocuk bakıcısı düşünebilirsiniz.

Daha büyük çocukların varsa, onları evde yalnız bırakabilirsiniz, ancak hala evde neler olup bittiğini bilmek isteyebilirsiniz.

İş yerinde sıkışıp kaldığınızda ya da şehir dışında bir görüşmedeyken ne yapacaksınız?

Bir wifi kamerası her türlü nedenden dolayı mükemmel bir araçtır.

İzlemek istediğiniz odanın içine wifi kamerayı gizleyebilir ve siz yokken evde ne olup bittiğini tamamen öğrenebilirsiniz. Hatta evcil hayvanlarınıza göz kulak olabilirsiniz.

Birçok Wifi kamerası seçeneğinden hangisini seçmelisiniz ?

Eğer bebeğinizi izlemek ve dinlemek için bir ürün arıyorsanız bebek telsizi rehberimizi inceleyebilirsiniz → https://anlatbakim.com/en-iyi-bebek-telsizi/

Editör Tavsiyesi

Zaman zaman yazıları güncellemeye gayret gösteriyoruz. En iyi Wifi kamera incelemesini düzenlerken bir ürün dikkatimi çekti. Bir çok kişi (280 tüketici yorumu) bu ürünü tercih etmiş. Bu yüzden listenin en başına bu ürünü ekleme gereği duydum. Yorumları okuyarak ürün hakkında görüş elde edebilirsiniz. Diğer ürünlerin özelliklerini merak ediyorsanız okumaya devam edin 🙂

Öne Çıkan Özellikler

 • Çift yönlü ses iletimi
 • Sabit Ip gerektirmez
 • İster cep telefonundan ister bilgisayarınızdan izleyin ve kaydedin.
 • 3.0MP/1080P Hd kamera
 • 64 GB Sd kart desteği
 • Ses kayıt özelliği
 • Gece görüş özelliği
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Everest DF-800W

güvenlik kamerası tavsiye

Öne Çıkan Özellikler

 • 1920×1080 ve 2 MP’dir.
 • Mobil İzleme: Var
 • 4X dijital zoom (yakınlaştırma)
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Everest DF-800W ip güvenlik kamerası su geçirmez özelliği ile özellikle dış mekanlarda dört mevsim kullanılabilirlik sunmaktadır. Hareket algılama özelliği sayesinde kameranın görüş açısında meydana gelebilecek en ufak harekette dahi sizi ikaz eder.

Alarm özelliği sayesinde güvenliği üst seviyeye çıkaran Everest DF-800W modeli, 1/2.7 renk Cmos sensöre sahiptir. 10 metreye kadar gece görüşü için kızılötesi özelliğe sahip kameranın genel çözünürlüğü 1920×1080 ve 2 MP’dir.

Windows’un yanı sıra bilgisayarın dışında mobil cihazlar ile kullanmak istediğinizde de iOS ve Android uyumuyla geniş bir kullanım imkanı sunan Everest DF-800W wifi kamera, 4X dijital zoom (yakınlaştırma) özelliğine sahiptir.

Bu sebeple akıllı telefonunuzdan anlık olarak görüntüyü takip ederken dilediğiniz durumlarda kameranın görüş açısında yakınlaştırma yapabilirsiniz. Parlaklık, kontrast, doygunluk ve keskinlik ayarları ile hem gündüz yüksek ışıklarda hem de gece düşük ışıklarda mükemmel bir görüntü kalitesi sunan Everest DF-800W modelinin uygun fiyatlı olması da tercih sebebi olmasında etkili olmaktadır.

Everest DF-811W

en iyi ip kamera

Öne Çıkan Özellikler

 • 1920×1080 ve 2 MP’dir.
 • Mobil İzleme: Var
 • 128 GB’a kadar TF kart desteği
 • 1 ay boyunca ücretsiz Cloud servis kullanım imkanı
 • kızıl ötesi gece görüş
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Everest DF-811W güvenlik kamerası, hem iç mekanda hem de dış mekanda mükemmel görüntü elde edilmesinde kullanılmaktadır. Güvenli depolama özelliği ile 128 GB’a kadar TF kart desteği sağlayan Everest DF-811W, aynı zamanda kullanıcılarına tam 1 ay boyunca ücretsiz Cloud servis kullanım imkanı sunmasıyla tercih edilmektedir.

Gece ve gündüz demeden ortaya koyduğu mükemmel görüntü kalitesi ile ip kamera tavsiye arayışında bulunanlara en çok önerilen modeller arasında yer alan Everest DF-811W, hem karanlıkta hem de gündüz yüksek ışıklarda en ideal görüntüyü kaydetmektedir. Bu sayede gözünüzden hiçbir şey kaçmadığı için mekanlarınızın kontrolünde içiniz oldukça rahat olacaktır.

Mükemmel güvenlik sistemi için hareket algılama özelliği ile birlikte gelen Everest DF-811W, aynı zamanda uzaktan kontrol edilebilir alarm opsiyonu ile de yüksek kullanılabilirlik sağlamaktadır. Everest DF-811W modeli wifi kameranın hareket algılama özelliği sayesinde kameranızın görüş açısından olan en ufak bir hareketlilikte alarm çalarak sizi anında ikaz eder.

Bu sayede gece ve gündüz demeden çalan alarm ile hırsızlara asla geçit vermez.  Everest DF-811W modelinin özellikle iç mekan güvenliğine önem veren kişiler tarafından bu kadar popüler olmasında, wifi kameranın, kızıl ötesi gece görüş, 2 kanal ses, hareket algılama ve tak çalıştır özellikleri etkili olmaktadır.

Ürün Yorumu: umduğumdanda güzel kayıt yapıyor.gecede iyi.kargoda zamsnında geldi.teşekkürler.görüntü ters ne yapcam bilmiyorum teknik desdekle düzeltebilirsem iade etmem düzeltemeseler iade etmeyi düşünüyorum.

LechangeIPC-C22P

ev için ip kamera tavsiyesi

Öne Çıkan Özellikler

 • 1920×1080 ve 2 MP’dir.
 • 115 derece görüş açısı
 • 2 MP çözünürlüğünde CMOS sensör
 • 64 GB’a kadar Micro SD bellek boyutu
 • IMOU bulut desteği
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

LechangeIPC-C22P-LECHANGE wifi güvenlik kamerası, standart bir güvenlik kamerasının dışında pek çok işlevsel özelliği de bünyesinde barındırmaktadır. Özellikle tasarımıyla öne çıkan LechangeIPC-C22P-LECHANGE, bilinen güvenlik kamerası tasarımlarının çok ötesinde bir dizayn özelliklerine sahiptir. 2 MP çözünürlüğünde CMOS sensöre sahip olan bu ip kamerada ayrıca h.254 çift çıkışlı kodlama ve IMOU bulut desteği uygulaması bulunmaktadır.

Bulut desteği uygulaması sayesinde 64 GB’a kadar Micro SD bellek boyutunun dolmasının ardından kayıtlarınızı internet üzerinden sürdürebilirsiniz. Ayrıca dahili mikrofon ve hoparlörü bulunan LechangeIPC-C22P-LECHANGE wifi kamerası modelinde bu sayede ortam seslerini en iyi şekilde kayıt altına alırken aynı zamanda kameranız üzerinden ortama seslenmenize de imkan sağlamaktadır.

LechangeIPC-C22P-LECHANGE modelinde 2.8 mm sabit lens ve 115 derece görüş açısı bulunmaktadır. Böylelikle özellikle bir yöne bakan dış mekan güvenlik kamerasından ziyade iç mekanda geniş bir alanı çok kolaylıkla kontrol etmeniz için üretilmiştir.

OR mesafesinin 10 metreye kadar uzandığı LechangeIPC-C22P-LECHANGE wifi kamerasının rakiplerine nazaran uygun fiyatıyla da güvenlik kameralarında ip kamera tercih eden tüketiciler için cazip seçeneklerden biri olarak öne çıkmaktadır.

Pazariz Angeleye Ks-514

ev için kamera önerisi

Öne Çıkan Özellikler

 • 1920×1080 ve 2 MP’dir.
 • Mobil İzleme: Var
 • 12 metreyi bulan görüş mesafesi
 • Monitör, döndürme yakalama ve video oynatma imkanı
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

Pazariz Angeleye Ks-514 wifi güvenlik kamerası, bilgisayar desteğinin yanı sıra mobil telefonla da online takip özelliğine sahip ip kameralar arasında yer almaktadır. Hem ev hem de bebek kamerası olarak kullanılabilen Pazariz Angeleye Ks-514 yerel zamanlama video kayıt ve oynatma desteğine de sahiptir.

Hareket algılama fonksiyonu sayesinde özellikle bebeğinizin riskli hareketlerde bulunması durumunda anında sizi ikaz ederek uyandırma özelliği bulunmaktadır.

Pazariz Angeleye Ks-514 wifi ev ve bebek kamerası 12 metreyi bulan görüş mesafesi ve e-posta yolu ile gönderilebilen FTP resim özellikleriyle iç mekanlarınızı anında kontrol etmenizi sağlamaktadır.

Dahili hoparlör ve mikrofonu ile hem üst düzey kayıt almada hem de çift yönlü ses aktarımında etkili sonuçlar ortaya koyan Pazariz Angeleye Ks-514 mobil ve PC istemcilerine uyumlu bir şekilde geliştirilmiştir. Bu sayede monitör, döndürme yakalama ve video oynatma imkanları sunmaktadır.

Ürün Yorumu: Güzel bir kamera kullanışlı kolay menü

EZVIZ CS-C1C-D0-1D2WFR

kablosuz güvenlik ve bakıcı kamerası

Öne Çıkan Özellikler

 • 1920×1080 ve 2 MP’dir.
 • Mobil İzleme: Var
 • Full HD – 1080 piksel görüntü kalitesi
 • 130 derece geniş açılı lens
 • hafıza kartının dolması halinde şifreli bulut depolama avantajı
 • Kablosuz bağlantı ile 8X’e kadar görüntüyü yakınlaştırabilme
Trendyol’da İncelemek için Tıklayın

EZVIZ CS-C1C-D0-1D2WFR ip güvenlik kamerası modelinde Full HD – 1080 piksel görüntü kalitesi ve 130 derece geniş açılı lens bulunmaktadır. Bu sayede özellikle iç mekanlarınızda mükemmel bir görüntü kalitesinin yakalanmasına ve kayda imkan veren bu modelde ayrıca 256 GB boyutuna kadar Micro SD kartlar ile depolama imkanı sağlanmaktadır.

Son teknolojik özelliklere sahip olan ve kaliteli ip kameralar arasında gösterilen EZVIZ CS-C1C-D0-1D2WFR modelinde hafıza kartının dolması halinde şifreli bulut depolama avantajı da bulunmaktadır.

Canlı olarak görüntü takibi yapabileceğiniz EZVIZ CS-C1C-D0-1D2WFR bilgisayar ve iOS ile Android mobil platformlar ile %100 uyumlu olarak çalışmaktadır.

Kablosuz bağlantı ile 8X’e kadar görüntüyü yakınlaştırabilme imkanı sunan EZVIZ CS-C1C-D0-1D2WFR güvenlik kamerası bu sayede özellikle geniş iç mekanlarda üst düzey güvenliğin sağlanmasında etkili olmaktadır.

Wifi Kamera Satın Alma Rehberi

Bir çok uzaktan bağlantılı kamera seçeneğinden, sizin için doğru kamera gerçekten istediğiniz ayar türüne ve bir wifi kamerası veya profesyonel bir güvenlik kamerası isteyip istemediğinize bağlıdır.

Ne tür bir wifi kamera arıyorsunuz bu konular ışığında karar verebilirsiniz.

Kameralar hakkında yorumları okumak isterseniz ekşide ki yorumları tavsiye ederim.

Yorumlarda bize bildirin!

Düşünülmesi Gereken Şeyler

Bir wifi kamera sipariş etmeden önce, ne için kullanacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Gizlice bir odaya mı yerleştirmek istiyorsunuz ? Ya da açık bir alanda görülebilir mi olmasını istiyorsunuz ?

Wifi kamera alırken dikkat etmeniz gereken birkaç ipucuyu sizlerle paylaşalım

Fiyat

Video kameralarla alakalı bir fiyat bilgisine sahipseniz fiyat arttıkça görüntü kalitesinin de arttığını biliyorsunuzdur. Aynı zamanda ses kalitesi de önemli.

Neyse ki, video kameralar son yıllarda çok yol kat etti. Bu yüzden işe yarayabilecek ürünlere daha az fiyatla satın alabilirsiniz.

Fiyat sadece videonun kalitesi değil, kamera boyutu ve ne kadar kolay gizlendiği ile alakalı da olabilir. Bazen bir kamera başka eşyaların içine gizlenebilir ve farkedilmez. Kamerayı kamufle etmek zor olabilir. Bu yüzden küçük wifi kameralar daha pahalı olabilir.

Alışverişe çıkmadan önce, ne kadar bütçe ayırdığınızı kontrol edin.

Tasarım

Kameranın tasarımı ihtiyaçlarınıza bağlı olacaktır. Gizli mi olacak yoksa açık alanda mı duracak ?

Kamerayı saklamak istiyorsanız, kitaplıkta ya da manto üzerinde dikkat çekmeyecek her türlü cihaz var.

Köşelere yerleştirilen klasik güvenlik kameralarını tercih edebilirsiniz. Ya da şirin bir şeyler arıyorsanız okumaya devam edin 🙂

Bu kişisel tercihlerden kaynaklanıyor, ancak bakmaya başlamadan önce ne istediğinize dair genel bir fikriniz olmalı.

Kamera Hareketi

Çoğu kamera size belirli bir alanın geniş bir görüntüsünü verecek şekilde tasarlanmıştır. Canlı görüntü modundayken bu kameralar dijital yakınlaştırma ile yakınlaştırmanıza izin verecektir. Ancak, diğer kameralar kamerayı belirli yönde hareket ettirmenize izin verir. Bu kameralar genellikle “gizli” ip kameraları değildir. Bunun yerine güvenlik kamerası olarak kolayca tanımlanabilirler.

Merceği odanın farklı alanlarına bakacak şekilde hareket ettirmek istiyorsanız, bu göz önünde bulundurmanız gereken bir şeydir.

Görüntüleme ve Kayıt Seçenekleri

Farklı kameraların farklı görüntüleme ve kayıt seçenekleri olacaktır. Çoğu modern ip kamera, canlı yayınını izlemenize izin verir. Ancak bazıları daha sonra görüntülemek üzere doğrudan bir dahili microSD karta veya bulut hizmetine kayıt yapacaktır.

Kameranın birlikte geldiği kayıt seçeneklerini düşünmeniz gerekecektir. Bazıları bir bulut servisine abone olmanızı gerektirir. Genellikle, bu ayda sadece birkaç dolar olabilir. Ancak sürekli bir masraftır.

Diğer ip kameralar doğrudan dahili bir depolama cihazına kayıt yapmanıza izin verir ve sadece hareket algılandığında kayda geçen bazı kameralar vardır.

 

 

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu