Otomobil

Mafsal Rulman Nedir? Küresel Rulman Nedir?

Mafsal ve Küresel Rulmanların Kullanım Alanları

İki farklı milin birbirine açılı bir şekilde bağlanması ve hareketin iletimini farklı eksenlerde çalıştırmak koşuluyla üreten parçaya mafsal rulman denilmektedir. Kısca mafsal rulman nedir diye soranlar için dönerek çalıştıklarında hareketlerin açılı iletimini sağlayan parçalar tanımı yapılabilir.

Yapısı iki şaft ucuna yerleştirilmiş biçimde görüntülenen mafsal rulman bakım gerektirmektedir ve yağ kanalı bulunmamaktadır. Distribütör firmalar aracılığıyla ulaşabileceğiniz bu parçalar farklı sektörlerde kullanılmaktadır. Pek çok sektörün vazgeçilmezi olan mafsal rulman işlevsellik açısından farklılık göstermektedir. Ağır sanayi, enerji sektörü, mobil dünya, modern mimarinin birincil hareket yardımcıları olarak görülen bu parçalar, kullanım alanı genişliğiyle  mafsal rulman nedir konusuna açıklık getiriyor.

Küresel Rulman Ne Demek?

Kendiliğinden hizalama yeteneğine sahip maksimum yük taşıma kapasitesine sahip bilyalı rulmanlara küresel rulman denilmektedir. Bu sebeple düşük, orta veya maksimum yük ve çarpma yükü altında çalışan mekanizmalar için uygun olarak geliştirilmişlerdir. İç yapılarına göre değişiklik gösterirken silindir ya da konik delikleri de üzerlerinde barındırır dersek, küresel rulman nedir, sorusu da cevaplanmış olur. Ayrıca her projenin ihtiyacına göre uyarlanabilen teknolojik gelişmeler yardımıyla daha da güçlenen küresel rulman tonlarca ağırlığın merkezinde bulunabiliyor.

Küresel Rulman Nerelerde Kullanılır?

Küresel rulman nedir sorusundan sonra nerelerde kullanıldığına açıklık getirelim. Dünyada teknoloji ve hareketin olduğu her noktada yer alan küresel rulman, her uygulamada güvenle kullanılan bir parçadır.

Küresel Rulman Neyden Yapılır?

Pek çok çeşidi alaşım çeliği yahut düşük karbon içeren çelikten imal edilmektedir. Kromla kaplı olanları da piyasada bulabilirsiniz. Dış yüzeyi sertleştirilerek yüksek karbon ve yatak nitelikli çelik kullanma gereksinimi isteyen uygulamalar için de yine farklı işleme şekilleri mevcuttur. İşlevselliğine göre farklılık gösteren içerik kullanıldığından sektörlere özel gereksinimler dikkate alınır.

Mafsal ve Küresel Rulman Fiyatları?

Firmalar aracılığıyla ulaşabileceğiniz rulmanlar, dünya çapında birçok marka adı altında üretilmektedir. Sektöründe lider markalarıyla çalışan Akar Rulman, Türkiye rulman tedariğinde ilk sıralarda yer alır. Hareket kapasitesinin güçlenmesi ve daha etkin teknolojik gelişmeler için çalışan firma özel çözümler üreterek daha çok kişiye ulaşmayı hedefliyor. Hangi sektörde kullanılacağı ve ne kadar alınacağı hususunda bilgi almak istediğinizde, kurumun müşteri temsilcilerimizden daha detaylı fiyat bilgisi alabilirsiniz. Kurumsal bir düşünceyle yola çıkan Akar Rulman, dünyanın en iyi üreticilerine distribütörlük yapmaktadır. Kalite hedefli olup fiyat konusunda özel çözümler sunmaktadır. Akar Rulman bünyesindeki küresel ve mafsal rulman çeşitleri için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu