Teknoloji

Monster Pusat Gaming Mouse Modelleriyle Standart Farelere Elveda Deyin

Monster Pusat Gaming Mouse Modelleriyle Standart Farelere Elveda Deyin

“Kış geliyor, halıları yaymak lâzım.” denildiğinde buna karşı çıkılmıyor, “Yaz ayları yaklaştığında aracın yaz lastiğini takmak gerekli.” gibi bir cümleye de genellikle pek kimse “Hayır, kış lastiğini kullanmayı sürdürmelisin,” demiyor. Ancak konu oyuncu ekipmanlarına, özellikle de gaming mouse modellerine geldiğinde, bilgisayar kullanıcılarının bu ekipmanlara yaklaşımı biraz garipleşebiliyor. “Bunun ne özelliği var ki?” ile başlayıp “Bunu kullanınca her maçı kazanabiliyor musun?” ile devam eden bir dizi soru tümcesi, ilgili ekipmanların ne denli önemli olduğunu bilen oyuncular tarafından sabır sınama aracına dönüşse de günün birinde yolu dijital oyunlara düşen herkes gaming mouselar ile tanışıp bu ürünlerin oyun tutkunlarına nasıl da konfor sağlayıp başarılarını perçinlediğini kendileri tecrübe edebiliyor. Hatta oyuncu faresi kullanmaya başladıktan sonra kendilerine daha uygun çözümü arayanlar, başta yadırgadıkları ürünler için gaming mouse önerisi istemeye bile başlayabiliyor. Peki, ne oluyor da gaming mouse modelleri, oyuncuların hayatını olumlu yönde değiştirebiliyor?

Üst Düzey Ergonomi ve Kişiselleştirilebilirlik

 Normal bilgisayar kullanıcılarından farklı olarak oyuncular, mouse ile daha fazla temas ediyor, bu ekipmanı daha uzun süreyle kullanıyor. Bunun farkında olan donanım geliştiriciler, oyunculara yönelik geliştirdikleri mouse modellerini, ergonomik tasarımlarla ve eli, uzun soluklu kullanımlarda yormayacak materyallerle üretiyor. Kimi gaming mouse çeşitlerinin ağırlıkları değiştirilebilirken kimileri fazladan rahatlık sağlayabilsin diye tamamen kablosuz imâl ediliyor.

Kişiselleştirilebilirlik konusu ise gaming mouse modellerinin tercih edilme gerekçelerinden bir diğeri oluyor. Genel itibarıyla belirli mouse yazılımlarıyla gelerek tuş ataması, makro ayarı ve benzeri ekstralar sunabilen çözümler, oyuncuların gerek oyun içinde gerekse işletim sistemi kullanım süreçlerinde daha pratik hareket edebilmelerine fırsat veriyor. Bunun yanında yüksek ve ayarlanabilir DPI da oyuncu farelerinin olmazsa olmazı şeklinde değerlendiriliyor. En az el ve bilek hareketiyle en hassas ve doğru hamlelerin gerçekleştirilebilmesine olanak tanıyan DPI seviyesi ayarı, oyun tutkunlarının; FPS, TPS, RPG ve MOBA gibi oyunlarda karakter ya da takımlarını kolayca kontrol ve takip edebilmelerine zemin hazırlıyor

Sağlamlık ve Görünüm Son Derece Önemli

Geleneksel bilgisayar fareleri, üretim aşamasında çeşitli testlere tabi tutuluyor ve kullanıcının, birkaç yıllık bilgisayar deneyimi süresince ortalama ne kadar sayıda mouse tuş tıklaması yapacağı göz önüne alınarak farelerde buna uygun materyaller kullanılıyor. Tabii oyuncuların kullanım senaryoları tamamen farklı olduğu ve belki de standart bir bilgisayar kullanıcısının birkaç yıllık periyotta yapacağı mouse tuş tıklamasını birkaç ayda yapabildikleri için geleneksel yapıdaki fareler, oyunculara dayanmıyor ve kısa sürede bozulabiliyor. Genellikle tuşun hiç çalışmaması ya da çift tıklaması şeklinde kendini gösterebilen mouse arızaları, gaming mouse modellerinde pek gözlemlenmiyor. Oyuncuların milyonlarca defa tuş tıklaması öngörülerek üretilen oyuncu fareleri, dayanıklı tabanlarıyla da kilometrelerce sürebilecek mouse hareketine dayanıklılık gösteriyor.

Oyuncuların birden fazla motivasyon kaynağı bulunuyor fakat kullandıkları ekipmanlar, onların motivasyon kaynaklarının belki de en önemlilerinden birini teşkil ediyor. RGB LED aydınlatmalı ve keskin tasarım hatlarına sahip gaming mouse çözümleri, oyuncuların “ellerinin altında” bir canavar olduğunu hissetmelerine ortam hazırlıyor. Yazılımlarla ya da ön tanımlı ayarlarla değiştirilebilen RGB LED aydınlatmalar, oyunlardaki sahnelere göre de değişiklik gösterebiliyor ve oyuncular bu sayede kendilerini oyun atmosferine daha yakın hissedebiliyor.

Geliştirdiği oyuncu bilgisayarlarıyla olduğu kadar oyuncu ekipmanlarıyla da adından söz ettiren Monster; Pusat V5, Pusat V6, Pusat V7 ve Pusat V8 gaming mouse modelleriyle oyunlarda daimi başarının sırrını oyun meraklılarına veriyor. Modellerin tamamı; tasarımları, yazılım destekleri ve teknik yeterlilikleriyle beklentilerinizi fazlasıyla karşılıyor.

anlatbakim

Ben Emre. Tüketicilere, ürünleri satın almadan o ürün hakkında bilgi vermek ve en iyi ürünleri listelemek amacıyla anlatbakim blog sitesini kurdum. Bir arkadaşımla beraber ürün incelemeleri yaparak tüketicileri bilgilendirmeye çalışıyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu