Teknoloji

iPad Pro 2021 Tasarımı Sızdırıldı. LiDAR Sensörlü Kamera

En son haberlere göre, iPad Pro 2021’in selefi iPad Pro 2020’den o kadar farklı görünmesi beklenmiyor . Tanıtılması yaklaşan tableti en son gördüğümüzde, CAD renderları  küçük değişiklikler ortaya çıkardı ki bu hiç de fena değil. Şu anda rakip bir ürün olmadığından, harika görünen bir tasarımla devam etmek mantıklı.

iPad Pro 2021 için Gelen Önemli Yükseltmeler Mini LED Ekran ve Geliştirilmiş Yonga Seti İçeriyor

Yeni iPad Pro 2021 görüntüleri, yukarıda bahsedildiği gibi 2020 iPad Pro’nun görünüşünden farklı değil. Görünüşe göre Apple geçen yıl olduğu gibi aynı ekran boyutlarına bağlı kalıyor. Söylentilere göre 12.9 inçlik modelin mini LED ekrana işleneceği söyleniyor ve ayrıca 11 inçlik bir versiyonu da var. Maalesef, 11 inç iPad Pro’nun aynı mini LED panelini alıp almayacağı veya Apple’ın bunun yerine yüksek yenileme hızına, LCD ProMotion ekranına bağlı kalmayı planlayıp planlamayacağı onaylanmadı.

En iyi tabletleri incelediğimiz makalemiz → https://anlatbakim.com/en-iyi-tablet-tavsiyesi/

Öyle görünüyor ki, öğrenmek için bu yılın Mart ayına kadar beklememiz gerekecek. Çünkü iPad Pro 2021 Mart ayında tanıtılması bekleniyor. Kesin olarak bildiğimiz bir şey, Apple’ın 11 inçlik bir sürümü yayınlamayı planlaması durumunda, pro ile aynı dahili özelliklere sahip olacağı. Bu, muhtemelen her iki seçenek listesinde de bir A14X Biyonik göreceğimiz anlamına geliyor. Bu silikon, Apple’ın tabletler için ilk 5nm SoC’si olabilir ve birçok yönden,  en yeni Mac modellerinde bulunan M1’in yeniden rozetli bir versiyonu olabilir .

iPad Pro 2021

Ayrıca ilk kez iPad Pro 2021 modelleri için 5G desteği görmeyi dört gözle bekliyoruz. Tıpkı iPhone 12 ailesi gibi, Apple’ın da Qualcomm’dan 5G modemleri güvence altına alması bekleniyor. Ancak bu modemlerin  iPhone 12 serisinde bulunan Snapdragon X60 mı yoksa Snapdragon X55 mi daha hızlı ve daha verimli olacağı belli değil . Ayrıca Apple, 2021 iPad Pro serisindeki kamera yapılandırmasını değiştirmeyecek gibi görünüyor.

Görüntülerde, görüntüleri ve videoları yakalamaya yönelik açıkça tasarlanmış iki sensör bulunurken, üçüncüsü AR ile ilgili amaçlar için kullanılması muhtemel bir LiDAR kamera olduğu görülüyor. Her iki model için de fiyatlandırma hakkında bir bilgi yok ancak kalan ayrıntıları öğrenmek için çok uzun süre beklememiz gerekmeyecek. Ayrıca aşağıdaki en son görüntülerin videosuna göz atabilir ve yorumlarda ne düşündüğünüzü bize bildirebilirsiniz.

Kaynak Wccftech https://wccftech.com/2021-ipad-pro-design-similar-2020-model-new-renders/

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu