İşinizi Kolaylaştıracak – Pratik Mutfak Aletleri

Mutfakta çok zaman geçiren bir milletiz. Çalışan kesim açısından eğer kahvaltısını ve yemeğini kendisi hazırlıyorsa yemek işi çok zaman kaybettiriyor. Kendimden biliyorum 🙂 İşte bu yüzden bu ürünleri listelemeye karar verdim. Bu yazıdaki listelediğim ürünler en çok satılanlar. Bir sonraki yazı da en çok işe yarayanları listeleyeceğim. Aşağıdaki listeden Pratik Mutfak Aletleri Listesine hızlıca bakabilirsiniz.

Bu pratik salata yapma kabı ile salatanız 1 dakika içinde hazır.

  • Salata malzemelerini süzgeçli kaba yerleştirin
  • Sebzeleri güzelce yıkayın
  • Süzgeç ve kabın alt kısmını birleştirin
  • Bölmeleri kullanarak sebzelerinizi kesin ve Salatanız hazır. Afiyet olsun

Bu küçük ve basit aparat ile domates, soğan gibi sebze ve meyveleri daha hızlı ve daha güvenli bir şekilde doğrayabilirsiniz.

Kesmek istediğiniz şekilde sebzeyi ortalayın ve aleti batırın. Daha sonra aletteki bölmeleri kullanarak sebzenizi güvenli bir şekilde kesmeye başlayın.

back to menu ↑

Pratik Mutfak Aletleri → Çok Fonksiyonlu Kabuk Soyma Aparatı

Sebze kabuk soyma aparatını görünce aklıma vapurlardaki satıcılar geldi. Sanırım onlarda bunlardan satıyor. Son zamanlarda limon sıkma aleti satsalar da bir dönem bu ürün çok popülerdi. Görüntüden anladığınız gibi farklı fonksiyonlarla istediğiniz şekilde kolayca sebzelerin kabuklarını kesebiliyorsunuz.

Sıradaki ürün sarımsak, zencevil gibi küçük sebzeleri rendelemeye yarayan mini bir aparat. Tek yapmanız gereken aletin üst kısmına sarımsağı yerleştirmek ve mini rendenin üstündeyken çevirmeye başlamak. İşte bu kadar basit.

Pasta ve keklerini süslemeyi sevenler için harika bir kalıp. Mini metal kalıp ile yaptığınız tatlılara farklı bir hava katacak. Kalıbı kullanarak tatlı malzemesini üstüne dökmeniz yeterli. Son rütuşlarla daha bi tatlı gözükecek 🙂

Pasta ve Kekten konu açılmışken tatlı yapanların en çok kullandığı mutfak aleti budur sanırım. Çünkü çok kullanışlı 🙂 Akışkan malzemenizi torbanın içine yerleştiriyorsunuz. Daha sonra hangi şekli istiyorsanız torbanın ucuna takıyorsunuz ve hafifçe sıkarak tatlınıza şekil vermeye başlıyorsunuz. Basit ve kullanışlı

Evet bir tatlı aleti daha. Üstteki aletle aynı şekilde çalışıyor. Bu alette uç kısmı biraz daha geniş ve şekil olarak direk bir kurabiye yapacak boyutta.

İlginçdir bu ürün aliexpresste toplam 100.000 üstünde satın alınmış. Ben de merak ettim ve bir tane sipariş ettim. Eğer çaydanlığınız da süzgeç yoksa çayın dibinde kalan demler tadınızı kaçırabilir. Bu alete bir miktar çay koyup sıcak su da karıştırıyoruz. Ev de olmasa da ofis ortamında kullanışlı oluyor.

Yine çay demlemeyle alakalı bir ürün. Ben bunlardan kış aylarında çok kullanıyorum. Ihlamur, zencefil, tarçın, limon ne bulduysam küçük parçalar halinde atıyorum. Bunun güzel yanı sebze meyve tortuları ağzınıza gelmiyor. Kokulu aroma ve sıcak bir içeçeğe dönüşmüş oluyor.

Bu alet muhteşem işe yarıyor. Ben çok severek kullanıyorum. Çünkü krep ve yumurta yaparken beklemem gerekmiyor. Hem yumurta hem başka bir şey pişirebiliyorum. Bunun daha gelişmiş versiyonları var ama 7-8 Tlye alınabilecek en güzel mutfak ürünü sanırım.

Aliexpress alışverişleriniz de tasarruf etmek için indirim kodları sayfamızı ziyaret etmek isteyebilirsiniz.

Evinizde işinizi kolaylaştırabilecek akıllı temizlik robotları incelememize de buradan ulaşabilirsiniz.

 

Düşüncelerinizi paylaşırsanız mutlu oluruz :)

      Bir Cevap Yazın