Mutfak

Eviniz için Modern Tasarımlı Çay Makinesi ve Semaver Modelleri

Kültürümüzün vazgeçi̇lmez içeceklerinden biri kabul edilen çay, günün her saati sofralara ve misafir ağırlamalarına eşlik eder. İkramların daimi üyesi olan bu içeceği lezzetli demlemek ise artık oldukça kolay. Modern çay makinesi modelleri hem gözünüze hem de damağınıza hitap edecek çaycı setleri halinde sunuluyor. Bu setleri en ucuz çaycı fiyatları ile kaliteli bir markadan satın almak isterseniz Arzum çay makinesi ve Arzum semaver modellerine göz atabilirsiniz.

İki katlı tasarıma sahip çaycı modelleri, demleme ve su kaynatma haznesinden oluşur. Klasik çaydanlıklara benzeyen cihazlar, kullanım özellikleri ve konforuyla öne çıkar. Çelik çaycı modelleri tavşan kanı çayı sağlıklı bir şekilde içmenize imkan verir. İnce belli bardakta ister şekerli ister şekersiz demli bir çay içmek isteyenler, Arzum kalitesiyle aradığı lezzete ulaşabilir.

Çay Makinesi Modelleri ve Özellikleri

Farklı model ve renklerde üretilen çay makinesi, çay tiryakileri için pratik ve lezzetli bir çay demleme sağlar. Her gün daha çok eve katılan bu cihazlar; uyarı mekanizmaları, sıcak tutma özelliği, taşınabilir olması, dekorasyonla uyumu ve ergonomik tasarımıyla ilgi çekiyor.

Çaycı seti almadan önce özelliklerini ve kullanım ihtiyacını karşılacak olmasına dikkat etmeniz yeterlidir. Örneğin, su ısıtıcı bölmenin kapasitesi ne kadar? Tek seferde kaç bardak çay çıkar? Bu gibi sorulara önceden yanıt almalısınız.

Alt kısımda bulunan su haznesi kapasitesi çoğu cihazda 1,8 lt’dir. Üst hazne yani demlik bölümü ise farklı miktarlarda çay demi kapasitesine sahiptir. Haznenin litre ölçüsünü ailedeki kişi sayısına göre seçmenizde fayda vardır. Küçük aileler için 0,8 lt. kapasitesi yeterliyken, geniş aileler için 1,2 lt’lik hazneler daha çok iş görür.

Kapasitenin yanı sıra bakmanız gereken birtakım özellikler de var. Sıcak tutma özelliği çaycı modellerinde en olması gereken özelliktir. Emniyetli kullanım için susuz çalışmayı önleme fonksiyonu önem taşır. Şık bir görünüm adına kablo saklama alanına dikkat edebilirsiniz. Double heat teknolojisi ise yeni çağın gereksinimleri arasındadır ve aynı zamanda enerji tasarrufu sağlar. Işıklı uyarı sistemi ve çelik çay filtresi ise tam vaktinde lezzetli bir çay keyfi sağlar.

Çok Daha Geniş Aileler için Semaver Modelleri

Cam demlik haznesiyle sunulan Arzum semaver, geniş ailelerin gözdesi oluyor. Otomatik kapanma, suyu sıcak tutma ve daha fazla miktarda çay sunumu ile öne çıkan bu cihaz şık bir tasarıma da sahip. Siyah renk üzerine altın yaldız işlemeleri ve ışıklı uyarı sistemleri gece sohbetlerinde hoş bir görünüm de sağlıyor. 3,5 lt. su ısıtma haznesi ve 1,2 lt. cam demlik haznesi misafir ağırlamalarında yeterli miktarda çay demlemenize olanak sunuyor.

Demleme süreci de oldukça hızlı ve kolay. Isıtıcı haznenin maksimum seviye çizgi göstergesine kadar su ekleyip kaynamasını bekleyin. Su kaynadığında -çeşme benzeri su akıtma aparatından- çayı eklediğiniz üst demlik haznesine kaynamış suyu akıtabilirsiniz. Daha sonra yine maksimum çizgiye kadar su ekleyin ve alt bölmedeki su kaynarken, üst bölmede de çay demlensin. Klasik çaydanlıklara nazaran daha hızlı çay demleyen Arzum çaycı ürünleriyle keyfinize keyif katın.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu